Aksiyon Filmleri İzle

Boyka: UndisputedYenilmez 4 (2016)

Boyka: Undisputed - Yenilmez 4 (2016)

Scott Adkins Boyka kısaca Boyka ölüm makinası olarak ortalıkta bir rüzgar gibi gezmektedir. Ringde bir kaza sonucunda ölüm ile bitmiştir ve Boyka bunu sorgulamak için Ringlere tekrar geri katılma kararı alır. Yuri Boyka bu sefer hiç olmadığından daha tehlikeli bir lige cıkıyor büyükler ligine.

Aksiyon

Boyka: Undisputed
Yenilmez 4 (2016) 9.1
Y: Todor Chapkanov
O: Scott Adkins, Teodora Duhovnikova, Alon Aboutboul, Julian Vergov
T: Aksiyon
Fabricated City (2017)

Fabricated City (2017)

Gerçek hayatta Kwon Yoo bir işsizdir ama sanal oyun dünyasının en iyi lideridir. Kwon Yoo daha sonra bir cinayetle suçlanır. Hacker Yeo-Wool'un yardımıyla cinayet davasının ardındaki gerçeği ortaya çıkarmaya çalışır.

Aksiyon

Fabricated City (2017) 7.2
Y: Kwang-Hyun Park
O: Chang-wook Ji, Eun-kyung Shim, Jae-hong Ahn, Sang-ho Kim
T: Aksiyon
Ghost in the ShellKabuktaki Hayalet (2017)

Ghost in the Shell - Kabuktaki Hayalet (2017)

Mamoru Oshii imzalı, 1995 yapımı ünlü animasyon filmi Ghost in the Shell'in live-action uyarlaması olan film 9. birlik özel görev gücünün başında yer alan, özel operasyonlardan sorumlu benzersiz insan-saybörg hibritin hikayesini konu alıyor. Kendisini en tehlikeli suçluları durdurmaya adamış olan 9. Birlik, tek amacı Hanka Robotic’in siber teknolojideki girişimlerini yok etmek olan bir düşmanla karşı karşıyadır.

Aksiyon, Suç, Dram

Ghost in the Shell
Kabuktaki Hayalet (2017) 7.1
Y: Rupert Sanders
O: Scarlett Johansson, Juliette Binoche, Rila Fukushima, Michael Pitt
T: Aksiyon, Suç, Dram
The Marine 5: BattlegroundDenizci 5: Savaş Alanı (2017)

The Marine 5: Battleground - Denizci 5: Savaş Alanı (2017)

Acil yardım çalışanı olarak Jake Carter, bir yardım çağrısına intikal ettikten sonra kendisini, peşinde onu amansızca avlayan motorlu bir çete grubu olan bir şüpheliyi korurken bulur.

Aksiyon

The Marine 5: Battleground
Denizci 5: Savaş Alanı (2017) 0
Y: James Nunn
O: Mike 'The Miz' Mizanin, Maryse Mizanin, Heath Miller, Trinity Fatu
T: Aksiyon
Medal of VictoryZafer Madalyası (2016)

Medal of Victory - Zafer Madalyası (2016)

Kaçak iki asker; savaş kahramanları sanılıp, kasabanın yozlaşmış siyasetine sürüklendiklerinde; cinayet ve kargaşa da peşlerini bırakmaz.

Aksiyon, Macera, Komedi

Medal of Victory
Zafer Madalyası (2016) 8.1
Y: Joshua Moise, Joshua Moise
O: Richard Riehle, Anna Martemucci, Cliff Chamberlain, Gary Houston
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Force of Executionİnfaz Gücü (2013)

Force of Execution - İnfaz Gücü (2013)

Alexander Coates’in (Seagal) suç imparatorluğu O’na iyi hizmet etmiştir ve düşmanlarını yok etmiştir. Taaki bir numaralı adamı Roman Hurst normal bir işi halledemeyinceye kadar.Alexander O’nun hayatını bağışlamış ancak ellerini sakat bırakarak O’nu sonsuza dek emekli etmiştir.Ancak çok uzun bir zaman geçmeden Alexander Hurst’ün yardımına tekrar ihtiyaç duyacaktı. Acımasız bir katil olan Buz adamı ortadan kaldırmak için.

