Animasyon Filmleri İzle

Seoul StationSeul İstasyonu (2016)

Seoul Station - Seul İstasyonu (2016)

Bir Grup insan Seul banliyölerinde ortaya çıkan Zombi salgınında hayatta kalmak için çabalar...

Animasyon, Korku

Seoul Station
Seul İstasyonu (2016) 6
Y: Sang-ho Yeon
O: Seung-ryong Ryu, Franciska Friede, Joon Lee, Eun-kyung Shim
T: Animasyon, Korku
Kubo and the Two StringsKubo ve Sihirli Telleri (2016)

Kubo and the Two Strings - Kubo ve Sihirli Telleri (2016)

Kubo sahilde küçük bir köyde sakin bir hayat sürmektedir. Ta ki intikam ateşiyle yanıp tutuşan geçmişten gelmiş bir ruh tarafından asırlık bir kan davası yeniden alevlenene kadar... Bu olay akla gelebilecek her çeşit yıkıma sebep olurken; Tanrılar ve canavarların peşine düştüğü Kubo, hayatta kalabilmek ve intikamcı ruhu mağlup edebilmek için efsanevî bir Samuray olan merhum babası tarafından daha önce bir kez giyilen büyülü zırhı bulmak zorundadır.

Animasyon, Macera, Aile

Kubo and the Two Strings
Kubo ve Sihirli Telleri (2016) 8
Y: Travis Knight
O: Art Parkinson, Charlize Theron, Ralph Fiennes, Brenda Vaccaro
T: Animasyon, Macera, Aile
The Secret World of ArriettyAşırıcılar (2010)

The Secret World of Arrietty - Aşırıcılar (2010)

Japon animasyon ustası Hayao Miyazaki'nin “Ruhların Kaçışı (Sen to Chihiro no Kamikakushi)”, “Yürüyen Şato (Hauru no ugoku shiro)”, “Prenses Mononoke (Mononoke-Hime)”, “Rüzgarlı Vadi (Kaze no tani no Naushika)” gibi animasyonları yaratan animasyon şirketi Stüdyo Ghibli’nin elinden çıkan 'Aşırıcılar (Kari-gurashi no Arietti)'ın yönetmenliğini daha önce aynı stüdyodan çıkan filmlerde de görev alan genç yönetmen Hiromasa Yonebayashi yapıyor. Animasyonun senaryosu ise, Mary Norton’ın çoksatan The Borrowers isimli fantastik çocuk romanından Hayao Miyazaki tarafından uyarlandı. Şu ana kadar 17 uzun metraj animasyonda imzası bulunan Ghibli’nin Küçük Denizkızı Ponyo (Gake no ue no Ponyo)'dan sonraki bu son çalışması, insanların evlerinin yer döşemelerinin altında yaşayan minik boyutlardaki bir grup insanın, Aşırıcılar’ın küçük ama görkemli hayatlarını anlatıyor. Yıl 2010, yer Tokyo. sadece 10 cm. boyunda olan Aşırıcılar adı verilen ve insanların evlerinin yer döşemelerinin altında yaşayan bir grup minik insandan biri olan 12 yaşındaki Sho, annesinin eskiden çocukluğunun geçtiği eve gelir. Fakat burada bir kedinin çalıların arkasındaki bir şeye saldırmasına tanık olur. Daha sonra bir karganın saldırısına uğrayan kedinin peşinden merakla giden Sho, bir Aşırıcı olan Arrietty ile tanışır. O gece, Arrietty’nin babası Pod küçük kızına nasıl şeker aşırdıklarını göstermek için onu döşemenin üstüne çıkarır. O sırada Arrietty, Sho’nun uyanık olduğunu fark edip elindeki küp şekeri düşürür. Sho her ne kadar korkmalarına gerek olmadığını söylese de, Pod yine de taşınmaları gerektiğine karar verir...

Animasyon, Macera, Aile

The Secret World of Arrietty
Aşırıcılar (2010) 7.7
Y: Hiromasa Yonebayashi
O: Moises Arias, Bridgit Mendler, David Henrie, Will Arnett
T: Animasyon, Macera, Aile
The Lion KingAslan Kral (1994)

The Lion King - Aslan Kral (1994)

Vahşi Afrika’da henüz yeni doğan bir aslan doğaya egemen düzenin kökünden sarsılacağı bir döneme tanıklık etmek üzeredir. Doğanın kralı olan babasının tacının veliahtı olan Simba, kötülüklerle ve kötü hayvanlarla dolu ormanlarda günden güne daha fazla öğrenecek ve daha fazla büyüyecektir. Simba’nın sorumluluklarını üstlenme ve sorunları çözme becerisi, ormanın yeni kurallarını belirleyecektir. Birbirinden renkli karakterleriyle ve gittikçe daha dokunaklı bir hal alan öyküsüyle yakın dönem animasyon klasiklerinden biri olan Aslan Kral, müziklerini yapan Hans Zimmer’a da bir Oscar kazandırmıştı.

