Bilim-Kurgu Filmleri İzle

John Dies at the EndJohn’un Ölümü (2012)

John Dies at the End - John’un Ölümü (2012)

Her alışta vücut dışı deneyim vaat eden bir ilaç vardır. Sokaktaki adı Soya Sosu’dur ve bunu alan kullanıcılar zaman ve boyutlar arasında gezinebilmektedir. Ama bazı geri dönenler artık insan değillerdir. Birden dünya dışı bir istila başlar ve insanlığın bir kahramana ihtiyacı doğar. Ama ortada sadece hiçbir işte tutunamayan kolejden terk John ve David vardır. Bu ikisi insanlığı kurtarmak için yaklaşan dehşeti durdurabilirler mi? Hayır. Durduramazlar.

Komedi, Korku, Bilim-Kurgu

John Dies at the End
John’un Ölümü (2012) 6.4
Y: Don Coscarelli
O: Chase Williamson, Rob Mayes, Paul Giamatti, Clancy Brown
T: Komedi, Korku, Bilim-Kurgu
The BlobDamla (1988)

The Blob - Damla (1988)

Bir ateş topu ormana düşer. O sırada oradaki yaşlı bir adamla, motorsikletini tamir etmek için oraya giden Brian (Kevin Dillon) düşen ateş topunun yanına giderler. İhtiyar olay yerine gittiğinde jöle kıvamında bir nesne görür. Nesne kendisini incelemek isteyen ihtiyarın eline yapışır ve ihtiyarı emer. Bu sırada Brian olayı görür. Adam acıdan inlerken kendini yola atar. Ancak yoldan, bir çift arabayla geçmektedir. Arabadakiler Meg (Shawnee Smith) ve Paul (Donovan Letich) çiftidir ve Brian’ın okuldan arkadaşıdır. Araba ihtiyara çarpar. Brian, Meg ve Paul ihtiyarı hastaneye götürürler. Hastanede korkunç bir şekilde Paul’de ölür ve artık Brian ve Meg yalnız başına bu belaya karşı gelmeye çalışır...

Korku, Bilim-Kurgu

The Blob
Damla (1988) 6.4
Y: Chuck Russell
O: Kevin Dillon, Shawnee Smith, Donovan Leitch Jr., Jeffrey DeMunn
T: Korku, Bilim-Kurgu
Moonraker007 James Bond: Ay Harekatı (1979)

Moonraker - 007 James Bond: Ay Harekatı (1979)

A.B.D.'nin İngiltere'ye ödünç verdiği uzay mekiğini taşıyan Boeing 747 Atlantik Okyanusu'na çakılır. Uçak enkazında uzay mekiğinden hiçbir iz bulamayan İngiliz Gizli Servisi, olayı araştırması için 007 James Bond'u mekiğin yapımcısı Drax Industries'e gönderir. Burada hayatı birkaç defa tehlike altına giren Bond, NASA görevlisi ve CIA ajanı olan ve yine Drax'ı araştıran Dr. Holly Goodhead ile tanışır. Ortak çalışmaları Drax'ın dünya nüfusunu toplu katletme ve dünyayı kendi istekleri doğrultusunda yeniden kurma planlarını ortaya çıkartır. İki cesur ajan ve Drax arasındaki heyecanlı kovalamaca California, Brezilya ve Amazon ormalarında devam eder. Drax sonunda dünya dışındaki uzay şehrinde bulunur.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Moonraker
007 James Bond: Ay Harekatı (1979) 6.2
Y: Lewis Gilbert
O: Roger Moore, Lois Chiles, Michael Lonsdale, Richard Kiel
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
The MistÖldüren Sis (2007)

The Mist - Öldüren Sis (2007)

Stephen King'in alameti farikası bilinmeyen bir kasaba, tutucu insanlar ve onlarla çelişen hür düşünceli gençler ve çatışmaları... İşte böyle bir diyarı kaplayan bir sisin arka planında filmde muhafazakar tutuculuk ile serbest düşüncenin mücadelesi de yeralmaktadır. Kuvvetli bir fırtına sonrası meydana gelen sis, tüm kasabayı kaplar. Bu yoğun siste ortaya çıkarak, insanları yiyerek beslenen yaratıkların varlığından haberdar olan insanlar, süpermarketin içinde kapana kısılmış durumdalardır. Bu tedirgin bekleyiş esnasında süpermarketin içindeki insanlar ikiye ayrılır, bazıları intikamcı bir tanrının bu yaratıklara hükmederek insanları kurban etmeyi emrettiğine inanırken, bazıları buna inanmaz. Çağdaş korku romanı yazarı King’in uzun bir hikayesinden yola çıkarak çekilmiş bu film, oldukça gerilim dolu saatler geçireceğimizi vaadeder gibi...

