Aksiyon Filmleri İzle

Batman: Return of the Caped CrusadersBatman: Pelerinli Süvarilerin Dönüşü (2016)

Batman: Return of the Caped Crusaders - Batman: Pelerinli Süvarilerin Dönüşü (2016)

Penguen, Joker, Bulmacacı ve Kedi Kadın bir araya gelerek Gotham City'yi tehdit edince Batman ve Robin tekrar harekete geçiyorlar. Pelerinli kahramanlar, bu defa yeteneklerini ve güçlerini birleştiren dört azılı düşmanla mücadele edecekler.

Animasyon, Aksiyon, Macera

Batman: Return of the Caped Crusaders
Batman: Pelerinli Süvarilerin Dönüşü (2016) 7
Y: Rick Morales
O: Adam West, Burt Ward, Julie Newmar, Jeff Bergman
T: Animasyon, Aksiyon, Macera
Star Trek VI: The Undiscovered CountryUzay Yolu VI (1991)

Star Trek VI: The Undiscovered Country - Uzay Yolu VI (1991)

Klinglonlular ile Federasyon aralarındaki 70 yıllık savaş dönemini kapatmak için görüşme yapacaklardır. Atılgan mürettabatı barış sürecine dahil edilir ve Klinglonlulara eşlik etmeleri için görüşmelere davet edilir. Oysa bilmedikleri kendilerinin bir siyasi komplonun içine çekildikleridir. Görüşmeler sırasında bir suikast gerçekleştirilir ve suç Kaptan Kirk ile McCoy'un üstüne atılır. Derhal tutuklanan Kirk ve McCoy, buzlarla kaplı sürgün gezegeni Rura Penthe'de hapsedilir. Bu sırada Spock ve arkadaşları gerçek katilin peşine düşmüşlerdir.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Star Trek VI: The Undiscovered Country
Uzay Yolu VI (1991) 7.2
Y: Nicholas Meyer
O: William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, James Doohan
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Plastic (2014)

Plastic (2014)

Sam ve Fordy kredi kartında sahtecilik yapmaktadır, ama yanlış adamdan para çaldıklarında, kendilerini sadist bir gangster tarafından tehdit edilirken bulurlar. 2 milyon doları toplayıp borçlarını kapatmak için mücevher çalacaklardır.

Aksiyon, Komedi, Suç

Plastic (2014) 6
Y: Julian Gilbey
O: Ed Speleers, Will Poulter, Alfie Allen, Sebastian De Souza
T: Aksiyon, Komedi, Suç
Ben-Hur (2016)

Ben-Hur (2016)

Sinema tarihinde aldığı 11 oscar ödülüyle önemli bir yer tutan 1959 yapımı efsane filmin yeniden çekiminde, 1. Yüzyılda Kudüs'te yaşayan Judah Ben-Hur saygın biridir ancak Ben-Hur bir yanlışlık sonucu tutuklanır ve yıllar süren kölelik hayatı başlar. Onu hayatta tutan tek şey günün birinde geri dönüp ona ihanet eden en iyi arkadaşından alacağı intikamdır.

Aksiyon, Macera, Dram

Ben-Hur (2016) 5.7
Y: Timur Bekmambetov
O: Jack Huston, Toby Kebbell, Rodrigo Santoro, Nazanin Boniadi
T: Aksiyon, Macera, Dram
The Looking Glass WarCasuslar Mücadelesi (1969)

The Looking Glass War - Casuslar Mücadelesi (1969)

Soğuk Savaş yıllarında İngilizler, Sovyetler'in Doğu Almanya sınırında silahlandığı istihbaratını alır. Polonya'dan kaçan Fred Leiser, görev için bölgeye gider ve orada bir kıza aşık olur

Aksiyon, Gerilim, Dram

The Looking Glass War
Casuslar Mücadelesi (1969) 6
Y: Frank Pierson
O: Christopher Jones, Pia Degermark, Ralph Richardson, Paul Rogers
T: Aksiyon, Gerilim, Dram
A Better Tomorrow (1986)

A Better Tomorrow (1986)