Animasyon, Macera, Dram

The Lion King
Aslan Kral (1994) 8.5
Y: Roger Allers, Rob Minkoff
O: Matthew Broderick, Jonathan Taylor Thomas, James Earl Jones, Jim Cummings
T: Animasyon, Macera, Dram
Looney Tunes: Back in ActionLooney tunes - Maceraya devam (2003)

Looney Tunes: Back in Action - Looney tunes - Maceraya devam (2003)

Looney Tunes serisinin devamı olan bu filmde, insanlarla aynı hayatı sürdükleri bir evrende Daffy Duck, ikinci plana düşmekten usanıp Hollywood stüdyolarındaki işinden istifa eder. Bugs Bunny’nin, sürekli olarak ön plana çıkarak tüm dikkatleri kendi üzerinde toplamasından yana mutsuzdur. Warner Bros'un mizah duygusu pek gelişmemiş olan Komedi Başkan Yardımcısı Kate Houghton, sözleşmeyi sonlandırsa da dublör olmak hayali ile yaşayan, güvenlik görevlisi DJ Drake’i, onun peşinden gitmesi için görevlendirir. Daffy, kendisini ansızın, ünlü bir film yıldızı olan babası Damian Drake’in kayıp “Mavi Maymun Elmas”ını aramak isteyen DJ ile bir takım olmuş halde bulur ve birlikte yolculuğa çıkarlar. Damian Drake, filmlerinde çoğunlukla tatlı dilli bir casusu canlandırırken, onun gerçek hayatta da bir casus olduğunu keşfederler. Üstelik kaçırılmıştır. Çok geçmeden muhteşem ikili Amerika’dan Afrika’ya kadar tüm dünyayı dolaşırlarken, stüdyo yönetmeni ile Bugs Bunny de, Daffy’nin Hollywood’daki kariyerine geri dönmesi için onu ikna edebilmek adına ateşli bir biçimde peşlerinde koşmaktadırlar.

Animasyon, Macera, Komedi

Looney Tunes: Back in Action
Looney tunes - Maceraya devam (2003) 5.8
Y: Joe Dante
O: Brendan Fraser, Jenna Elfman, Steve Martin, Timothy Dalton
T: Animasyon, Macera, Komedi
Journey to AgarthaHoshi o ou kodomo (2011)

Journey to Agartha - Hoshi o ou kodomo (2011)

Bir gün, Asuna isimli bir genç kız, babasından hatıra kalan kristal radyodan (pil ya da benzeri elektrik ihtiyacı olmadan, radyo dalgalarını enerjiye çevirerek çalışan bir tür radyo) gizemli bir ses duyar. Birinin şarkı haline getirilmiş kalp sesine çok benzeyen bu sesi asla unutamaz. Asuna, en sevdiği dağ sığınağına giderken garip bir yaratığın saldırısına uğrar ve Shun isimli genç bir adam tarafından kurtarılır. Shun Asuna'ya, “Agartha” denilen uzak bir yerden geldiğini, birisiyle tanışmak istediği ve görmek istediği bir şey olduğu için yeryüzüne çıktığını söyler. Asuna ve Shun yakınlaşmaya başlarlar ancak Shun aniden ortadan kaybolur ve Asuna onu bulamaz. Bundan sonra ise Asuna kötü haberleri işitir… Her ne kadar kabullenmek istemese de, okulda yeni sınıf öğretmeni olan Bay Morisaki'den mitolojik yeraltını öğrenir. Yeryüzü sırlarının gizlendiği ve dileklerin kabul edildiği bu yerin birçok isminden bir tanesi de Agartha'dır. Hemen sonra, Asuna'nın şüpheli bazı adamlar tarafından takip edilmesinden önce, Shun'a tıpatıp benzeyen genç bir erkek ortaya çıkar. Şüpheli adamlar, genç erkeğin elinde bulundurduğu ve Agartha'yı açan anahtarın peşindedir. Agartha'nın kapısı, köşeye sıkışan genç erkek ve Asuna'nın önünde açılır. Asuna, şüpheli adamların liderinin aslında vefat etmiş eşine yeniden kavuşabilme umuduyla Agartha'yı arayan Bay Morisaki olduğunu; genç erkek Shin'in ise Shun'un erkek kardeşi olduğunu öğrenir. Agartha'nın girişi gözleri önünde yer alırken Asuna kararını verir: “Shun'u bir kez daha görmek istiyorum.” Asuna, Bay Morisaki ve Shin, kalplerindeki duygularla efsaneler diyarına doğru yola koyulurlar…

