Aksiyon Filmleri İzle

Red Cliff IIKızıl Uçurum II (2009)

Red Cliff II - Kızıl Uçurum II (2009)

Tarihçilere göre, Çin’de Üç Krallık döneminde meydana gelen en kanlı savaş olarak bilinen Red Cliff savaşına 1 milyon asker katılmıştı. Hong Kong asıllı yönetmen John Woo, Çin tarihinin dönüm noktası olan bu savaşı en gerçekçi şekliyle beyazperdeye yansıtmak için 80 milyon dolarlık bütçeyle çalıştı. Böylece finans kaynakları bölgedeki bağımsız yapımcılardan gelen “Red Cliff”, Asya’nın bugüne kadar yapılmış en pahalı filmi oldu. “Red Cliff” Asya sinemasının en büyük isimlerini bir araya getirdi. Bu isimler arasında Hollywood’da şansını denedikten sonra Çin dilinde yapılmış filmlere geri dönen yönetmen John Woo başı çekiyor. Dört saat uzunluğunda olması beklenen filmin hazırlık aşamasında çok ciddi oyuncu seçme sorunları ve değişiklikleri yaşandı. Çin edebiyatının klasiklerinden “Romance of the Three Kingdoms”tan uyarlanan filmin konusu M.S. 208 yılında Han Hanedanı’nın son döneminde geçiyor ve Çin’deki “Üç Krallık” döneminin başlamasına yol açan savaşlar anlatılıyor.Öte yandan “Red Cliff”in büyük ekrana geçiş serüveni de hayli ilginç oldu. Senaryosunu Woo Chan Khan, Guo Zheng ve Sheng Heyu’nun yazdığı filmin uzunluğu dört saati bulunca iki parçaya ayrılmasına karar verildi.

Aksiyon, Dram, Tarih

Red Cliff II
Kızıl Uçurum II (2009) 7.6
Y: John Woo
O: Tony Chiu Wai Leung, Takeshi Kaneshiro, Fengyi Zhang, Chen Chang
T: Aksiyon, Dram, Tarih
The SiegeKuşatma (1998)

The Siege - Kuşatma (1998)

Bir yolcu otobüsü Brooklyn köprüsünde havaya uçunca New York'un caddelerinde yorucu bir mücadele başlar. FBI ajanı Anthony "Hub" Hubbard (Washington) ve Amerikan ordu Generali William Devereaux (Willis) kimin bundan sorumlu olduğunu bulmak için kolları sıvar... Ve yıkımı engellemeye çalışır. İkisi beraber acımasız teröristlere karşı her köşe başında patlayıcı bir tehlikenin olduğu bir savaş başlatırlar...

Aksiyon, Gerilim

The Siege
Kuşatma (1998) 6.3
Y: Edward Zwick
O: Denzel Washington, Annette Bening, Bruce Willis, Tony Shalhoub
T: Aksiyon, Gerilim
Beta Test (2016)

Beta Test (2016)

Şampiyon oyuncu Max Troy; video oyununda olan olayların, gerçek dünyada da olduğunu keşfeder ve oyunun kahramanı Orson Creed ile; oyunun kötü amacı şehri boğmadan önce komployu ortaya çıkartmalıdır.

Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim

Beta Test (2016) 6.7
Y: Nicholas Gyeney
O: Manu Bennett, Larenz Tate, Linden Ashby, Kevon Stover
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim
Speed RacerHızlı Yarışcı (2008)

Speed Racer - Hızlı Yarışcı (2008)

