Richard Widmark Filmleri İzle

Cheyenne AutumnBaharda Hücum (1964)

Cheyenne Autumn - Baharda Hücum (1964)

Baharda hücüm veya orijinal adı ile Cheyenne Autumn, Zamanının büyük yönetmeni John Ford tarafından yönetilen ilk ve tek Amerikan yarlilerinden yana filmidir. Mari Sandoz'un romanından beyaz ekrana aktarılan hikayede, Cheyenne Şefi Little Wolf, toprakları ellerinden alınıp çöle salınan Yerliler'in isyanını anlatır. Neticede bir bahar vakti reservation bölgesinden 300 kişi ile hareket edip vatanları Wyoming'e gelen yerlilere ırkçı yüzbaşı rolunu başarı ile oynayan Karl Malden'in komutasındaki "Beyaz Ordu" saldırır. Sonuç tam bir katliamdır..

Dram, Tarih, Kovboy

Cheyenne Autumn
Baharda Hücum (1964) 6.9
Y: John Ford
O: Richard Widmark, Carroll Baker, Karl Malden, Sal Mineo
T: Dram, Tarih, Kovboy
Judgment at NurembergNüremberg Duruşması (1961)

Judgment at Nuremberg - Nüremberg Duruşması (1961)

Soğuk savaş sürmektedir ve birçok insan II. Dünya Savaşı'nda yaşanan acı olayları unutmak istemektedir. Suçları hakkında hiçbir şüphe olmamasına rağmen politik baskılar nedeniyle tereddüt geçiren yargıç Haywood, II. Dünya Savaşı'nda Nazi eylemlerini yasal hale getiren dört yargıç hakkında en doğru kararı vermek zorundadır. mercom

Dram, Tarih, Savaş

Judgment at Nuremberg
Nüremberg Duruşması (1961) 8.3
Y: Stanley Kramer
O: Spencer Tracy, Burt Lancaster, Richard Widmark, Marlene Dietrich
T: Dram, Tarih, Savaş
Warlock (1959)

Warlock (1959)

Haydutlar yuzunden can cekismekte olan Warlock kasabasini devletin serifleri gerektigi gibi koruyamazlar.Kasaba halki da toplanarak uzman katil Blaisedelli kiralik serif olarak getirirler.Ancak Blaisedell yaninda ortagi Morgani ve baska sorunlari da getirmistir...

Romantik, Kovboy

Warlock (1959) 7.3
Y: Edward Dmytryk
O: Richard Widmark, Henry Fonda, Anthony Quinn, Dorothy Malone
T: Romantik, Kovboy
Alvarez Kelly (1966)

Alvarez Kelly (1966)

Amerika’da iç savaş zamanı… Ancak bazılarının savaş hiç umurunda değildir. Onlar ceplerini doldurmanın derdindedir. İşte onlardan biri de Alvarez Kelly (William Holden)… Savaşı fırsat bilip paraya dönüştürmek ister. Ancak sürüsünü götürmek hiç de kolay değildir. Kadınlara karşı zaafı olan Alvarez Kelly, tuzağa düşürülür. Meksikalı hayvan tüccarı Alvarez Kelly’e kim yardım edecek? Casuslar ve birbirinden güzel kadınlar kimin peşinde? Amaçları ne? Herkesin birbirine ihanet ettiği bir ortamda Alvarez Kelly kimin tarafında olacaktır?

Kovboy

Alvarez Kelly (1966) 6.3
Y: Edward Dmytryk
O: William Holden, Richard Widmark, Janice Rule, Patrick O'Neal
T: Kovboy
Yellow SkySarı Gökyüzü (1948)

Yellow Sky - Sarı Gökyüzü (1948)

Bir grup adamıyla banka soygunculuğu yapan çete reisi Stretch (Gregory Peck), son banka soygunundan sonra arkasından gelen atlı birliklerin sıkıştırmasıyla tek çareyi bir tuz gölüne kaçmakta bulur. ayrıca adamları arasında da huzursuzluk baş gösterir ve Stretch, çaldıkları parayı eşit paylara ayırarak artık kendi başlarına bakmasını söyler. Ama adamları başka çareleri olmadığı için onun peşinde tuz gölünde ilerlemeye başlar. Suzuluktan kıvrana kıvrana ilerlerler. Ve nihayetinde bir kasaba görünür, ölü bir kasaba, terk edilmiş bir kasaba... "Yellow Sky" kasabası... Acaba gerçekten terk edilmiş mi?