Animasyon, Macera, Dram

Journey to Agartha
Hoshi o ou kodomo (2011) 7.3
Y: Makoto Shinkai
O: Hilary Haag, Corey Hartzog, Leraldo Anzaldua, David Matranga
T: Animasyon, Macera, Dram
Perfect BlueMükemmel Mavi (1997)

Perfect Blue - Mükemmel Mavi (1997)

CHAM! isimli pop grubunun üyelerinden Mima Kirigoe radikal bir karar ile şarkıcılık kariyerini bırakır ve oyunculuğa soyunur. Ancak, Mima'nın bu kararı hayranlarının bir bölümünü rahatsız etmiştir. CHAM!'den ayrılmasının ardından bilinmeyen bir numaradan kendisini hain ilan eden bir fax alır. Mima'nın menejeri Rumi, Mima'ya kararlı olması ve yeni kariyerine devam etmesi yönünde telkinde bulunsa da kızgın hayranları ve özellikle de Me-Mania lakaplı saplantılı takipçisi Mima'nın hayatını çekilmez hale getirmektedir. Akli dengesi yavaş yavaş kaybolan Mima kısa bir süre sonra gerçeklik ile hayal arasında ayrım yapamaz duruma gelecektir.

Animasyon, Korku, Gizem

Perfect Blue
Mükemmel Mavi (1997) 7.8
Y: Satoshi Kon
O: Junko Iwao, Rica Matsumoto, Shinpachi Tsuji, Masaaki Ôkura
T: Animasyon, Korku, Gizem
VincentSt. Vincent (1982)

Vincent - St. Vincent (1982)

Bekar bir anne olan Maggie, 12 yaşındaki oğlu Oliver ile yeni evleri Brooklyn’e taşınır. Uzun saatler mesai yapmak zorunda kalan Maggie’nin oğlunu komşusu Vincent’a emanet etmekten başka şansı yoktur. Fakat Vincent, alkole ve kumara düşkünlüğü ile bilinen emekli, huysuz bir adamdır. Günler geçtikçe Vincent ve Oliver arasında sıra dışı bir ilişki doğacaktır. Zira Vincent, striptiz barlara, yarış pistleri gibi günlük aktivitelerine Oliver’ı da dahil eder! Vincent bu genç adamın ‘büyümesine’ yardımcı olurken, Oliver da Vincent’ta kimsenin görmediği bir tarafı ortaya çıkartacaktır: yufka yürekli bir ihtiyar. Başrolde Bill Murray’i seyrettiğimiz filmde, deneyimli isme yükselen yıldız Melissa McCarthy ve küçük oyuncu Jaeden Lieberher eşlik ediyor. Filmin yönetmenliği ve senaristliği ise Theodore Melfi’ye ait.

Short, Animasyon, Aile

Vincent
St. Vincent (1982) 8.5
Y: Tim Burton
O: Vincent Price
T: Short, Animasyon, Aile
Snowtime!Kartopu Savaşları (2015)

Snowtime! - Kartopu Savaşları (2015)

Küçük bir köyde yaşayan bir grup çocuk, kış tatilinde eğlenmek için bir büyük bir kartopu savaşı yapmaya karar verirler. 11 yaşındaki Luke ve Sophie, iki ayrı grubun lideri olurlar. Sophie ve arkadaşları karşı taraftan korunmak için bir kale inşa ederler. Tatil sonunda kaleyi kim ele geçirirse kazanan taraf o olacaktır. Eğlenceyle başlayan masum savaş yavaş yavaş kendini ciddi bir kavgaya bırakır. Çocuklar en sonunda birbirleriyle savaşmayı bırakıp hep beraber kaleye saldırmaya karar verdiklerinde eğlence geri gelecektir.

Animasyon, Komedi, Aile

Snowtime!
Kartopu Savaşları (2015) 6.1
Y: Jean-François Pouliot, François Brisson
O: Angela Galuppo, Mariloup Wolfe, Lucinda Davis, Nicholas Savard-L'Herbier
T: Animasyon, Komedi, Aile
The Many Adventures of Winnie the Pooh (1977)

The Many Adventures of Winnie the Pooh (1977)

Küçük beyinli sevimli ayı Winnie the Pooh'un maceraları..