Ho ve Mark hem Hong Kong hem de Tayvan'da tanınmış kalpazanlardır. Tayvan'daki son işine yeniyetme Shing'le beraber giden ho yakalanınca uzun süre hapiste kalır. Hong kong'a döndüğünde yaşadığı işlere buluşmak istemeyen ho bir yandan yeraltı dünyasındaki değişen dengelere ısınmak zorunda kalacak diğer yandan da polis olan küçük kardeşi Kit'e kendisini affettirmek için çaba harcayacaktır

Aksiyon, Suç, Dram

A Better Tomorrow (1986) 7.6
Y: John Woo
O: Lung Ti, Yun-Fat Chow, Leslie Cheung, Emily Chu
T: Aksiyon, Suç, Dram
Isle of the DeadÖlü Adası (2016)

Isle of the Dead - Ölü Adası (2016)

Film, bilimsel bir deneyin kontrolden çıkmasıyla zombi istilasına uğrayan okyanus ortasındaki bir adaya yapılan kurtarma operasyonunu konu alıyor.

Aksiyon, Korku

Isle of the Dead
Ölü Adası (2016) 6.2
Y: Nick Lyon
O: Joey Lawrence, Maryse Mizanin, D.C. Douglas, Todd Cattell
T: Aksiyon, Korku
InfernoCehennem (2016)

Inferno - Cehennem (2016)

Floransa, İtalya'da bir hastane odasında uyanan Robert Langdon'ın (Tom Hanks), son birkaç günde olanlara dair hatırası yoktur ve kendini bir anda bir insan avının hedefinde bulur. Dr. Sienna Brooks'un (Felicity Jones) ve semboloji bilgisinin yardımıyla bu bulmacayı çözmeye çalışır. Daha önce The Da Vinci Code, Angels & Demons ve Apollo 13 filmlerinde beraber çalışan Tom Hanks ve Ron Howard, bu filmde de beraberler.

Aksiyon, Macera, Suç

Inferno
Cehennem (2016) 6.4
Y: Ron Howard
O: Tom Hanks, Felicity Jones, Omar Sy, Irrfan Khan
T: Aksiyon, Macera, Suç
Scott Pilgrim vs. the WorldScott Pilgrim Dünyaya Karşı (2010)

Scott Pilgrim vs. the World - Scott Pilgrim Dünyaya Karşı (2010)

22 yaşına kadar kızlarla şansı yaver gitmemiş Scott Pilgrim, günlerini bas gitarı ve garaj grubu Sex Bob-omb'la birlikte geçirmektedir; ta ki hayallerinin kızı Ramona V. Flowers ile karşılaşıncaya kadar. Scott, Ramona'nın kazanmanın yollarını araştırırken, kızın süper güçlere sahip yedi eski sevgilisini alt etmek zorunda kalacaktır.

Aksiyon, Komedi, Fantastik

Scott Pilgrim vs. the World
Scott Pilgrim Dünyaya Karşı (2010) 7.5
Y: Edgar Wright
O: Michael Cera, Alison Pill, Mark Webber, Johnny Simmons
T: Aksiyon, Komedi, Fantastik
HarperHedefi Arıyorum (1966)

Harper - Hedefi Arıyorum (1966)

Lew Harper, kaçırılan kocasını bulması için zengin bir Kaliforniyalı kadın tarafından tutulan cool bir özel dedektiftir..

Aksiyon, Suç, Dram

Harper
Hedefi Arıyorum (1966) 7
Y: Jack Smight
O: Paul Newman, Lauren Bacall, Julie Harris, Arthur Hill
T: Aksiyon, Suç, Dram
USS Indianapolis: Men of CourageUSS Indianapolis: Cesur Adamlar (2016)

USS Indianapolis: Men of Courage - USS Indianapolis: Cesur Adamlar (2016)

Gerçek bir olayı konu alan filmde, İkinci Dünya Savaşı'nın bitimine günler kala nükleer bomba Japonya’ya nderilmiştir. Geri dönüş yolunda ise feci bir kaza sonucunda tüm mürettabat denize düşmüştür. Onlar kurtarılmayı beklerken, açlık ve susuzluğa dayanmak zorundalardır. Bir yandan gelen köpekbalığı saldırıları ise tüm mürettebatı tehdit etmektedir.

