Aile Filmleri İzle

The KidYumurcak (1921)

The Kid - Yumurcak (1921)

Edna doğum yaptıktan sonra kocası tarafından terk edilir. Bir başına kalan kadın bebeğine bakabilecek gücü kendisinde bulamaz ve çocuğu sokağa bırakır. Tesadüf eseri çocuğa rastlayan sempatik ve sevecen Charlie'nin yumuşak kalbi el vermez, kimsesiz bebeği yanına alır. Birlikte beş yol boyunca son derece mutlu zamanlar yaşayan ikilinin arasında kopması zor bir bağ oluşmuştur. Ta ki hastalanan küçük Jack, Charlie tarafından doktora götürülene kadar... Aralarında biyolojik bir baba-oğul ilişkisi olmadığını anlayan doktor ikiliyi birbirinden ayırır. Ancak bu sıcak dostluk önemli olanın biyolojik bağ olmadığını kanıtlar niteliktedir. Bir şekilde tüm zorlukları aşacak olan ikiliyi güzel günler beklemektedir. Sinemayı sinema yapan isimlerin başında gelen Charlie Chaplin tarafından yönetilen yapıt, mizahla örtülü bir dram olsa da gülen gözlü Chaplin'in izleyenine neşe ve umut aşıladığı filmlerinden biri.

Komedi, Dram, Aile

The Kid
Yumurcak (1921) 8.4
Y: Charles Chaplin
O: Carl Miller, Edna Purviance, Jackie Coogan, Charles Chaplin
T: Komedi, Dram, Aile
Fantastic Beasts and Where to Find ThemFantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar (2016)

Fantastic Beasts and Where to Find Them - Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar (2016)

Alışılmadık magizoologist (sihirli yaratıkları inceleyen kişi) Newt Scamander (Oscar Ödüllü Eddie Redmayne) güvenilir yıpranmış bavuluyla birlikte (açıklayamayacağımız nedenlerden ötürü) New York’a gelir. Bu bavul ründüğünden çok, çok ve çok büyük olan büyülü bir eşyadır. Bavul Newt’ın dünyanın her tarafına yaptığı yolculuklardan bulduğu nadir ve nesli tükenmekte olan sihirli yaratıklara ev sahipliği yapmaktadır. Scamender bu gezilerinde, Amerikan büyü topluluğunun (Amerika’da No-Maj olarak adlandırılan) Muggle’lardan korku içinde saklandıklarının farkına varır ve burada büyücülerin ortaya çıkma tehlikesinin, İngiltere’den (Salem büyücülerini hatırlayın) daha büyük sorun yarattığını anlar. Fantastik Canavarlar; eşsiz yeteneklere sahip İngiliz büyücünün büyüfobik Amerika’ya yaptığı yolculukta, kesinlike çok tehlikeli olan bazı yaratıkların bavuldan dışarı çıktığında ne olacağının hikayesidir.

Macera, Aile, Fantastik

Fantastic Beasts and Where to Find Them
Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar (2016) 7.9
Y: David Yates
O: Eddie Redmayne, Ezra Miller, Colin Farrell, Zoë Kravitz
T: Macera, Aile, Fantastik
Girl on the EdgeEşikteki Kız (2015)

Girl on the Edge - Eşikteki Kız (2015)

(Taylor Spreitler) Hannah Green sorunlu bir genç kızdır. Yarı çıplak fotoğrafları İnternette sızdırılınca, ailesi kızı rehabilitasyon için deneyin bir Kampa götürmeye karar verir. Hannah ise bu karardan dolayı üzgündür ve kampa gitmek istememektedir.

Dram, Aile

Girl on the Edge
Eşikteki Kız (2015) 5.8
Y: Jay Silverman
O: Taylor Spreitler, Peter Coyote, Gil Bellows, Amy Price-Francis
T: Dram, Aile
Poor Little Rich GirlZavallı Zengin Küçük Kız (1936)

Poor Little Rich Girl - Zavallı Zengin Küçük Kız (1936)

Küçük Barbara kaybolmuş ve kendisini eğlence sektöründe fağiliye gsteren birileri tarafından bulunur ve bu sektörde çalıştırılır. Sonunda radyoda sesini duyan babası Barbara'yı bulur..