Aksiyon, Suç

Force of Execution
İnfaz Gücü (2013) 4.6
Y: Keoni Waxman
O: Steven Seagal, Ving Rhames, Danny Trejo, Bren Foster
T: Aksiyon, Suç
The Day of the BeastŞeytanın Günü (1995)

The Day of the Beast - Şeytanın Günü (1995)

İspanyol sinemasının kült yönetmeni Álex de la Iglesia'nın 1995 tarihli filmi, kehanetlerin bir bir gerçekleştiğini fark eden bask bir rahibin, şeytanın Noel'de dünyaya ineceğini fark etmesi ve onu durdurmak için harekete geçmesi üzerine kurulu...Rahibin şeytanı bulmak için seçtiği yol ise filmi benzerlerinden keskin çizgilerle ayıracak cinsten: Yapacağı kötülüklerle günahlarını çoğaltıp karanlığın efendisine ulaşmak!Özellikle başrol oyuncusu Álex Angulo'nun muhteşem performansıyla hafızalara kazınan filmindiğer rollerinde Armando De Razza, Santiago Segura, Terele Pávez ve seksi yıldız Maria Grazia Cucinotta var.

Aksiyon, Komedi, Suç

The Day of the Beast
Şeytanın Günü (1995) 7.5
Y: Álex de la Iglesia
O: Álex Angulo, Armando De Razza, Santiago Segura, Terele Pávez
T: Aksiyon, Komedi, Suç
SaharaSahra (1943)

Sahara - Sahra (1943)

Libya taraflarında, Sahra çölünde, savaş tecrübesi kazanmaları için "güneş batmayan ülkenin" emrine amade ettiği, Çavuş Joe Gunn' ın yetkisinde bulunan tankın, yeni bir emir alarak güney tarafına doğru geri çekilmesiyle başlıyor film. Filmin ikinci adımı, konunun kalan kısmını oluşturuyor. Akroma harabelerinde damla damla akan bir kuyuda ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor tank mürettebatı. O esnada 500 kişiden oluşan bir Alman birliği aynı dertten muzdarip olarak kuyuya yönelir. Çavuş Joe ve ekibi ülkeleri adına, tarihte de benzer-başarılı örnekleri mevcut olduğu üzere savunma yaparak Almanları meşgul etmeyi planlarlar.

Aksiyon, Dram, Savaş

Sahara
Sahra (1943) 7.7
Y: Zoltan Korda
O: Humphrey Bogart, Bruce Bennett, J. Carrol Naish, Lloyd Bridges
T: Aksiyon, Dram, Savaş
Kung Fu Yoga (2017)

Kung Fu Yoga (2017)

Aksiyon, macera ve komedi türündeki Kung Fu Yoga adlı film, buz dağlarında antik dönemden kalan hazineyi ele geçirmek için birbirleriyle çekişme halinde olan iki farklı grubun, serüvenlerini ele almaktadır. Bütçesi 65 milyon dolar olan Kung-Fu Yoga adlı filmin, yapımcılık görevini Maxine De Vere üstlenmiştir. Gö

Aksiyon, Macera, Komedi

Kung Fu Yoga (2017) 5.8
Y: Stanley Tong
O: Jackie Chan, Disha Patani, Amyra Dastur, Miya Muqi
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Monster TrucksCanavar Kamyonlar (2016)

Monster Trucks - Canavar Kamyonlar (2016)

Tripp’in tek düze sürdürdüğü hayatına geçmişinden ve bugününden farklı bir hayata yelken açarak geleceğine renk katacak macerayı kovalar iken karşısına bilmediği bir canlı türünün çıkması ile aradığı yolu bulması canavar ile Tripp’in birbirlerine arkadaşlık ederek birbirlerinin isteklerine tepki vermeleri ile yaşadıkları komik maceraları.. Gö