Parkurda savrulan, rakiplerinin etraflarından, üstlerinden ve aralarından sıyrılan Hızlı Yarışçı Speed Racer (Emile Hirsch), direksiyon başında doğal bir yeteneğe sahiptir. Araba yarışlarına katılmak için doğmuş olan Speed saldırgan, içgüdüleriyle hareket eden ve en önemlisi de korkusuz biridir. Tek gerçek rakibi, idolleştirdiği ağabeyinin hayalidir—bir yarışta ölen ve Speed’in yaşatmaya kararlı olduğu bir miras bırakan, efsanevi Rex Racer.Speed ailesinin yürüttüğü yarış işine sadık; işin başında, Speed’in yıldırım gibi olan otomobili Mach 5’i tasarlayan Baba Racer (John Goodman) yer almaktadır. Speed Royalton Endüstri’den gelen kârlı ve baştan çıkarıcı bir teklifi geri çevirdiğinde, şirketin psikopat sahibini (Roger Allam) öfkelendirmekle kalmaz, korkunç bir sırrı da açığa çıkarırır—büyük yarışların bazılarının sonuçları, kârlarını yükseltmek için en popular yarışçıları manipüle eden acımasız işadamları tarafından ayarlanmaktadır. Speed Royalton hesabına yarışmazsa, Royalton, Speed’in bir daha asla bitiş çizgisini geçememesini garantilemek için herşeyi yapmaya hazırdır.Speed’in aile işini ve sevdiği sporu kurtarmasının tek yolu, Royalton’u kendi oyununda yenmektir. Ailesinin ve sadık kız arkadaşı Trixie’nin (Christina Ricci) desteğiyle, Speed, bir zamanlar rakibi olan, gizemli Yarışçı X’le (Matthew Fox) işbirliği yapar ve ağabeyinin canına mal olan yarışı, Cadı Kazanı olarak bilinen, katılanların ölüme meydan okudukları ve ülkeyi baştan başa geçtikleri ralliyi kazanmaya çalışır. Ancak, Speed Racer’ın gerçek yarış yeteneklerinin deneneceği en büyük sınav, Dünya Yarış Ligi’nin en görkemli olayı: Grand Prix’tir. Speed’le damalı bayrak arasında ise Royalton’un Speed’i tamamen saf dışı bırakan sürücüye vereceği milyon dolarlık ödülün gazına gelen, dünyanın en iyi –ve en acımasız- rakipleri vardır.

Aksiyon, Aile, Spor

Speed Racer
Hızlı Yarışcı (2008) 6.1
Y: Andy Wachowski, Lana Wachowski
O: Emile Hirsch, Nicholas Elia, Susan Sarandon, Melissa Holroyd
T: Aksiyon, Aile, Spor
30 Minutes or LessÇaylak Soyguncular (2011)

30 Minutes or Less - Çaylak Soyguncular (2011)

Banka soymak için sadece 10 saatin var! İki arkadaş bir pizzacı kuryesini kaçırırlar ve genci bombalarla yükleyerek, bir banka soygunu gerçekleştirmek için zorlarlar.

Aksiyon, Komedi, Suç

30 Minutes or Less
Çaylak Soyguncular (2011) 6.2
Y: Ruben Fleischer
O: Jesse Eisenberg, Danny McBride, Aziz Ansari, Nick Swardson
T: Aksiyon, Komedi, Suç
AlliedMüttefik (2016)

Allied - Müttefik (2016)

İstihbarat ajanı Max Vatan (Brad Pitt) 1942 yılında Kuzey Afrika'dayken Fransız direnişçi Marianne Beausejour (Marion Cotillard) ile düşman hattının gerisinde çok tehlikeli bir rev sırasında tanışırlar. Londra'da bir araya gelen ikili giderek yakınlaşırlar ve bir aile kurarlar; fakat 2. Dünya Savaşı'nın zorlu ortamında aşkları da bu büyük baskının sınavından geçecektir.

Aksiyon, Dram, Romantik

Allied
Müttefik (2016) 7.2
Y: Robert Zemeckis
O: Brad Pitt, Vincent Ebrahim, Xavier De Guillebon, Marion Cotillard
T: Aksiyon, Dram, Romantik
LooperTetikçiler (2012)

Looper - Tetikçiler (2012)

Gelecekte geçen aksiyon gerilim filmi Looper'da, zaman yolculuğu icat edilmiştir ancak yasadışıdır ve sadece karaborsada mevcuttur. Mafya birinden kurtulmak istediği zaman, o kişiyi 30 yıl öncesine gönderir. O zaman devreye Joe (Joseph Gordon-Levitt) gibi kiralık bir katil girer ve işi gerçekleştirir. Joe gittikçe zenginleşmektedir. Hayat güzeldir ta ki mafya Joe'nun gelecekteki halinin (Bruce Willis) geçmişe gönderilerek öldürülmesine karar verene kadar... Filmin senaristi ve yönetmeni Rian Johnson'dır. Filmin diğer oyuncuları arasında Emily Blunt, Paul Dano ve Jeff Daniels da bulunmaktadır. Ram Bergman ve James D. Stern ise filmin yapımcılığını üstlenmiştir...

Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu

Looper
Tetikçiler (2012) 7.5
Y: Rian Johnson
O: Joseph Gordon-Levitt, Bruce Willis, Emily Blunt, Paul Dano
T: Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu
Loaded Weapon 1 (1993)

Loaded Weapon 1 (1993)

Los Angeles dedektifi Billie York (Whoopi Goldberg, ismi geçmiyor) Bay Jigsaw tarafından öldürülür. Çünkü uyuşturucu ile ilgili bir mikrofilmi vardır. Ancak kendisinin ölümünün ardından, General Mortars şimdi şehre istediği gibi uyuşturucu getirebilecektir. Billie York'un eski ortağı Detektif Wes Luger (Samuel L. Jackson) ise bu olayı aydınlatmak ister. Kendisine ise Jack Colt (Emilio Estevez) isimli başıboş, eski köpeği Carla'yı kaybettiğinden dolayı kendisini suçlu hisseden bir polisi ortak olarak verirler. Şimdi bu ikili Cehennem Silahı tarzında kötülere karşı savaş vermeye başlayacaktır.

Aksiyon, Komedi, Suç

Loaded Weapon 1 (1993) 6.1
Y: Gene Quintano
O: Emilio Estevez, Samuel L. Jackson, Jon Lovitz, Tim Curry
T: Aksiyon, Komedi, Suç
The Magnificent SevenMuhteşem Yedili (2016)

The Magnificent Seven - Muhteşem Yedili (2016)

Sanayici Bartholow Bogue (Peter Sarsgaard)'un ölümcül kontrolü altındaki sakin Rose Creek kasabasının umutsuz halkı, kendilerini korumak için yedi kanun kaçağıyla anlaşır; ödül avcıları, kumarbazlar ve kiralık silahlı adamlardan oluşan bu grupta- Sam Chisolm (Denzel Washington), Josh Farraday (Chris Pratt), Goodnight Robicheaux (Ethan Hawke), Jack Horne (Vincent D'Onofrio), Billy Rocks (Byung-Hun Lee), Vasquez (Manuel Garcia-Rulfo), ve Red Harvest (Martin Sensmeier) yer almaktadır. Gelecegini bildikleri vahşi hesaplaşma icin sehri hazırlarken, bu yedi paralı asker kendilerini paradan daha fazlası icin savaşırken bulurlar.

Aksiyon, Macera, Kovboy

The Magnificent Seven
Muhteşem Yedili (2016) 7.1
Y: Antoine Fuqua
O: Denzel Washington, Chris Pratt, Ethan Hawke, Vincent D'Onofrio
T: Aksiyon, Macera, Kovboy
15 Minutes15 Dakika (2001)

15 Minutes - 15 Dakika (2001)

'Gün gelecek herkes meşhur olacak. Ama yalnızca 15 dakika için...'Andy Warhol’un bu sözünden ilhamla isimlendirilen yapımda, başarılı bir cinayet masası dedektifi ile bir itfaiye şefinin, Doğu Avrupa’dan gelme iki caniye karşı New York şehri sokaklarında giriştiği mücadele konu ediliyor. Suçlular, Amerikan medyasına malzeme olan konuların nasıl çarpıtılabildiğini keşfedince, kendilerini mazlum konumunda lanse etmeyi de başarıyor. Bu noktada, habercileri iyi tanıyan Eddie Flemming’in, yeni ortağına öğretmesi gereken yeni şeyler de çıkıyor ortaya...

Aksiyon, Suç, Dram

15 Minutes
15 Dakika (2001) 6.1
Y: John Herzfeld
O: Robert De Niro, Edward Burns, Kelsey Grammer, Avery Brooks
T: Aksiyon, Suç, Dram
Clear and Present DangerAçık Tehlike (1994)

Clear and Present Danger - Açık Tehlike (1994)

CIA analisti Jack Ryan (Harrison Ford), amirinin tedavi için hastaneye yatırılmasıyla birlikte CIA müdür yardımcılığına getirilir. Bu sırada vahşi bir cinayetle başkanın bir dostu öldürülmüştür ve Ryan olayı araştırmaya başlar. Cinayetin Kolombiya uyuşturucu kartelleriyle bağlantısı olduğunu keşfeden Ryan ve üst düzey Amerikan heyeti bu ülkeye giderler. Kartel, heyeti taşıyan konvoya bir saldırı düzenler ve sadece Ryan kurtulur. Bu olay kartel ve CIA arasında gizli bir savaş başlatır. Ryan’ın bu savaşı dindirmesi ve ucu Beyaz Saray’a kadar uzanan komployu ortaya çıkarması gerekmektedir.Tom Clancy’nin romanından Patriot Games’i de yöneten Philip Noyce ve Jack Ryan’ı daha önce canlandırmış olan Harrison Ford imzalı başarılı bir aksiyon gerilim filmi.

