Aksiyon Filmleri İzle

Captain America: The Winter SoldierKaptan Amerika: Kis Askeri (2014)

Captain America: The Winter Soldier - Kaptan Amerika: Kis Askeri (2014)

The Avengers ile New York’ta yaşanan dehşet verici olaylardan sonra, Marvel’ın “Captain America: The Winter Soldier” filminde Steve Rogers yani Captain America Washington D.C.’de sessiz sakin bir hayat sürmekte modern dünyaya alışmaya çalışmaktadır. Ama bir S.H.I.E.L.D. ajanı saldırıya uğrayınca Steve dünyayı tehlikeye sokan bir entrika ağına düşer. Black Widow ile güçlerini birleştiren Captain America her adımında kendisini öldürmeye çalışan profesyonel suikastçılarla mücadele ederken bir yandan da sürekli artan komployu ortaya çıkarmaya çalışmaktadır. Korkunç plan tüm boyutlarıyla ortaya çıkınca, Captain America ve Black Widow yeni bir müttefikten yani Falcon’dan yardım alırlar. Ancak kısa bir süre sonra beklenmedik ve zorlu bir düşmanla karşı karşıya kalırlar: Winter Soldier.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Captain America: The Winter Soldier
Kaptan Amerika: Kis Askeri (2014) 7.9
Y: Anthony Russo, Joe Russo
O: Chris Evans, Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson, Robert Redford
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Enter the DragonEjderin Üç Fedaisi (1973)

Enter the Dragon - Ejderin Üç Fedaisi (1973)

Lee, Roper ve Williams, kendilerine has sebeplerden bir adada Han isimli zengin bir kişi tarafından düzenlenen dövüş turnuvasına katılırlar. Lee aslında Han'ın gizli işler çevirdiğinden şüphelenildiği için görevlendirilmiş gizli bir ajandır. Turnuva da ilerledikçe bu adanın ve turnuvanın Han'ın uyuşturucu kaçakçılığı ve beyaz kadın ticareti için paravan olduğunu anlarlar. Üstelik fark edemedikleri bir şey daha vardır. Han'ın planı dövüşçülerin ya kendisine katılmaları, aksi durumda ise ölmelerini planlamasıdır. Fakat Han dövüşçülerin gücünü küçümsediğinin farkında değildir zeynep1972

Aksiyon, Suç, Dram

Enter the Dragon
Ejderin Üç Fedaisi (1973) 7.7
Y: Robert Clouse
O: Bruce Lee, John Saxon, Jim Kelly, Ahna Capri
T: Aksiyon, Suç, Dram
The Taking of Pelham One Two Three (1974)

The Taking of Pelham One Two Three (1974)

Ulaştırma Dairesi için sırada başlayan gün, Pelham 123 nolu trenin birbirilerine kod adları ile hitap eden Mr. Blue, Mr. Green, Mr. Brown ve Mr. Yellow tarafından kaçırılmasıyla bir anda hareketlenir. Özel bir eski harekat uzmanının başını çektiği bu çetenin amacı rehineler üzerinden 1 milyon dolar talep etmektir. Şehrin belediye başkanından istenen bu paranın bir saat içinde ellerine kavuşması şart koşulur, geç kalındığı takdirde her saat için bir kişi öldürülecektir. Şehrin polis departmanı, Ulaştırma Dairesi ve belediye yetkilileri rehineleri kurtarmak için bu bir saati iyi değerlendirmek zorundadırlar. Parayı ödemeyi kabul etseler de, hepsinin aklındaki soru şudur: Kaçırılan bir metrodan polise yakalanmadan kaçmak nasıl mümkün olacaktır?

Aksiyon, Suç, Gerilim

The Taking of Pelham One Two Three (1974) 7.7
Y: Joseph Sargent
O: Walter Matthau, Robert Shaw, Martin Balsam, Hector Elizondo
T: Aksiyon, Suç, Gerilim
SaharaÇöl (2005)

Sahara - Çöl (2005)

Dirk Pitt, Ulusal Sualtı Araştırmaları Kurumu’nun özel projeler yöneticisi olarak ve onun şakacı dostu Al Giordino ile birlikte, Batı Afrika’nın çöllerinde bir yerlerde kaybolan gizli bir hazineyi aramaktadırlar. Bu sırada Birleşmiş Milletler’de görevli güzel bir bilim kadını Dr Eva Rojas, acımasız bir diktatör tarafından ele geçirilmiştir. Eva, gizli hazinenin dünyayı tehdit edecek çok daha büyük bir sorunla bağlantılı olduğuna inanmaktadır. Etrafa yayılmakta olan biyolojik salgının önü kesilmezse denizlere yayılarak tüm gezegeni büyük bir tehdit altına alacaktır. Film aksiyon romanlarının çok satar yazarı Clive Cussler’ın romanından uyarlanmıştır.