Suç, Kovboy

Yellow Sky
Sarı Gökyüzü (1948) 7.6
Y: William A. Wellman
O: Gregory Peck, Anne Baxter, Richard Widmark, Robert Arthur
T: Suç, Kovboy
The Long ShipsUzun Gemiler (1964)

The Long Ships - Uzun Gemiler (1964)

Frank Bengtsson'ının kitabından uyarlanan bu 1964 filminde, viking kardeşler Rolf (Richard Widmark) ve Orm (Russ Tamblyn) efsanevi altın çanı aramaya koyulurlar. Bunun içinde önce Norse Kral'ının gemisini ve güzel kızını (Beba Loncar) kaçırırlar. Moor Prensi (Sidney Poitier) onlara çok kızmıştır, bu zor macerada ayrıca ayaklanmalar ve fırtınalarla da baş etmeleri gerekmektedir.

Macera

The Long Ships
Uzun Gemiler (1964) 6.1
Y: Jack Cardiff
O: Richard Widmark, Sidney Poitier, Russ Tamblyn, Rosanna Schiaffino
T: Macera
Garden of EvilKötülük Bahçesi (1954)

Garden of Evil - Kötülük Bahçesi (1954)

Bir kadın ve kaderlerini onun peşinden sürükleyen 3 kovboyun öyküsü... Kocası altın madeninde mahsur kalan Leah, en yakın kasabaya gider ve yardım için büyük para teklif eder. Sonunda başıboş üç kovboyu bu zorlu iş için ikna eder... Hayatlarında çok fazla birşey elde edememiş Hooker, Fiske ve Daly, kaybedecek çok fazla şeyi olmayan kişilerdir ve kadına yardımcı olmaya ikna olurlar. Üstelik işin içinde iyi para da vardır. Ancak yola çıktıklarında bu işin hem kolay olmadığını, hem de vazgeçmek için çok geç olduğunu fark edeceklerdir. Başrollerinde western sinemasının usta ve emektar isimleri Gary Cooper ile Richard Widmark'ı izliyorken, yardımcı rollerde güzel oyuncu Susan Hoyward ile genelde western sinemasında yan rollerden tanıdığımız Cameron Mitchell gözümüze çarpıyor..

Aksiyon, Macera, Dram

Garden of Evil
Kötülük Bahçesi (1954) 6.8
Y: Henry Hathaway
O: Gary Cooper, Susan Hayward, Richard Widmark, Hugh Marlowe
T: Aksiyon, Macera, Dram
The Law and Jake Wade (1958)

The Law and Jake Wade (1958)

Cinayet ve soygundan tutuklu kanun kaçağı Clint Hollister dedektif Jake Wade'in yardımı ile hapisten kaçar için hapisten kaçar...

Kovboy

The Law and Jake Wade (1958) 6.9
Y: John Sturges
O: Robert Taylor, Richard Widmark, Patricia Owens, Robert Middleton
T: Kovboy
Broken LanceKırık Mızrak (1954)

Broken Lance - Kırık Mızrak (1954)

Çiftlik sahibi despot bir babanın giderek ailesini felakete sürüklenişini, hatta oğulları arasında kavgaya yol açmasını anlatan, ilgi çekici bir western. "House of Stangers" adlı filmin western olarak yeniden çevrimi olan "Kanlı Ok", Shakespeare'in "Kral Lear"ını anımsatıyor. Katy Jurado'nun Oscar'a aday gösterildiği film, En İyi Öykü dalında bu ödülü kazanmıştı.