Animasyon, Aksiyon, Macera

Monster Trucks
Canavar Kamyonlar (2016) 5.5
Y: Chris Wedge
O: Lucas Till, Jane Levy, Thomas Lennon, Barry Pepper
T: Animasyon, Aksiyon, Macera
Moonraker007 James Bond: Ay Harekatı (1979)

Moonraker - 007 James Bond: Ay Harekatı (1979)

A.B.D.'nin İngiltere'ye ödünç verdiği uzay mekiğini taşıyan Boeing 747 Atlantik Okyanusu'na çakılır. Uçak enkazında uzay mekiğinden hiçbir iz bulamayan İngiliz Gizli Servisi, olayı araştırması için 007 James Bond'u mekiğin yapımcısı Drax Industries'e gönderir. Burada hayatı birkaç defa tehlike altına giren Bond, NASA görevlisi ve CIA ajanı olan ve yine Drax'ı araştıran Dr. Holly Goodhead ile tanışır. Ortak çalışmaları Drax'ın dünya nüfusunu toplu katletme ve dünyayı kendi istekleri doğrultusunda yeniden kurma planlarını ortaya çıkartır. İki cesur ajan ve Drax arasındaki heyecanlı kovalamaca California, Brezilya ve Amazon ormalarında devam eder. Drax sonunda dünya dışındaki uzay şehrinde bulunur.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Moonraker
007 James Bond: Ay Harekatı (1979) 6.2
Y: Lewis Gilbert
O: Roger Moore, Lois Chiles, Michael Lonsdale, Richard Kiel
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Forbidden PlanetYasak Gezegen (1956)

Forbidden Planet - Yasak Gezegen (1956)

Bir uzay gemisi, ansızın meydana gelen sorunu araştırmak ve üstesinden gelmekle yükümlüdür. Geminin yönetimi John J. Adams adında bir kişidedir. Dünyadan on yedi ışık yılı mesafede bulunan bir koloniden alınan sinyallere artık ulaşılmamaktadır. Uzay gemisi bunun nedenini anlamak üzere yola çıkar. Burada, görünmez bir canavarın saldırısı sonrasında hayatta kalmış dahi bilim adamı Dr. Morbius ve güzel kızı Altaira ile bir araya gelir. Doktorun yarattığı Robot Robby çok şey yapabilen ve ikilinin güvenliğini de bir yere kadar sağlayabilendir. Söz konusu gezegen iki yüz bin yıl evvel Krell isminde esrarengiz bir uzaylı ırkına da ev sahipliği yapmıştır. Krell medeniyetinin gücünü ortaya koyan çeşitli kalıntılar bir yana dursun. Dr. Morbius’un, üzerinde oynamaktan zevk aldığı gizemli Krell Laboratuarı vardır. Saldırılar tekrar başladığında Kaptan Adams durumu araştırmaya başlamıştır bile.Bilim kurgu, romantizm, korku ve mizahın başarılı bir şekilde harmanlandığı bir film.

Aksiyon, Macera, Aile

Forbidden Planet
Yasak Gezegen (1956) 7.7
Y: Fred M. Wilcox
O: Walter Pidgeon, Anne Francis, Leslie Nielsen, Warren Stevens
T: Aksiyon, Macera, Aile
Maximum Overdrive (1986)

Maximum Overdrive (1986)

Maximum Overdrive 1986 yapımı Stephen Kingin yönettiği ve kendisinin Trucks isimli kısa hikâyesinden uyarlanmış, senaryosunuda yazdığı bir korku filmidir. Dünyanın bir yıldız taraf geçtiği dönemde bir çok arabanın, kola makinesi, saç makinesi dahil olmakla tüm makinelerin canlanıp insanlara saldırmasını, ve bir kafede yumurta pişiren genç bir adam Bill Robinsonun onlara karşı savaşmasını konu almaktadır. Stephen King En Kötü Yönetmen, Emilio Estevez ise başarılı kariyerinde ilk ve tek kez En Kötü Aktör Razziesine bu film ile aday olmuştu. Ancak film Fantasto Festivalinde En iyi film Dalında ödüle aday gösterilmiştir.