Aksiyon, Macera, Komedi

Sahara
Çöl (2005) 6
Y: Breck Eisner
O: Matthew McConaughey, Steve Zahn, Penélope Cruz, William H. Macy
T: Aksiyon, Macera, Komedi
The PatriotVatansever (2000)

The Patriot - Vatansever (2000)

Duygusal anlamda yoğun ve hareketli bir film olan Vatansever’in kahramanı, Mel Gibson’un canlandırdığı Benjamin Martin karakteri. Savaşmaya pek de hevesli olmayan bir kahraman Benjamin Martin: Fakat çarpışmalar çiftliğinin sınırına dayanıp da İngilizler Benjamin’in değer verdiği insanları tehdit etmeye başlayınca, kendini Amerikan Devrimi’nin içinde buluveriyor. İdealist bir vatansever olan oğlu Gabriel’la birlikte silah kuşanıp Amerikan milislerinin başına geçiyor ve 'kırmızı urbalılarla' göğüs göğüse çarpışıyor. Bunlar olurken, kendi ailesini korumasının tek yolunun genç Amerikan ulusunu topyekün bağımsızlığa taşımak olduğunu keşfediyor kahramanımız - fakat karanlık geçmişi, savaşta da peşini bırakmıyor...Epik anlatı içinde kişisel drama yer veren The Patriot, konu itibarıyla Roland Emmerich’in daha önceki filmi Kurtuluş Günü’ne benzetiliyor. Çünkü her iki yapım da, Amerikan milliyetçiliğine övgü içeriyor.

Aksiyon, Dram, Tarih

The Patriot
Vatansever (2000) 7.1
Y: Roland Emmerich
O: Mel Gibson, Heath Ledger, Joely Richardson, Jason Isaacs
T: Aksiyon, Dram, Tarih
The HiddenGizli (1987)

The Hidden - Gizli (1987)

Dedektif Tom, ölen bir hırsızın gözlerindeki ifadeyi ortağı Lloyd'da yakalar. Ve fark eder ki hırsızın ruhu, ortağının bedenine girerek suç işlemeye devam edecektir

Aksiyon, Suç, Korku

The Hidden
Gizli (1987) 7
Y: Jack Sholder
O: Kyle MacLachlan, Michael Nouri, Claudia Christian, Clarence Felder
T: Aksiyon, Suç, Korku
FallenCani Ruh (1998)

Fallen - Cani Ruh (1998)

Cinayet dedektifi John Hobbes (Denzel Washington) kalabalık kaldırımda katilin peşine düşer. Orada: küçük, orta yaşlı bir kadın. Hayır, bekle: katil kadının yanındaki ürkek adam. Şimdi de bir başkası. Hepsi veya hiçbiri olabilir. Çünkü Hobbes'in aradığı katil bir insandan diğer insana bir dokunuşta geçen kötü bir ruhtur. Hobbes Fallen'da görünüşte ölümsüz düşmanı sinsice takip eder. Bu yaşlı kötü adam, akıllı ve inatçı adamla tüm kozlarını oynamak için yüzyüze gelir.

Aksiyon, Suç, Dram

Fallen
Cani Ruh (1998) 7
Y: Gregory Hoblit
O: Denzel Washington, John Goodman, Donald Sutherland, Embeth Davidtz
T: Aksiyon, Suç, Dram
Beau Geste (1939)

Beau Geste (1939)

Beau, John, ve Digby Geste Leydi Brandon’ın zengin ailesi tarafından evlat edinilmiş üç birbirinden ayrılmaz, maceraperest kardeştir. Üst sınıf ailenin parası azalmaya başlayınca, Leydi Brandon en değerli mücevheri “Mavi Su” safirini satmak zorunda kalır. Son kez bu değerli parçaya bakmak için yerinden çıkarırlar ama tam o anda elektrik kesilir. Mücevher şüphesiz ki kardeşlerden biri tarafından çalınmıştır. O gece , Beau, Digby, ve John ayrı ayrı itirafta bulunur ve kaçarlar. John çok sevdiği Isabel’i arkasında bırakmıştır. Üçkardeş daha sonra Yabancı Birliğe katılır. Beau ve Digby John’dan ayrılır ve acımasız ve sadist Çavuş Markoff’un komutası altına geçerler. Arap birliklerinin saldırısıyla karşı karşıyayken, Birliktekilerin çoğu Markoff’a karşı bir ayaklanma çıkarmayı planlamaktadır.