Animasyon, Aile, Müzikal

The Many Adventures of Winnie the Pooh (1977) 7.6
Y: John Lounsbery, Wolfgang Reitherman
O: Sebastian Cabot, Junius Matthews, Barbara Luddy, Howard Morris
T: Animasyon, Aile, Müzikal
Shrek 2Şrek 2 (2004)

Shrek 2 - Şrek 2 (2004)

İlk filmden sonra yaşananlara odaklanan Şrek 2, kahramanımız Şrek ve Prenses Fiona'nın balayından dönüşüyle başlar. İlk filmde Şrek türlü kötülüklere karşı olağanca gücüyle ve takdir edilesi bir cesaretle savaşmış, sonunda da başarılı olmuştu. En önemlisi ise güzeller güzeli prenses Fiona'nın kalbini kazanıp iç güzelliğinin önemli olduğunu fark etmişti. Mutlu bir yuva kuran ikili, Fiona'nın anne ve babasından bir yemek daveti aldıklarında büyük bir maceraya atılır. Şrek'in tüm ısrarlarına rağmen yemeğe gitmek zorunda kalan ikili, saraya vardıklarında herkesi şaşkınlığa düşürür, çünkü Fiona'nın anne ve babası, damatlarının bir ogre olduğundan habersizdir!

Animasyon, Macera, Komedi

Shrek 2
Şrek 2 (2004) 7.2
Y: Andrew Adamson, Kelly Asbury, Conrad Vernon
O: Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz, Julie Andrews
T: Animasyon, Macera, Komedi
Moana (2016)

Moana (2016)

Maceraya düşkün genç bir kadının, efsanevi bir adaya yaptığı yolculuğu anlatan filmde, genç kadın ile yarı tanrı Maui'nin başlarından geçenler perdeye taşınacak!

Animasyon, Macera, Komedi

Moana (2016) 8.2
Y: Ron Clements, Don Hall, John Musker, Chris Williams
O: Auli'i Cravalho, Dwayne Johnson, Rachel House, Temuera Morrison
T: Animasyon, Macera, Komedi
StorksLeylekler (2016)

Storks - Leylekler (2016)

Tarihin en eski devirlerinden beri yeni doğmuş bebekleri ailelerine teslim etme revini üstlenmiş olan leylekler vardır. Bu leylekler artık geldikleri zaman çoğu kişi bebeğinin olacağına inanmaktadır. Bu nedenle de leyleklerin geleceği vakti dört zle beklese de bu bir batıl inançtır. Artık bebek dağıtımını bırakmış ve ticari kaygılarla iş yapmaya, bir dağıtım şirketi işletmeye başlamıştır. leylekler artık el alemin çocuğu ile uğraşmayı bırakır kendi çoluk çocuğuna ekmek parası için kendi işlerini kurmuşlardır. Yani leylekler insanlara kargo türmektedir. Şirketin en iyi çalışanların biri olan Junior adlı leylek, bir gün yanlışlıkla Bebek Yapma Makinesini çalıştırır. Bu leyleğin yapış olduğu hata yüzünden yanlışlıkla sevimli bir bebek dünyaya gelir. Bu izinsiz bebeği patronu keşfetmeden önce ona bir aile bulması gerekmektedir. Bu nedenle de o bebek leyleği kimse istemediği için yaşı çok küçük olmasına rağmen o leylek Junior ile şirkette çalışan tek insan olan Tulip, bebekle birlikte heyecan dolu bir yolculuğa çıkarlar

Animasyon, Macera, Komedi

Storks
Leylekler (2016) 7
Y: Nicholas Stoller, Doug Sweetland
O: Andy Samberg, Katie Crown, Kelsey Grammer, Jennifer Aniston
T: Animasyon, Macera, Komedi
Treasure PlanetDefine Gezegeni (2002)

Treasure Planet - Define Gezegeni (2002)

Gelenekselleşmiş klasik Disney hikaye anlatımı, vahşi rüyalarının arkasında bir macera arayan, kaderini aramak üzere yollara düşen cesur ve genç çocuğun hikayesini anlatan olağanüstü ve yepyeni bir aile masalı!Efsanevi bir define haritası galaksilerarası bir define avına esin kaynağı olu. Cesur genç genç Jim Hawkins'in ayağı bu haritaya takılır ve kainatın en muhteşem kaderine doğru yolculuğa çıkar. Şaşaalı bir güneş gemisinde kamarot olan Jim, geminin cyborg aşçısı John Silver tarafından dostçe karşılanır ve onun rehberliğinde her işi başarmaya başlar. Aynı zamanda iyi bir uzay keşifçisinin yapması gerekenleri gösterir. Define Gezegeni'nde hayatları için savaşırken, Jim ve oyunbaz sağ kolu Morph, B.E.N adında civatalardan oluşan bir teneke yığını ile karşılaşırlar. Zeki kaptan Amelia ile birlikte hayal ettiklerinden bile daha büyük bir defineyi keşfederler...

