Bilim-Kurgu Filmleri İzle

What Planet Are You From?Hangi Gezegenden Geldiniz (2000)

What Planet Are You From? - Hangi Gezegenden Geldiniz (2000)

Klonlanma yoluyla çoğalan erkeklerden oluşan hayli gelişmiş bir gezegen, içlerinden birini Dünyalı bir kadınla çiftleşmesi ve bebeği de alarak geri dönmesi için gezegenimize gönderir. Dünya'ya gitmeden önce kadınları etkilemek amacıyla hayli abartılı bir eğitimden geçen uzaylı için, hamile kalmaya istekli bir kadın bulmak hiç de kolay olmayacaktır.

Komedi, Bilim-Kurgu

What Planet Are You From?
Hangi Gezegenden Geldiniz (2000) 5.6
Y: Mike Nichols
O: Garry Shandling, Annette Bening, John Goodman, Greg Kinnear
T: Komedi, Bilim-Kurgu
GoldenEye007 James Bond: Altın Göz (1995)

GoldenEye - 007 James Bond: Altın Göz (1995)

Pierce Brosnan durdurulamaz James Bond rolündeki ilk macerasında ekranı alev alev yakıyor. Güçlü bir uydu sistemi eskiden dost; şimdi düşman olan ellere geçtiğinde, dünyayı kendisini tek bir atışta yok edebilecek muhteşem bir uzay silahından kurtarabilecek tek kişi Ajan 007'dir!

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

GoldenEye
007 James Bond: Altın Göz (1995) 7.2
Y: Martin Campbell
O: Pierce Brosnan, Sean Bean, Izabella Scorupco, Famke Janssen
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
RollerballÖlüm pateni (1975)

Rollerball - Ölüm pateni (1975)

Çok da uzak olmayan bir gelecekte, kitleler yepyeni ve sert bir sporu izlemek için arenaları doldurmaktadır. Patenler ve motorsikletler kullanılarak oynanan bu sporun yıldızları Jonathan Cross (Chris Klein) Marcus Ridley (LL Cool J) ve Aurora (Rebecca) adlı güzel bir kadındır. Zaten tehlikelerle dolu olan oyun, takımın sahibi Petrovich'in (Jean Reno) çıkar kaygılarından dolayı tamamen ölümcül hale gelmiştir.

Aksiyon, Bilim-Kurgu, Spor

Rollerball
Ölüm pateni (1975) 6.6
Y: Norman Jewison
O: James Caan, John Houseman, Maud Adams, John Beck
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Spor
Lockoutİsyan (2012)

Lockout - İsyan (2012)

Guy Pearce ve Maggie Grace'in başrollerini paylaştığı bir yakın gelecek filmi olan filmde, (hatalı bir yargılanma sonucu mahkum edilen) hapisteki eski bir hükümet ajanının (Pearce) özgürlüğünü geri kazanmak için tek şansı, uzayda yer alan ultra güvenlikli bir hapishanede çıkan isyan sonucu rehin alınan ABD Başkanı'nın kızını kurtarma görevini başarmaktır...

Aksiyon, Dram, Bilim-Kurgu

Lockout
İsyan (2012) 6.1
Y: James Mather, Stephen St. Leger
O: Guy Pearce, Maggie Grace, Vincent Regan, Joseph Gilgun
T: Aksiyon, Dram, Bilim-Kurgu
Rogue One: A Star Wars StoryRogue One: Bir Star Wars Hikayesi (2016)

Rogue One: A Star Wars Story - Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi (2016)

Bir grup beklenmedik kahraman, İmparatorluğun en büyük imha silahı olan Ölüm Yıldızı planlarını çalma görevi için bir araya gelir. Star Wars zaman tünelindeki bu kilit olay, sıradışı şeyler yapmayı seçen sıradan insanları bir araya getirir ve bu şekilde kendilerinden daha büyük bir amacın parçası haline gelirler.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Rogue One: A Star Wars Story
Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi (2016) 8.3
Y: Gareth Edwards
O: Felicity Jones, Diego Luna, Alan Tudyk, Donnie Yen
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Robinson Crusoe on MarsRobinson Crusoe Mars (1964)