Aksiyon, Macera, Dram

Beau Geste (1939) 7.9
Y: William A. Wellman
O: Gary Cooper, Ray Milland, Robert Preston, Brian Donlevy
T: Aksiyon, Macera, Dram
Once Upon a Time in MexicoBir Zamanlar Meksika'da (2003)

Once Upon a Time in Mexico - Bir Zamanlar Meksika'da (2003)

El Mariachi, kötücül insanlara karşı 'iyiliğini' muhafaza etmek için sık sık içerisinde büyük bir sırrı gizlediği gitar çantasını açmaktadır. Bu kez hedefinde Meksika Devlet Başkanı'nı ortadan kaldırmayı hedefleyen Barillo vardır. Bir CIA ajanı da bölgeye gelerek kendi amaçlarını ön plana koyacaktır. Artık kanlı, intikamlı, sert ve heyecanlı bir yolculuğun fitili ateşlenmiştir.El Mariachi ve Desperado gibi çok izlenen filmlerin ardından gelen "Bir Zamanlar Meksika'da"nın yönetmeni yeniden Robert Rodriguez.

Aksiyon, Gerilim

Once Upon a Time in Mexico
Bir Zamanlar Meksika'da (2003) 6.4
Y: Robert Rodriguez
O: Antonio Banderas, Salma Hayek, Johnny Depp, Mickey Rourke
T: Aksiyon, Gerilim
Sirocco (1951)

Sirocco (1951)

Alaycı bir Amerikalı, Fransız işgaline karşı 1925 Suriye ayaklanması sırasında isyancılar içinde yer alır.Fransızlar onu mülteci ve silah kaçakçılığı suçu ile içeri alırlar...

Dram, Aksiyon

Sirocco (1951) 6.3
Y: Curtis Bernhardt
O: Humphrey Bogart, Märta Torén, Lee J. Cobb, Everett Sloane
T: Dram, Aksiyon
Steamboat Bill, Jr.Bill'in Buharlı Gemisi (1928)

Steamboat Bill, Jr. - Bill'in Buharlı Gemisi (1928)

Our Hospitality (Misafirperverliğimiz, 1923) ve The General’la (General, 1927) birlikte bu film, Keaton'ın komedyen olarak üstün yeteneklerinin ötesinde ne kadar büyük bir yönetmen olduğunu, deneysel bir biçime sahip olan Sherlock, Jr.'dan (1924) daha fazla ortaya koyuyor. Steamboat Bill, Jr.'da kamerayı adeti olduğu üzere mesafeli ama her zamanki gibi ustalıkla yerleştirerek, eğitimli şehir çocuğu Buster'ın başı sıkışmış vapur işletmecisi babasını görmek için döndüğü Mississippi kıyısındaki küçük kasabaya gerçeklik hissi kazandırıyor. Kaba saba Baba Bili, oğlunun hafif züppe tavırları karşısında dehşete kapılır; hele de oğlu, kendisini işinden etmeye kararlı varlıklı rakibinin kızına âşık olunca, mutsuzluğu bir kat daha artar. Buster'ın, kabul edilebilir/edilemez erkeksi davranış anlayışıyla bol miktarda dalga geçilmesinin ardından, erkekliğini en sonunda, filmin en can alıcı noktasında patlak verip kasabayı yerle bir eden bir tayfun sırasında upuzun usta işi akrobasi sekansında (titizlikle sahnelenmiş aksiyon sekansları ve baş döndürücü bir hıza sahip gerilim) kanıtlamayı başardığını söylemeye gerek bile yok herhalde. Özellikle babayla oğulun şapka aldıkları (sanki bir aynaymışçasına doğrudan kameraya oynanan) sahne gülünç olmakla kalmıyor, Keaton'ın kendi komik persona'sının hayli "modern" ve muzip bir tarzda farkında olduğunu da çok iyi örnekliyor. Tek kelimeyle, büyüleyici! zeynep1972 - neco_z