Macera, Aile, Müzikal

Poor Little Rich Girl
Zavallı Zengin Küçük Kız (1936) 7.1
Y: Irving Cummings
O: Shirley Temple, Alice Faye, Gloria Stuart, Jack Haley
T: Macera, Aile, Müzikal
When Worlds CollideKıyamet Kopunca (1951)

When Worlds Collide - Kıyamet Kopunca (1951)

David Randall bir astronomdan diğerine gizemli resimler ulaştırmak için tutulduğunu öğrenen yetenekli bir pilottur. Alıcı Dr. Hendron gönderenin korkunç bulgularını doğrular: Bellus yıldızı Dünya’ya çarpacaktır ve tüm insanlık yok olacaktır. Iki yardımsever Dr. Hendron’a destek olur ve onları Bellus’un yörüngesindeki Zyra’ya götürmesi için bir roket yapmasını ister. Paranın diğer kısmını tekerlekli sandalyeye mahkum olmuş yaşlı bir adam olan Sydney Stanton verir ve diğerleriyle gelmek için ısrar eder. Kıyamet günü yaklaşırken, Randall kendisini aşk üçgeni içinde bulur.

Aile, Bilim-Kurgu

When Worlds Collide
Kıyamet Kopunca (1951) 6.8
Y: Rudolph Maté
O: Richard Derr, Barbara Rush, Peter Hansen, John Hoyt
T: Aile, Bilim-Kurgu
Harry Potter and the Half-Blood PrinceHarry Potter ve Melez Prens (2009)

Harry Potter and the Half-Blood Prince - Harry Potter ve Melez Prens (2009)

Fantastik Sinema fenomeni Harry Potter, bu defa serinin 6. kitabı Harry Potter ve Melez Prens uyarlamasıyla karşımızda. Sevimli kahramanımız Potter, Hogwarts’taki 6. Yılında bir sürpriz ile karşılaşır. Tesadüfen, üzerinde ‘bu kitap Melez Prens’e aittir’ yazılı bir kitap bulmasıyla kitabın içindeki büyüleri kurcalaması sonucu Melez Prens’in gizemini keşfetmeye koyulacaktır. Bilge büyücü Dumbledore’un yol arkadaşlığı, karanlık düşmanı Voldemort ile hesaplaşmasını kolaylaştırsa da, Harry Potter ve arkadaşlarını bu defa çok çetrefilli bir savaş beklemektedir.J.K. Rowling’in yazdığı serinin 6. kitabı olan Harry Potter ve Melez Prens, ilk yayınlandığı gün dünya çapında tam 9 milyon satarak kendi alanında yine bir rekor kırmıştı.

Macera, Aile, Fantastik

Harry Potter and the Half-Blood Prince
Harry Potter ve Melez Prens (2009) 7.5
Y: David Yates
O: Daniel Radcliffe, Michael Gambon, Dave Legeno, Elarica Gallacher
T: Macera, Aile, Fantastik
Hans Christian Andersen (1952)

Hans Christian Andersen (1952)

Bir zamanlar Danimarka'da Hans Christian Andersen adında büyük bir hikayeci yaşarmış. Bu film onun hayat hikayesi değil..Peri masallarının yaratıcısı hakkında bir peri masalı..

Biografi, Aile, Müzikal

Hans Christian Andersen (1952) 6.9
Y: Charles Vidor
O: Danny Kaye, Farley Granger, Zizi Jeanmaire, Joseph Walsh
T: Biografi, Aile, Müzikal
The Princess BridePrenses Gelin (1987)

The Princess Bride - Prenses Gelin (1987)

Yatakta hasta yatan torununa masal anlatmaya başlayan bir dedenin anlattığı masalı beyaz perdeye yansıtan film Buttercup isimli masal kahramanının hikayesine odaklanır. Florin isimli hayali bir ülkenin çiftliğinde yaşayan Buttercup ile çiftlik çalışanlarından biri arasında masumane bir aşk doğmuştur. Buttercup'a duyduğu aşk için yaşadığı yeri terk eden Westley iyi bir geleceğe sahip olup evlenebilmeleri için bir gemiye atlar. Fakat yolculuk sırasında korsanların saldırısına uğrayan gemi iki aşığı birbirinden ayırır. Westley'nin öldüğünü düşünen Buttercup derin bir hüzne ve umutsuzluğa kapılır. Çaresizce bir prensle evlendirilen Buttercup yakın zamanda kaderin çeşitli hamleleriyle karşılaşacak, hayatı beklemediği bir şekilde değişecektir.

