Aile Filmleri İzle

Hoodwinked!Kırmızı Başlıklı Kız (2005)

Hoodwinked! - Kırmızı Başlıklı Kız (2005)

O bildik, unutulmayan masal kahramanı kırmızı başlıklı kız, bu kez başka bir boyutta. Aslında büyükannesine giderken ormandan geçip de kötü kalpli kurtla karşılaşarak başı derde giren kız şimdi başka bir pencereden izleniyor. Ormanda olan bitenlerin sorumlusunu yakalamaya hazır polis ve dedektifler, kırmızı başlıklı kızın pek de masum olmadığını ileri sürüyorlar. Sadece o değil, ayrıca büyükannesi de sütten çıkmış ak kaşık bir ihtiyar olarak değerlendirilmiyor. Belki de kurt, yanlış anlaşılmalardan ötürü suç zanlısı. Hikayeye bambaşka açıdan bir bakışla perdeye aktarılan bir animasyon ile karşı karşıyayız.

Animasyon, Komedi, Aile

Hoodwinked!
Kırmızı Başlıklı Kız (2005) 6.6
Y: Cory Edwards, Todd Edwards, Tony Leech
O: Anne Hathaway, Glenn Close, James Belushi, Patrick Warburton
T: Animasyon, Komedi, Aile
The Spiderwick ChroniclesSpiderwick günceleri (2008)

The Spiderwick Chronicles - Spiderwick günceleri (2008)

Holy Black ve Tony Diterlizzi’nin aynı adlı çok satan çocuk kitabı serisinden uyarlanan “The Spiderwick Chronicles – Spiderwick Günceleri”nde Arthur Spiderwick’in Güncesi’nin peşinde olan cinlere, gulyabanilere ve çeşit çeşit büyülü yaratıklara karşı mücadele veren üç çocuğun öyküsü anlatılıyor. Simon, Jared ve Mallory kardeşlerin hayatları alt üst olur ve anneleriyle birlikte yıkık dökük bir eve taşınırlar. Burada tesadüfen buldukları güncenin kapağını kaldırır kaldırmaz hayatları değişir. Fantastik bir dünyanın olağandışı girdaplarına kapılan kardeşler kendilerini öcüler, gulyabaniler, elfler ve daha nice tuhaf yaratıkla dolu yeni bir dünyada bulurlar.Filmde üç kardeşten Simon ve Jared Grace karakterlerinin her ikisini de Freddie Highmore oynayacak. Mallory Grace rolünde ise Sarah Bolger kamera karşısına geçecek. Arthur Spiderwick rolünde de tecrübeli aktör David Strathairn’i izleyeceğiz...devamı

Macera, Aile, Fantastik

The Spiderwick Chronicles
Spiderwick günceleri (2008) 6.6
Y: Mark Waters
O: Freddie Highmore, Mary-Louise Parker, Nick Nolte, Sarah Bolger
T: Macera, Aile, Fantastik
Kubo and the Two StringsKubo ve Sihirli Telleri (2016)

Kubo and the Two Strings - Kubo ve Sihirli Telleri (2016)

Kubo sahilde küçük bir köyde sakin bir hayat sürmektedir. Ta ki intikam ateşiyle yanıp tutuşan geçmişten gelmiş bir ruh tarafından asırlık bir kan davası yeniden alevlenene kadar... Bu olay akla gelebilecek her çeşit yıkıma sebep olurken; Tanrılar ve canavarların peşine düştüğü Kubo, hayatta kalabilmek ve intikamcı ruhu mağlup edebilmek için efsanevî bir Samuray olan merhum babası tarafından daha önce bir kez giyilen büyülü zırhı bulmak zorundadır.

Animasyon, Macera, Aile

Kubo and the Two Strings
Kubo ve Sihirli Telleri (2016) 8
Y: Travis Knight
O: Art Parkinson, Charlize Theron, Ralph Fiennes, Brenda Vaccaro
T: Animasyon, Macera, Aile
Lost & Found (2016)

Lost & Found (2016)

Uzak ve gizemli bir adaya yazı geçirmek için gönderilen iki kardeş, ailelerinin kaybolan servetini yerine koymak için heyecan verici bir hazine avına girişirler.