Macera, Kovboy

Broken Lance
Kırık Mızrak (1954) 7
Y: Edward Dmytryk
O: Spencer Tracy, Robert Wagner, Jean Peters, Richard Widmark
T: Macera, Kovboy
Night and the CityGece ve Şehir (1950)

Night and the City - Gece ve Şehir (1950)

Harry Fabian ve Helen Nasseros ilk bakışta birbirlerine yakışmıyor izlenimi uyandıran bir çifttir. Harry başarısız bir avukat, Helen ise sıradan bir garsondur. İki taraf da depresif bir ruh hali içerisinde, hem kendi özellerindeki hem de ilişkilerindeki sorunlarla boğuşmaktadır. Harry bir gün, bir boksörün organizatörüne karşı verdiği oldukça önemli bir davayı kaybeder. İntikam almaya kararlı olan Harry organizatörü kendi mecrasında kıstırmaya karar verir. Boks üzerine hiçbir şey bilmese de ikna kabiliyeti sayesinde kendisine yardım edecek birilerini bulur...

Suç, Kara-Film, Gizem

Night and the City
Gece ve Şehir (1950) 8
Y: Jules Dassin
O: Richard Widmark, Gene Tierney, Googie Withers, Hugh Marlowe
T: Suç, Kara-Film, Gizem
Kiss of DeathÖlüm Öpücüğü (1947)

Kiss of Death - Ölüm Öpücüğü (1947)

Küçük bir hırsız olan Nick Bianco hapisten yeni çıkmıştır ve hayatını yola koymak istemektedir ama içinde bulunduğu şartlar ona izin vermeyecektir.

Suç, Dram, Kara-Film

Kiss of Death
Ölüm Öpücüğü (1947) 7.5
Y: Henry Hathaway
O: Victor Mature, Brian Donlevy, Coleen Gray, Richard Widmark
T: Suç, Dram, Kara-Film
Pickup on South Street (1953)

Pickup on South Street (1953)

1953 ABD yapımı film, kalabalık bir metroda başlıyor. Bir kadının çantasına uzanan yabancı bir el, yaptığı bu yankesicilikle karmaşık bir olaylar zincirini başlatacaktır. Çünkü kadın üzerinde gizli bilgilerin yer aldığı bir mikrofilmi Amerika dışına çıkaran bir şebekenin kuryesidir. Şimdi kadını takibe alan polisin işi karışmıştır. Yankesici farkında olmadan teslimatı engellemiştir.

Suç, Kara-Film, Gerilim

Pickup on South Street (1953) 7.8
Y: Samuel Fuller
O: Richard Widmark, Jean Peters, Thelma Ritter, Murvyn Vye
T: Suç, Kara-Film, Gerilim
Panic in the StreetsCaddede Panik (1950)

Panic in the Streets - Caddede Panik (1950)

New Orleans sokaklarında bir gece, hırçın serseri Blackie ve arkadaşları bir kart oyununda çok kazanan, yasadışı bir göçmeni öldürür. Ertesi sabah, Halk Sağlığı hizmetlerinden Dr Clint Reed, ölü adamın pnömonik veba olduğunu doğrular... Salgının önlenmesi için 48 saatleri vardır...

Suç, Dram, Kara-Film

Panic in the Streets
Caddede Panik (1950) 7.3
Y: Elia Kazan
O: Richard Widmark, Paul Douglas, Barbara Bel Geddes, Jack Palance
T: Suç, Dram, Kara-Film
The Bedford IncidentBedford Olayı (1965)

The Bedford Incident - Bedford Olayı (1965)

Mark Rascovitch’in bir yapıtından alındı.. Bir gazeteciyle (Sidney Poitier) NATO’da gözlemci eski subay bir destroyerde bir araya geliyorlar. Destroyerin komutanı görevine titizliğin de ötesinde bağlı bir subaydır. Hangi ülkeye ait olduğu bilinmeyen bir denizaltının varlığını öğrenince hemen alarm veriyor. Komutanın kararı denizaltıya hucum etmektir. Buna karşılık gözlemci subay onun bu krarına karşı çıkmaktadır.Daha sonra denizaltının nükleer silahlarla yüklü bir Rus denizaltısı olduğu anlaşılır.

Dram, Gerilim

The Bedford Incident
Bedford Olayı (1965) 7.5
Y: James B. Harris
O: Richard Widmark, Sidney Poitier, James MacArthur, Martin Balsam
T: Dram, Gerilim