Macera, Komedi, Aile

The Princess Bride
Prenses Gelin (1987) 8.2
Y: Rob Reiner
O: Cary Elwes, Mandy Patinkin, Chris Sarandon, Christopher Guest
T: Macera, Komedi, Aile
Secondhand LionsMuhteşem Üçlü (2003)

Secondhand Lions - Muhteşem Üçlü (2003)

1960'ların Teksas'ında yaşayan ondört yaşında utangaç bir çocuk, annesi tarafından yaz tatili için yanlarına gönderdiği iki garip akrabası... Utangaç genç bu çılgın dayılarının yanında hayatı öğrenmeye başlar ve onların maceralarından etkilenerek yola çıkmak için hazırlanır...

Komedi, Dram, Aile

Secondhand Lions
Muhteşem Üçlü (2003) 7.6
Y: Tim McCanlies
O: Michael Caine, Robert Duvall, Haley Joel Osment, Kyra Sedgwick
T: Komedi, Dram, Aile
Where the Wild Things AreArkadaşım Canavar (2009)

Where the Wild Things Are - Arkadaşım Canavar (2009)

Arkadaşım Canavar , annesiyle tartıştıktan sonra evini terk ederek deniz kıyısındaki bir ormana kaçan Max adlı çocuğun maceralarını konu alıyor. Max, onu kimsenin anlamadığını düşünerek bulunduğu ortama başkaldırır ve muzipliğin egemenliğindeki Vahşi Şeyler ?in ülkesine doğru yola çıkar.Bu macera filminin beyazperdeye uyarlanması sırasında benzersiz bir teknik de kullanılıyor. Oyuncuların sesleriyle hayat verdikleri karakterler, canlı aksiyon, kukla ve bilgisayar animasyon teknikleriyle en dinamik şekilde perdeye taşınıyorlar.

Macera, Dram, Aile

Where the Wild Things Are
Arkadaşım Canavar (2009) 6.8
Y: Spike Jonze
O: Max Records, Pepita Emmerichs, Max Pfeifer, Madeleine Greaves
T: Macera, Dram, Aile
The Bells of St. Mary'sSt. Mary'nın Zilleri (1945)

The Bells of St. Mary's - St. Mary'nın Zilleri (1945)

St. Mary'nın Zilleri kalpleri ısıtan sıcacık bir hikaye... Mali sıkıntılar yaşayan bir okula durumu düzeltmek üzere gönderilen Rahip O'Malley rolüyle Bing Crosby En iyi Erkek Oyuncu Oscar'ını kazanıyor. İyi niyetli ve yumuşak bir adam olan O'Malley çocukların eğitimi konusunda kendini bir anda katı kuralları olan Rahibe Benedict ile karşı karşıya buluyor. İkilinin birbirleriyle olan savaşlarının yanında çokdaha ciddi bir problemleri vardır. Bir işadamı St. Mary's'i ele geçirmek istemektedir ve ancak birmucize onu kurtarabilecektedir. Bu zor durumu çözecek olan mucize bu klasik filme de En İyi Film, En İyi Erkek ve Kadın Oyuncu dahil sekiz dalda Oscar adaylığı getirmiştir.

Dram, Aile

The Bells of St. Mary's
St. Mary'nın Zilleri (1945) 7.5
Y: Leo McCarey
O: Bing Crosby, Ingrid Bergman, Henry Travers, William Gargan
T: Dram, Aile
Return to Oz (1985)

Return to Oz (1985)

Dorothy Oz’dan evine geri döneli tam altı ay olmuştur ama hala uyuyamamaktadır. Hayali yerlerden ve hayali insanlardan bahseden Dorothy’i teyzesi Em doktora götürür. Dorothy hemen akıl hastanesinden kaçar ve tavuğu Billina’nın artık konuşabildiği Oz’a geri döner. Orada yeni insanlarla tanışır. Dorothy yeni arkadaşlarıyla Korkuluk’u kötü kral Nome’den korumak için yola çıkar. Kral Nome Dorothy’nin kırmızı terliklerini bulmuş ve onları Oz’u ele geçirmek için kullanmıştır.