Aksiyon, Komedi, Korku

Maximum Overdrive (1986) 5.4
Y: Stephen King
O: Emilio Estevez, Pat Hingle, Laura Harrington, Yeardley Smith
T: Aksiyon, Komedi, Korku
BloodrunnersKan Kaçakçıları (2017)

Bloodrunners - Kan Kaçakçıları (2017)

Film, asayişin çığrından çıktığı küçük bir kasabadaki yozlaşmış bir polis olan Jack Malone (Michael McFadden) ile güce aç bir vampir Chesterfield (Ice-T) arasında geçen çete savaşını anlatmaktadır.

Aksiyon, Suç, Korku

Bloodrunners
Kan Kaçakçıları (2017) 5.9
Y: Dan Lantz
O: Ice-T, Michael McFadden, Chris James Boylan, Airen DeLaMater
T: Aksiyon, Suç, Korku
Executive DecisionKritik Karar (1996)

Executive Decision - Kritik Karar (1996)

Heyecan mı arıyorsunuz? Tam doğru kararı verdiniz! Yapımcı Joel Silver ve yönetmen Stuart Baird unutulmaz bir aksiyon filmi yapmışlar... Kurt Russel, Steven Seagal, Halle Berry ve John Leguizamo, bu birinci sınıf gerilimin başrollerini paylaşıyorlar. Görevleri, kaçırılmış bir 747 yi havadayken kurtarmaktır. Zarar vermekten kaçınmak gerekmekte çünkü uçakta Amerika2nın Doğu sahillerini yok etmeye yetecek kadar sinir bombası var...

Aksiyon, Macera, Gerilim

Executive Decision
Kritik Karar (1996) 6.4
Y: Stuart Baird
O: Kurt Russell, Steven Seagal, Halle Berry, John Leguizamo
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-SecAdele'nin Olağanüstü Maceraları (2010)

The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec - Adele'nin Olağanüstü Maceraları (2010)

Yıl 1912. Adele, amacına ulaşabilmek için sınır tanımayan gözü kara genç bir gazetecidir. Buna Mısır'a gidip oradaki mumyalarla uğraşmakta dahildir. Bu arada, Paris'te, panik yaşanmaktadır. Bir uçan dinozor cinsi olan Pterosaur'a ait 136 milyon yaşındaki bir yumurta Ulusal Tarih Müzesinde sergilendiği bölümde bilinmeyen biri tarafından kuluçkalanır. Yumurtadan çıkan kuş kentte terör estirmektedir. Ama yaşamı maceralarla dolu olan Adele için bunlar heyecan sayılmaz.

Aksiyon,Macera,Fantastik,Gizem

The Extraordinary Adventures of Adèle Blanc-Sec
Adele'nin Olağanüstü Maceraları (2010) 6.3
Y: Luc Besson
O: Louise Bourgoin,Mathieu Amalric,Gilles Lellouche,Jean-Paul Rouve
T: Aksiyon,Macera,Fantastik,Gizem
The Age of ShadowsKaranlık Görev (2016)

The Age of Shadows - Karanlık Görev (2016)

Film, Güney Kore'nin Japon sömürgesi zamanında Japon karşıtı olan Heroic Corps (Kahramanlık Kolordusu) adlı bir grubun faaliyetlerini anlatmaktadır. Grup, Kore'nin bağımsızlığını elde etmek için şiddet kullanmıştır.

Aksiyon,Dram,Gerilim

The Age of Shadows
Karanlık Görev (2016) 7.3
Y: Jee-woon Kim
O: Byung-hun Lee,Yoo Gong,Kang-ho Song,Ji-min Han
T: Aksiyon,Dram,Gerilim
Top Coat Cash (2017)

Top Coat Cash (2017)

Çok büyük bir kavgayı kaybettikten sonra profesyonel bir MMA dövüşcüsü Vegas'tan eve döndüğünde, geçmişinden çeşitli kişilerle bir araya gelir ve cesurca banka soyma işlemlerine başlar.