Korku, Bilim-Kurgu, Gerilim

The Mist
Öldüren Sis (2007) 7.2
Y: Frank Darabont
O: Thomas Jane, Marcia Gay Harden, Laurie Holden, Andre Braugher
T: Korku, Bilim-Kurgu, Gerilim
Bokeh (2017)

Bokeh (2017)

İzlanda’ya doğru romantik bir tatil için yola çıkan çiftin, güzel geçen birkaç günün ardından inanılmaz bir ışık patlamasıyla hayatları tamamen değişir. Sabah uyandıklarında etrafta kimseyi göremeyen genç çift, ilk başta bu garipliği göz ardı ederek bunu eğlenceye dönüştürürler, ta ki işin altında rahatsız edici bir gizemin olduğunu anlayana kadar.

Dram, Bilim-Kurgu

Bokeh (2017) 4.8
Y: Geoffrey Orthwein, Andrew Sullivan
O: Maika Monroe, Matt O'Leary, Arnar Jónsson, Gunnar Helgason
T: Dram, Bilim-Kurgu
The Call UpSimülasyon (2016)

The Call Up - Simülasyon (2016)

En iyi online bilgisayar oyuncuları ve esrarengiz bir turnuva. Oyunda birinci olanın ödülü $100.000. Sanal gerçeklikte çığır açan yeni bir savaş oyunu bu. Oyuncular, son teknoloji ile donatılarak hazırlanmış kıyafetleri ve ekipmanları sayesinde tamamen oyunun dünyasına giriyorlar. Fakat kendilerini bir savaşın ortasında bulan genç 'gamer'ları daha da büyük bir sürpriz beklemektedir. Bu gizemli simülasyonun gerçeklik seviyesi tahminlerinin çok ötesindedir. Oyunda ölürsen, gerçek hayatta da ölür müsün?

Aksiyon, Bilim-Kurgu

The Call Up
Simülasyon (2016) 4.8
Y: Charles Barker
O: Chris Obi, Morfydd Clark, Max Deacon, Parker Sawyers
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu
Einstein's God Model (2016)

Einstein's God Model (2016)

Düşük bütçeli bu yapımda bir fizikçi fizikçi, kör bir medyum ve Thomas Edison'un son deneyi yardımıyla "yaşamdan sonrasıyla" bağlantı kurmaya çalışır...

Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim

Einstein's God Model (2016) 4.8
Y: Philip T. Johnson
O: Aaron Graham, Kirby O'Connell, Kenneth Hughes, Brad Norman
T: Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim
Logan (2017)

Logan (2017)

Yakın gelecekte, yorgun savaşçı Logan'ın önemsediği tek şey hasta olan Profesör X'i Meksika sınırında saklamaktı. Ancak Logan'ın dünyadan ve kendi efsanesinden saklanma çabası, karanlık güçler tarafından takip edilen genç bir Mutant'ın gelişiyle sona erer.

Aksiyon, Dram, Bilim-Kurgu

Logan (2017) 9.6
Y: James Mangold
O: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Dafne Keen, Boyd Holbrook
T: Aksiyon, Dram, Bilim-Kurgu
StormageddonÖlümcül Fırtına (2015)

Stormageddon - Ölümcül Fırtına (2015)

En güçlü yazılım ve bilgisayarlarla desteklenen bir sistemi, insan ırkı yok olmadan ne durdurabilir? İnsan davranışlarını tahmin ve takip etmesi için geliştirilen Echelon adlı bilgisayar programı, giderek güç kazanır ve tüm Amerika’nın tüm çevrimiçi sistemini ele geçirmeyi başlar. Sonrasında ise hava durumunun değiştirilmesi, depremler yaratma gibi insanlığı tehdit eden bir takım davranışlar içine girer. Peki, en güçlü yazılım ve bilgisayarlarla desteklenen bir sistemi, insan ırkı yok olmadan ne durdurabilir?