Aksiyon, Suç, Dram

Clear and Present Danger
Açık Tehlike (1994) 6.9
Y: Phillip Noyce
O: Harrison Ford, Willem Dafoe, Anne Archer, Joaquim de Almeida
T: Aksiyon, Suç, Dram
Robin Hood (2010)

Robin Hood (2010)

Edebiyat tarihinde "Zenginden Alıp Fakire Veren Kahtaman" miti olarak karşımıza çıkan ilk masal figürüdür Robin Hood. Dolayısıyla neredeyse beyazperde tarihiyle eşit bir zaman aralığında çeşitli Robin Hood uyarlamaları da çekilmiştir. En meşhurlarından olan Kevin Costner'lı Robin Hood'un beyazperde'deki müthiş gişe başarısından sonra bu defa da Russell Crowe versiyonlu bir Robin Hood ile karşı karşıyayız. 13. yüzyıl İngiltere'sinde Robin Hood ve yoldaşları, yaşadıkları köydeki yozlaşmanın karşısına dikilmiş, krala karşı isyana kalkışarak güçler dengesini sonsuza kadar değiştirmişlerdi. Kimilerince hırsız, kimilerince kahraman olarak nitelenen bu mütevazı adam, kendi halkının özgürlük ve devrim sembolü oldu. Kral Richard'ın ordusunda Fransızlara karşı hizmet verirken sadece kendi çıkarlarını düşünen Robin, Nottingham'a gittiğinde despot ruhlu şerifin baskısı ve ağır vergilerle inim inim inleyen bir kasabayla karşılaşır. Orada Lady Marion adlı dul bir kadına aşık olur. Ancak Lady Marion'ın, ormanlardan gelen bu adamın hareketleri ve kimliğiyle ilgili bazı kuşkuları vardır. Sevdiği kadının kalbini kazanmak ve kasabayı kurtarmak isteyen Robin, kendi yaşam tarzına uygun insanlardan bir çete kurar. Şerifin adaletsizliğini yok etmek için üst sınıftan işbirlikçileri teker teker avlamaya başlarlar. Robin ve adamları, hayatlarının en büyük macerasına yelken açarlar. Bu sıradışı kahramanlar ve müttefikleri, ülkeyi kanlı bir iç savaşın içine düşmekten kurtarıp İngiltere'ye bir kez daha zaferle döneceklerdir.

Aksiyon, Macera, Dram

Robin Hood (2010) 6.7
Y: Ridley Scott
O: Russell Crowe, Cate Blanchett, Max von Sydow, William Hurt
T: Aksiyon, Macera, Dram
Armageddon (1998)

Armageddon (1998)

New York, şehre irili ufaklı zararlar veren küçük meteor parçalarının ardından tedirgindir. Konu üzerine araştırma yapan NASA, dünyaya büyük bir hızla kuvvetli bir biçimde yaklaşmakta olan dev bir meteoru fark eder. Bir eyalet büyüklüğündeki bu meteor, dünyaya çarpmadan durdurulmazsa insanlığa paha biçilmez zararlar verecektir. Bilim insanları meteoru bir şekilde yok etmek için bir plan hazırlamaya başlarlar. Plana göre meteor ikiye ayrılacak ve bir şekilde dünyanın iki yanından geçip gidecektir. Zamanla yarış başlar.Gişe canavarı filmleriyle tanınan yapımcı-yönetmen Michael Bay'in gösterişli filmi Armageddon, insanın kıyamet paranoyasına bilimsel bir açılım sunuyor. Filmin üzerindeki kırmızı halıdan ise Bruce Willis, Liv Tyler, Billy Bob Thornton ve Ben Affleck gibi isimler geçiyor.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Armageddon (1998) 6.6
Y: Michael Bay
O: Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Sword of the StrangerYabancı Kılıç (2007)

Sword of the Stranger - Yabancı Kılıç (2007)

14. yüzyılda Sengoku Dönemi'nde; geçmişinin kâbuslarından kurtulamadığı için kılıcını mühürleyen Nanashi adlı bir rounin, ailesi olmayan genç Kotarou ile köpeğini terk edilmiş bir tapınakta kurtarır. Kotarou, peşinde olan Çin'den gizemli bir organizasyona karşı kendini koruması için Nanashi'yi koruması yapar. Gencin peşindeki organizasyonda çalışan adamlardan biri de kendine eşit bir düşman aramakta olan sarışın ve mavi gözlü usta savaşçı Rarou'dur.anime.gen.tr

Animasyon, Aksiyon, Macera

Sword of the Stranger
Yabancı Kılıç (2007) 7.8
Y: Masahiro Andô
O: Tomoya Nagase, Yuri Chinen, Kôichi Yamadera, Akio Ôtsuka
T: Animasyon, Aksiyon, Macera
Eliminators (2016)

Eliminators (2016)

Eski bir Amerikan federal ajanı olanı Martin'in (Scott Adkins) yarım kalan tanık koruma işinde çıkan aksaklıktan ötürü üzerine yıkılan cinayetlerden hakkında yakalanma kararı çıkarılır. Martini meşgul eden asıl sorun kendi hayatından öte kızının hayati tehlikesidir. Kızının hayatta kalması için bir yandan kızını korumaya çalışırken bir yandan da üstüne yıklan olaydan aklanmaya çalışacaktır...