Aksiyon, Savaş

USS Indianapolis: Men of Courage
USS Indianapolis: Cesur Adamlar (2016) 5
Y: Mario Van Peebles
O: Nicolas Cage, Tom Sizemore, Thomas Jane, Matt Lanter
T: Aksiyon, Savaş
Outland (1981)

Outland (1981)

Şerif O’Neil, Jupiter’in ayı İo’daki Con Am 27 adlı Titanyum maden kasabasına bir seneliğine atanmıştır. Yozlaşmış düzene ayak uydurmamakta direnen bir karakter olan O’Neil sivri kişiliği yüzünden belki de buraya sürgüne yollanmıştır. Yıllık 2144 kişinin yaşadığı, yerçekimi Dünya’nın 6’da 1’i olan ve atmosferinde nefes alınamayan Con Am 27, uzaktaki bir maden kasabası olmaktan başka, farklı denklemler de içeriyordur. Son bir sene içinde sebebi bilinmeyen intiharların sayısında düşündürücü bir artış vardır. İnsanlıktan uzakta, karanlık koridorlardan ibaret bu yaşam alanında O’Neil ailesini ikinci plana atarak, halüsünasyonlar görerek intihar eden işçilerin gizemini çözmeye çalışacaktır.

Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu

Outland (1981) 6.6
Y: Peter Hyams
O: Sean Connery, Peter Boyle, Frances Sternhagen, James Sikking
T: Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu
Die Hard 2Zor Ölüm 2 (1990)

Die Hard 2 - Zor Ölüm 2 (1990)

Dedektif Mcclain (Bruce Willis) bir kez daha başını derde sokmuştur. Washington’un Dulles havaalanı üzerinde turlamakta olan yolcu uçağında karısı da bulunmaktadır. Havaalanı iniş sistemi teröristler tarafından ele geçirilmiştir ve onların kontrolündedir.John, nerdeyse her hareketine muhalefet eden havaalanı yetkililerine rağmen teröristleri yenmeli ve uçağın yakıtı bitmeden yere inmesini sağlamalıdır.

Aksiyon, Gerilim

Die Hard 2
Zor Ölüm 2 (1990) 7.1
Y: Renny Harlin
O: Bruce Willis, Bonnie Bedelia, William Atherton, Reginald VelJohnson
T: Aksiyon, Gerilim
Boy WonderHarika Çocuk (2010)

Boy Wonder - Harika Çocuk (2010)

Bir çocuk annesinin acımasızca öldürülmesine tanık olur. Büyüdükçe katili bulmak için daha takıntılı bir hal almaya başlar. Normal sıradan sessiz ama kendi dünyasında kendini kahraman olarak ren bir öğrenci. Ama gerçek bir kahraman nedir? Ve doğru veya neyin yanlış olduğuna kim karar verir? Bunun sınırları ise bulanıktır. Boy Wonder, doğru ve haklının ne olduğunu, ahlak ve ahlaksızlığın algınmasındaki sorgulamaları irdeleyen bir film.

Aksiyon, Suç, Dram

Boy Wonder
Harika Çocuk (2010) 6.9
Y: Michael Morrissey
O: Caleb Steinmeyer, Zulay Henao, Bill Sage, Daniel Stewart Sherman
T: Aksiyon, Suç, Dram
El Americano: The MovieSüper Papağan (2016)

El Americano: The Movie - Süper Papağan (2016)

Aile sirkindeki işlere yardım eden Meksikalı papağan Cuco'nun tek bir hayali vardır; o da televizyonda rdüğü süper kahraman papağan El Americano’nun çılgın numaralarını layıkıyla taklit edebilmektir. Ancak sirk yöneticisi olan babası bir grup kabadayı kuş tarafından tehdit edilip sirkin denetimini onlara kaybeder. Bunun üzerine genç Cuco, zorbalara karşı vereceği mücadeleye El Americano'yu da dahil etmek için Hollywood’a eğlenceli ve bir o kadar da tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Bu yolculukta alacağı en büyük ders ise aradığı kahramanın kendi içinde olduğudur.