Robinson Crusoe on Mars - Robinson Crusoe Mars (1964)

Kumandan Kit Draper ve Albay Dan McReady bir keşif görevi için uzay gemileriyle birlikte Mars yörüngesinde turlamaktadır. Kendilerine doğru gelen bir meteordan kaçmak için gerçekleştirdikleri manevra yüzünden gemiyi terk etmek zorunda kalırlar ve ayrı kapsüllerde Mars’a iniş yaparlar. Mars’ın sıcaklığı insan yaşamına uygun olmakla birlikte hava insanın ancak çok kısa bir süre soluyabileceği kadar incedir. Kit Draper kısıtlı oksijeni ve yiyeceği ile bir hayatta kalma mücadelesi verirken bir yandan da takım arkadaşı McReady’i aramaktadır. Bir süre sonra korkunç gerçekle yüzyüze gelir. Mcready’nin kapsülü iniş sırasında parçalanmış ve Albay ölmüştür. Kit Draper bu yabancı gezegende yalnızlıktan çıldırmak üzere iken gezegeni sömüren bir ırkın köle olarak çalıştırdığı “Cuma” ile karşılaşır ve macera başlar…

Macera, Bilim-Kurgu

Robinson Crusoe on Mars
Robinson Crusoe Mars (1964) 6.7
Y: Byron Haskin
O: Paul Mantee, Victor Lundin, Adam West, The Woolly Monkey
T: Macera, Bilim-Kurgu
Resident Evil: RetributionResident Evil 5: İntikam (2012)

Resident Evil: Retribution - Resident Evil 5: İntikam (2012)

Umbrella Corporation'ın ölümcül T virüsüyle, insanları insan eti yiyen zombilere dönüştürme planıyla dünyamızı tehdit etmeye devam ediyor. İnsan ırkının son ve tek umudu, Alice (Milla Jovovich) Umbrella'nın en gizli operasyon planlarını keşfer ve kendi geçmişine dair bilinmeyenleri de açığa çıkarır. Sığınacak bir yeri olmaksızın Alice Tokyo'dan New York, Washington DC ve Moskova'ya kadar süren kovalamaca içinde bu dehşeti başlatanları avlamaya devam eder... Bu kovalamacada daha önce doğru bildiği her şeyi yeniden sorgulamak zorunda kalacaktır. Yeni arkadaşlar ve destekçilerin eşliğinde Alice uçurumun kenarındaki bu dünyadan kaçabilmek ve hayatta kalabilmek için savaşmak zorundadır. Geri sayım başlar...

Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu

Resident Evil: Retribution
Resident Evil 5: İntikam (2012) 5.3
Y: Paul W.S. Anderson
O: Milla Jovovich, Sienna Guillory, Michelle Rodriguez, Aryana Engineer
T: Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu
Daleks' Invasion Earth 2150 A.D.Dalekler'in Dünya'yı İşgali M.S. 2150 (1966)

Daleks' Invasion Earth 2150 A.D. - Dalekler'in Dünya'yı İşgali M.S. 2150 (1966)

BBC yapımı Doctor Who hikayesine dayanan filmde Dr. Who ve arkadaşları 2150 yılına gider, Dalekler tarafından dünyanın ele geçirildiğini görürler ve direnişçilerle beraber Dalekler'in planlarını suya düşürmek için uğraşırlar.

Aile, Bilim-Kurgu

Daleks' Invasion Earth 2150 A.D.
Dalekler'in Dünya'yı İşgali M.S. 2150 (1966) 6
Y: Gordon Flemyng
O: Peter Cushing, Bernard Cribbins, Ray Brooks, Andrew Keir
T: Aile, Bilim-Kurgu
Z for Zachariah (2015)

Z for Zachariah (2015)

Bağımsız sinemanın genç ve yetenekli isimlerinden Craig Zobel, yeni filmi Z For Zachariah filminde, kamerasını post apokaliptik bir hikayeye doğru çeviriyor. 

Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim

Z for Zachariah (2015) 6.3
Y: Craig Zobel
O: Chiwetel Ejiofor, Margot Robbie, Chris Pine
T: Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim
The Man in the White SuitBeyaz Elbiseli Adam (1951)

The Man in the White Suit - Beyaz Elbiseli Adam (1951)

Alçakgönüllü bir kimyager, aşınmaya ve zorlanmaya karşı dirençli bir kumaş icat eder ve bunu insanlığa bağışlar. Ama hem iş verenler hem de işçiler, bu icadın ekonomik sebepler yüzünden yok edilmesi gerektiğinin farkına varırlar.

Komedi, Bilim-Kurgu, Dram

The Man in the White Suit
Beyaz Elbiseli Adam (1951) 7.4
Y: Alexander Mackendrick
O: Alec Guinness, Joan Greenwood, Cecil Parker, Michael Gough
T: Komedi, Bilim-Kurgu, Dram
Invasion of the Body SnatchersBeden Kemiricilerin İstilası (1956)

Invasion of the Body Snatchers - Beden Kemiricilerin İstilası (1956)

Kaliforniya'nın küçük bir yerleşimi olan Santa Mira'nın sakinleri, bir süredir yakınlarının tuhaf davranışlar göstermesinden şikayetçidir. Doktor Miles Bennell olayı soğukkanlılıkla araştırmaya başlar. Mantıklı bir adam olan doktorun ilk başlardaki kuşkucu tavırları, kaçınılmaz gerçeğe yaklaştıkça yerini panik ve dehşete bırakır. Zira tüm işaretler, uzak bir gezegenden gelen bitkisel bir takım istilacıların, insanların vücutlarını yok ederek onların yerini almaya başladığını göstermektedir. Santa Miralıların çoğu uykudayken, uzaylı taklitleriyle değiştirilmektedirler. Üstelik artık uzaylılar çoğunlukta olduklarından, kimin gerçek kimin taklit olduğunu anlamanın mümkün olmadığı bir kaos başlamıştır. İnsanlık için hiç umut yoktur... zeynep1972

Korku, Bilim-Kurgu

Invasion of the Body Snatchers
Beden Kemiricilerin İstilası (1956) 7.8
Y: Don Siegel
O: Kevin McCarthy, Dana Wynter, Larry Gates, King Donovan
T: Korku, Bilim-Kurgu
The FacultyFakülte (1998)

The Faculty - Fakülte (1998)

Bir Amerikan banliyösünün sıradan liselerinden bir tanesi… Eski duvalar, zamanı dolmuş ders kitapları ve son kullanma tarihleri geçmiş ders öğretmenleri… Her şeyin zamanının gerisinde olduğu bu lisede öğrenciler gruplaşmış haldedirler. Öğretmenler, aniden sanki bedenleri birileri tarafından ele geçirilmiş gibi tavırlar sergilemeye başlarlar. Bu tuhaf durum öğrencilere de yansır. Geriye sadece kendilerine ‘normal kalanlar’ adını veren altı kişilik bir topluluk kalır. İlk ve son görevleri ise önce okullarını sonra da dünyayı bu ele geçirilmişlikten kurtarmak olacaktır.Ünlü yönetmen Robert Rodriguez’in Hollywood kariyerindeki ilk filmlerinden olan Faculty’nin başrollerinde Eliah Wood ve Josh Hartnett var.