Aksiyon, Komedi, Dram

Steamboat Bill, Jr.
Bill'in Buharlı Gemisi (1928) 8
Y: Charles Reisner, Buster Keaton
O: Buster Keaton, Tom McGuire, Ernest Torrence, Tom Lewis
T: Aksiyon, Komedi, Dram
BackdraftAlev Kapanı (1991)

Backdraft - Alev Kapanı (1991)

Alevler bir hayat alabilir... Ve bir sır saklayabilir. Brian McCafferty, ve ağabeyi Steven itfaiyede çalışmaktadırlar. İki kardeş arasında, birlikte çalışmalarıyla birlikte tekrar alevlenen eski bir çatışma vardır. Yardımcı rollerde Robert De Niro, Jennifer Jason Leigh ve Donald Sutherland ile yönetmen Ron Howard'dan destansı bir hikaye çok ilgi çekici özel efektlerle..

Aksiyon, Suç, Dram

Backdraft
Alev Kapanı (1991) 6.7
Y: Ron Howard
O: Kurt Russell, William Baldwin, Robert De Niro, Donald Sutherland
T: Aksiyon, Suç, Dram
Voyage to the Bottom of the SeaDeniz Altına Yolculuk (1961)

Voyage to the Bottom of the Sea - Deniz Altına Yolculuk (1961)

Seaview Amiral Harriman Nelson tarafından tasarlanmış atomik bir denizaltıdır. İlk çıkışı sırasında politikacılar da vardır ama onlar denizdeyken radyasyon kuşağının yanmakta olduğunu öğrenirler. Nelson’dan ne yapılacağına karar vermesi istenir. Nelson konferansta neler söyleyeceğini planlar. Seaview’den doğru zamanda bir atom bombası atılırsa onun patlamasına neden olacağını belirtir. Ancak bu planın onaylanması gerekmektedir.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Voyage to the Bottom of the Sea
Deniz Altına Yolculuk (1961) 6.1
Y: Irwin Allen
O: Walter Pidgeon, Joan Fontaine, Barbara Eden, Peter Lorre
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Broken ArrowKırık Ok (1996)

Broken Arrow - Kırık Ok (1996)

İki askeri pilot olan (John Travolta, Christian Slater) çalınmış iki adet nükleer başlığı bulmak için zamana ve kendilerine karşı bir savaşa girerler. B-3 adlı gizli bir bomba çok gizli bir deneme testi esnasında Utah çölüne düşer. Bunun üzerine ordu iki "Kırık Oku" tekrar elde etmek için harekete geçer. Fakat pilotlardan birinin bombanın aslında bir nükleer para sızdırma hikayesi yüzünden düştüğünü söylemesi işleri daha da karıştırır. Macera filmlerinin ünlü yönetmeni John Woo'dan seyretmeye doyamayacağınız bir film.

Aksiyon, Macera, Komedi

Broken Arrow
Kırık Ok (1996) 6
Y: John Woo
O: John Travolta, Christian Slater, Samantha Mathis, Delroy Lindo
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Silver StreakYıkılış: Yıldırım Ekspres (1976)

Silver Streak - Yıkılış: Yıldırım Ekspres (1976)

Los Angeles'tan Chivago'ya bir demiryolu seyehatinde bir kaçık bir editör olan George Caldlaw trenin üzerinden bir adamın atıldığını görür. Kimse onan inanmaz ve kendi başına yaptığı araştırmalar yüzünden atılır. Trene hem sevdiğini kadını kurtarmak hem de adamın öldürüldüğünü ispatlamak için geri döner. Halbuki onun tek isteği trenle huzurlu bir yolculuk yapabilmektir. İşler umduğu gibi gitmez ve kendini bir aksiyonun baş kahramanı olarak bulur.