Animasyon, Macera, Aile

Treasure Planet
Define Gezegeni (2002) 7
Y: Ron Clements, John Musker
O: Roscoe Lee Browne, Corey Burton, Dane A. Davis, Joseph Gordon-Levitt
T: Animasyon, Macera, Aile
Sword of the StrangerYabancı Kılıç (2007)

Sword of the Stranger - Yabancı Kılıç (2007)

14. yüzyılda Sengoku Dönemi'nde; geçmişinin kâbuslarından kurtulamadığı için kılıcını mühürleyen Nanashi adlı bir rounin, ailesi olmayan genç Kotarou ile köpeğini terk edilmiş bir tapınakta kurtarır. Kotarou, peşinde olan Çin'den gizemli bir organizasyona karşı kendini koruması için Nanashi'yi koruması yapar. Gencin peşindeki organizasyonda çalışan adamlardan biri de kendine eşit bir düşman aramakta olan sarışın ve mavi gözlü usta savaşçı Rarou'dur.anime.gen.tr

Animasyon, Aksiyon, Macera

Sword of the Stranger
Yabancı Kılıç (2007) 7.8
Y: Masahiro Andô
O: Tomoya Nagase, Yuri Chinen, Kôichi Yamadera, Akio Ôtsuka
T: Animasyon, Aksiyon, Macera
Ghost in the Shell (1995)

Ghost in the Shell (1995)

Günümüzden uzak bir gelecekte, Japonya'da geçen hikaye The Puppet Master isimli bir siber ajanın hikayesine odaklanır. Dünya 2030'lu yıllara gelmiştir ve teknolojik olarak günümüz halinden millerce yıl ötededir. İnsanlar artık sanal bir gerçeklikte yaşamakta ve düzen de yine sanal yollardan sağlanmaktadır. Bakanlık tarafından yaratılan Puppet Master, bu ortamın yarattığı en yetenekli ajanlardan biridir. Süper ajan, yeterli bilgiye ulaştığında kendisi için bir beden aramaya başlar. Ancak peşine düşen ajanlardan habersizdir...Ghost in the Shell, ilk çıktığı günden bu yana halen daha türünün en önemli örneklerinden biri. Ardından devam filmleri de çekilen yapıt Japon dehası Mamoru Oshii'nin elinden çıkma.

Animasyon, Aksiyon, Gizem

Ghost in the Shell (1995) 8
Y: Mamoru Oshii
O: Atsuko Tanaka, Akio Ôtsuka, Kôichi Yamadera, Yutaka Nakano
T: Animasyon, Aksiyon, Gizem
Over the HedgeOrman Çetesi (2006)

Over the Hedge - Orman Çetesi (2006)

Gezgin Rakun RJ, Midwest’de bir ormana gelir. İnsanların yanında yaşamanın nasıl bir şey olduğunu merak etmektedir. Böylesi bir keşif için kış uykusundan uyanan orman halkını aracı eder. Bu sırada insanlardan ölümüne korkan bir grupla karşılaşır. Liderleri olan kaplumbağa Vern, özellikle erkek çocuklarından çok korkmaktadır. RJ’nin insanların arasında yaşamak fikrinin ne kadar sakıncalı olduğunu tartışır durur. Israrla başkaldıran RJ ve ona endişe içinde engel olmayan çalışan Verne arasında umulmadık bir arkadaşlığın kurulduğu türlü maceralar yaşanmaya başlar.Şrek ve Madagaskar’ın yapımcılarından yeni bir şölen.

Animasyon, Macera, Komedi

Over the Hedge
Orman Çetesi (2006) 6.8
Y: Tim Johnson, Karey Kirkpatrick
O: Bruce Willis, Garry Shandling, Steve Carell, Wanda Sykes
T: Animasyon, Macera, Komedi
Futurama: The Beast with a Billion Backs (2008)

Futurama: The Beast with a Billion Backs (2008)

Planet Express mürettebatı Dünyanın tüm sakinleri ilişkiye girmek isteyen gezegen büyüklüğünde bir uzaylı keşfeder....

Animasyon, Aksiyon, Komedi

Futurama: The Beast with a Billion Backs (2008) 7.3
Y: Peter Avanzino
O: Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille
T: Animasyon, Aksiyon, Komedi
Batman: Return of the Caped CrusadersBatman: Pelerinli Süvarilerin Dönüşü (2016)

Batman: Return of the Caped Crusaders - Batman: Pelerinli Süvarilerin Dönüşü (2016)

Penguen, Joker, Bulmacacı ve Kedi Kadın bir araya gelerek Gotham City'yi tehdit edince Batman ve Robin tekrar harekete geçiyorlar. Pelerinli kahramanlar, bu defa yeteneklerini ve güçlerini birleştiren dört azılı düşmanla mücadele edecekler.