Macera, Aile, Fantastik

Return to Oz (1985) 6.7
Y: Walter Murch
O: Fairuza Balk, Nicol Williamson, Jean Marsh, Piper Laurie
T: Macera, Aile, Fantastik
Old Dogsİki Babalık (2009)

Old Dogs - İki Babalık (2009)

Bir Disney komedisi olan Old Dogs, şansız bir aşk birlikteliğinin ardından boşanmış bir erkek (Robin Williams) ve eğlence düşkünü bir bekardan (John Travolta) oluşan ve çok yakın arkadaş olan ikilinin, hayatlarının en önemli iş anlaşmasını yapacakları sırada, 6 yaşındaki ikizlere bakmak durumunda kalmaları ile bir anda tepetaklak oluşlarını anlatır...

Komedi, Aile

Old Dogs
İki Babalık (2009) 5.3
Y: Walt Becker
O: John Travolta, Robin Williams, Kelly Preston, Conner Rayburn
T: Komedi, Aile
Jason and the ArgonautsAltın Postlu Cengaver (1963)

Jason and the Argonauts - Altın Postlu Cengaver (1963)

Antik Yunan çağında Jason’un kral babası, amcası tarafından öldürülür. Jason büyüyüp genç bir adam olduğunda krallığı amcasından geri almak istemektedir. Bunun için ise uzak bir diyardaki altın postu ele geçirmesi lazımdır. Bu tehlikeli yolculukta ise kendisine özel güçleri olan kişiler eşlik edecektir

Macera, Aile, Fantastik

Jason and the Argonauts
Altın Postlu Cengaver (1963) 7.4
Y: Don Chaffey
O: Todd Armstrong, Nancy Kovack, Gary Raymond, Laurence Naismith
T: Macera, Aile, Fantastik
Sherlock Jr. (1924)

Sherlock Jr. (1924)

Sherlock, bir sinema salonunda film oynatıcısıdır ama hayal dünyasında yaşar..Esas hayali sıkı bir dedektif olmaktır ve tabi bir de sevdiği kızla evlenmek..Ama beş parasızdır ve bu biraz zor gözükür.. Derken dedektif olma fırsatı eline geçer.. Ama gerçek hayatta değil rüyada..Çünkü Sherlock oynattığı bir gangster filminin içerisine girerek oradaki dedektif olmuştur... Keatonun filmleri geometriden, pandomimden, biçimden çok beslenir..(msl. General filmindeki tren vb. sahneler gibi..) Bu sessiz filmde de aynı geometrik ustalık başarıyla kullanılmış..Takım elbiseli kötü adamlardan kaçarken bindiği motor sahnesi harikadır..Motorla kaçarken öyle sahneler kullanılmış ki gerçekten o zamana göre bir nimet olmuştur mutlaka..Gene bir kulübede Sherlocku kıstırır kötü adamlar, o da kadın kılığına girerek arka pencereden sıvışır... Çok çok keyifli... Ayrıca Time Dergisi'ne Göre tüm zamanların en iyi 100 Filminden biridir... zeynep1972

Komedi, Aile, Fantastik

Sherlock Jr. (1924) 8.3
Y: Buster Keaton
O: Buster Keaton, Kathryn McGuire, Joe Keaton, Erwin Connelly
T: Komedi, Aile, Fantastik
Harry Potter and the Sorcerer's StoneHarry Potter ve Felsefe Taşı (2001)

Harry Potter and the Sorcerer's Stone - Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001)

Harry Potter güçlerini keşfediyor! J.K. Rowling'in aynı adlı kült romanından sinemaya uyarlanan bu büyüleyici filmde, Harry Potter 11. Doğum gününde, çok güçlü iki büyücünün yetim kalmış oğlu olduğunu ve kendiside büyücülük güçlerine sahip olduğunu öğrenir. Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndan aldığı bir davetiyeyle Harry hayatının macerasına atılır. Yüksekten uçma sporu Quidditch'i öğrenir ve onu yok etmek isteyen karanlık bir büyücüye giden yolda canlı satranç taşlarıyla nefes kesici bir oyun oynar. En mükemmel macera için buluşalım!

