Raymond Massey Filmleri İzle

East of EdenCennetin Doğusu (1955)

East of Eden - Cennetin Doğusu (1955)

Birinci Dünya Savaşı’na henüz katılmakta olan 1917 Amerika’sındayız. Cal ve aron başarılı ve mütevazi bir çiftçinin çocuklarıdır. Cal her zaman babasının Aron’ı daha çok sevdiğini düşünmüştür. Ayrıca iki çocuk da annelerinin öldüğünü ve şu an cennette olduğunu zannetmektedirler. Fakat Cal aslında bunun bir yalan olduğunu tesadüfi bir şekilde keşfederek, annesinin kendilerine çok yakın bir kasabada konuşlanan bir genelevin sahibi olduğunu öğrenir. Usta yönetmen Elia Kazan imzası taşıyan film John Steinbeck’in aynı isimli romanının ikinci yarısından uyarlanmıştır.

Dram

East of Eden
Cennetin Doğusu (1955) 8
Y: Elia Kazan
O: Julie Harris, James Dean, Raymond Massey, Burl Ives
T: Dram
The Woman in the WindowPenceredeki kadin (1944)

The Woman in the Window - Penceredeki kadin (1944)

Gotham College profesörü Wanley sokaktan geçerken bir kadın portresi görür ve hayranlıkla uzunca süre bu resime bakar. Portre saplantı haline gelir.Derken Wanley, onun portresini hayranlıkla izlerken Portredeki kadın karşısına biranda çıkar ve onu dairesine ve şampanya içmeye davet eder. İçkilerini yudumlarken kadının kocası ikisini birlikte yakalar ve profesörü Wanley yanlışlıkla adamı öldürür..Profesör olayı örtbas etmek için kadınla birlikte iş birliği yapar. Polislerlerse ipucu için herkesi sorgulamaya başlar...

Suç, Dram, Kara-Film

The Woman in the Window
Penceredeki kadin (1944) 7.7
Y: Fritz Lang
O: Edward G. Robinson, Joan Bennett, Raymond Massey, Edmund Breon
T: Suç, Dram, Kara-Film
Arsenic and Old LaceArsenik Kurbanları (1944)

Arsenic and Old Lace - Arsenik Kurbanları (1944)

Cary Grant ve ona eşlik eden müthiş bir oyuncu kadrosu, Joseph Kesselring’in 1941 tarihli Brodway oyunundan Frank Capra’nın uyarladığı bu komedi klasiğinde buluşuyor. Yorgun tiyatro eleştirmeni Mortimer Brewster’ın (Grant) şüpheli şahıslara zehirli içki içiren iki halası (Josephine Hull and Jean Adair), Boris Karfoff’a benzeyen sosyopat bir kardeşi (Raymond Massey), kendini Teddy Roosevelt sanan bir başka çatlak kardeşi, yeni evlendiği sabırsız bir eşi ve herşeyi yoluna sokmak için sadece bir gecesi vardır. Bu sirkin ortasında Cary Grant’in yüzü bir palyaço gibi şaşkın ifadeler alır, doğal atletik yapısı lastik bacaklı bir balerin gibi şekilden şekle girerken gülmekten kırılacaksınız.

Komedi, Suç

Arsenic and Old Lace
Arsenik Kurbanları (1944) 8.1
Y: Frank Capra
O: Cary Grant, Priscilla Lane, Raymond Massey, Jack Carson
T: Komedi, Suç
Things to ComeGelecek Şeyler (1936)

Things to Come - Gelecek Şeyler (1936)

1940 yılında, giderek bir refah ve tüketim toplumu olma yolundaki İngiltere aniden saldırıya uğrar ve on yıllar sürecek bir dünya savaşı başlar. Medeniyet neredeyse çöker, imalat, ticaret durur, insan ırkı ilkel bir şekilde hayatta kalmaya çabalar. 1966’da ortaya çıkan bir salgın hastalık sonucu insan nüfüsu iyice ufalır ve küçük gruplar halinde yaşamaya başlar. Savaşın neden çıktığını bile hatırlamaz.Bir gün kökeni belirsiz tuhaf bir uçan araç, sefil bir şekilde hayatta kalmaya çalışanları ziyaret eder. Aracın pilotu, medeniyeti tekrar kurmak için sıfırdan çalışmalara başlamış bir organizasyondan söz eder ve insanlara umut aşılar. Gerçekten de takip eden on yıllar boyunca insanlık kendine güvenini kazanır ve yer altına yaşadığı yeni şehirler inşa eder.2035 yılına gelindiğinde insanlık doğal evriminde bir basamak daha atlamak üzeredir: Ay’a ilk insan yollanacaktır. Ancak gereğinden fazla bilimsel ilerlemenin tekrar insanlığa felaket getireceği inancını taşıyan kalabalık bir grup vardır.Efsanevi Alexander Korda’nın yapımcılığını üstlendiği 1936 tarihli filmin senaryosunu H.G. Wells, üç yıl önceki kendi yazdığı Shape of Things to Come’dan uyarlamıştır. Çekildiği dönem için müthiş sayılacak özel efektlerle, dev bir epik film olarak sinema tarihine imzasını atmıştır.Ç.K.

Bilim-Kurgu

Things to Come
Gelecek Şeyler (1936) 6.8
Y: William Cameron Menzies
O: Raymond Massey, Edward Chapman, Ralph Richardson, Margaretta Scott
T: Bilim-Kurgu