Aksiyon, Suç, Dram

Top Coat Cash (2017) 4.3
Y: David Tittone
O: David Tittone, Jason Turner, Rich Zvosec, Katrina Ann Volonnino
T: Aksiyon, Suç, Dram
Hard BoiledSert Polis (1992)

Hard Boiled - Sert Polis (1992)

Polis memuru Yuen, ortağını kanlı bir saldırıda kaybeder ve onu intikamını almak için yemin eder. Kanunlarla bir şeyin çözülmediğini gören, Yuen intikamını almak için kendisi gibi düşünen Tony ile bir ekip olur. Silah kaçakçılığı yapan ve ortağını öldüren gangsterlerden intikam almak için büyük bir aksiyon-macera başlar. Aksiyon filmlerinin yaşayan en büyük ustalarından biri olan John Woo, ABD'ye transfer olmadan önce çektiği son Hong Kong yapımı filmidir. Bu Film John Woo'nun en iyi filmlerinden biri olarak gösterilmektedir...

Aksiyon, Suç, Dram

Hard Boiled
Sert Polis (1992) 7.9
Y: John Woo
O: Yun-Fat Chow, Tony Chiu Wai Leung, Teresa Mo, Philip Chan
T: Aksiyon, Suç, Dram
Kong: Skull IslandKong: Kafatası Adası (2017)

Kong: Skull Island - Kong: Kafatası Adası (2017)

1970'li yıllarda bir grup uzman, Amerikan hükümetinin desteklediği bir keşif gezisi için Pasifik'te insan eli değmemiş bir adaya çıkmıştır. Ekibin lideri İngiliz James Conrad'dır (Tom Hiddleston). Onun yanında savaş fotoğrafçısı Weaver (Brie Larson), sözleşmeli asker Packard (Samuel L. Jackson) ve hükumet yetkilisi Randa (John Goodman) da vardır. Bu cennet gibi adada devasa bir yaratığın bölgesine girdiklerini ise çok geç farkedeceklerdir.

Aksiyon, Macera, Fantastik

Kong: Skull Island
Kong: Kafatası Adası (2017) 0
Y: Jordan Vogt-Roberts
O: Tom Hiddleston, Corey Hawkins, Brie Larson, Samuel L. Jackson
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
Lady Snowblood (1973)

Lady Snowblood (1973)

Japonya karışık bir dönemdedir. Yuki’nin babası öğretmen olarak bi köy veya kasabaya gelir o kasaba veya köyün yerel çetesi tarafında babası katledilir, annesi ise tecavüze uğrar annesi bu yerel çetenin bir elemanını öldürür ve böylece hapishaneye düşer orada intikamını almak için önüne gelen erkekle yatar intikamını bu doğan çocuğun almasını sağlamaktır amacı intikam gözünü kör etmiştir yani bi bakıma aynı zamanda böylece bir kız çocuğu doğurur bu kız çocuğunu doğurduktan bi süre sonra ölür kız hapisten çıkar ve budist bi rahip tarafından yetiştirilir her türlü dövüş tekniğini öğrenerek tabii sonra ailesini katillerinin peşine düşer filmin konusu budur. Salt intikam duygularını dayanan bir film çünkü intikam için doğmuştur Yuki ve bunu başarmalıdır.

Aksiyon, Dram, Gerilim

Lady Snowblood (1973) 7.7
Y: Toshiya Fujita
O: Meiko Kaji, Toshio Kurosawa, Masaaki Daimon, Miyoko Akaza
T: Aksiyon, Dram, Gerilim
Strange DaysTuhaf Günler (1995)

Strange Days - Tuhaf Günler (1995)

Geçen milenyumun son günlerine denk düşen 1999’da geçen film, Lenny Nero’nun hikayesini konu almaktadır. Kendisi şimdilerde kayıt altına alınmış hatıralar ve duygular ile ilgili veriler konusu ile ilgilenmekte olan eski bir polistir. Bir gün, bir fahişeyi öldüren bir katilin hatıralarının kayıtlı olduğu bir disk geçer eline. Lenny bunu incelerken oldukça derinlere dalar. Cinayet ve tecavüzlerden oluşan bir şantaj ağına kapılır. Lenny kurtulabilecek midir? Ya da bu davayı çözebilecek midir? Gerçek tam olarak nerede saklıdır?