Animasyon, Aksiyon, Macera

Batman: Return of the Caped Crusaders
Batman: Pelerinli Süvarilerin Dönüşü (2016) 7
Y: Rick Morales
O: Adam West, Burt Ward, Julie Newmar, Jeff Bergman
T: Animasyon, Aksiyon, Macera
The Rescuers Down UnderKurtarıcılar Avutralyada (1990)

The Rescuers Down Under - Kurtarıcılar Avutralyada (1990)

Avustralyalı genç bir çocuk olan Cody, nadir rastlanan Marahuté adında bir Kaya Kartalı ve yumurtalarını kurtarır ve kartal ile çocuk arsında bir dostluk oluşur..Daha sonra Cody yerel avcılar tarafından kurulmuş bir hayvan tuzağına düşer ve avcı Cody'nin sırt çantasında kartal tüyü bulur ve zengin olma umuduyla kartalın yerini ortaya çıkarmak için girişimlerde bulunur...

Animasyon, Macera, Suç

The Rescuers Down Under
Kurtarıcılar Avutralyada (1990) 6.9
Y: Hendel Butoy, Mike Gabriel
O: Bob Newhart, Eva Gabor, John Candy, Tristan Rogers
T: Animasyon, Macera, Suç
Bambi (1942)

Bambi (1942)

Dişi bir karaca, ileride bir gün yaşadıkları ormanın kralı olacak, Bambi isimli bir geyik yavrusu doğurur. Şimdilerde bu görev Bambi’nin babasına aittir ve ormanın kralının görevi, hayvanları avcıların sebep olduğu tehlikelerden korumaktır. Genç Bambi, kısa zaman içerisinde kendine Thumper isimli sevimli mi sevimli bir tavşan arkadaş edinir ve bu tavşan Bambi’ye konuşmayı ve yürümeyi öğretir. Daha sonrasında ormandaki çeşitli türlerden hayvanla tanışan ve arkadaşlar edinen Bambi, zamanla içinde bulunduğu dünyanın ve çevresini saran bu ormanın tehlikelerini sorgulamaya başlayacaktır.

Animasyon, Aile

Bambi (1942) 7.4
Y: James Algar, Samuel Armstrong, David Hand, Graham Heid, Bill Roberts, Paul Satterfield, Norman Wright
O: Hardie Albright, Stan Alexander, Bobette Audrey, Peter Behn
T: Animasyon, Aile
Voices of a Distant Star (2003)

Voices of a Distant Star (2003)

Noboru Terao ve Mikako Nagamine, hayatlarını birlikte kurgulamak isteyen ve halihazırda aynı liseye gitmekten başka da bir hedefi olmayan genç bir çifttir. Bu esnada, dünya Tarsian adı verilen uzaylı bir ırka karşı amansız bir mücadele vermektedir. 2048 yılına gelindiğinde Birleşmiş Milletler, Tarsianlara karşı koyabilecek askeri yapılanmayı tamamlamıştır. Birleşmiş Milletler tarafından oluşturulan takip filosuna seçilen pilotlardan birisi de Mikako'dur. Uzayın derinliklerinde yabancı bir ırkın peşindeki Mikako ile dünyadaki yaşantısına devam etmek zorunda kalan Terao arasındaki tek iletişim aracı cep telefonlarından yollayacakları mesajlar olacaktır.

Animasyon, Short, Dram

Voices of a Distant Star (2003) 7.6
Y: Makoto Shinkai
O: Mika Shinohara, Makoto Shinkai, Sumi Mutoh, Chihiro Suzuki
T: Animasyon, Short, Dram
El Americano: The MovieSüper Papağan (2016)

El Americano: The Movie - Süper Papağan (2016)

Aile sirkindeki işlere yardım eden Meksikalı papağan Cuco'nun tek bir hayali vardır; o da televizyonda rdüğü süper kahraman papağan El Americano’nun çılgın numaralarını layıkıyla taklit edebilmektir. Ancak sirk yöneticisi olan babası bir grup kabadayı kuş tarafından tehdit edilip sirkin denetimini onlara kaybeder. Bunun üzerine genç Cuco, zorbalara karşı vereceği mücadeleye El Americano'yu da dahil etmek için Hollywood’a eğlenceli ve bir o kadar da tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta alacağı en büyük ders ise aradığı kahramanın kendi içinde olduğudur.