Aksiyon

Eliminators (2016) 5.4
Y: James Nunn
O: Scott Adkins, Stu Bennett, Daniel Caltagirone, James Cosmo
T: Aksiyon
The Last Tycoon (2012)

The Last Tycoon (2012)

1900’lerin başında Shanghais Gangster döneminde geçen filmde polis şefi tarafından tuzağa düşürülen ve yeniden başlamak için bildiği hayatla aşık olduğu kadını Qiu’yu terk etmek zorunda kalan genç bir adam olan Cheng’in hikayesi anlatılıyor. Hapishaneden kaçtıktan sonra, Cheng Şangay’ın tarihindeki en güçlü mafya babası olmak için yeraltı dünyasının merdivenlerini hızla çıkar. Ancak şan ve şöhret biter çünkü Cheng kendisini yerel gizli servisle Japon ordusu arasında bulur. Eski aşkı Qui’yu yeni eşi ile birlikte görünce işler Cheng için daha da kötüye gider.

Aksiyon, Macera, Dram

The Last Tycoon (2012) 6.7
Y: Jing Wong
O: Yun-Fat Chow, Xiaoming Huang, Sammo Kam-Bo Hung, Francis Ng
T: Aksiyon, Macera, Dram
Octopussy007 James Bond: Ahtapot (1983)

Octopussy - 007 James Bond: Ahtapot (1983)

James Bond (Roger Moore) Ahtapot filminde kendine uygun bir eş (Maud Adams) bulmuştur. Bu büyüleyici güzel, yıkıcı nitelikteki bir askeri komploda tarafların yumuşamasını engellemeye çalışır. Hindistan'ın saraylarından, Almanya'nın hızlı giden sirk trenine ve yarı hava savaşında yüksekten uçan bir jet uçağının kanatlarına kadar süren bu kabus dolu projeyi yalnızca 007 Ajanı durdurabilirdi!

Aksiyon, Macera, Gerilim

Octopussy
007 James Bond: Ahtapot (1983) 6.6
Y: John Glen
O: Roger Moore, Maud Adams, Louis Jourdan, Kristina Wayborn
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
The AccountantHesaplaşma (2016)

The Accountant - Hesaplaşma (2016)

Christian Wolff (Affleck) sayılara insanlardan çok daha yakın olan bir matematik dahisidir. Küçük bir kasabada bulunan bir muhasebe ofisinin arkasına gizlenen Christian, dünyanın en tehlikeli suç örgütlerinden bazıları için serbest zamanlı bir muhasebeci olarak çalışmaktadır. Hazine Bakanlığı'na bağlı olarak Ray King (J.K. Simmons) tarafından yönetilen Suç İnfaz Birimi’nin küçülmeye gitmesiyle beraber, Christian bir müşteri için çalışmaya başlar: son teknolojileri kullanan ve robot üretimi yapan bir şirkettir bu. Şirketteki muhasebe memuru (Anna Kendrick) ise hesaplarda milyon dolarlık bir açık bulur. Öte yandan, Christian muhasebe kayıtlarını inceledikçe ve gerçeğe yaklaştıkça, ölenlerin sayısı artmaya başlar.

Aksiyon, Suç, Dram

The Accountant
Hesaplaşma (2016) 7.6
Y: Gavin O'Connor
O: Ben Affleck, Anna Kendrick, J.K. Simmons, Jon Bernthal
T: Aksiyon, Suç, Dram
The SilencersSusturucular (1966)

The Silencers - Susturucular (1966)

1966 yapımı Amerikan Gizli servisi ve ajanları hakkında bir komedi..Kötü bir örgüt Atom bombası patlatma niyetindedir ve onları sadece Matt Helm (Dean Martin) durdurabilir...