Korku, Gizem, Bilim-Kurgu

The Faculty
Fakülte (1998) 6.4
Y: Robert Rodriguez
O: Jordana Brewster, Clea DuVall, Laura Harris, Josh Hartnett
T: Korku, Gizem, Bilim-Kurgu
Swamp ThingBataklık (1982)

Swamp Thing - Bataklık (1982)

1982, Craven'ın büyük bütçeli prodüksiyonlara ilk adımı olan -bir çizgiroman'dan uyarladığı- ‘Swamp Thing’i çektiği yıldır. Bataklıklarla kaplı bir ormanın derinliklerinde hayvan ve bitki karışımı, dünyadaki açlık problemini ortadan kaldırabilecek, her türlü doğal koşulda yaşamını devam ettirebilecek bir tür canlı yaratmak için deneyler yapan bilim adamı Dr. Alec Hollland, formülü ele geçirmek isteyen kötü güçlerin (Arcane) laboratuarına yaptığı baskın esnasında kendi deneyinin kurbanı olur. Üzerine dökülen formül yüzünden yanmaya başlayan ve çareyi bataklığa dalmakta bulan Holland, kimyasal reaksiyonlar sonucunda bir bataklık canavarına dönüşür. Holland (ya da artık ‘Swamp Thing’) saldırı esnasında kardeşini öldüren Arcane ve adamlarından intikam almaya başlar. Ayrıca Holland saldırıdan kısa süre önce bölgeye atanan devlet görevlisi Alice Cable'a da aşık olmuştur ve Alice, Arcane'in elindedir.

Korku, Bilim-Kurgu

Swamp Thing
Bataklık (1982) 5.4
Y: Wes Craven
O: Louis Jourdan, Adrienne Barbeau, Ray Wise, David Hess
T: Korku, Bilim-Kurgu
D.A.R.Y.L. (1985)

D.A.R.Y.L. (1985)

Henüz çocuk olan Daryl geçmişine dair hiç bir anı hatırlamaz. Bir aile onu evlatlık olarak alır ve kaybettiği ailesini, hatıralarını bulması için ipuçlarını bir araya getirmeye başlar. Bu süreçte çocukta farklı ve çok özel yeteneklerin olduğunu keşfedeceklerdir. Hatta yetişkinler bile onun kadar zeki ve yetenekli değildir... Yönetmenliğini Simon Wincer'ın üstlendiği bilim-kurgu türündeki filmin baş rolü Daryl olarak Barret Oliver'ı seyrediyoruz.

Aile, Bilim-Kurgu

D.A.R.Y.L. (1985) 6.1
Y: Simon Wincer
O: Mary Beth Hurt, Michael McKean, Kathryn Walker, Colleen Camp
T: Aile, Bilim-Kurgu
Flash GordonFezada Çarpışanlar (1980)

Flash Gordon - Fezada Çarpışanlar (1980)

Yakışıklı ve gözüpek Flash Gordon, kız arkadaşı güzel Dale Arden'le birlikte dostu Dr. Zarkov'un icadı olan rokete binerek Mongo gezegenine gelir. Burada değişik ırklar, kültürler ve teknolojiler birlikte yaşamaktadır. Ancak krallıkların hepsi de kötü yürekli tiran Ming'in demir yumruğu altında ezilmektedir.Kahramanlarımız bir çok tehlike ve serüvenin ardından tahtın gerçek varisi Prens Barin ile güç birliği yaparak, Ming bizim Dünya'mızı da yoketmeyi içeren şeytani planlarına engel olmak üzere kolları sıvarlar...

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Flash Gordon
Fezada Çarpışanlar (1980) 6.4
Y: Mike Hodges
O: Sam J. Jones, Melody Anderson, Max von Sydow, Topol
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Things to ComeGelecek Şeyler (1936)

Things to Come - Gelecek Şeyler (1936)