Aksiyon, Suç, Dram

Strange Days
Tuhaf Günler (1995) 7.2
Y: Kathryn Bigelow
O: Ralph Fiennes, Angela Bassett, Juliette Lewis, Tom Sizemore
T: Aksiyon, Suç, Dram
Lady Bloodfight (2016)

Lady Bloodfight (2016)

Sorunları olan genç ve güzel bir Amerikalı kadın, sırt çantasıyla gittiği Hong Kong’ta kendisini soymaya çalışan üç hırsızdan kurtulunca, bir Wudang şampiyonu olan Shu’nun dikkatini çeker. Genç kadını dünyanın en büyük gizli kadınlararası dövüş sanatları turnuvasına sokmak üzere yetiştirmeye karar verir. Aylar süren yoğun ve insafsız bir hazırlıktan sonra Jane, aralarında Shu’nun en büyük rakibi olan Shaolin ustası Wai’nin çırağı Ling’in de olduğu, dünyanın en ölümcül kadınlarının karşısına çıkmaya hazırdır.

Aksiyon, Suç, Dram

Lady Bloodfight (2016) 5.1
Y: Chris Nahon
O: Amy Johnston, Muriel Hofmann, Jenny Wu, Kathy Wu
T: Aksiyon, Suç, Dram
The Call UpSimülasyon (2016)

The Call Up - Simülasyon (2016)

En iyi online bilgisayar oyuncuları ve esrarengiz bir turnuva. Oyunda birinci olanın ödülü $100.000. Sanal gerçeklikte çığır açan yeni bir savaş oyunu bu. Oyuncular, son teknoloji ile donatılarak hazırlanmış kıyafetleri ve ekipmanları sayesinde tamamen oyunun dünyasına giriyorlar. Fakat kendilerini bir savaşın ortasında bulan genç 'gamer'ları daha da büyük bir sürpriz beklemektedir. Bu gizemli simülasyonun gerçeklik seviyesi tahminlerinin çok ötesindedir. Oyunda ölürsen, gerçek hayatta da ölür müsün?

Aksiyon, Bilim-Kurgu

The Call Up
Simülasyon (2016) 4.8
Y: Charles Barker
O: Chris Obi, Morfydd Clark, Max Deacon, Parker Sawyers
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu
Blood, Sand and GoldKan, Kum ve Altın (2017)

Blood, Sand and Gold - Kan, Kum ve Altın (2017)

Bir arkeolog Sir Francis Drake’in Sahra Çölü’ndeki kayıp hazinelerini keşfedince, hırsızlar keşifi çalar. Dünyanın en iyi kurtarma şirketi 15 milyar dolarlık bir eser kaybettiği için işler karışmaya başlar. Şirket içinde kan, kum ve altın komplolarından fazlası keşfedilir.

Aksiyon

Blood, Sand and Gold
Kan, Kum ve Altın (2017) 4.7
Y: Gaelan Connell
O: Aaron Costa Ganis,Monica West,Christopher Redman,Jenny Sterlin
T: Aksiyon
Master (2016)

Master (2016)

Entelektüel bir suç soruşturma ekibi, 'Won Network' adındaki bir şirketinin peşine düşer. Şirket büyük bir dolandırıcılık olayına karışmıştır.

Aksiyon, Suç, Dram

Master (2016) 6.6
Y: Ui-seok Jo
O: Dong-won Gang, Woo-bin Kim, Byung-hun Lee, Dal-su Oh
T: Aksiyon, Suç, Dram
Luck-Key (2016)

Luck-Key (2016)

Filmde bir saunada düşüp başını vurarak hafıza kaybı yaşayan mükemmeliyetçi bir suikastçının hikayesi anlatılmaktadır. Parasız bir aktör onunla dolap anahtarlarını değiştirince yaşamları da değişecektir. Ta ki suikastçı televizyonların aksiyon kahramanı olup bir şeyler hatırlayıncaya dek.