Macera, Aile, Fantastik

Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001) 7.5
Y: Chris Columbus
O: Richard Harris, Maggie Smith, Robbie Coltrane, Saunders Triplets
T: Macera, Aile, Fantastik
Song of the SeaDenizin Şarkısı (2014)

Song of the Sea - Denizin Şarkısı (2014)

Ben and Saoirse küçük bir adanın tepesinde babalarıyla birlikte yaşayan iki kardeştir, ancak daha sonra babaanneleri ile birlikte daha güvenli bir yere taşınırlar. Ben bir gün kız kardeşinin, bir şarkısıyla tüm büyülü varlıkları serbest bırakabilecek bir deniz perisi olduğunu fark eder. Ben ve Saoirse şimdi en büyük korkularıyla yüzleşip tüm sihirli varlıklar güçlerini tekrar kazanabilsin diye kötü cadıya karşı savaşmak için yola çıkmak zorundadırlar. Tomm Moore'un yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu Will Collins'e ait..

Animasyon, Aile, Fantastik

Song of the Sea
Denizin Şarkısı (2014) 8.2
Y: Tomm Moore
O: David Rawle, Brendan Gleeson, Lisa Hannigan, Fionnula Flanagan
T: Animasyon, Aile, Fantastik
The Muppet Movie (1979)

The Muppet Movie (1979)

Varlıklarını Jim Henson ve Frank Oz’a borçlu olduğumuz televizyon şöhreti kuklaların, beyazperdedeki bu ilk boy gösterişlerinde, nasıl tanıştıkları anlatılıyor;Bataklıkta tembellik ederken yetenek avcısı Bernie tarafından keşfedilen Kurbağa Kermit, şöhret basamaklarını tırmanmak üzere Hollywood’a gitmek üzere yola çıkar. Yol boyunca Miss Piggy, Ayı Fozzie ve Gonzo gibi 'tanıdık' simaları da ekibe katar. Ancak onları bekleyen tehlikelerin başında Doc Hopper ve sahibi olduğu 'kurbağa bacağı' restoranlar zinciri gelmektedir.Ç.K.

Macera, Komedi, Aile

The Muppet Movie (1979) 7.7
Y: James Frawley
O: Jim Henson, Frank Oz, Jerry Nelson, Richard Hunt
T: Macera, Komedi, Aile
Oz the Great and PowerfulMuhteşem ve Kudretli Oz (2013)

Oz the Great and Powerful - Muhteşem ve Kudretli Oz (2013)

Küçük bir sirkte, büyücülük numaralarıyla hayatını kazanan ve biraz da ahlaksız olan Oscar Diggs, yaşadığı Kansas kentinin sıkıcılığından kurtulmak isterken kendisini eğlenceli Oz Ülkesi’nde buluverir. Bu yolculuk, onun için büyük bir şanstır ve turnayı gözünden vurmasına çok az kalmıştır. Ta ki Theodora, Evanora ve Glinda adlı üç cadı Oscar'ın Muhteşem Büyücü kimliğinden şüpheleninceye kadar. Oscar hiç hesapta yokken, Oz Ülkesi’nin sorunlarıyla da karşılaşır ve bu yeni insanların arasında kendi yeteneklerini de geliştirerek hem güçlü Oz Büyücüsü’ne dönüşür hem de eskisinden daha iyi bir insan olur. Walt Disney Pictures yapımcılığında ve Sam Raimi yönetmenliğinde hayata geçen filmin baş rolünü James Franco üstlenirken, Mila Kunis, Rachel Weisz ve Michelle Williams da Oz Ülkesi'nde kendisine eşlik eden 3 cadıyı canlandırıyorlar.