Aksiyon, Dram, Bilim-Kurgu

Stormageddon
Ölümcül Fırtına (2015) 5.5
Y: Nick Lyon
O: John Hennigan, Eve Mauro, Joseph Gatt, Robert Blanche
T: Aksiyon, Dram, Bilim-Kurgu
Runaway (2017)

Runaway (2017)

2065,Dünya'nın en büyük robot üreticilerinden Paradigma sanayi, gelişmiş bir robot üretti. Bu robotların insandan ayırt edilmesi oldukça güç. Genellikle aşağılayıcı bir isimle 'Griler' olarak adlandırıldı ve zenginlerin iş gücü olarak kullanıldı. Ancak 2 yıl önce, yani 2063 yılında bir android virüsü sisteme enjekte edilince kendilerinin farkına vararak benlik kazandılar. Yavaş yavaş insanlar gibi yaratıcılarından hak talep etmeye başlandı. İstediklerini alamayınca'da isyan kaçınılmaz oldu. Bu da büyük bir savaşın başlamasına sebep oldu.

Short, Bilim-Kurgu

Runaway (2017) 5
Y: Harrison Heller
O: Rico E. Anderson, Paul Lang, Ed Trucco, Caitlin Burt
T: Short, Bilim-Kurgu
Tremors 5: BloodlinesYeraltı Canavarı 5 (2015)

Tremors 5: Bloodlines - Yeraltı Canavarı 5 (2015)

Kahramanımız Burt Gummer, yeraltı canavarların Afrika’da görüldüğü hakkında bilgi aldıktan sonra bir ekiple bölgeyi inceleyeme gider. Yeraltı canavarları Afrika’da evrimleştiştir ve Burt’un işi bu sefer kolay olmayacaktır.

Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu

Tremors 5: Bloodlines
Yeraltı Canavarı 5 (2015) 5.3
Y: Don Michael Paul
O: Brandon Auret, Natalie Becker, Emmanuel Castis, Michael Gross
T: Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu
The AbyssDerinlik Sarhoşluğu (1989)

The Abyss - Derinlik Sarhoşluğu (1989)

Kayıp bir nükleer denizaltı'yı bulmak üzere görevlendirilen sivil sualtı kurtarma ekibi, türlü tehlikelere göğüs gererek batık denizaltı'ya ulaştığında, aşağıda yalnız olmadıklarını, dünya dışı gizemli bir varlığın da orada olduğunu keşfederler...

Macera, Dram, Bilim-Kurgu

The Abyss
Derinlik Sarhoşluğu (1989) 7.6
Y: James Cameron
O: Ed Harris, Mary Elizabeth Mastrantonio, Michael Biehn, Leo Burmester
T: Macera, Dram, Bilim-Kurgu
A Clockwork OrangeOtomatik Portakal (1971)

A Clockwork Orange - Otomatik Portakal (1971)

İnsani değerlerin yok olmaya yüz tuttuğu bir gelecekte, Britanya’da geçen film şiddet bağımlısı gençlerden kurulu bir çetenin, çevrelerine saçtığı dehşet ve korkuyu işleyerek bir korku imparatorluğunun resmini çizmektedir. Çetenin lideri Alex, işler çığırından çıkınca yakalanır ve gözaltına alınır. Ama hapse atılmaz; cezası bir şiddet deneyine kobay olarak kullanılmak olur. Bu deney insanoğlu ve şiddet kavramı arasındaki ilişkiyi ortaya koyma amaçlıdır ama deneyin kendisi de bir o kadar insan doğasına aykırıdır. Sinemanın dahi yönetmeni Stanley Kubrick tarafından Anthony Burgess’ın aynı adlı kitabından beyazperdeye uyarlanan film, aynı anda hem kitap okuyucusunun hem de sinema seyircisinin gönlünü kazanan nandide uyarlamalardan biridir. Film, 1972 Akademi Ödülleri'nde 4 dalda aday gösterilmişti.