Animasyon, Aksiyon, Macera

El Americano: The Movie
Süper Papağan (2016) 5.5
Y: Ricardo Arnaiz, Mike Kunkel, Raul Garcia
O: Edward James Olmos, Rico Rodriguez, Cheech Marin, Kate del Castillo
T: Animasyon, Aksiyon, Macera
Sinbad: Legend of the Seven SeasSinbad: Yedi Denizler Efsanesi (2003)

Sinbad: Legend of the Seven Seas - Sinbad: Yedi Denizler Efsanesi (2003)

Yedi Denizler’in efsanevi denizcisi Sinbad geri döndü. Macera arayan gözüpek Sinbad, arkadaşı zor durumda kalınca, zorlu görevi üstlenmek için bir dakika bile beklemiyor. Bir hazine değerinde olan Barış Kitabı çalınmıştır. Kıymetli kitabın bulunmaması durumunda, yakın arkadaşı Proteus ölecektir. Yeni yolculuğu, Sinbad efsanesine yeni yeni karakterler kazandırır.Dreamworks yapımı animasyon, Sinbad isimli efsanevi maceraperesti yeniden beyazperdeye taşıyarak, normal bir filmde biraraya gelmesi son derece güç olan oyuncuları seslendirme stüdyolarında biraraya getirdi. Tekniği kadar sesleri ile de adından söz ettirecek gibi gözüküyor.

Animasyon, Macera, Komedi

Sinbad: Legend of the Seven Seas
Sinbad: Yedi Denizler Efsanesi (2003) 6.7
Y: Patrick Gilmore, Tim Johnson
O: Brad Pitt, Catherine Zeta-Jones, Michelle Pfeiffer, Joseph Fiennes
T: Animasyon, Macera, Komedi
TrollsTroller (2016)

Trolls - Troller (2016)

Müziği SHREK'in yapımcılarının elinden olan yeni bir animasyon komedi filmi TROLLER, sevimli yaratıkları, beraberinde onların muhteşem ve rengarenk efektlerini beyaz perdeye taşıyor. Poppy (Anna Kendrick) kendisini bildiği tek dünyadan çok uzaklara taşıyan destansı bir macerada güçlerini daima umutsuz olan Branch (Justin Timberlake) ile birleştirir. Arkadaşlarını, günahkar Bergen'in pençelerinden ve onların lideri King Gristle'ın elinden kurtarmak için cesaret isteyen bu revi tamamlamak zorundadırlar. Poppy'nin bu destansı macerası onun gücünü test edecek ve gerçek renklerini açığa çıkaracaktır.

Animasyon, Macera, Komedi

Trolls
Troller (2016) 6.7
Y: Walt Dohrn, Mike Mitchell
O: Anna Kendrick, Justin Timberlake, Zooey Deschanel, Christopher Mintz-Plasse
T: Animasyon, Macera, Komedi
The IllusionistSihirbaz (2010)

The Illusionist - Sihirbaz (2010)

2012 yılında Türkiye'de de gösterime giren Le Tableau "Mutluluğa Boya Beni" benzeri, eskiokul çizgi sinema ekolündeki Sihirbaz, beyazperdeye aktarılan bir animasyon şahaseri. Efsanevi Fransız mim ustası, yönetmen ve oyuncu Jacques Tati, ölümünden yıllar sonra beyazperdede yeniden can buluyor, ama bu kez çizgi sinema olarak elbette. Belleville’de Randevu filminin yönetmeni Sylvain Chomet’nin uyarladığı ve Berlin Film Festivali’nde dünya prömiyeri yapılan Sihirbaz, Tati’nin 1956’da büyük kızına bir mektup formunda yazdığı, çekilmemiş bir senaryosundan esinlenerek sinemaya kazandırılan bir animasyon olarak çizgi filmseverlerin beğenisine sunuluyor. Meşhur Sihirbaz, bu sahne sanatının nesli tükenmekte olan son temsilcilerindendir. İskoçya’da bir köy barında sanatını icra ederken Alice adında masum bir kızla tanışınca her ikisinin de hayatı değişecektir. Sahnede onu izleyen Alice, yaptıklarının gerçek sihir olduğunu sanarak büyülenir ve kahramanımıza hayran kalır. Eskiokul animasyon hayranlarının kayıtsız kalamayacağı bu yapım Fransa klasik çizgi film okulunun eşsiz bir örneği.

Animasyon, Dram

The Illusionist
Sihirbaz (2010) 7.5
Y: Sylvain Chomet
O: Jean-Claude Donda, Eilidh Rankin, Duncan MacNeil, Raymond Mearns
T: Animasyon, Dram
Finding NemoKayıp Balık Nemo (2003)

Finding Nemo - Kayıp Balık Nemo (2003)

Nemo adında genç bir balık, aniden evinden uzaklara sürüklenince, onun haddinden fazla koruyucu babası Marlin ve sevimli fakat unutkan mavi akvaryum balığı Dory, onları vejetaryen köpek balıkları, sörfçü kaplumbağalar, deniz anaları ve aç martılar ile karşılaştıran macera dolu yolculuklarına başlarlar...