Macera, Aile, Gizem

Lost & Found (2016) 5.1
Y: Joseph Itaya
O: Justin Kelly, Benjamin Stockham, Celeste Desjardins, Jason Patric
T: Macera, Aile, Gizem
Little MenKüçük Adamlar (2016)

Little Men - Küçük Adamlar (2016)

Alameti farikası insan ve anlayış üzerine filmler olan ve günümüz New York'unun en özgün "auteur" yönetmeni olarak anılmaya başlayan Ira Sachs yönetmenliğindeki "Küçük Adamlar / Little Men" doğal, akıcı diliyle ve eleştirmenlerden tam puan alan oyunculuklarıyla öne çıkıyor. 13 yaşındaki Jake, ailesiyle birlikte ölen dedesinden kalan eve, Manhattan'dan Brooklyn'e taşınır. Alt katlarındaki terzi, aynı zamanda dedelerinin yakın arkadaşı olan Leonard yalnız yaşayan bir kadındır ve Jake ile aynı yaşta, Tony adlı bir oğlu vardır. İki çocuk kısa sürede çok yakın arkadaş olurlar. Sessiz, sanatçı ruhlu Jake ressam; dışa dönük ve atılgan Tony ise oyuncu olmak istiyordur ve birlikte en tanınmış sanat liselerinden birine girme hayali kurarlar. Ancak dükkanın yeni sahibi olan Jake'in ailesi, Tony'nin annesinden yeni kontrat ve daha yüksek kira istediğinde işler karışır. Aileler arasındaki gerginlik er geç çocuklarının dostluklarına da yansır.

Dram, Aile

Little Men
Küçük Adamlar (2016) 7
Y: Ira Sachs
O: Jennifer Ehle, Alfred Molina, Greg Kinnear, Talia Balsam
T: Dram, Aile
SecretariatŞampiyon (2010)

Secretariat - Şampiyon (2010)

'Seabiscuit' gibi yarış atlarının kahramanlık öykülerine alışık olan sinema seyircisinin karşına çıkan 'Şampiyon', yazar William Nack'in aynı isimli kitabından uyarlandı. Bir anne ve aynı zamanda ev hanımı olan Chenery (Diane Lane), at yarışları hakkında fazla bir şey bilmemesine rağmen hasta babasına ait ahırların yönetimini devralır. Chenery tüm olumsuzluklara rağmen, deneyimli ve yetenekli eğitmen Laurin’in yardımıyla erkeklerin egemenliğindeki bu işe yön vermeyi başarıp, son 25 yılın ilk Triple Crown şampiyonunu ve belki de tüm zamanların en harika yarış atını yetiştirir.

Dram, Aile, Tarih

Secretariat
Şampiyon (2010) 7.2
Y: Randall Wallace
O: Diane Lane, John Malkovich, Dylan Walsh, Margo Martindale
T: Dram, Aile, Tarih
Doctor DolittleDr. Dolittle (1998)

Doctor Dolittle - Dr. Dolittle (1998)

Başarılı bir doktor ve ailesine bağlı bir erkek olan John Dolittle (Murphy) çocukluktan bu yana sahip olduğu ve tekrar uyanan yeteneğiyle dünyayı parmağına dolamıştır... Ve durumun keyfini çıkartmaktadır! Etrafındaki tüm yaratıkların iyi doktorun tavsiyelerini istemeye başlaması, dünyasını altüst edecek inanılmaz olaylar zincirini başlatır!

Komedi, Aile, Fantastik

Doctor Dolittle
Dr. Dolittle (1998) 5.3
Y: Betty Thomas
O: Eddie Murphy, Ossie Davis, Oliver Platt, Peter Boyle
T: Komedi, Aile, Fantastik
What If...Peki Ya... (2010)

What If... - Peki Ya... (2010)

Bazen hayatta ikinci bir şansa sahip olma fırsatı yakalarız. Ben Walker'ın hikayesi derslerle dolu! Ben Walker, 15 yıl önce verdiği bir karar anına geri döner ve farklı bir karar verseydi neler olabilirdi onu görme fırsatı bulur...