Aksiyon, Macera, Komedi

The Silencers
Susturucular (1966) 6.1
Y: Phil Karlson
O: Dean Martin, Stella Stevens, Daliah Lavi, Victor Buono
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Johnny MnemonicBeynimdeki Düşman (1995)

Johnny Mnemonic - Beynimdeki Düşman (1995)

Yıl 2021’dir. Bütün dünya son derece yaygın bir İnternet ağı üzerinden birbirine bağlanmıştır. Siber-uzay günlük hayatın içine sızmıştır ve bilgi korsanlığının sınırı kalmamıştır. Bu yüzden, büyük firmalar çok önemli bilgileri depolamak ve bir yerden bir yere iletmek için insan beyinlerini kullanırlar. Beyne takılan bir mikroçip sayesinde canlı kuryeler elektronik datayı sağ salim yerine ulaştırmayı başarırlar. Kuryelerin kafalarındaki bilgiye ulaşmak için, doğrudan beyne bağlanan kablolar kullanılmakta, gigabitlik bilgiler hızla boşaltılıp kuryelere paraları ödenmektedir. İşin en tatsız yanı kuryenin beyninde bilgilere yer açmak için bütün anılarının siliniyor olmasıdır.Johnny Mnemonic de bu kuryelerden biri ve risk almaktan korkmadığı için de belki de en iyisidir. Beyninin kapasitesi 80 gigabit olan Johnny, bir |güçlendirici’ kullanarak bu kapasiteyi 160’a çıkartır. Fakat son işinde bir grup bilim adamı bütün dünyayı pençesine almış olan ve kısaca SAS olarak bilinen Sinir Azalması Sendromu’nun tedavisiyle ilgili iki katı bilgiyi Johnny’nin beynindeki çipe yükler. Bunun sonucu olarak Johnny’nin beyni |bilgi sızdırmaya’başlar. Beyni o kadar aşırı yüklemiştir ki eğer 24 saat içinde boşaltılmazsa patlayacaktır. Johnny anılarının peşine düşerken taşıdığı bilginin peşinde de en az iki grup vardır. Pharmacon Endüstrileri bu paha biçilmez bilgiyi elde etmek için Japon mafyası Yakuza’nın adamlarını onun üstüne salar.Bir ilaç şirketi de bilgiyi bilgisayarlara indirmek için gerek kodun peşine düşer.

Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu

Johnny Mnemonic
Beynimdeki Düşman (1995) 5.5
Y: Robert Longo
O: Keanu Reeves, Dina Meyer, Ice-T, Takeshi Kitano
T: Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu
Aeon FluxAeon Flux: Gelecek Flux'ta (2005)

Aeon Flux - Aeon Flux: Gelecek Flux'ta (2005)

Yıl 2415. Aeon Flux gizemli bir süikastçı. Bir virüsün insanlığı kuşatmasından bu yana 4 yüzyıl geçmiştir ve ütopik bir şehir olan Bregna’da sadece beş milyon kişi hayatta kalmıştır. Bregna’nın kural koyucusu olan Trevor Goodchild’ın yönetimindeki Goodchild rejimi, büyük bir mücadele ile Aeon tarafından yok edilmeye çalışılmaktadır. Trevor, söz konusu virüs için bir iyileştirme yöntemi bulmuş olan kişidir. Handler’in direktifleri ile Aeon, Goodchild’a bir suikast düzenlemekle görevlendirilmiştir ancak keşfedilmesi ve engellenmesi gereken daha derin sırlar ve komplo teorileri vardır.

Aksiyon, Bilim-Kurgu

Aeon Flux
Aeon Flux: Gelecek Flux'ta (2005) 5.5
Y: Karyn Kusama
O: Charlize Theron, Marton Csokas, Jonny Lee Miller, Sophie Okonedo
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu
Ghost in the Shell (1995)

Ghost in the Shell (1995)

Günümüzden uzak bir gelecekte, Japonya'da geçen hikaye The Puppet Master isimli bir siber ajanın hikayesine odaklanır. Dünya 2030'lu yıllara gelmiştir ve teknolojik olarak günümüz halinden millerce yıl ötededir. İnsanlar artık sanal bir gerçeklikte yaşamakta ve düzen de yine sanal yollardan sağlanmaktadır. Bakanlık tarafından yaratılan Puppet Master, bu ortamın yarattığı en yetenekli ajanlardan biridir. Süper ajan, yeterli bilgiye ulaştığında kendisi için bir beden aramaya başlar. Ancak peşine düşen ajanlardan habersizdir...Ghost in the Shell, ilk çıktığı günden bu yana halen daha türünün en önemli örneklerinden biri. Ardından devam filmleri de çekilen yapıt Japon dehası Mamoru Oshii'nin elinden çıkma.