Animasyon, Macera, Komedi

Finding Nemo
Kayıp Balık Nemo (2003) 8.2
Y: Andrew Stanton, Lee Unkrich
O: Albert Brooks, Ellen DeGeneres, Alexander Gould, Willem Dafoe
T: Animasyon, Macera, Komedi
TMNTNinja Kaplumbağalar (2007)

TMNT - Ninja Kaplumbağalar (2007)

Başıbozukluk ve bir dizi garip olay, New York City sokaklarını güvensiz bir yer haline getirmiştir. Şehrin Ninja Kaplumbağalar’ın varlığına her zamankinden çok daha fazla ihtiyacı vardır ama Kaplumbağalar’ın durumu da, şehrin düzeninden farksızdır. Raphael, Donatello ve Michelangelo kayıptır ve haklarında hiç bir haber de yoktur. Arkadaşlarını bularak şehrin düzenini sağlamak ve geçmişteki birlikteliklerini yeniden yaratabilmek, artık sadece Leonardo ve Efendi Splinter’ın elindedir. Uzun bir aradan sonra yeniden beyazperde’de olan Ninja Kaplumbağalar, bu kez önceki filmlerin aksine tamamen animasyon teknikleri ile çekildi.

Animasyon, Aksiyon, Macera

TMNT
Ninja Kaplumbağalar (2007) 6.4
Y: Kevin Munroe
O: Chris Evans, Sarah Michelle Gellar, Mako, Kevin Smith
T: Animasyon, Aksiyon, Macera
The SpongeBob Movie: Sponge Out of WaterSünger Bob Kare Pantolon 3D (2015)

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water - Sünger Bob Kare Pantolon 3D (2015)

Sevilen çizgi-dizi Süngerbob Karepantolon'un beyazperde uyarlaması olan yapıtta Süngerbob Karepantolon'un kıyıya çıkıp yaşayacağı hayatının en kahramanca macerasını izleyeceğiz. Tehlikeli korsan Burger-Beard ele geçirdiği sihirli kitabın son sayfasını bulup formülü tamamlayarak planını hayata geçirmeyi istemektedir. Bu durumda Bikini Bottom şehri tehlikede olacaktır. Şehrin SüngerBob, Patrick ve ekiplerine denizin dışında ihtiyacı vardır. Şimdi tüm ekip Burger-Beard'a karşı harekete geçmek zorundadır. Şehirlerini tekrar kazanabilmek için ise kitabı geri almak durumundadırlar.Filmin kadrosunda Antonio Banderas, Tom Kenny, Clancy Brown ve Rodger Bumpass gibi isimler yer alıyor.

Animasyon, Macera, Komedi

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water
Sünger Bob Kare Pantolon 3D (2015) 6.4
Y: Paul Tibbitt
O: Antonio Banderas, Eric Bauza, Tim Conway, Eddie Deezen
T: Animasyon, Macera, Komedi
Planet 51Gezegen 51 (2009)

Planet 51 - Gezegen 51 (2009)

Ilion Animation Studios'dan rakibi Pixar'ın yapımlarına alternatif olabilecek sıkı bir animasyon karşımızda. Görece daha ünsüz IAS'un çizgi-sinemaseverlerin beğenisine sunduğu bu film müthiş bir ilgiyle karşılandı. Konusuna gelince, Teenage dönemlerini yaşayan LEM, Gezegen 51'de, nezih, Amerikan rüyasının en parlak yaşandığı 1950'lerdeki mutlu mesut halini anımsatan bir yerde yaşamaktadır. Güvenli, belirli, sınırları net çizilmiş ve müreffeh bu sıradan hayatında mutludur ve bölgesindeki görevini sürdürmektedir. Mutlu günleri, hoşlandığı komşusu NEERA ile birlikte gelecek kurma hayalleriyle daha da güzel geçmektedir. Ancak bir gün, hiç hesaba katmadığı bir gelişme yaşanacaktır. Milyonlarca mil uzaklıktan gelen astronot KAPTAN CHARLES CHUCK BAKER, uzay gemisini Neera'nın bahçesine indirir, hem de tam aile barbeküsünün ortasına. Etrafındakileri umursamadan gemiden iner ve hırslarını açığa vurur. Zafer kazanmışçasına bayrağını diker ve arkasını döndüğü anda. Gezegen 51'in yeşil derili sakinlerinin şaşkınlıkla kendisine baktığını görür. Panikler ve koşturmaya başlar. Lem'in çalıştığı gök evinde bir korunak şansı kovalar. Lem ve Chuck tanışır ve sonunda ortak korkularını yenerek bir dostluk kurarlar.

Animasyon, Macera, Komedi

Planet 51
Gezegen 51 (2009) 6.1
Y: Jorge Blanco, Javier Abad, Marcos Martínez
O: Jessica Biel, John Cleese, Gary Oldman, Dwayne Johnson
T: Animasyon, Macera, Komedi