Aksiyon, Komedi

Luck-Key (2016) 6.8
Y: Gye-byeok Lee
O: Hae-jin Yoo, Joon Lee, Yun-hie Jo, Ji-yeon Lim
T: Aksiyon, Komedi
UnstoppableDurdurulamaz (2010)

Unstoppable - Durdurulamaz (2010)

Geçtiğimiz günlerde intihar ederek yaşamına son veren ve sinemaseverleri yasa boğan Tony Scott'un yönettiği Durdurulamaz, içinde bol miktarda kimyevi madde ve bir vagon dolusu küçük çocuk olan yük treninin kontrolünü kaybederek son sürat şehre doğru yol almaya başlamasını ve tehlike yaratan bu trenin durdurulma hikayesini anlatıyor. Denzel Washington'ın soğuk kanlı bir şekilde bu faciayı önleme çabası izlemeye değer.

Aksiyon, Gerilim

Unstoppable
Durdurulamaz (2010) 6.8
Y: Tony Scott
O: Denzel Washington, Chris Pine, Rosario Dawson, Ethan Suplee
T: Aksiyon, Gerilim
RocknRolla (2008)

RocknRolla (2008)

İngiliz yönetmen Guy Ritchie, Amerikalı superstar pop kraliçesi Madonna ile evlenene kadar sadece İngiltere bağımsız film çevrelerinde tanınan bir sinema adamıydı. Şüphesiz ki dünyanın en spekülatif müzisyeni ile yaptığı sıra dışı evlilik ününün eski kıta sınırlarını aşmasına vesile oldu. Ritchie, bu filminde de yine Londra merkezli alengirli işlerin peşine düşüyor. Londra’da emlak pazarı artık uyuşturucu pazarının yerine geçmiştir. Sektör girişimcileri de bir o kadar büyük oynama peşindedir. Ama bürokrat, simsar ya da gangster; küçük ya da önemli bir konumda olsun hepsinin hesap vereceği bir adam vardır o da eski ekolden bir gangster olan Lenny Cole’dür. Ama aslında Londra’nın tüm yeraltı suç dünyası komplo kurma peşinde ve çatışma halindedir, zaman değişiyordur, kurallar da. Ama bu karmaşanın içinde milyonlarca dolar değeri olan bir anlaşma Lenny’nin öldü sanılan, keş rock yıldızı oğlu Toby Kebell’in işine yarar. Lock, Stock and Two Smoking Barrels ve Snatch gibi başarılı filmlerin yazar ve yönetmenliğini üstlenen Guy Ritchie; seks, suçlular ve rock'n roll hikayesi olan RocknRolla’yla beyazperdede.

Aksiyon, Suç, Gerilim

RocknRolla (2008) 7.3
Y: Guy Ritchie
O: Gerard Butler, Tom Wilkinson, Thandie Newton, Mark Strong
T: Aksiyon, Suç, Gerilim
The RockKaya (1996)

The Rock - Kaya (1996)

Oscar Ödüllü Sean Connery ve Nicolas Cage'in başrollerini paylaştığı ve eleştirmenlerce eleştirmenlerce iyi aksiyon filmlerinden biri olarak adlandırılan The Rock, sizi tam bir gerilim turuna çıkarıyor... Çılgın komutan (Ed Harris- Apollo 13) Alcatraz ada hapishanesinin kontrolünü ele geçirdiğinde milyonlarca insanın hayatı tehlikeye girmiştir. San Fransisco ölümcül zehirle dolu gaz füzelerinin hedefi olmakla tehdit edilir. Ateşleme için geri sayım başladığında, bir kimyasal silah uzmanı (Nicolas Cage) ve Alcatraz hapishanesinden kaçabilmeyi başaran tek federal suçlu (Sean Connery), şimdi içeri girmek ve füzeleri etkisiz hale getirmek zorundadır!

Aksiyon, Macera, Gerilim

The Rock
Kaya (1996) 7.4
Y: Michael Bay
O: Sean Connery, Nicolas Cage, Ed Harris, John Spencer
T: Aksiyon, Macera, Gerilim