Aksiyon, Komedi, Suç

Silver Streak
Yıkılış: Yıldırım Ekspres (1976) 6.9
Y: Arthur Hiller
O: Gene Wilder, Jill Clayburgh, Richard Pryor, Patrick McGoohan
T: Aksiyon, Komedi, Suç
The Philly KidGeri Dönüş (2012)

The Philly Kid - Geri Dönüş (2012)

NCAA güreş şampiyonu olduğu gece, Dillon McCabe (Wes Chatham) bir polis cinayetine karışır ve on beş sene hapse mahkum edilir. On yıl sonra, Dillon şartlı tahliye ile Baton Rouge sokaklarına geri döner. Hayatını düzene sokmaya çalışırken, en iyi arkadaşının başı acımasız bir tefeciyle derde girer. Onu rahat bırakması için gereken parayı bulmak adına, Dillon dövüşe geri dönmek zorunda kalır; bu kez karışık dövüş sanatlarına. Ama aniden yakaladığı başarı onun için iyi olmaz. Kazandığı üç zaferden sonra, gerçek rakibinin imkansızı yapmasını isteyen yozlaşmış sistem olduğunu fark eder.

Aksiyon, Dram, Spor

The Philly Kid
Geri Dönüş (2012) 5.7
Y: Jason Connery
O: Wes Chatham, Devon Sawa, Sarah Butler, Neal McDonough
T: Aksiyon, Dram, Spor
Red StateŞeytanın İni (2011)

Red State - Şeytanın İni (2011)

Üç lise öğrencisi genç, bir kadınla buluşmaya giderler. Ancak gittikleri yerde onları büyük bir tehlike beklemektedir: Yaşayış tarzlarını onaylamadıkları insanlara ayinleri sırasında türlü işkenceler yapmakta olan gizli bir tarikat. Tuzağa düşen gençlerin kurtulma çabaları bir dizi olayı tetikleyip, insanın içindeki kötülüğün sınırlarını teste tabi tutacaktır.

Aksiyon, Suç, Korku

Red State
Şeytanın İni (2011) 6.2
Y: Kevin Smith
O: Michael Angarano, Deborah Aquila, Nicholas Braun, Ronnie Connell
T: Aksiyon, Suç, Korku
Ronin (1998)

Ronin (1998)

Sam Amerikalı bir gizli ajandır. Uluslararası bir ekiple çalışmakta ve işinin ehli biri olarak anılmaktadır. Ününü yeraltı çevrelerinde yaymıştır. Ulaşılması en zor belgelere bile rahatlıkla ulaşabilen, birinci sınıf bir ajan olarak tanınmıştır. Soğuk savaşın son bulduğu dönemde Sam ve ekibi etik kuralları bırakmak durumunda kalırlar. Durumlarının ne olacağı belli değildir. Bu nedenle kendilerine en cazip gelen işlerde çalışmaya ve kim olursa olsun parayı verene fayda sağlamaya karar verirler. Zaten tehlikeli olan mesleki dünyaları böylece daha da teklikeli hale gelecektir. John Frankheimer'ın yönettiği Ronin'in oyuncu kadrosu tam bir yıldızlar geçidi... Filmin oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Jean Reno, Stellan Skarsgard ve Natascha McElhone gibi isimleri görmek mümkün.

Aksiyon, Macera, Suç

Ronin (1998) 7.3
Y: John Frankenheimer
O: Robert De Niro, Jean Reno, Natascha McElhone, Stellan Skarsgård
T: Aksiyon, Macera, Suç
Once Upon a Time in China IIBir Zamanlar Çinde 2 (1992)

Once Upon a Time in China II - Bir Zamanlar Çinde 2 (1992)

Bir dövüş sanatları ustası (Jet Li) öğrencilerini ve teyzesini (Rosamund Kwan), paralı askerlerden korur.

Aksiyon, Macera, Biografi

Once Upon a Time in China II
Bir Zamanlar Çinde 2 (1992) 7.5
Y: Hark Tsui
O: Jet Li, Rosamund Kwan, Siu Chung Mok, David Chiang
T: Aksiyon, Macera, Biografi
NorthwestKuzeybatı (2013)

Northwest - Kuzeybatı (2013)

18 yaşındaki Caspar ne olursa olsun en üst seviyeye ulaşmak istemektedir. Büyük oyunculardan Björn için çalışmaya başlamadan önce Jamal için küçük hırsızlıklar yapmaktadır. Her şey yolunda giderken, Jamal’ın çetesi intikam almaya karar verir. Küçük çatışmalarla başlayan karmaşa silahlı bir mücadeleye dönüşür. Bu Caspar için büyük bir testtir: bu mücadele için yeterince acımasız mıdır? Bu mücadelenin içine küçük kardeşini sokacak mıdır?