Dram, Aile, Fantastik

What If...
Peki Ya... (2010) 6.5
Y: Dallas Jenkins
O: Kevin Sorbo, Kristy Swanson, John Ratzenberger, Debby Ryan
T: Dram, Aile, Fantastik
The Secret World of ArriettyAşırıcılar (2010)

The Secret World of Arrietty - Aşırıcılar (2010)

Japon animasyon ustası Hayao Miyazaki'nin “Ruhların Kaçışı (Sen to Chihiro no Kamikakushi)”, “Yürüyen Şato (Hauru no ugoku shiro)”, “Prenses Mononoke (Mononoke-Hime)”, “Rüzgarlı Vadi (Kaze no tani no Naushika)” gibi animasyonları yaratan animasyon şirketi Stüdyo Ghibli’nin elinden çıkan 'Aşırıcılar (Kari-gurashi no Arietti)'ın yönetmenliğini daha önce aynı stüdyodan çıkan filmlerde de görev alan genç yönetmen Hiromasa Yonebayashi yapıyor. Animasyonun senaryosu ise, Mary Norton’ın çoksatan The Borrowers isimli fantastik çocuk romanından Hayao Miyazaki tarafından uyarlandı. Şu ana kadar 17 uzun metraj animasyonda imzası bulunan Ghibli’nin Küçük Denizkızı Ponyo (Gake no ue no Ponyo)'dan sonraki bu son çalışması, insanların evlerinin yer döşemelerinin altında yaşayan minik boyutlardaki bir grup insanın, Aşırıcılar’ın küçük ama görkemli hayatlarını anlatıyor. Yıl 2010, yer Tokyo. sadece 10 cm. boyunda olan Aşırıcılar adı verilen ve insanların evlerinin yer döşemelerinin altında yaşayan bir grup minik insandan biri olan 12 yaşındaki Sho, annesinin eskiden çocukluğunun geçtiği eve gelir. Fakat burada bir kedinin çalıların arkasındaki bir şeye saldırmasına tanık olur. Daha sonra bir karganın saldırısına uğrayan kedinin peşinden merakla giden Sho, bir Aşırıcı olan Arrietty ile tanışır. O gece, Arrietty’nin babası Pod küçük kızına nasıl şeker aşırdıklarını göstermek için onu döşemenin üstüne çıkarır. O sırada Arrietty, Sho’nun uyanık olduğunu fark edip elindeki küp şekeri düşürür. Sho her ne kadar korkmalarına gerek olmadığını söylese de, Pod yine de taşınmaları gerektiğine karar verir...

Animasyon, Macera, Aile

The Secret World of Arrietty
Aşırıcılar (2010) 7.7
Y: Hiromasa Yonebayashi
O: Moises Arias, Bridgit Mendler, David Henrie, Will Arnett
T: Animasyon, Macera, Aile
Oliver! (1968)

Oliver! (1968)

Küçük Oliver, tacize maruz kaldığı yetimhaneden bir şekilde kaçmayı başarmıştır. Yeni hayatına başladığında, birçok farklı ve ilginç karakterdeki insanla tanışmış; bu sayede yolculuğu bir maceraya dönüşmüştür. Bu sırada bir mentor tarafından yankesicilik yapmak üzere yetiştirilen bir grup çocukla tanışması, hayatının dönüm noktalarından birine doğurur. Tüm bu karmaşaların ortasında Oliver özlemini çektiği tek şeye, gerçek bir aileye kavuşabilecek midir? Charles Dickens’ın Oliver Twist adlı, yetimhaneden kaçan bir çocuğun hayatının anlatıldığı romanından uyarlanan film; müzikleri, senaryosu ve şarkı sözleri Lionel Bart’a ait bir İngiliz müzikalidir.

Dram, Aile, Müzikal

Oliver! (1968) 7.5
Y: Carol Reed
O: Ron Moody, Shani Wallis, Oliver Reed, Harry Secombe
T: Dram, Aile, Müzikal
Bridal WaveZor Gelin (2015)

Bridal Wave - Zor Gelin (2015)

Hemşirelik yapan Georgie Dwyer hayallerindeki doktor Phillip Hamilton ile evlilik için gün saymaktadır. Düğünün gerçekleşeceği otele gidip müstakbel kocasının gelmesini bekleyen Georgie burada yakılşıklı bir adamla tanışır ve işler karmaşık bir hal alır.

Komedi, Aile, Romantik

Bridal Wave
Zor Gelin (2015) 6.5
Y: Michael Scott
O: Arielle Kebbel, Andrew W. Walker, David Haydn-Jones, Colleen Wheeler
T: Komedi, Aile, Romantik
The Muppet Christmas Carol (1992)

The Muppet Christmas Carol (1992)

Charles Dickens’ın meşhur Noel Hikayesi’ni bu kez Muppet’lardan dinliyoruz. Ebenezer Scrooge, Noel neşesini reddeden yaşlı ve cimri bir adamdır. Kurbağa Kermit’in canladırdığı asistanı Bob’u tatil olduğu halde çalıştırmaktan geri durmaz. Üst üste cimrilikleri ve kalpsiz davranışları sonucu onu uzun bir gece beklemektedir. Geçmişin, şimdinin ve geleceğin Noel hayaletleri onu ziyaret edecektir!