Animasyon, Aksiyon, Macera

El Americano: The Movie
Süper Papağan (2016) 5.5
Y: Ricardo Arnaiz, Mike Kunkel, Raul Garcia
O: Edward James Olmos, Rico Rodriguez, Cheech Marin, Kate del Castillo
T: Animasyon, Aksiyon, Macera
The Poseidon AdventurePoseidon Macerası (1972)

The Poseidon Adventure - Poseidon Macerası (1972)

Poseidon isimli devasa büyüklükteki yaşlı yolcu gemisi son seferini gerçekleştirmektedir. Noel akşamı yapacağı yolculukta her biri farklı umutlarla farklı yerlere gidecek olan onlarca yolcuyu taşıyan dev gemi bu son yolculuğunda hava şartlarının zalimliğiyle karşılaşır. Denizde fırtınalar kopmaktadır ve acı son yakındadır. Poseidon azgın dalgalara daha fazla direnemeyip alabora alır. İçerisinde bulunan insanlar ise gemide bulunan bir din adamının önderliğinde toplanır. Her biri farklı insanlardan oluşan kazazedeler suyun yüzeyine çıkabilmek için amansız bir mücadeleye başlarlar.

Aksiyon, Macera, Dram

The Poseidon Adventure
Poseidon Macerası (1972) 7.1
Y: Ronald Neame, Irwin Allen
O: Gene Hackman, Ernest Borgnine, Red Buttons, Carol Lynley
T: Aksiyon, Macera, Dram
Battle in Seattleİsyan (2007)

Battle in Seattle - İsyan (2007)

Kavga ve Kaos , büyük protesto...Battle in Seattle, Charlize Theron'un başrolünde oynadığı ve Martin Henderson, Woody Harrelson ve Michelle Rodriguez gibi isimlerin eşlik ettiği Aksiyon ve Dramı bir arada barındıran bir film. Büyük bir eylemci grup, 1999 yılı "Dünya Ticaret Organizasyonunu" protesto etmek için Seattle da toplanırlar. Yaşanacak kaos ve kargaşa toplantıları durdurmakla kalmayacaktır...Oscar ödüllü güzel oyuncu Charlize Theron'un oyunculuğuyla müthiş bir aksiyon-drama!Oyuncu kadrosuyla adından çokça söz ettiren başarılı bir Stuart Townsend filmi.Muhteşem yapım, olağanüstü oyunculuk!

Aksiyon, Dram

Battle in Seattle
İsyan (2007) 6.7
Y: Stuart Townsend
O: André Benjamin, Jennifer Carpenter, Isaach De Bankolé, Woody Harrelson
T: Aksiyon, Dram
Blood: The Last VampireSon Vampir (2009)

Blood: The Last Vampire - Son Vampir (2009)

Saya, gizli bir devlet kuruluşun da görev alan bir vampir avcısıdır... Son görevi, Yokota'da bulunan ABD'ye ait bir hava alanı yakınlarındaki Yokota lisesinde meydana gelen esrarengiz ölüm olayının faili olan vampirleri yok etmektir. Görevi zorda olsa kabul eden Saya ekip amiri olarak görev yapan David tarafından okula sıradan bir öğrenci gibi yerleştirilir. Böylelikle göreve başlamış olan Saya kısa sürede vampirleri bulur ve aralarında büyük bir mücadele başlar...

Aksiyon, Korku, Gerilim

Blood: The Last Vampire
Son Vampir (2009) 5.3
Y: Chris Nahon
O: Ji-hyun Jun, Allison Miller, Liam Cunningham, JJ Feild
T: Aksiyon, Korku, Gerilim
A Chinese Ghost StoryBir Çin Hayalet Hikayesi (1987)

A Chinese Ghost Story - Bir Çin Hayalet Hikayesi (1987)