Animasyon, Aksiyon, Gizem

Ghost in the Shell (1995) 8
Y: Mamoru Oshii
O: Atsuko Tanaka, Akio Ôtsuka, Kôichi Yamadera, Yutaka Nakano
T: Animasyon, Aksiyon, Gizem
Dead Rising: EndgameÖlüler Yükseliyor 3: Son Oyun (2016)

Dead Rising: Endgame - Ölüler Yükseliyor 3: Son Oyun (2016)

Araştırmacı gazeteci Chase Carter zombi dolu karantina bölgesinde gizli bir hükümet komplosunu durdurmak için mücadele eder..

Aksiyon, Korku

Dead Rising: Endgame
Ölüler Yükseliyor 3: Son Oyun (2016) 4.7
Y: Pat Williams
O: Jesse Metcalfe, Keegan Connor Tracy, Jessica Harmon, Dennis Haysbert
T: Aksiyon, Korku
The 13th Warrior13. Savaşçı (1999)

The 13th Warrior - 13. Savaşçı (1999)

Milenyum'un sonlarındaki en büyük uygarlık merkezi olan Bağdat'ta yaşayan Ahmet Ibn Fahlan (Antonio Barderas), siyasi bir ayrıcalığa ve seçkin bir konuma sahiptir. Ancak Ibn'in genç ve güzel bir kadınla girdiği tehlikeli ilişki onu siyasi açıdan zor durumda bıraktığı gibi, özel bir görevle Bağdat'tan sürülmesine neden olur. Kuzeyin barbar topraklarına yollanan Ahmet, artık farklı bir yaşam beklemektedir...Ülkesinden çok uzak olan yerlerde seyahat eden Ibn'e hizmetkarı Melchisidek Omar Sharif) rehberlik eder. Ahmet orada Vikinglerin arasına karışır ve iki değişik kültür karşılıklı birbirini tanımaya başlar. Kısa bir süre sonra, bir genç çocuk bulundukları kampa gelir ve kötü bir haber getirir: Wendol diye bir kavim, Vikinglerin anavatanlarına saldırıp herkesi vahşice öldürmekte ve hatta yemektedirler.Vikingler vatanlarına dönmeden bir kahinden bilgi isterler. Düşmanlarına karşı gelebilmek için, kahin tam 13 kişinin seçilmesini ister ve kuzeyli olmayan 13üncü bir savaşçı onlara katılmazsa yenileceklerini açıklar. Böylece Ahmet ister istemez 13üncü Savaşçı olarak seçilir.Onu efsanevi yaratıklarla savaşmak için aralarına almaya zorlayan Vikinglerle başlangıçta karşı koyan Ibn, hayatını riske attığı bu macera sonucu, en büyük savaşın kendi korkularına karşı verilen olduğunu keşfeder.

Aksiyon, Macera, Tarih

The 13th Warrior
13. Savaşçı (1999) 6.6
Y: John McTiernan, Michael Crichton
O: Antonio Banderas, Diane Venora, Dennis Storhøi, Vladimir Kulich
T: Aksiyon, Macera, Tarih
Night WatchGece Nöbeti (2004)

Night Watch - Gece Nöbeti (2004)

Esas savaşı kazanacak olan kimdir? İyler mi yoksa kötüler mi? Dünya, bu iki güç arasında paylaşılamadığında ortaya çıkan savaşın galibi kim olacaktır? Savaşı kazanan aslında bir çocukken onu yönetebilecek denli yetişkin olmadığı gerçeği açıkça ortadadır. Bu durumda yapılması geren şey nedir? Gece Nöbeti, Sergei Lukyanenko’nın romanından beyaz perdeye uyarlanmıştır. Filmin yönetmeni olan Timur Bekmambetov, Rusya’da bir başka Tarantino olarak değerlendiriliyor ve son derece etkileyici bir uslubunun olduğu iddia ediliyor.