Komedi, Dram, Aile

The Muppet Christmas Carol (1992) 7.7
Y: Brian Henson
O: Michael Caine, Dave Goelz, Steve Whitmire, Jerry Nelson
T: Komedi, Dram, Aile
The Great Gilly Hopkins (2016)

The Great Gilly Hopkins (2016)

12 yaşında sorunlu bir kız olan Gilly Hopkins okulunda ve arkadaşları ile iyi geçinemediği için devamlı bakıcı aile değişmektedir. Bakıcı aileler tarafından büyütülen annesinden geriye sadece bir resmi kalan Gilly annesini çok özlediği için çok hırçın bir kız çocuğu haline gelmiştir. Devamlı yapmış olduğu ağır şakalar onun ailesini devamlı değişmesine sebep olacaktır ta ki Maime Trotter ailesi ile yaşamaya başlayana kadar Gilly yeni ailesinin yanına yani Maime ile yaşamaya başlar devamlı olduğu gibi Gilly Maime'yede sorunlar çıkarmaya başlamıştır. Gilly ne kadar sorun çıkarsa da Maime onun hala düzelebileceğine inanacak ve Gilly'nin kalbini kazanmaya çalışacaktır.

Komedi, Dram, Aile

The Great Gilly Hopkins (2016) 6.5
Y: Stephen Herek
O: Sophie Nélisse, Kathy Bates, Glenn Close, Octavia Spencer
T: Komedi, Dram, Aile
Paper PlanesKağıttan Uçaklar (2014)

Paper Planes - Kağıttan Uçaklar (2014)

On bir yaşında Avusturalya’lı bir çocuk olan Dylan’ın önce Ulusal Kağıttan Uçak Şampiyonası’na, ardından da Japonya’da gerçekleştirilen Dünya Kağıttan Uçak Şampiyonası’na katılma çabasını konu alıyor.

Aile

Paper Planes
Kağıttan Uçaklar (2014) 6.3
Y: Robert Connolly
O: Ed Oxenbould, Sam Worthington, Julian Dennison, Peter Rowsthorn
T: Aile
VincentSt. Vincent (1982)

Vincent - St. Vincent (1982)

Bekar bir anne olan Maggie, 12 yaşındaki oğlu Oliver ile yeni evleri Brooklyn’e taşınır. Uzun saatler mesai yapmak zorunda kalan Maggie’nin oğlunu komşusu Vincent’a emanet etmekten başka şansı yoktur. Fakat Vincent, alkole ve kumara düşkünlüğü ile bilinen emekli, huysuz bir adamdır. Günler geçtikçe Vincent ve Oliver arasında sıra dışı bir ilişki doğacaktır. Zira Vincent, striptiz barlara, yarış pistleri gibi günlük aktivitelerine Oliver’ı da dahil eder! Vincent bu genç adamın ‘büyümesine’ yardımcı olurken, Oliver da Vincent’ta kimsenin görmediği bir tarafı ortaya çıkartacaktır: yufka yürekli bir ihtiyar. Başrolde Bill Murray’i seyrettiğimiz filmde, deneyimli isme yükselen yıldız Melissa McCarthy ve küçük oyuncu Jaeden Lieberher eşlik ediyor. Filmin yönetmenliği ve senaristliği ise Theodore Melfi’ye ait.

Short, Animasyon, Aile

Vincent
St. Vincent (1982) 8.5
Y: Tim Burton
O: Vincent Price
T: Short, Animasyon, Aile
Snowtime!Kartopu Savaşları (2015)

Snowtime! - Kartopu Savaşları (2015)

Küçük bir köyde yaşayan bir grup çocuk, kış tatilinde eğlenmek için bir büyük bir kartopu savaşı yapmaya karar verirler. 11 yaşındaki Luke ve Sophie, iki ayrı grubun lideri olurlar. Sophie ve arkadaşları karşı taraftan korunmak için bir kale inşa ederler. Tatil sonunda kaleyi kim ele geçirirse kazanan taraf o olacaktır. Eğlenceyle başlayan masum savaş yavaş yavaş kendini ciddi bir kavgaya bırakır. Çocuklar en sonunda birbirleriyle savaşmayı bırakıp hep beraber kaleye saldırmaya karar verdiklerinde eğlence geri gelecektir.