Macera, Aile, Fantastik

Oz the Great and Powerful
Muhteşem ve Kudretli Oz (2013) 6.4
Y: Sam Raimi
O: James Franco, Mila Kunis, Rachel Weisz, Michelle Williams
T: Macera, Aile, Fantastik
Seven ChancesYedi Şans (1925)

Seven Chances - Yedi Şans (1925)

Birden beliren tam 7 milyon dolar! Borsacı James Shannon'ın makus talihi, 27. yaş gününde saat akşam yediden önce evleneceği kadını bulursa değişecektir.Soğuk bir sabah James'in kapısı bir avukat tarafından çalınır. Büyükbabası ona 7 milyon dolar miras bırakmıştır ama zamanı dolmadan James2in evlenmesini şart koşmuştur.

Komedi, Aile, Romantik

Seven Chances
Yedi Şans (1925) 8
Y: Buster Keaton
O: Buster Keaton, T. Roy Barnes, Snitz Edwards, Ruth Dwyer
T: Komedi, Aile, Romantik
The Watcher in the WoodsOrmandaki Göz (1980)

The Watcher in the Woods - Ormandaki Göz (1980)

John Hough’un Florance Engel Randall’ın romanında uyarladığı film ormanda yaşayan bir ailenin ürpertici hikayesini anlatıyor.

Aile, Korku, Gizem

The Watcher in the Woods
Ormandaki Göz (1980) 6.5
Y: John Hough, Vincent McEveety
O: Bette Davis, Lynn-Holly Johnson, Kyle Richards, Carroll Baker
T: Aile, Korku, Gizem
A Christmas StoryYılbaşı Hikayesi (1983)

A Christmas Story - Yılbaşı Hikayesi (1983)

Dokuz yaşındaki Ralphie, yılbaşı hediyesi olarak Daisy Brand Red Ryder 200 atış kapasiteli havalı tüfeğin hayalini kurmaktadır. Ne yazık ki annesi gözüne zarar vereceğini söylerek bu hediyeye karşı çıkmakta, Ralphie de bu tüfeği elde etmenin yollarını aramaktadır. Küçük kardeş Randy ise ayrı bir eğlence kaynağıdır. Aile babası yaşlı adam Mr.Parker ise radyo yarışmasından kazandığı enterasan ödülle gurur duymakta, herkesin bunu görebileceği şekilde sergilemek istemektedir. zeynep1972

Komedi, Aile

A Christmas Story
Yılbaşı Hikayesi (1983) 8.1
Y: Bob Clark
O: Melinda Dillon, Darren McGavin, Peter Billingsley, Scott Schwartz
T: Komedi, Aile
Happy FeetNeşeli Ayaklar (2006)

Happy Feet - Neşeli Ayaklar (2006)

Antartika'nın derinliklerindeki büyük İmparator Penguenler ülkesinde, şarkı söyleyemediğiniz takdirde bir hiçsinizdir. Bu, dünyanın en kötü şarkıcısı olan Mumble için talihsiz bir durumdur. O kendi ritmiyle dans ederek, step dansı (ayakların yere sertçe vurulduğu bir dans türü) yaparak doğmuştur...Mumble'ın annesi Norma Jean bunu sevimli bir alışkanlık olarak görse de, babası Memphis "penguence değil" diye nitelemektedir. Ayrıca, her ikisi de bilmektedirler ki bir Kalbe Seslenen Şarkısı olmadan Mumble gerçek aşkı asla bulamayabilir.Kader bu ki Mumble'ın tek arkadaşı Gloria oraların en iyi şarkıcısıdır. Mumble ile Gloria arasında, yumurtadan çıktıklarından beri güçlü bir bağ vardır, ama Gloria da Mumble'ın tuhaf "hoplama-zıplama" huyundan biraz rahatsızdır.Mumble tek kelimeyle farklıdır; özellikle de sonradan kendisini topluluktan atacak olan, İmparatorluk Ülkesi'nin sert lideri Yaşlı Noah için.Evinden ilk defa uzak kalan Mumble, bir İmparatorlar-gibi-olmayan-penguenler grubu olan Adelie Amigolar'la tanışır. Ramon'un önderliğindeki Amigolar Mumble'ın 'cool' dans hareketlerine hemen kucak açarlar ve birlikte parti yapmayı teklif ederler.Mumble, Adelie Ülkesinde, Guru Lovelace'ın danışmanlığından yararlanmak ister. Çılgınca tüyleriyle bir Rockhopper pengueni olan Lovelace, çakıl taşı karşılığında hayatla ilgili her soruyu yanıtlar.Mumble, Lovelace ve Amigolarla birlikte, uçsuz bucaksız buzullarda bir yolculuğa çıkar ve destansı bazı maceralardan sonra, insanın özüne sadık kalarak dünyada her zaman fark yaratabileceğini kanıtlar.