Aksiyon, Suç, Dram

Northwest
Kuzeybatı (2013) 6.9
Y: Michael Noer
O: Gustav Dyekjær Giese, Oscar Dyekjær Giese, Lene Maria Christensen, Annemieke Bredahl Peppink
T: Aksiyon, Suç, Dram
Black RainKara Yağmur (1989)

Black Rain - Kara Yağmur (1989)

Michael Douglas ile Andy Garcia bir katil ile Japonya’ya gönderilince, Yakuza üyeleri arasındaki bir çete savaşına bulaşıyorlar. Ridley Scott’ın yönettiği Black Rain, filmin başrol oyuncularından Michael Douglas’ın Wall Street ile En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ı aldıktan sonra rol aldığı ilk film. Douglas, acımasız ve açgözlü Gordon Gekko’nun ardından, Black Rain’de, kıdemli New Yorklu dedektif Nick Conklin’i oynuyor. Filmin başında biriyle motosiklet yarıştırırken gördüğümüz dedektif, tecrübeli ve madalyalı bir polis. Ancak, bir hırsızlık iddiası nedeniyle soruşturma altında. Ortağı Charlie (Andy Garcia) ile bir İtalyan restoranında yemek yerken, üç Japon silahlarını çıkarıp içeridekilere yerlerinden kımıldamamalarını söylüyor. Liderleri Sato bir masadaki şık Japon yakuzaları ile konuştuktan sonra birinden küçük bir kutu alıyor, ikisini de bıçaklıyor. İki ortak peşlerine düşüyorlar ve Nick Sato’yu yakalıyor. Ama Sato’nun mahkemeye çıkmak için Japonya’ya gönderilmesi gerek. Onu götürme görevi de Nick ve Charlie’ye veriliyor. Sato’yu ellerinden kaçırınca, Japonya’da ekip ruhuna inanan kıdemli polis Masahiro (Ken Takakura) ile eşleşiyorlar. Scott, görsel ustalığını yine kullanmış, özellikle Japonya dış çekimleri çok başarılı. Bunda yıldız görüntü yönetmeni Jan de Bont’un da payı var.

Aksiyon, Suç, Gerilim

Black Rain
Kara Yağmur (1989) 6.6
Y: Ridley Scott
O: Michael Douglas, Andy Garcia, Ken Takakura, Kate Capshaw
T: Aksiyon, Suç, Gerilim
Tekkonkinkreet (2006)

Tekkonkinkreet (2006)

Taiyo Matsumoto'nun aynı adı taşıyan Manga eserinden esinlenerek uyarlanan bir filmdir. Animasyon yapımını ise Animatrix ile dünyaya isimini duyurmuş olan STUDIO4℃ üstlenmiştir. Eskiden kalan taahütlerin ve insanlık duygusunun önemsendiği Hazine Şehri (Takaracho)'nde kedi diye adlandırılan iki erkek çocuğu, Siyah ve Beyaz özgürce yaşamlarını sürdürmektedir. Fakat Hazine Şehri'nde kalkınma amacı ile bir arsanın boşaltılması, Yakuza, şiddet, esrarengiz çocuk kulesi projesi ve yılan diye hitap edilen adamın ortaya çıkması ile şehir ansızın istikrarsız bir havaya bürünür ve Siyah ve Beyaz'ın kaderi de büyük ölçüde değişikliğe uğrar...

Animasyon, Aksiyon, Macera

Tekkonkinkreet (2006) 7.7
Y: Michael Arias
O: Kazunari Ninomiya, Yû Aoi, Yûsuke Iseya, Kankurô Kudô
T: Animasyon, Aksiyon, Macera
NicotinaNikotin (2003)

Nicotina - Nikotin (2003)

Biligisayar hacker'ı olan Lolo, Rus mafyası ile bir anlaşma yapar. Onlara İsviçre'deki banka hesaplarına ulaşma yetkisi verecek ve karşılığında elmas alacaktır. Lolo'ya planında Tomson ve Nene yardım edecektir.Bu basit değiş tokuş işleminde planlar beklendiği gibi gitmez ve olaya Beto, Clara, Goyo ve Carmen de dahil olur. Bu dört kişi elmastan haberdar olunca, zenginlik hayalleri onlara olmadık işler yaptıracaktır. Bir süre sonra her şey zıvanadan çıkacaktır.