Animasyon, Komedi, Aile

Snowtime!
Kartopu Savaşları (2015) 6.1
Y: Jean-François Pouliot, François Brisson
O: Angela Galuppo, Mariloup Wolfe, Lucinda Davis, Nicholas Savard-L'Herbier
T: Animasyon, Komedi, Aile
The Many Adventures of Winnie the Pooh (1977)

The Many Adventures of Winnie the Pooh (1977)

Küçük beyinli sevimli ayı Winnie the Pooh'un maceraları..

Animasyon, Aile, Müzikal

The Many Adventures of Winnie the Pooh (1977) 7.6
Y: John Lounsbery, Wolfgang Reitherman
O: Sebastian Cabot, Junius Matthews, Barbara Luddy, Howard Morris
T: Animasyon, Aile, Müzikal
The Greatest Show on EarthHarikalar Sirki (1952)

The Greatest Show on Earth - Harikalar Sirki (1952)

Dünyanın en büyük sirkinin patronu Brad Bailey, trapez kralı muhteşem Sebastian’ın da kadrosuna alarak uzun bir turneye çıkar. Trapezci Holly, Brad’in sevgilisidir ve Sebastian da Holly’den hoşlanmaktadır.

Dram, Aile, Romantik

The Greatest Show on Earth
Harikalar Sirki (1952) 6.7
Y: Cecil B. DeMille
O: Betty Hutton, Cornel Wilde, Charlton Heston, Dorothy Lamour
T: Dram, Aile, Romantik
Daleks' Invasion Earth 2150 A.D.Dalekler'in Dünya'yı İşgali M.S. 2150 (1966)

Daleks' Invasion Earth 2150 A.D. - Dalekler'in Dünya'yı İşgali M.S. 2150 (1966)

BBC yapımı Doctor Who hikayesine dayanan filmde Dr. Who ve arkadaşları 2150 yılına gider, Dalekler tarafından dünyanın ele geçirildiğini görürler ve direnişçilerle beraber Dalekler'in planlarını suya düşürmek için uğraşırlar.

Aile, Bilim-Kurgu

Daleks' Invasion Earth 2150 A.D.
Dalekler'in Dünya'yı İşgali M.S. 2150 (1966) 6
Y: Gordon Flemyng
O: Peter Cushing, Bernard Cribbins, Ray Brooks, Andrew Keir
T: Aile, Bilim-Kurgu
Like Stars on EarthHer Çocuk Özeldir (2007)

Like Stars on Earth - Her Çocuk Özeldir (2007)

Karşımızda yaramaz, tembel, kavgacı bir çocuk var: Ishaan... Acaba öyle mi?Hikayemiz Ishaan'ın okulunda başlar, ödevlerini yapmayı çok önceleri bırakmış delikanlımız. Kafasında sadece hayal ettiği kendi dünyası var. Öğretmenleri, arkadaşları ondan acayip şikayetçi. Geçen sene 3. sınıfta kaldığı için bu yıl tekrarını okuyor ama gram ilerleme yok. Sınıfının birincisi olan abisi Yohaan'a bakıldığında ikisinin kardeş olduğuna kimse inanmaz. Prensipli babamız bir türlü yola getiremiyor oğlunu. Çaresiz annesinin elinden ise sadece gözyaşı dökmek geliyor. Geriye bıraktığı kariyeri, senelerdir verdiği emeği para etmemiş.Bir gün, uslanmaz oğlunun bunca yapıp ettiğinin üzerine okuldan kaçtığını da duyduklarında, ağzına kadar dolan bardakları taşıverir ebeveynlerin. Artık Ishaan'ın terbiye olma vakti gelmiştir. Baba bağlantılı olduğu bir tanıdığına ulaşır, Ishaan'ın önüne "yatılı okulun yolu" açılır. Bakalım Ishaan'ı yatılı okulda neler beklemektedir?