Utangaç vergi memuru, terk edilmiş bir ormandaki tapınağa sığınır. Orada, güzel kadın hayalet Siu-Shihn onu baştan çıkarmaya çalışır. Hayalete direndiğinde hayalet ona aşık olur. Maalesef, kızınn hırsızların elinde ölmesinden beri Siu-Sihn'in ruhu, kindar ve 'Dam' olarak bilinen ve kızı, Kara Dağ'ın şeytani Lordu ile evlnenmeye zorlayan erkek kılığında bir ağaç şeytanın içine hapsolur. Ling, şeytanlarla savaşmak için Tao ist kılıç ustası Master Yin ile güçlerini birleştirir. Yin, Ölüler diyarına giden geçici bir kapı açar. Ling, Ölüler diyarında, Siu-Shin'i evlilikten kurtarmak ve ruhunu özgürleştirmek için çaba harcar. Sonunda, başka bir bedende dirilmesi olasılığını düşünerek, kızın küllerini tekrar gömer.

Aksiyon, Komedi, Fantastik

A Chinese Ghost Story
Bir Çin Hayalet Hikayesi (1987) 7.6
Y: Siu-Tung Ching
O: Leslie Cheung, Joey Wang, Ma Wu, Wai Lam
T: Aksiyon, Komedi, Fantastik
The Night of the Following DayErtesi Günün Gecesi (1968)

The Night of the Following Day - Ertesi Günün Gecesi (1968)

İki adam sokaklardan bir kızı kaçırır ve uyuşturucu bağımlısı bir hostese ait bir sahil evine götürür ve fidye için onu rehin tutarlar..

Aksiyon, Suç, Dram

The Night of the Following Day
Ertesi Günün Gecesi (1968) 6.2
Y: Hubert Cornfield, Richard Boone
O: Marlon Brando, Richard Boone, Rita Moreno, Pamela Franklin
T: Aksiyon, Suç, Dram
The GuardianKoruyucu (2006)

The Guardian - Koruyucu (2006)

İşinde son derece başarılı biri olan Ben Randall’ın mesleği kurtarma yüzücülüğüdür. Bir fırtına esnasında meydana gelen büyük bir kazada tek başına kurtulandır. Bu olaydan sonra kendisi, henüz tecrübe sahibi olmayan genç yüzücülerin yetiştirilmekte olduğu bir okulda eğitmen olarak görevlendirilir. Ben, en son yaşadıklarının derin izlerini halen taşımaktadır. Bu duygularla, bu gençleri en iyi şekilde yetiştirmek için uğraş verir. Başlangıçta, eğitmenlerinin hassasiyetinin önemini farkında olmayan gençler türlü kibirli tavırlar sergileseler de kısa zamanda gerçeği onlar da kavrarlar. Yakında üstlenecekleri zorlu görevde vakti gelince kimin yaşayıp kimin öleceğine dahil karar vermeleri gerekeceği gerçeği işe yüzleşirler.

Aksiyon, Macera, Dram

The Guardian
Koruyucu (2006) 6.8
Y: Andrew Davis
O: Kevin Costner, Ashton Kutcher, Sela Ward, Melissa Sagemiller
T: Aksiyon, Macera, Dram
One for the MoneyAşk ve Para (2011)

One for the Money - Aşk ve Para (2011)

Kocasından yeni ayrılan ve işsiz kalan Stephanie Plum kuzeninin yanında işe başlar. Fakat daha ilk görevinde, geçmişte ilişki yaşadığı yerel bir polis memurunun davasına katılmak zorunda kalacaktır...

Aksiyon, Komedi, Suç

One for the Money
Aşk ve Para (2011) 5.3
Y: Julie Anne Robinson
O: Katherine Heigl, Jason O'Mara, Daniel Sunjata, John Leguizamo
T: Aksiyon, Komedi, Suç
Thodari (2016)

Thodari (2016)

Filmimiz bir trende çay satıcı olan Poochi ile asistan Saroja arasındaki aşkı anlatıyor.