Aksiyon, Komedi, Suç

Nicotina
Nikotin (2003) 6.7
Y: Hugo Rodríguez
O: Diego Luna, Lucas Crespi, Norman Sotolongo, Jesús Ochoa
T: Aksiyon, Komedi, Suç
The Memory of a KillerAlzheimer Vakası (2003)

The Memory of a Killer - Alzheimer Vakası (2003)

Komiser Vincke (Koen De Bouw) ve yardımcısı Verstuyft (Werner De Smedt) Antwerp Ulusal Polis kuvvetlerinin en başarılı polislerindendir. Vincke son işlenen suçlar arasındaki bağları çözmeye çalışırken Angelo Ledda (Jan Decleir) isimli biri son olayda görgü tanığı olarak ifade verir. Kısa süre sonra iş üstündeyken gizli bir telefon alan Vincke son gelişen cinayetlerin arkasında Ledda'nın olduğunu farkeder. Ledda içinde bulunduğu hayattan bıkmış ve artık emekli olmak isteyen tecrübeli bir kiralık katildir. Son aldığı iş 12 yaşındaki bir çocuğu öldürmek olunca durum Ledda için tersine döner ve patronunun aleyhine çalışmaya başlar leşh

Aksiyon, Suç, Dram

The Memory of a Killer
Alzheimer Vakası (2003) 7.4
Y: Erik Van Looy
O: Laurien Van den Broeck, Dirk Roofthooft, Koen De Bouw, Werner De Smedt
T: Aksiyon, Suç, Dram
The Navigator (1924)

The Navigator (1924)

Rollo, aşığı Betsy ile evlenip, gemi ile Honolulu'ya gitme kararı alır. Betsy teklifini reddedince, tek başına gitmeye karar verir ancak yanlış gemiye biner. Navigator adlı bu gemi Betsy'nin babasına aittir. Bundan bihaber Betsy'de babasını görmek için gemiye biner. Gemiyi ortadan kaldırmaya çalışan ajanlar gemiyi mürettebatsız serbest bırakır. İki şımarık aşık birbirlerinden ve gemide yalnız olduklarından habersiz okyanusa açılır.

Aksiyon, Komedi

The Navigator (1924) 8.1
Y: Donald Crisp, Buster Keaton
O: Buster Keaton, Kathryn McGuire, Frederick Vroom
T: Aksiyon, Komedi
The Beat That My Heart SkippedKalbim Bir An Durdu (2005)

The Beat That My Heart Skipped - Kalbim Bir An Durdu (2005)

Thomas Seyr, Paris emlak sektörünü avucu içine alan bir emlak mafyasının genç bir üyesidir. Bu alanda oldukça başarılı olan babasını örnek alan genç adam da babası gibi şiddete başvurup istenmeyen kiracıları yıldırıp evlerinden çıkmalarını sağlar ve böylece ev kiralama konusunda bir hayli kar getirisi olan işler yapar. Ancak bu sert görünümün ardında oldukça naif bir yeteneği saklıdır. Yıllar önce kaybettiği annesi gibi piyano çalma konusunda bir hayli yetenekli olan Thomas, o acı günden bu yana tuşlara dokunmamıştır. Eski bir tanıdıkla karşılaşması bu yeteneğini yeniden hatırlamasını ve üzerine gitmesini sağlar. Sanat ve suç arasında kalmış olan bir gencin çelişki dolu hayatını son derece dramatik bir üslupla beyazperdeye aktaran film James Toback imzalı.

Aksiyon, Suç, Dram

The Beat That My Heart Skipped
Kalbim Bir An Durdu (2005) 7.3
Y: Jacques Audiard
O: Romain Duris, Niels Arestrup, Jonathan Zaccaï, Gilles Cohen
T: Aksiyon, Suç, Dram
Cradle 2 the GraveBeşikten Mezara (2003)

Cradle 2 the Grave - Beşikten Mezara (2003)

Beyaz perdenin korkusuz kahramanları Jet Li ve DMX, birbiriyle hiç anlaşamadıkları halde DMX'in kızının kaçırılmasıyla alevlenen sokak kavgasında, kayıp elmasları bulmak ve sadist suç makinasına karşı koyabilmek için işbirliği yapmak zorunda kalan iki ortağı canlandırıyor.