1940 yılında, giderek bir refah ve tüketim toplumu olma yolundaki İngiltere aniden saldırıya uğrar ve on yıllar sürecek bir dünya savaşı başlar. Medeniyet neredeyse çöker, imalat, ticaret durur, insan ırkı ilkel bir şekilde hayatta kalmaya çabalar. 1966’da ortaya çıkan bir salgın hastalık sonucu insan nüfüsu iyice ufalır ve küçük gruplar halinde yaşamaya başlar. Savaşın neden çıktığını bile hatırlamaz.Bir gün kökeni belirsiz tuhaf bir uçan araç, sefil bir şekilde hayatta kalmaya çalışanları ziyaret eder. Aracın pilotu, medeniyeti tekrar kurmak için sıfırdan çalışmalara başlamış bir organizasyondan söz eder ve insanlara umut aşılar. Gerçekten de takip eden on yıllar boyunca insanlık kendine güvenini kazanır ve yer altına yaşadığı yeni şehirler inşa eder.2035 yılına gelindiğinde insanlık doğal evriminde bir basamak daha atlamak üzeredir: Ay’a ilk insan yollanacaktır. Ancak gereğinden fazla bilimsel ilerlemenin tekrar insanlığa felaket getireceği inancını taşıyan kalabalık bir grup vardır.Efsanevi Alexander Korda’nın yapımcılığını üstlendiği 1936 tarihli filmin senaryosunu H.G. Wells, üç yıl önceki kendi yazdığı Shape of Things to Come’dan uyarlamıştır. Çekildiği dönem için müthiş sayılacak özel efektlerle, dev bir epik film olarak sinema tarihine imzasını atmıştır.Ç.K.

Bilim-Kurgu

Things to Come
Gelecek Şeyler (1936) 6.8
Y: William Cameron Menzies
O: Raymond Massey, Edward Chapman, Ralph Richardson, Margaretta Scott
T: Bilim-Kurgu
Spectral (2016)

Spectral (2016)

Bilim kurgu, aksiyon ve gerilim türünde olan Spectral bir grup askerin hayaletlerle olan zorlu mücadelesini anlatan bu ilginç filmde askerler savaştıkları şeyleri remezken, onlardan nasıl kurtulacaklar?

Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim

Spectral (2016) 6.8
Y: Nic Mathieu
O: Emily Mortimer, Clayne Crawford, Max Martini, James Badge Dale
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim
Beta Test (2016)

Beta Test (2016)

Şampiyon oyuncu Max Troy; video oyununda olan olayların, gerçek dünyada da olduğunu keşfeder ve oyunun kahramanı Orson Creed ile; oyunun kötü amacı şehri boğmadan önce komployu ortaya çıkartmalıdır.

Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim

Beta Test (2016) 6.7
Y: Nicholas Gyeney
O: Manu Bennett, Larenz Tate, Linden Ashby, Kevon Stover
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim
The Land UnknownKeşfedilmemiş Ülke (1957)

The Land Unknown - Keşfedilmemiş Ülke (1957)

Antartika üzerinde araştırma seferi yapan bir helikopter arıza yapınca yolcularıyla beraber bir kraterin içine iniş yapmak zorunda kalır. Yolcular karşılaştıkları bu pre-historik dünyada yaşam mücadelesine başlayacaklardır.

Macera, Fantastik, Bilim-Kurgu

The Land Unknown
Keşfedilmemiş Ülke (1957) 5.9
Y: Virgil W. Vogel
O: Jock Mahoney, Shirley Patterson, William Reynolds, Henry Brandon
T: Macera, Fantastik, Bilim-Kurgu
BrainstormBeyin Fırtınası (1983)

Brainstorm - Beyin Fırtınası (1983)

Christopher Walken ve Natalie Wood'un yer aldıkları filmde, insandan insana beyin dalgaları aracılığıyla hisleri aktaran bir sistem, hükümetin eline geçer...