Aksiyon, Macera, Komedi

Thodari (2016) 5
Y: Prabu Solomon
O: Dhanush, Keerthi Suresh, Ganesh Venkatraman, Imman Annachi
T: Aksiyon, Macera, Komedi
There Was a Crooked Man...Cezanı Çekeceksin (1970)

There Was a Crooked Man... - Cezanı Çekeceksin (1970)

Paris Pitman Jr.'in suç kariyerindeki çekicilik, zeka ve başarı; iş Arizona çölünün ortasında 10 sene hapis yatmaya gelince bir şey ifade etmez hale gelir. Gel gör ki bu 10 sene çabucak geçmelidir çünkü $500,000 lık ganimet zulada yatmaktadır. Servetine bir an önce ulaşmalıdır yeni gelen idealist gardiyan bile bunu engelleyemezdir. Pitman hemen çalışmalara başlar ve amacına ulaşmak için birer birer mahkumların akıllarına girer. |

Aksiyon, Komedi, Dram

There Was a Crooked Man...
Cezanı Çekeceksin (1970) 7.1
Y: Joseph L. Mankiewicz
O: Kirk Douglas, Henry Fonda, Hume Cronyn, Warren Oates
T: Aksiyon, Komedi, Dram
Gone in 60 Seconds60 Saniye (1974)

Gone in 60 Seconds - 60 Saniye (1974)

Maindrian Pace ve bir grup meslektaşı bir hafta içerisinde lüks model 48 araba çalmak zorundadır. Bunu başarırlarsa 400.000 dolar kazanacaklardır. Ancak 1973 model bir Mach 1 Mustang çalarken aksilikler başgöstermeye başlar. Kalabalık bir polis arabası sürüsünden kurtulmaya çalışan Pace, yedi eyalet dolaşır. Filmin bitişine kadar devam eden 42 dakikalık akıl almaz kovalamaca muhtemelen şu ana değin beyazperdeye yansımış en gerilimli ve hırslı kovalamaca sahnelerinini içermektedir..

Aksiyon, Suç, Dram

Gone in 60 Seconds
60 Saniye (1974) 6.5
Y: H.B. Halicki
O: H.B. Halicki, Marion Busia, Jerry Daugirda, James McIntyre
T: Aksiyon, Suç, Dram
SouthpawSon Şans (2015)

Southpaw - Son Şans (2015)

Görünüşte son derece etkileyici bir kariyere sahip Billy Hope, güzel ve sevgi dolu bir eşe (Rachel McAdams) ve harika bir kız çocuğuna (Oona Laurence) sahiptir. Yaşayacağı, geri dönüşü olmayan bir trajediden ve ayrıca eski arkadaşı da olan menajerinin (Curtis “50 Cent” Jackson) kendisini bırakmasından sonra Hope dibe vurur ve yaşadığı yerdeki küçük bir spor salonunda tekrar geri dönmek için çalışmaya başlar. Şehirdeki en zorlu dövüşçüleri eğiten emekli bir boksör ve antrenör olan Tick Willis’ın (Akademi Ödüllü Forest Whitaker) yönlendirmesiyle kaybettiklerini geri kazanmak için zorlu bir mücadele içine girer.

Aksiyon, Dram, Spor

Southpaw
Son Şans (2015) 7.7
Y: Antoine Fuqua
O: Jake Gyllenhaal, Rachel McAdams, Forest Whitaker, Oona Laurence
T: Aksiyon, Dram, Spor
Terminator SalvationTerminator: Kurtuluş (2009)

Terminator Salvation - Terminator: Kurtuluş (2009)

Yıl 2018. Kıyamet Günü meydana gelmiş ve yaşanması olası görülen olaylar yaşanmıştır. Düşünüleceği üzere makineler kontrol mekanizması olarak sistemi ele geçirmişlerdir. Arda kalan bir grup insan Skynet ile ordularına karşı direniştedirler. Bu durumu örgütleyen John Connor, bu savaşı kazanacağından emindir. Ancak bir anda beliren Marcus Wright adındaki bir kişi, onun bu emin olma halini kökünden sarsmaya hazırdır. Kendisinin en son hapiste olduğunu hatırlayan Marcus’un geçmişten mi yoksa gelecekten mi bir misafir olduğunu kimse bilmemektedir. Yine de bu ikili Skynet’e karşı başkıldırarak insanlığı yok etmesi olası saldırıya müdahale etmeye çabalarlar.