Animasyon, Komedi, Aile

Happy Feet
Neşeli Ayaklar (2006) 6.5
Y: George Miller, Warren Coleman, Judy Morris
O: Carlos Alazraqui, Lombardo Boyar, Jeffrey Garcia, Johnny A. Sanchez
T: Animasyon, Komedi, Aile
SounderYaşam Kavgası (1972)

Sounder - Yaşam Kavgası (1972)

1933 yılında Louisiana’da yaşayan Morgan ailesi, zorlu günler yaşar. Çünkü ailenin babası olan Nathan Lee Morgan korkunç bir suçla yargılanarak hapishaneye gönderilir. Birkaç hafta sonra karısı Rebecca Morgan 11 yaşındaki oğlunu babasını ziyaret etmesi için gönderir. Bu yolculuk çocuk için olgunlaşma yolculuğu gibi olur. Yolculuk sırasında bir süre siyahi bir öğretmenle bir arada kalacaktır.

Dram, Aile

Sounder
Yaşam Kavgası (1972) 7.7
Y: Martin Ritt
O: Cicely Tyson, Paul Winfield, Kevin Hooks, Carmen Mathews
T: Dram, Aile
Red DogKırmızı Köpek (2011)

Red Dog - Kırmızı Köpek (2011)

Red Dog, Avusturalya taşralarında çok uzun zamandır kayıp olan sahibini ararken farklı bir kasabanın insanları ile birlikte yaşamaya başlayan bir köpeğin masalsı gerçek öyküsünü anlatmaktadır.

Komedi, Dram, Aile

Red Dog
Kırmızı Köpek (2011) 7.5
Y: Kriv Stenders
O: Josh Lucas, Rachael Taylor, Rohan Nichol, Luke Ford
T: Komedi, Dram, Aile
Charlie and the Chocolate FactoryCharlie'nin Çikolata Fabrikası (2005)

Charlie and the Chocolate Factory - Charlie'nin Çikolata Fabrikası (2005)

Son derece sıra dışı bir yapıya sahip olan Willy Wonka’nın bir çikolata fabrikası vardır. Bu fabrikayı, kendisinden sonrası için bırakabileceği birini aramaktadır. Bir değerlendirme yapabilmek için yarışma düzenler. Önce eğitecek sonra da zamanla yerini devredecektir. 5 çocuk seçer. Bunlardan birisi Charlie’dir. O fakir bir aileden gelen bir çocuktur. Diğerleri ile birlikte çikolata fabrikasını gezerler. Charlie’nin orada görecekleri, çok etkileyecek ve onu Wonka’nın hayal alemine çekecektir. Tim Burton, bu işte en iyilerden olarak yeni bir fantastik komedi ile karşımızda.

Macera, Komedi, Aile

Charlie and the Chocolate Factory
Charlie'nin Çikolata Fabrikası (2005) 6.7
Y: Tim Burton
O: Johnny Depp, Freddie Highmore, David Kelly, Helena Bonham Carter
T: Macera, Komedi, Aile
Spirited AwayRuhlarin Kaçisi (2001)

Spirited Away - Ruhlarin Kaçisi (2001)

Japon animasyon üstadı Hayao Miyazaki’nin en değerli yapıtlarından olan film, küçük Chihiro ve ailesinin yeni bir kasabaya taşınmalarıyla açılır. Yolculuk esnasında yolda gördükleri bir tünele dikkat eden aile, tünelin içerisinden geçtiklerinde karşılaştıkları fantastik dünyanın içerisinde büyülenirler. Ancak bu kasabada yolunda gitmeyen bir şeyler vardır, bu büyü kısa bir zaman sonra bozulacaktır. Ailesini kaybeden küçük Chihiro, babasını kurtarmak için korku dolu bir maceraya atılacaktır. Animasyon türünün en önemli örneklerinden biri olan film, 75. Akademi Ödülleri’nde En İyi Animasyon dalında Oscar’a; 52. Berlin Film Festivali’nde ise Altın Ayı ödülüne layık görülmüştür. Film, Japon sinema tarihinin en başarılı filmi olarak da kırılması güç bir rekoru elinde tutuyor.