Bilim-Kurgu, Gerilim

Brainstorm
Beyin Fırtınası (1983) 6.5
Y: Douglas Trumbull
O: Christopher Walken, Natalie Wood, Louise Fletcher, Cliff Robertson
T: Bilim-Kurgu, Gerilim
LooperTetikçiler (2012)

Looper - Tetikçiler (2012)

Gelecekte geçen aksiyon gerilim filmi Looper'da, zaman yolculuğu icat edilmiştir ancak yasadışıdır ve sadece karaborsada mevcuttur. Mafya birinden kurtulmak istediği zaman, o kişiyi 30 yıl öncesine gönderir. O zaman devreye Joe (Joseph Gordon-Levitt) gibi kiralık bir katil girer ve işi gerçekleştirir. Joe gittikçe zenginleşmektedir. Hayat güzeldir ta ki mafya Joe'nun gelecekteki halinin (Bruce Willis) geçmişe gönderilerek öldürülmesine karar verene kadar... Filmin senaristi ve yönetmeni Rian Johnson'dır. Filmin diğer oyuncuları arasında Emily Blunt, Paul Dano ve Jeff Daniels da bulunmaktadır. Ram Bergman ve James D. Stern ise filmin yapımcılığını üstlenmiştir...

Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu

Looper
Tetikçiler (2012) 7.5
Y: Rian Johnson
O: Joseph Gordon-Levitt, Bruce Willis, Emily Blunt, Paul Dano
T: Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu
Armageddon (1998)

Armageddon (1998)

New York, şehre irili ufaklı zararlar veren küçük meteor parçalarının ardından tedirgindir. Konu üzerine araştırma yapan NASA, dünyaya büyük bir hızla kuvvetli bir biçimde yaklaşmakta olan dev bir meteoru fark eder. Bir eyalet büyüklüğündeki bu meteor, dünyaya çarpmadan durdurulmazsa insanlığa paha biçilmez zararlar verecektir. Bilim insanları meteoru bir şekilde yok etmek için bir plan hazırlamaya başlarlar. Plana göre meteor ikiye ayrılacak ve bir şekilde dünyanın iki yanından geçip gidecektir. Zamanla yarış başlar.Gişe canavarı filmleriyle tanınan yapımcı-yönetmen Michael Bay'in gösterişli filmi Armageddon, insanın kıyamet paranoyasına bilimsel bir açılım sunuyor. Filmin üzerindeki kırmızı halıdan ise Bruce Willis, Liv Tyler, Billy Bob Thornton ve Ben Affleck gibi isimler geçiyor.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Armageddon (1998) 6.6
Y: Michael Bay
O: Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Johnny MnemonicBeynimdeki Düşman (1995)

Johnny Mnemonic - Beynimdeki Düşman (1995)

Yıl 2021’dir. Bütün dünya son derece yaygın bir İnternet ağı üzerinden birbirine bağlanmıştır. Siber-uzay günlük hayatın içine sızmıştır ve bilgi korsanlığının sınırı kalmamıştır. Bu yüzden, büyük firmalar çok önemli bilgileri depolamak ve bir yerden bir yere iletmek için insan beyinlerini kullanırlar. Beyne takılan bir mikroçip sayesinde canlı kuryeler elektronik datayı sağ salim yerine ulaştırmayı başarırlar. Kuryelerin kafalarındaki bilgiye ulaşmak için, doğrudan beyne bağlanan kablolar kullanılmakta, gigabitlik bilgiler hızla boşaltılıp kuryelere paraları ödenmektedir. İşin en tatsız yanı kuryenin beyninde bilgilere yer açmak için bütün anılarının siliniyor olmasıdır.Johnny Mnemonic de bu kuryelerden biri ve risk almaktan korkmadığı için de belki de en iyisidir. Beyninin kapasitesi 80 gigabit olan Johnny, bir |güçlendirici’ kullanarak bu kapasiteyi 160’a çıkartır. Fakat son işinde bir grup bilim adamı bütün dünyayı pençesine almış olan ve kısaca SAS olarak bilinen Sinir Azalması Sendromu’nun tedavisiyle ilgili iki katı bilgiyi Johnny’nin beynindeki çipe yükler. Bunun sonucu olarak Johnny’nin beyni |bilgi sızdırmaya’başlar. Beyni o kadar aşırı yüklemiştir ki eğer 24 saat içinde boşaltılmazsa patlayacaktır. Johnny anılarının peşine düşerken taşıdığı bilginin peşinde de en az iki grup vardır. Pharmacon Endüstrileri bu paha biçilmez bilgiyi elde etmek için Japon mafyası Yakuza’nın adamlarını onun üstüne salar.Bir ilaç şirketi de bilgiyi bilgisayarlara indirmek için gerek kodun peşine düşer.

Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu

Johnny Mnemonic
Beynimdeki Düşman (1995) 5.5
Y: Robert Longo
O: Keanu Reeves, Dina Meyer, Ice-T, Takeshi Kitano
T: Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu
Aeon FluxAeon Flux: Gelecek Flux'ta (2005)

Aeon Flux - Aeon Flux: Gelecek Flux'ta (2005)

Yıl 2415. Aeon Flux gizemli bir süikastçı. Bir virüsün insanlığı kuşatmasından bu yana 4 yüzyıl geçmiştir ve ütopik bir şehir olan Bregna’da sadece beş milyon kişi hayatta kalmıştır. Bregna’nın kural koyucusu olan Trevor Goodchild’ın yönetimindeki Goodchild rejimi, büyük bir mücadele ile Aeon tarafından yok edilmeye çalışılmaktadır. Trevor, söz konusu virüs için bir iyileştirme yöntemi bulmuş olan kişidir. Handler’in direktifleri ile Aeon, Goodchild’a bir suikast düzenlemekle görevlendirilmiştir ancak keşfedilmesi ve engellenmesi gereken daha derin sırlar ve komplo teorileri vardır.

Aksiyon, Bilim-Kurgu

Aeon Flux
Aeon Flux: Gelecek Flux'ta (2005) 5.5
Y: Karyn Kusama
O: Charlize Theron, Marton Csokas, Jonny Lee Miller, Sophie Okonedo
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu
EraserheadSilgi Kafa (1977)

Eraserhead - Silgi Kafa (1977)

Sinema tarihinin en orjinal filmlerinden birisi olan film, David Lynch'in ilk uzun metraj filmidir. Dev makinelerin çalıştığı dumanlarla kaplı bir evrende geçen filmde Jack Nance'in canlandırdığı Henry Spencer'ın özürlü kız arkadaşı olan Mary X'den (Charlotte Stewart) mutant bir çocuğu olur. Bu öykü etrafında ilerleyen film, 30 dakika boyunca Spencer'ın kabusuna bizi davet eder. Filmde Henry Spencer evi terk eden kız arkadaşının öfkesini bebeğini öldürerek dindirir. Bir sürü rahatsız edici imge, izleyicinin algısını allak bullak eden bir ses bandı ve siyah-beyaz görüntüleriyle, 'Eraserhead' bir deneysel sinema başyapıtıdır. Filmde fantastik görüntüler çoğunluktadır.

Fantastik, Korku, Bilim-Kurgu

Eraserhead
Silgi Kafa (1977) 7.4
Y: David Lynch
O: Jack Nance, Charlotte Stewart, Allen Joseph, Jeanne Bates
T: Fantastik, Korku, Bilim-Kurgu
Morgan (2016)

Morgan (2016)

Bir şirkette çalışan risk yönetimi danışmanı, yapay olarak üretilmiş bir insansıyı yok edip etmeme kararını vermekte zorlanmaktadır. Her ne ne kadar bir insan olarak büyütülse de zamanla sergilemeye başladığı saldırgan davranışlar Morgan'ın ne olduğu sorusunu akıllara getirir.