Suç, Dram, Bilim-Kurgu

A Clockwork Orange
Otomatik Portakal (1971) 8.4
Y: Stanley Kubrick
O: Malcolm McDowell, Patrick Magee, Michael Bates, Warren Clarke
T: Suç, Dram, Bilim-Kurgu
CocoonKoza (1985)

Cocoon - Koza (1985)

Terkedilmiş görünen komşu evin havuzuna kaçamak gece ziyaretleri yapan bir grup ihtiyar, havuzun dibindeki dev istiridyemsi şeyler bulurlar. Ardından gençleşmeye başladıklarını hissederler. İşin aslı, Walter isimli bir uzaylı, kendi gezegeninden 20 arkadaşını kurtarmak için dönmüştür. Walter, bir nevi kış uykusundaki uzaylıları barındıran bu kozaları florida sahilinden çıkartıp evin havuzunda depolamaktadır. İhtiyar kafadarlara, bu kimseye söylemedikleri sürece havuzda gelip yüzmeye devam edebilecekleri söylenir. Ancak havuz kısa sürede daha fazla ziyaretçiyle dolacaktır...

Bilim-Kurgu

Cocoon
Koza (1985) 6.6
Y: Ron Howard
O: Don Ameche, Wilford Brimley, Hume Cronyn, Brian Dennehy
T: Bilim-Kurgu
HurokZaman Döngüsü (2016)

Hurok - Zaman Döngüsü (2016)

Bilim kurgu ve gerilimi başarılı bir biçimde harmanlayan Macaristan yapımı bir film… Uyuşturucu satıcılığı yapan bir çift, son görevlerinde kartel patronuna ihanet ederler. Ancak olay her ikisini de tek bir zaman döngüsünde hapseder. Çift sürekli aynı olayı yaşamaya başlar.

Suç, Bilim-Kurgu, Gerilim

Hurok
Zaman Döngüsü (2016) 7.2
Y: Isti Madarász
O: Dénes Száraz, Dorina Martinovics, Zsolt Anger, Géza Hegedüs D.
T: Suç, Bilim-Kurgu, Gerilim
Nowhere Boys: The Book of ShadowsGölgeler Kitabı (2016)

Nowhere Boys: The Book of Shadows - Gölgeler Kitabı (2016)

Felix adındaki bir genç yanlışlıkla sihirli bir kitabın kapağını açar ve bazı istenmeyen kaotik güçlerin gün yüzüne çıkmasına neden olur. Kötüler artık serbest kalmıştır bu yüzden dünyadaki herkes tehlike altındadır ve bunu engelleyebilecek kişiler arasında tabii ki Felix ve yakın çevresi yer almaktadır.

Bilim-Kurgu

Nowhere Boys: The Book of Shadows
Gölgeler Kitabı (2016) 5
Y: David Caesar
O: Dougie Baldwin,Joel Lok,Rahart Adams,Matt Testro
T: Bilim-Kurgu
ReversionGeri Dönüş (2015)

Reversion - Geri Dönüş (2015)

Babasının sahip olduğu dev bir teknoloji şirketinin yazdığı anı programını kullanan Sophie, özellikle annesinin ölümüyle ilgili anılarının doğruluğundan şüphelenmeye başlar.

Bilim-Kurgu, Gerilim

Reversion
Geri Dönüş (2015) 5.8
Y: Jose Nestor Marquez
O: Aja Naomi King, Colm Feore, Amanda Plummer, Lela Rochon
T: Bilim-Kurgu, Gerilim
EarthboundDünyalı Uzaylı (2012)

Earthbound - Dünyalı Uzaylı (2012)

Joe, dünya'da yaşayan bir uzaylıdır. En azından, 11 yaşındayken babası ölmeden önce Joe'ya böyle söylemiştir. Joe ise bu duruma alışmakta ve uygun bir kız arkadaş bulmakta zorlanmaktadır.