Dram, Aile, Müzik

Like Stars on Earth
Her Çocuk Özeldir (2007) 8.5
Y: Aamir Khan, Amole Gupte
O: Darsheel Safary, Aamir Khan, Tanay Chheda, Sachet Engineer
T: Dram, Aile, Müzik
ExplorersGenç Astronotlar (1985)

Explorers - Genç Astronotlar (1985)

Joe Dante’nin fantastik filminde çocuk yaşta bir Ethan Hawke ile erkenden bu dünyayı terk eden River Phoenix rol alıyor. Aklını uzaylılara takmış bir çocuk olan Ben Crandall (Ethan Hawke), arkadaşları Wolfgang (River Phoenix) ve Darren (Jason Presson) ile rüyasında gördüğü devre levhasını gerçekleştirmeye kalkınca bir keşifte bulunur. Ellerinde, bir yıldız gemisinin altyapısı vardır. Üç arkadaş, ev laboratuvarlarında ThunderRoad / Gök Gürültüsü Yolu adını verdikleri gemiyi yapıp yola koyulurlar. Hedefleri, Ben’in bulmayı umut ettiği uzaylılardır. Ama acaba onlar da göründükleri gibi midir? Joe Dante’nin filmi The Explorers / Genç Astronotlar’ın küçük ayrıntıları dikkat çekiyor: ‘Konuşan’ fare, Wolfgang’in tuhaf ailesi, çocukların telsiz kullanması, çiklet çiğneyen köpek, Ben’in vasiyetnamesini yazması gibi. Ama esas cazibe noktası, biri şimdi saygın bir oyuncu olan, öteki ise ne yazık ki bu dünyadan pek genç yaşta ayrılmış iki oyuncusunun varlığı: Ethan Hawke ve River Phoenix. Bir de uzaylılar var, tabii.

Macera, Komedi, Aile

Explorers
Genç Astronotlar (1985) 6.6
Y: Joe Dante
O: Ethan Hawke, River Phoenix, Bobby Fite, Bradley Gregg
T: Macera, Komedi, Aile
Milton's SecretMilton'un Sırrı (2016)

Milton's Secret - Milton'un Sırrı (2016)

Yeni dönem ruhani öğretmen ve yazarlardan Eckhart Tolle'nin 2008 yılında aynı adla piyasaya çıkan kitabının beyaz perde uyarlamasıdır. Film; okulda zorbalık kurbanı olan 11 yaşındaki Milton Adams'ı yaşadıklarını konu alıyor... Gö

Dram, Aile

Milton's Secret
Milton'un Sırrı (2016) 6.1
Y: Barnet Bain
O: Graham Abbey, William Ainscough, Ella Ballentine, Jessica Greco
T: Dram, Aile
Martian ChildMerhaba Dünyalı (2007)

Martian Child - Merhaba Dünyalı (2007)

Küçüklüğünde sıra dışı bir çocuk olan David Gordon, bilimkurgu yazarı olmuştur. Nişanlısı öldükten sonra,zeki fakat sorunlu bir çocuk olan 6 yaşındaki Dennis'i evlât edinmeye karar verir ve onu tüm tuhaflıklarına rağmen sever. Dennis Mars’tan geldiğini düşünmektedir.Uzayla ilgilenen ve toplumdan uzak yaşayan David ve Dennis, bu özelliklerinden dolayı yakınlaşırlar. Aralarında özel bir bağ oluşan bu ikiliyi ayırmak isteyen Sosyal Hizmetler, çocuğun evden kaçmasına sebep olur.K-Pax gibi filmlerden hoşlananları mutlu edecek bir filme benzeyen Martian Child, 'uzaylı' temasının yanında, esas olarak çocuk sevgisi, toplum yapısı gibi konulara değinen sıcak bir hikayeye sahip.

Komedi, Dram, Aile

Martian Child
Merhaba Dünyalı (2007) 6.8
Y: Menno Meyjes
O: John Cusack, Bobby Coleman, Amanda Peet, Sophie Okonedo
T: Komedi, Dram, Aile
D.A.R.Y.L. (1985)

D.A.R.Y.L. (1985)

Henüz çocuk olan Daryl geçmişine dair hiç bir anı hatırlamaz. Bir aile onu evlatlık olarak alır ve kaybettiği ailesini, hatıralarını bulması için ipuçlarını bir araya getirmeye başlar. Bu süreçte çocukta farklı ve çok özel yeteneklerin olduğunu keşfedeceklerdir. Hatta yetişkinler bile onun kadar zeki ve yetenekli değildir... Yönetmenliğini Simon Wincer'ın üstlendiği bilim-kurgu türündeki filmin baş rolü Daryl olarak Barret Oliver'ı seyrediyoruz.