Animasyon, Macera, Aile

Spirited Away
Ruhlarin Kaçisi (2001) 8.6
Y: Hayao Miyazaki
O: Rumi Hiiragi, Miyu Irino, Mari Natsuki, Takashi Naitô
T: Animasyon, Macera, Aile
The Nightmare Before ChristmasNoel Gecesi Kabusu (1993)

The Nightmare Before Christmas - Noel Gecesi Kabusu (1993)

Tüm dünyanın en büyük film-noir fenomenlerinden; deli-dahi Tim Burton'ın artık efsaneleşmiş sayılagelen yapımlarından biri ile karşı karşıyayız: "The Nightmare Before Christmas"... Filmde, Balkabağı Kral Jack Skellington'un hanedanlığı, Halloweentown'da geçen olaylar işlenmektedir. Kabuslardan fırlamış bir kasabayı andıran Halloweentown, cinler, ecinniler, periler, ruhlar, gulyabaniler ve yarasalardan oluşan "dinamik" bir nüfusa sahiptir. Jack'in yolu, bir gün Christmastown’a düşer. Bu tuhaf memlekete yaptığı bu ziyaret sonucu, bu tuhaf yerden çok etkilenir. Christmastown'da gördüklerine özenerek kendi şehrini de oraya benzetmek için Santa Claus’u kaçırır. Santa’nın yerine geçen Jack, çocuklara kendince alternatif hediyeler dağıtmaya başlar. "Noel Gecesi Kabusu", en iyi özel efekt dalında Oscar’a aday olmuş ancak ödülü Babe filmine kaptırmıştı.

Animasyon, Aile, Fantastik

The Nightmare Before Christmas
Noel Gecesi Kabusu (1993) 8.1
Y: Henry Selick
O: Danny Elfman, Chris Sarandon, Catherine O'Hara, William Hickey
T: Animasyon, Aile, Fantastik
Eight BelowKutup Macerası (2006)

Eight Below - Kutup Macerası (2006)

Antartika’da, Dr Davis McClaren ile yaptıkları bir seferin ardından, kızak köpeği eğitmeni olan Jerry Shepherd, meslektaşları ile birlikte kutupları terk etmek zorunda kalır. Ciddi bir kar fırtınası yaklaşmaktadır. Köpeklerini daha sonra kurtarmak üzere bağlar. Ancak misyon çağırır ve köpekler kendi kaderlerine kalırlar. Altı ay boyunca Jerry kurtarma misyonu için bir sponsor arayıp dururken köpekleri hayatta kalma mücadelesi verirler. Maceracı ve güzel pilot Katie ise bu süreçte Jerry’nin yanında olandır.

Macera, Dram, Aile

Eight Below
Kutup Macerası (2006) 7.3
Y: Frank Marshall
O: Paul Walker, Bruce Greenwood, Moon Bloodgood, Wendy Crewson
T: Macera, Dram, Aile
We Bought a ZooDüşler Bahçesi (2011)

We Bought a Zoo - Düşler Bahçesi (2011)

Sıradan bir aile babasının eşini kaybettikten sonra çocuklarıyla olan gündelik yaşantısıyla başlıyor film. Bir nedenden dolayı evlerini değiştirmeye karar veren aile ev aramaya başlar. En sonunda tam istedikleri gibi bir ev bulurlar. Ancak burası aynı zamanda kapatılmış bir hayvanat bahçesidir de. Hayvanat bahçesini satın aldıktan sonra ailenin hayvanat bahçesi işletmesiyle ilgili macerası sizi alıp götürecek. Ancak tabi ki bir kaç aksilik de peşlerini bırakmayacaktır. FurkannKeless - FurkannKeless

Komedi, Dram, Aile

We Bought a Zoo
Düşler Bahçesi (2011) 7.1
Y: Cameron Crowe
O: Matt Damon, Scarlett Johansson, Thomas Haden Church, Colin Ford
T: Komedi, Dram, Aile

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 > 6 son