Aksiyon, Bilim-Kurgu

Terminator Salvation
Terminator: Kurtuluş (2009) 6.7
Y: McG
O: Christian Bale, Sam Worthington, Moon Bloodgood, Helena Bonham Carter
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu
Bad CompanyGizli Ortak (2002)

Bad Company - Gizli Ortak (2002)

Akademi Ödüllü Anthony Hopkins ve zaptedilmez Chris Rock casus aksiyon-geriliminde sizi koltuklarınızda diken üstünde oturtuyor.Kıdemli CIA ajanı Gaylord Oakes (Hopkins) sokaklarda büyümüş hayat adamı Jake Hayes'i (Rock), görev sırasında ölen ikiz erkek kardeşinin yerini alması için çalıştırmak zorundadır. Nükleer silahlar ile ilgili görüşme sadece dokuz gün sonradır ve Jake, zeki ve çok konuşan çocuktan, kibar ve muhteşem ikna kabiliyetine sahip, hiç tanımadığı sosyetik kardeşinin yerine geçmek zorundadır. Prag'dan New York'a kadar sürekli bir kovalamaca! Etkisiz hale getirilmesi gereken bomba! Kötü giden bir görüşme! Geri sayım!..

Aksiyon, Macera, Komedi

Bad Company
Gizli Ortak (2002) 5.6
Y: Joel Schumacher
O: Anthony Hopkins, Chris Rock, Peter Stormare, Gabriel Macht
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Big JakeKin Tuzağı (1971)

Big Jake - Kin Tuzağı (1971)

Vahşi Batı'da bir grup haydut,bir çiftliği basıp çalışanlardan bir kaçını öldürüp,çiftlik sahibi kadının (Maureen O'Hara) oğlunu yaralayıp,torununu kaçırırlar.Haydutlar çocuğu serbest bırakmak için 1 Milyon Dolar fidye isterler. Çaresiz kalan kadın,kendisini seneler önce terk eden ve çocuğun dedesi olan ünlü silahşör Big Jake'den yardım ister.Big Jake (John Wayne ) işin içinde torununun olduğunu öğrenince hemen haydutların peşine düşer.

Aksiyon, Suç, Dram

Big Jake
Kin Tuzağı (1971) 7.2
Y: George Sherman, John Wayne
O: John Wayne, Richard Boone, Patrick Wayne, Christopher Mitchum
T: Aksiyon, Suç, Dram
Thunderball007 James Bond: Yıldırım Harekatı (1965)

Thunderball - 007 James Bond: Yıldırım Harekatı (1965)

Spectre'nin paraya ihtiyacı vardır ve İngiltere'ye fidye ödetmek için bir plan yapar. İki tane atom bombası taşıyan volkan bombalayıcı bir uçağı kaçırırlar. Eğer 100 milyon sterlin değerinde olan kesilmemiş elmaslar ellerine geçmezse bombaları patlatmakla tehdit ederler. Bütün '00' ajanları bu olayda görev alır ve yalnızca James Bond başı çekerek Nassau'ya gider. Emilio Largo ve onun köpekbalıklarıyla dolu olan havuzunda metresi Domino ile yüzleşerek denizin altındaki çalınmış silahları bulmaya çalışır.Suda geçen Bond filmlerinden ilki olan Thunderball filmi, 5,6 milyon dolar olan bir bütçe ile büyük bölümü sualtı setlerinde ve fotoğraflarıyla çekilmiştir. 'Q' tarafından verilen malzemelerin içinde Bond'un kendine özgü bir şekilde uçarak kaçmasını sağlayan bir gereç de vardır.Bond kızının rol seçiminde ilk başta bu rol için İngiliz aktris Julie Christie'ye verilmiştir. Fakat daha sonra eski Fransa güzelinin bu rol için gereken tecrübeye sahip olduğu düşünülmüş ve rol ona verilmiştir.

Aksiyon, Macera, Gerilim

Thunderball
007 James Bond: Yıldırım Harekatı (1965) 7
Y: Terence Young
O: Sean Connery, Claudine Auger, Adolfo Celi, Luciana Paluzzi
T: Aksiyon, Macera, Gerilim