Aile, Bilim-Kurgu

D.A.R.Y.L. (1985) 6.1
Y: Simon Wincer
O: Mary Beth Hurt, Michael McKean, Kathryn Walker, Colleen Camp
T: Aile, Bilim-Kurgu
Max Steel (2016)

Max Steel (2016)

Max Steel olarak bilinen turbo güçlü süper kahraman olmak için uzaylı bir yaşam formuna bürünen genç bir çocuğun hikayesi anlatılıyor... Gö

Aksiyon, Macera, Aile

Max Steel (2016) 4.8
Y: Stewart Hendler
O: Ben Winchell, Josh Brener, Maria Bello, Andy Garcia
T: Aksiyon, Macera, Aile
Speed RacerHızlı Yarışcı (2008)

Speed Racer - Hızlı Yarışcı (2008)

Parkurda savrulan, rakiplerinin etraflarından, üstlerinden ve aralarından sıyrılan Hızlı Yarışçı Speed Racer (Emile Hirsch), direksiyon başında doğal bir yeteneğe sahiptir. Araba yarışlarına katılmak için doğmuş olan Speed saldırgan, içgüdüleriyle hareket eden ve en önemlisi de korkusuz biridir. Tek gerçek rakibi, idolleştirdiği ağabeyinin hayalidir—bir yarışta ölen ve Speed’in yaşatmaya kararlı olduğu bir miras bırakan, efsanevi Rex Racer.Speed ailesinin yürüttüğü yarış işine sadık; işin başında, Speed’in yıldırım gibi olan otomobili Mach 5’i tasarlayan Baba Racer (John Goodman) yer almaktadır. Speed Royalton Endüstri’den gelen kârlı ve baştan çıkarıcı bir teklifi geri çevirdiğinde, şirketin psikopat sahibini (Roger Allam) öfkelendirmekle kalmaz, korkunç bir sırrı da açığa çıkarırır—büyük yarışların bazılarının sonuçları, kârlarını yükseltmek için en popular yarışçıları manipüle eden acımasız işadamları tarafından ayarlanmaktadır. Speed Royalton hesabına yarışmazsa, Royalton, Speed’in bir daha asla bitiş çizgisini geçememesini garantilemek için herşeyi yapmaya hazırdır.Speed’in aile işini ve sevdiği sporu kurtarmasının tek yolu, Royalton’u kendi oyununda yenmektir. Ailesinin ve sadık kız arkadaşı Trixie’nin (Christina Ricci) desteğiyle, Speed, bir zamanlar rakibi olan, gizemli Yarışçı X’le (Matthew Fox) işbirliği yapar ve ağabeyinin canına mal olan yarışı, Cadı Kazanı olarak bilinen, katılanların ölüme meydan okudukları ve ülkeyi baştan başa geçtikleri ralliyi kazanmaya çalışır. Ancak, Speed Racer’ın gerçek yarış yeteneklerinin deneneceği en büyük sınav, Dünya Yarış Ligi’nin en görkemli olayı: Grand Prix’tir. Speed’le damalı bayrak arasında ise Royalton’un Speed’i tamamen saf dışı bırakan sürücüye vereceği milyon dolarlık ödülün gazına gelen, dünyanın en iyi –ve en acımasız- rakipleri vardır.

Aksiyon, Aile, Spor

Speed Racer
Hızlı Yarışcı (2008) 6.1
Y: Andy Wachowski, Lana Wachowski
O: Emile Hirsch, Nicholas Elia, Susan Sarandon, Melissa Holroyd
T: Aksiyon, Aile, Spor
Treasure PlanetDefine Gezegeni (2002)

Treasure Planet - Define Gezegeni (2002)

Gelenekselleşmiş klasik Disney hikaye anlatımı, vahşi rüyalarının arkasında bir macera arayan, kaderini aramak üzere yollara düşen cesur ve genç çocuğun hikayesini anlatan olağanüstü ve yepyeni bir aile masalı!Efsanevi bir define haritası galaksilerarası bir define avına esin kaynağı olu. Cesur genç genç Jim Hawkins'in ayağı bu haritaya takılır ve kainatın en muhteşem kaderine doğru yolculuğa çıkar. Şaşaalı bir güneş gemisinde kamarot olan Jim, geminin cyborg aşçısı John Silver tarafından dostçe karşılanır ve onun rehberliğinde her işi başarmaya başlar. Aynı zamanda iyi bir uzay keşifçisinin yapması gerekenleri gösterir. Define Gezegeni'nde hayatları için savaşırken, Jim ve oyunbaz sağ kolu Morph, B.E.N adında civatalardan oluşan bir teneke yığını ile karşılaşırlar. Zeki kaptan Amelia ile birlikte hayal ettiklerinden bile daha büyük bir defineyi keşfederler...