Komedi,Fantastik,Romantik,Bilim-Kurgu

Earthbound
Dünyalı Uzaylı (2012) 5.6
Y: Alan Brennan
O: Rafe Spall,Jenn Murray,Stephen Hogan,David Morrissey
T: Komedi,Fantastik,Romantik,Bilim-Kurgu
Resident Evil: The Final ChapterÖlümcül Deney 6 Son Bölüm (2016)

Resident Evil: The Final Chapter - Ölümcül Deney 6 Son Bölüm (2016)

The Red Queen insan ırkını kökünden yok edecek bir planın peşindedir ve Alice, Jill, Claire, Leon, Ada ve Wesker bu tehlikeyi önleyebilmek için acil bir şekilde The Hive'a ulaşmak zorundadır. Sinema tarihinin uzun soluklu serilerinden Resident Evil'ın son devam filmi olan yapımın yönetmen koltuğunda bir kez daha Paul W.S. Anderson'ı görüyoruz. Oyuncu kadrosundan açıklanan tek isim ise Milla Jovovich oldu.

Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu

Resident Evil: The Final Chapter
Ölümcül Deney 6 Son Bölüm (2016) 7.2
Y: Paul W.S. Anderson
O: Ruby Rose, Milla Jovovich, Ali Larter, Iain Glen
T: Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu
iBoy (2017)

iBoy (2017)

Saldırıdan önce Tom Harvey sıradan bir gençti. Ancak yüksek teknoloji ile çarpışması kendisini gerçek bir uygulamaya dönüştürdü. Kırılmış bir iPhone’un parçaları beynine yerleşti. Şimdi ise her düşüncesini olağanüstü bir şekilde etkiliyor. Çünkü artık Tom biliyor, görüyor ve normal bir gencin yapabileceğinden çok daha fazla şey yapıyor. Ama güçleri bir seçeneği de beraberinde getiriyor: Sevdiği kız olan Lucy’den intikam almak için, kızı inciten acımasız gangsterlere sessiz mi kalacak? Adaleti kendi elektrikli ellerine alıp, korku ve şiddetle yönetilen Güney Londra projelerinden kendilerini atacak mı?

Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu

iBoy (2017) 0
Y: Adam Randall
O: Maisie Williams, Rory Kinnear, Miranda Richardson, Bill Milner
T: Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu
Bad TasteKötü Zevk (1987)

Bad Taste - Kötü Zevk (1987)

Başka bir gezegenden dünyaya gelen fast-foodçuların amacı insan eti temin etmektir. Birkaç ufak tefek kasabayı sildikten sonra bu yabancılar, başlarında Pete O’Herne ile birlikte hükümet süikastçıları ile savaşmak zorunda kalacaklardır. Film ilerledikçe O’Herne’in ekibi ellerinden geldiğince düşmanı kırıp geçirirler. Olayların dışında masum bir izleyici olan Craig Smith marine edilir. Çok geçmeden uzaydan gelenlerin bir zaman çizelgesi üzerinde koşmakta oldukları anlaşılır. Belirli bir süre içinde rakip fast foodçular onları işten atmadan gezegenlerine insan etinden yapılan kıyma kargosu ile geri dönmeleri gerekmektedir. Çok düşük bütçeli bir yapımdır. Filmi arkadaşları ile birlikte çeken Jackson, kendisine de anahtar bir rol vermiştir.

Komedi, Korku, Bilim-Kurgu

Bad Taste
Kötü Zevk (1987) 6.8
Y: Peter Jackson
O: Terry Potter, Pete O'Herne, Craig Smith, Mike Minett
T: Komedi, Korku, Bilim-Kurgu
The Running ManKoşan Adam (1987)

The Running Man - Koşan Adam (1987)

2017 yılında geçen filmde enerji kaynakları tükenmiş ve dünyada açlık başlamıştır. Hükümet olası grevleri ve muhalifleri durdurmak için TV'yi kullanmaktadır. İnsanlar her gece "The Running Man" adlı bir şov programını izleyerek uyuşturulmaktadır... Masum insanları öldürmeyi reddettiği için tutuklanan Ben Richards hapisahaneden kaçtığında Amber adlı genç bir bayan tarafından ele verilir. Richards'ın fiziğinden etkilenen TV yapımcıları onu şova çıkarmaya karar verirler...Ben yaşamak istiyorsa peşindeki kovalayıcıları atlatmak zorundadır. TV başındaki milyonlarca seyirci ise şehvetle onun ölmesini beklemektedir...

Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu

The Running Man
Koşan Adam (1987) 6.6
Y: Paul Michael Glaser
O: Arnold Schwarzenegger, Maria Conchita Alonso, Yaphet Kotto, Jim Brown
T: Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu
Flight World War IISefer 42 (2015)

Flight World War II - Sefer 42 (2015)

Tuhaf bir elektromanyetik fırtına ile karşılaşan 42 numaralı uçak ve mürettebatı fırtınanın etkisi ile kendilerini Fransa’da, II. Dünya Savaşının ortasında bulur. Bir tarih profesörü, onlara savaş bölgesinin ortasında bulunduklarını ve büyük bir tehlikenin içinde olduklarını söyler. Ekip, kurşunlar ve bombalardan kaçarak, geçmişi çok fazla değiştirmeden modern zamana geri dönmeye çalışacaktır.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Flight World War II
Sefer 42 (2015) 4.4
Y: Emile Edwin Smith
O: Faran Tahir, Robbie Kay, Aqueela Zoll, Matias Ponce
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
The Santiso ReportSantiso Raporu (2015)

The Santiso Report - Santiso Raporu (2015)

Kızı Irak'ta gizemli bir şekilde kaybolduktan yıllar sonra, hassas bir muhabir ilaçlarını bırakarak sağlıklı bir aklın sınırlarının ötesinde bir yolculuğa çıkar.

Gizem, Bilim-Kurgu, Gerilim

The Santiso Report
Santiso Raporu (2015) 5
Y: Brian Maya
O: Carlos Belloso
T: Gizem, Bilim-Kurgu, Gerilim
Them!Yeryüzüne Hücum (1954)

Them! - Yeryüzüne Hücum (1954)

1954 yılı mamülü bu erken dönem science-fiction denemesi, bir canavar mahlukat filmi; bu defa dünyanın başına bela olanlar: karınca kabilesi! New Mexico’daki bir çölde, nükleer silah denemeleri sonucu mutasyona uğrayan karıncalar devasa canavarlara dönüşür. Karıncaların ilk hedefi bir devlet ajanı olur. FBI ajanı ve ailesi yokedilir. Sonra sıra yavaş yavaş diğerlerine gelecektir. Dev karıncalar dehşet saçmaktadır. Giderek olayın gerçek failleri olan dev karıncalar hakimiyeti ele almaya başlarlar. Güneydeki tüm Amerikan şehirleri artık tehdit altındadır. Görevli ekiplerin canavarların yuvalarını bulup yoketmesi sorunu halletmeyecektir. Kraliçe karınca kaçmıştır ve daha fazla yumurtlamadan durdurulması gerekmektedir. 1950’lerin bir çok dev canavar filminin aksine, demode efektlerine rağmen gülünç bulmadan izleyebileceğiniz Yeryüzüne Hücum, bu özelliğini kuşkusuz ustaca tasarlanmış dramatik kurgusundan alıyor.

Korku, Bilim-Kurgu

Them!
Yeryüzüne Hücum (1954) 7.3
Y: Gordon Douglas
O: James Whitmore, Edmund Gwenn, Joan Weldon, James Arness
T: Korku, Bilim-Kurgu
Apollo 18Ölüm Yolculuğu (2011)

Apollo 18 - Ölüm Yolculuğu (2011)

17 Aralık 1972'de Apollo17 adlı uzay aracı aya insanlı son seyahatini gerçekleştirir. Fakat iddialara göre bundan tam bir yıl sonra, Amerika Savunma Bakanlığı tarafından görevlendirilen iki astronot gizli bir görev için Apollo 18 uzay aracı ile yeniden aya gönderilir; ve bu bilgi herkesten gizlenir. NASA'ya ait neredeyse 40 yıllık bir video kaydı ortaya çıkınca bu iki astronotun yaşadıkları da gün yüzüne çıkacaktır.