Aksiyon, Suç, Dram

Cradle 2 the Grave
Beşikten Mezara (2003) 5.7
Y: Andrzej Bartkowiak
O: Jet Li, DMX, Anthony Anderson, Kelly Hu
T: Aksiyon, Suç, Dram
Independence DayKurtuluş Günü (1996)

Independence Day - Kurtuluş Günü (1996)

2 Temmuz’da dünyanın her yerindeki komünikasyon sistemleri, tuhaf bir atmosfer olayı sonucu bozuluverir. Hemen sonrasında silahlı kuvvetler tarafından, devasa nesnelerin dünyaya doğru yaklaşmakta olduğu açıklanır. İlk başta meteor olduğu düşünülen cisimlerin esrarengiz uzaylıların kumandasındaki dev uzay gemileri olduğu ortaya çıkar.Uzaylılarla her türlü iletişim denemesinin başarısız olmasının ardından, şimdi kablo teknisyenliği yapan eski bilimadamı David Levinson, uzaylıların bir günden daha kısa süre içerisinde dünyanın önemli noktalarına büyük bir saldırı gerçekleştireceğini farkeder.Temmuz’un 3’ünde, uzaylılar gerçekten de New York, Los Angeles ve Washington’a saldırı düzenlerler. Hayatta kalanlar konvoylar halinde Area 51 adındaki, hukümetin tuhaf test alanına doğru yola koyulurlar. Dedikodulara burası ordunun kendi başına ele geçirdiği bir uzay gemisini de barındırmaktadır. Hayatta kalanlar uzaylılarla savaşmak üzere bir plan yaparlar. 4 Temmuz tüm insanlığın kurtuluş için savaşacağı gün olacaktır.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Independence Day
Kurtuluş Günü (1996) 6.9
Y: Roland Emmerich
O: Will Smith, Bill Pullman, Jeff Goldblum, Mary McDonnell
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Total RecallGerçeğe Çağrı (1990)

Total Recall - Gerçeğe Çağrı (1990)

Bir adam hayalinde Mars gezegenine sanal yolculuklar yaparken umulmadık bir takım olaylar, onu gerçekte de söz konusu gezegene gitmek yönünde zorlayacaktır. Douglas Quaid her gece rüyasında bu gezegeni gören bir işçidir aslında. Bir şirketi, anı transferi ile yolculuk satar. O da Mars tatili ister ve bunu satın alır. Ancak anı transferi esnasında sıradışı bir durum olur. Quaid bir anda kendisini gizli bir ajan olarak bulur. Coogan adındali Mars’ın acımasız lideri ile karşı karşıyadır. Gerçek ile hayal arasında bir yerde sıkışan Douglas, çıkış yolunu bulmak zorundadır. Film, bilim kurgu yazarı Philip K. Dick’in kısa hikayesinden uyarlanmıştır.

Aksiyon, Bilim-Kurgu

Total Recall
Gerçeğe Çağrı (1990) 7.5
Y: Paul Verhoeven
O: Arnold Schwarzenegger, Rachel Ticotin, Sharon Stone, Ronny Cox
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu
Vengeanceİntikam Peşinde (2009)

Vengeance - İntikam Peşinde (2009)

Mayıs ayında Cannes’da Altın Palmiye için yarışan, Hong Konglu yönetmen Johnnie To’nun son filmi 2006’da ilk kez masaya yatırıldığında yalnızca iki şey kesindi: Film İngilizce çekilecek ve başrolünü Alain Delon oynayacaktı. Delon geri adım atınca To’nun ?çok erkeksi... gerçek bir idol? dediği Fransız şarkıcı ve oyuncu Johnny Hallyday’le anlaşıldı ve ortaya aksiyon dolu bu neo-noir gangster filmi ortaya çıktı. Filmin konusu çok basit: Kızı, damadı ve torunu öldürülen bir baba, intikam almak için Hong Kong’a gelir. Görünürde Fransız bir aşçıdır. Ama, yirmi yıl önceki işi bambaşkadır: profesyonel katillik. Filmde, Hallydey’in canlandırdığı François Costello’nun işi icabı bolca yemek yapılıyor ve yeniliyor. Sonuçta, To’nun dediği gibi, ?yemek, yaşamaktır?!

Aksiyon, Suç, Dram

Vengeance
İntikam Peşinde (2009) 6.6
Y: Johnnie To
O: Johnny Hallyday, Sylvie Testud, Anthony Chau-Sang Wong, Ka Tung Lam
T: Aksiyon, Suç, Dram