Animasyon, Macera, Aile

Treasure Planet
Define Gezegeni (2002) 7
Y: Ron Clements, John Musker
O: Roscoe Lee Browne, Corey Burton, Dane A. Davis, Joseph Gordon-Levitt
T: Animasyon, Macera, Aile
Born FreeHür Doğanlar (1966)

Born Free - Hür Doğanlar (1966)

Joy Adamson ve kocası, Kenya av bekçisi George Adamson, ve bir aslan yavrusu olan Elsa'yı yetiştirmek... Joy, Elsa erişkinliğe yaklaştığında, onun doğal hayatına geri dönebilmesi için, dişi aslanı vahşi hayatta yaşama konusunda tekrar eğitmeye karar verir.

Macera, Dram, Aile

Born Free
Hür Doğanlar (1966) 7.3
Y: James Hill, Tom McGowan
O: Virginia McKenna, Bill Travers, Geoffrey Keen, Peter Lukoye
T: Macera, Dram, Aile
Captains CourageousKaptanlar Cesur (1937)

Captains Courageous - Kaptanlar Cesur (1937)

1936’da ölen Rudyard Kipling, ölümünden bir yıl sonra üç kitabının sinemaya uyarlandığını göremedi; bunların arasında, Victor Fleming’in heyecanlı çocukluk destanı Korkusuz Kaptanlar da vardı. Freddie Bartholomew, altı dondurmalı gazozun ardından, babasıyla (Melvyn Douglas) birlikte yolculuk yaptığı transatlantikten düşen şımarık zengin çocuğu Harvey Cheyne rolünde. Neyse ki şansı yaver gider ve iyi huylu Manuel Fidello’nun (Spencer Tracy) da aralarında olduğu ve kimsenin zenginliği veya "konumuyla" ilgilenmediği bir balıkçı teknesi tarafından Gloucester açıklarında kurtarılır. Küçük düşmüş olan Harvey, başının çaresine bakması için bırakılır ama Manuel’in "sıkı gözetimi" altında, sıkı çalışmanın ve gerçek başarının değerini öğrenir. Ne var ki limana dönmeden önce, Manuel bir kazada ölür. Harvey limanda, babasıyla karşılaşır ama balıkçılarla birlikte kalmak ister. Buna karşı ölen dostu için yapılan dokunaklı bir anma töreninden sonra baba ve oğul yeniden bir araya gelir. Çocuk yıldız Bartholomew, hem sevimsiz hem de çekici olmasını gerektiren bu rolde, kusursuz bir oyunculuk sergiliyor. Spencer Tracy de, kıvırcık saçları ve makyajla esmerleştirilmiş yüzüyle Portekizli balıkçı rolüne müthiş uymuş. Mizah dokunaklılık ve ilginç bir kıssadan hisse içeren film, Hollywood’un yaptığı gelmiş geçmiş en iyi çocuk filmlerinden biri. zeynep1972 - neco_z

Macera, Dram, Aile

Captains Courageous
Kaptanlar Cesur (1937) 8
Y: Victor Fleming
O: Freddie Bartholomew, Spencer Tracy, Lionel Barrymore, Melvyn Douglas
T: Macera, Dram, Aile
Bambi (1942)

Bambi (1942)

Dişi bir karaca, ileride bir gün yaşadıkları ormanın kralı olacak, Bambi isimli bir geyik yavrusu doğurur. Şimdilerde bu görev Bambi’nin babasına aittir ve ormanın kralının görevi, hayvanları avcıların sebep olduğu tehlikelerden korumaktır. Genç Bambi, kısa zaman içerisinde kendine Thumper isimli sevimli mi sevimli bir tavşan arkadaş edinir ve bu tavşan Bambi’ye konuşmayı ve yürümeyi öğretir. Daha sonrasında ormandaki çeşitli türlerden hayvanla tanışan ve arkadaşlar edinen Bambi, zamanla içinde bulunduğu dünyanın ve çevresini saran bu ormanın tehlikelerini sorgulamaya başlayacaktır.

Animasyon, Aile

Bambi (1942) 7.4
Y: James Algar, Samuel Armstrong, David Hand, Graham Heid, Bill Roberts, Paul Satterfield, Norman Wright
O: Hardie Albright, Stan Alexander, Bobette Audrey, Peter Behn
T: Animasyon, Aile

  
ilk < 1 2 3 4 5 6 > 6 son