Korku, Gizem, Bilim-Kurgu

Apollo 18
Ölüm Yolculuğu (2011) 5.2
Y: Gonzalo López-Gallego
O: Warren Christie, Lloyd Owen, Ryan Robbins, Michael Kopsa
T: Korku, Gizem, Bilim-Kurgu
The Thing from Another WorldŞey (1951)

The Thing from Another World - Şey (1951)

Antartikadaki araştırma istasyonunda görevli olan bilim adamları, buzulun içinde bir uzay gemisi olduğunu keşfederler. Gemiyi inceleme esnasında içerisinde donmuş bir yaratık bulan bilim adamları, onu araştırma istasyonuna getirirler. İçerisine hapsolduğu buz eriyip yaratık serbest kaldığında ise ortalık cehenneme dönecektir…

Korku, Bilim-Kurgu

The Thing from Another World
Şey (1951) 7.3
Y: Christian Nyby, Howard Hawks
O: Margaret Sheridan, Kenneth Tobey, Robert Cornthwaite, Douglas Spencer
T: Korku, Bilim-Kurgu
Silent RunningSessiz Kaçış (1972)

Silent Running - Sessiz Kaçış (1972)

1972 yapımı hümanist bilim-kurgu. başrolde Bruce Dern var. konu kısaca şöyle: yıl olmuş iki bin bilmemkaç. teknoloji, insanlık, ilim, bilim çılgın atıyor. hastalık, fakirlik silinmiş yer yüzünden. fakat dünyada orman, ağaç da kalmamış. eldeki tüm örnekler uzay gemilerine yerleştirilmiş ve orada korunuyor. merkezden bu yeşillikleri yok edip eve dönmeleri emredildiğinde lowell freeman isimli mürettabat elemanı hümanist, sevgi pıtırcığı, doğal yaşamı koruma ve geliştirme derneği üyesi bir arkadaş olduğundan çayır-çimene kıyamaz. olaylar gelişir...

Dram, Bilim-Kurgu

Silent Running
Sessiz Kaçış (1972) 6.8
Y: Douglas Trumbull
O: Bruce Dern, Cliff Potts, Ron Rifkin, Jesse Vint
T: Dram, Bilim-Kurgu
The Stepford WivesStepford Kadınları (1975)

The Stepford Wives - Stepford Kadınları (1975)

Joanna ve Walter Stepford kasabasına yeni taşınan genç bir çifttir. Fotoğrafla ilgilenen Joanna kendisini geliştirmek ve ev kadınlığı dışında bir şeyler yapmak istemektedir. Oysa kocası Walter klasik bir erkektir ve kasabanın erkekler kulübüne dahil olup kısa sürede kaynaşır. Joanna ve komşusu Bobbie, kasabadaki diğer kadınların ev işleri ve alışveriş yapıp adeta kocalarını memnun etmek için sürdürdükleri köle yaşantısında bir tuhaflık olduğunu farkederler. Araştırmaları onları korkunç gerçekle yüz yüze bırakacaktır.Daha önce Rosemary’nin Bebeği romanı ile sinemaseverler arasında da şöhret olan Ira Levin’den yapılan bir başka uyarlama. 2004’te tekrar çekilen, nefis bir bilim kurgu taşlama!

Korku, Gizem, Bilim-Kurgu

The Stepford Wives
Stepford Kadınları (1975) 6.9
Y: Bryan Forbes
O: Katharine Ross, Paula Prentiss, Peter Masterson, Nanette Newman
T: Korku, Gizem, Bilim-Kurgu
Daemonium: Soldier of the UnderworldDaemonium: Yeraltı Askeri (2015)

Daemonium: Soldier of the Underworld - Daemonium: Yeraltı Askeri (2015)

Sihir ve teknolojinin kesiştiği alternatif bir evrende, kurnaz ve sigara tiryakisi bir büyücü kendini cehennemin güçleri arasındaki savaşın tam ortasında bulur.

Aksiyon, Fantastik, Bilim-Kurgu

Daemonium: Soldier of the Underworld
Daemonium: Yeraltı Askeri (2015) 5.1
Y: Pablo Parés
O: Caro Angus, Dany Casco, Walter Cornás, Chucho Fernández
T: Aksiyon, Fantastik, Bilim-Kurgu

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 > 9 son