Korku, Gizem, Bilim-Kurgu

Morgan (2016) 5.9
Y: Luke Scott
O: Kate Mara, Anya Taylor-Joy, Rose Leslie, Michael Yare
T: Korku, Gizem, Bilim-Kurgu
BrazilBrezilya (1985)

Brazil - Brezilya (1985)

Günümüzden çok uzak bir gelecekte geçen film insanoğlunun distopik sonlarından birini ele alıyor. Son derece fütüristik ve karanlık bir atmosfere evrilen bu dünyada yaşayan insanlardan biri olan Sam Lowrey, sıradan bir devlet memuru. Fazlasıyla bunaldığı işinden ve teknolojinin ta kendisinden kaçmasının tek yolu ise hayal ve rüyalarına sığınmak. Rüyalarında her daim kendisini bekleyen figür tanımasa da kurtardığı gizemli bir kadındır. Sam'i rüyalarındaki kadına yaklaştıran şey terörist olmakla suçlanan Jill Layton isimli kadın olur. 1985 yılı için döneminin bir hayli ötesinde çekilen Brazil distopik filmlerin en önemlilerinin başında geliyor.

Bilim-Kurgu

Brazil
Brezilya (1985) 8
Y: Terry Gilliam
O: Jonathan Pryce, Robert De Niro, Katherine Helmond, Ian Holm
T: Bilim-Kurgu
Iru Muganİki Yüzlü (2016)

Iru Mugan - İki Yüzlü (2016)

Dört yıl önce çok sevdiği karısını öldürenlerden canlarını alarak intikam alan Hintli ajan Akilan, aynı suçluların dört yıl sonra Malezya'da rülmesiyle afallar. Çete, bu sefer eski suçlarının yanı sıra son derece tehlikeli bir uyuşturucu imal etmektedir. Akilan davaya atandıktan sonra beklenmedik olaylarla dolu bir gizem zinciri başlar.

Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim

Iru Mugan
İki Yüzlü (2016) 6.7
Y: Anand Shankar
O: Nassar, Bala, Riythvika, Karunakaran
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim
Star Trek VI: The Undiscovered CountryUzay Yolu VI (1991)

Star Trek VI: The Undiscovered Country - Uzay Yolu VI (1991)

Klinglonlular ile Federasyon aralarındaki 70 yıllık savaş dönemini kapatmak için görüşme yapacaklardır. Atılgan mürettabatı barış sürecine dahil edilir ve Klinglonlulara eşlik etmeleri için görüşmelere davet edilir. Oysa bilmedikleri kendilerinin bir siyasi komplonun içine çekildikleridir. Görüşmeler sırasında bir suikast gerçekleştirilir ve suç Kaptan Kirk ile McCoy'un üstüne atılır. Derhal tutuklanan Kirk ve McCoy, buzlarla kaplı sürgün gezegeni Rura Penthe'de hapsedilir. Bu sırada Spock ve arkadaşları gerçek katilin peşine düşmüşlerdir.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Star Trek VI: The Undiscovered Country
Uzay Yolu VI (1991) 7.2
Y: Nicholas Meyer
O: William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, James Doohan
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Outland (1981)

Outland (1981)

Şerif O’Neil, Jupiter’in ayı İo’daki Con Am 27 adlı Titanyum maden kasabasına bir seneliğine atanmıştır. Yozlaşmış düzene ayak uydurmamakta direnen bir karakter olan O’Neil sivri kişiliği yüzünden belki de buraya sürgüne yollanmıştır. Yıllık 2144 kişinin yaşadığı, yerçekimi Dünya’nın 6’da 1’i olan ve atmosferinde nefes alınamayan Con Am 27, uzaktaki bir maden kasabası olmaktan başka, farklı denklemler de içeriyordur. Son bir sene içinde sebebi bilinmeyen intiharların sayısında düşündürücü bir artış vardır. İnsanlıktan uzakta, karanlık koridorlardan ibaret bu yaşam alanında O’Neil ailesini ikinci plana atarak, halüsünasyonlar görerek intihar eden işçilerin gizemini çözmeye çalışacaktır.

Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu

Outland (1981) 6.6
Y: Peter Hyams
O: Sean Connery, Peter Boyle, Frances Sternhagen, James Sikking
T: Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > 9 son