Aksiyon, Fantastik, Gerilim

Night Watch
Gece Nöbeti (2004) 6.5
Y: Timur Bekmambetov
O: Konstantin Khabenskiy, Vladimir Menshov, Valeriy Zolotukhin, Mariya Poroshina
T: Aksiyon, Fantastik, Gerilim
The French ConnectionKanunun Kuvveti (1971)

The French Connection - Kanunun Kuvveti (1971)

New York şehri dedektifleri 'Popeye' Doyle (Gene Hackman) ve Buddy Russo (Roy Scheider) narkotik kaçakçı yüzüğünü kırıp öyle veya böyle French Connection’ı ortaya çıkarmak isterler. Fakat suçlulardan biri Doyle’u öldürmeye çalışınca, kendisini şehirin sınırlarının dışına taşıyacak ölümcül bir takibe başlar. Gerçek bir hikayeden uyarlanan bu aksiyon yüklü korku filmi, yenilenmiş kovalama sahnesiyle, 1971 yılında En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Erkek Oyuncu filmleri dahil olmak üzere toplam 5 Oscar aldı.1971 yılı yapımı filmde, Gene Hackman’ın performansı göz kamaştırıyor. Şu ana kadar yapılmış en iyi dedektif filmlerinden biri olan Kanunun Kuvveti, Fransa’dan gelecek olan bir eroin şebekesini yakalamak için kolları sıvayan New Yorklu iki polisin maceralarını anlatıyor...

Aksiyon, Suç, Dram

The French Connection
Kanunun Kuvveti (1971) 7.8
Y: William Friedkin
O: Gene Hackman, Fernando Rey, Roy Scheider, Tony Lo Bianco
T: Aksiyon, Suç, Dram
Futurama: The Beast with a Billion Backs (2008)

Futurama: The Beast with a Billion Backs (2008)

Planet Express mürettebatı Dünyanın tüm sakinleri ilişkiye girmek isteyen gezegen büyüklüğünde bir uzaylı keşfeder....

Animasyon, Aksiyon, Komedi

Futurama: The Beast with a Billion Backs (2008) 7.3
Y: Peter Avanzino
O: Billy West, Katey Sagal, John DiMaggio, Tress MacNeille
T: Animasyon, Aksiyon, Komedi
The Bridge at RemagenRemagen Köprüsü (1969)

The Bridge at Remagen - Remagen Köprüsü (1969)

2.Dünya savaşının son yıllarında Avrupadan geri çekilmeye başlayan Alman Ordusunun kuvvetlerini geri çekebilmesi için elinde tek Remagen Köprüsü kalmıştır ancak Genel Karargah köprünün bir an önce havaya uçurulmasını ister,köprüden sorumlu komutan ise geri çekilen askerleri karşıya geçirmek ve köprüyü havaya uçurmak arasında ikilemde kalmıştır.Bu sırada Müttefik kuvvetleri ise köprüyü sağlam ele geçirip kuvvetlerini düşman topraklarına rahatça intikal ettirmeyi planlamaktadır.Remagen Köprüsü görülmemiş şiddette bir savaşa sahne olur.

Aksiyon, Dram, Savaş

The Bridge at Remagen
Remagen Köprüsü (1969) 6.7
Y: John Guillermin
O: George Segal, Robert Vaughn, Ben Gazzara, Bradford Dillman
T: Aksiyon, Dram, Savaş
Iru Muganİki Yüzlü (2016)

Iru Mugan - İki Yüzlü (2016)

Dört yıl önce çok sevdiği karısını öldürenlerden canlarını alarak intikam alan Hintli ajan Akilan, aynı suçluların dört yıl sonra Malezya'da rülmesiyle afallar. Çete, bu sefer eski suçlarının yanı sıra son derece tehlikeli bir uyuşturucu imal etmektedir. Akilan davaya atandıktan sonra beklenmedik olaylarla dolu bir gizem zinciri başlar.

Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim

Iru Mugan
İki Yüzlü (2016) 6.7
Y: Anand Shankar
O: Nassar, Bala, Riythvika, Karunakaran
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim
The Long Way Home (2015)

The Long Way Home (2015)

Kore Savaşı zamanında ateşkesten 3 gün önce.. Nam Bok (Sol Jyung Gu) Güney Kore askeridir. Askere gitmeden önce basit bir çiftçidir. Nam Bok'a çok gizli bir belge teslim edilir ancak Kuzey Kore ordusu tarafından yapılan saldırı esnasında bu belgeyi kaybeder. Bu arada, Young Gwang (Yeo Jin Goo), Kuzey Kore askeridir. Tank birliklerinde revlidir ve Güney'e ilerlerken takımı bombalı saldırıya uğrar.Takımından geriye sadece o kalır. Eve döneceği zaman eline çok gizli bir belge geçer. Bu,iki adam batı Cephesinde karşı karşıya gelir.

Aksiyon, Komedi, Dram

The Long Way Home (2015) 6.5
Y: Seong-il Cheon
O: Kyung-gu Sol, Kyeong-yeong Lee, Han Chul-Woo, Kim Dae-Ryeong
T: Aksiyon, Komedi, Dram