Philip Seymour Hoffman Filmleri İzle

Synecdoche, New YorkNew York Yanılsamaları (2008)

Synecdoche, New York - New York Yanılsamaları (2008)

Hollywood'un ayrıksı, kendi kendiyle dalga geçebilen, komplekssiz senaristlerinden Kaufman, bu defa kamera arkasına geçiyor. Daha önce, özellikle "John Malkovich Olmak" ve "Eternal Sunshine of the Spotless Mind" gibi destansı filmlerde bir senarist olarak sıradışı yeteneğini izleyiciye ispatlayan yönetmen, New York Yanılsamaları adlı bu filmiyle de yönetmen kimliğiyle beğeni kazandı. Filmde, tiyatro yönetmeni olan Caden Cotard'ın dünyasına bir bakış atacağız. Cotard, bir yandan işiyle uğraşırken, bir yandan da hayatındaki kadınlarla cebelleşmektedir. Aklına son tiyatro oyunu için bir fikir gelen Cotard, bir deponun içerisine New York’un doğal büyüklükte olan bir kopyasını yaratır. Deneyimli oyuncu kadrosuyla merak uyandıran "New York Yanılsamaları", Charlie Kaufman'ın ilk filmi...

Komedi, Dram

Synecdoche, New York
New York Yanılsamaları (2008) 7.4
Y: Charlie Kaufman
O: Philip Seymour Hoffman, Catherine Keener, Sadie Goldstein, Tom Noonan
T: Komedi, Dram
The SavagesSavage Ailesi (2007)

The Savages - Savage Ailesi (2007)

Jon, işini oldukça ciddiye alarak yapan bir yazardır. Brecht üzerine yazdığı kitabı etraftan iyi tepkiler alacak gibi görünmektedir. Ancak beklediği olmaz ve Jon, oldukça başarılı bir akademisyen olan babasının gölgesinde kalır. John'un büyük hırsı, babasının kendine duyduğu güvenin altında ezilmektedir. Savage ailesinin her ferdi, kendi başlattıkları soğuk bir savaşın ortasında kalacaklardır. Her fert, düşmanını da dostunu da karıştırır hale gelecektir.

Komedi, Dram

The Savages
Savage Ailesi (2007) 7.2
Y: Tamara Jenkins
O: Laura Linney, Philip Seymour Hoffman, Philip Bosco, Peter Friedman
T: Komedi, Dram
Charlie Wilson's WarCharlie Wilson'in savasi (2007)

Charlie Wilson's War - Charlie Wilson'in savasi (2007)

Film, iniş çıkışları, vatani hisleri ve politik zeka vurguları ile gerçek bir hayat öyküsünden alınmıştır. Charlie Wilson, Teksaslı bir kongre üyesidir. Afganista’da Sovyet işgali esnasında komünizm karşıtı direnç gösteren mücahitlere el altından silah ve maddi destek temin eden kişidir. Onun en yakını, koruyup kollayanı, zaman zaman da sevgilisi olan Joanne Herring ise sayılı zenginlerdendir. Aynı zamanda da antikomünisttir. Birlikte yaptıkları bu silah temini işi ile Sovyet işgalini bitirmişlerdir. Göz kamaştırıcı başarıları ile ün saldılar. Film 65. Altın Küre Ödülleri’ne beş dalda aday gösterilmiştir.

Biografi, Komedi, Dram

Charlie Wilson's War
Charlie Wilson'in savasi (2007) 7.1
Y: Mike Nichols
O: Tom Hanks, Amy Adams, Julia Roberts, Philip Seymour Hoffman
T: Biografi, Komedi, Dram
Before the Devil Knows You're DeadŞeytan Duymadan Önce (2007)

Before the Devil Knows You're Dead - Şeytan Duymadan Önce (2007)

Maddi zorluğa düşen borsa simsarı Andy ve kardeşi Hank, anne ve babalarının sahip olduğu mücevherci dükkânını soymaya karar verirler fakat şansları iyi gitmez. Andy ve Hank'in babaları, peşinde olduğu suçluların oğulları olduğundan habersizce adaletin yerini bulmasını beklerken kardeşler, Andy'nin eşi Gina ile birlikte başarısız soygun girişimlerinin tüm sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalırlar.Oscar sezonu yaklaşırken, tahmin ve bahis sitelerine göre bu senenin en şanslı 5 filminden birisi olan Şeytan Duymadan Önce, en az beş dalda Oscar’a aday gösterilecek. Film ülkemizde Sinema-Tarih Buluşması’nın açılışında yer aldı.

Suç, Dram, Gerilim

Before the Devil Knows You're Dead
Şeytan Duymadan Önce (2007) 7.3
Y: Sidney Lumet
O: Philip Seymour Hoffman, Ethan Hawke, Albert Finney, Marisa Tomei
T: Suç, Dram, Gerilim
Jack Goes BoatingJack'in Kayık Gezintisi (2010)

Jack Goes Boating - Jack'in Kayık Gezintisi (2010)

Bir limuzin şöforü olan Jack, yeni tanıştığı Connie'yle hem özgüvenini hem de yaşama arzusunu yeniden kazanmıştır. Connie sayesinde yemek yapmayı öğrenmeye karar vermiş, işini değiştirmeyi düşünmüş, hatta gölde kayıkla gezmek için yüzme dersleri bile almaya başlamıştır. Ne var ki, Connie'yle Jack yakınlaşırken dostları Clyde ve Lucy'nin evliliği kötüye gitmektedir...

Komedi, Dram, Romantik

Jack Goes Boating
Jack'in Kayık Gezintisi (2010) 6.4
Y: Philip Seymour Hoffman
O: Philip Seymour Hoffman, John Ortiz, Richard Petrocelli, Tom McCarthy
T: Komedi, Dram, Romantik
25th Hour25. Saat (2002)

25th Hour - 25. Saat (2002)

Monty Brogan, tüm hayatını muhtelif suçların içerisinde debelenerek harcamıştır. Ancak artık kaçacak gücü kalmamış ve aynasızlar karşısında yenilmiştir. Tam yedi yıllık bir cezaya çarptırılmıştır. Artık hapse girmeden önce, dışarıdaki hayatında ise sadece yirmi dört saati kalmıştır. Bu kısa süreyi en yakın arkadaşlarıyla ve sevdiği kadınla, son derece sıradan bir günmüş gibi geçirmeye karar verir. Ancak vakit ilerledikçe Brogan'ın hayatındaki sürprizler birer birer patlamaya devam edeceklerdir.Spike Lee'nin yönettiği filmin başrollerinde Edward Norton ve Philip Seymour Hoffman gibi oyuncular yer alıyor.

Suç, Dram

25th Hour
25. Saat (2002) 7.7
Y: Spike Lee
O: Edward Norton, Philip Seymour Hoffman, Barry Pepper, Rosario Dawson
T: Suç, Dram
A Late QuartetSon Konser (2012)

A Late Quartet - Son Konser (2012)

25 yıldır birlikte çalan bir yaylı çalgılar dörtlüsünün dengesi, içlerinden birinin Parkinson hastalığına yakalanıp emekli olmasıyla bozulur. Gruba genç bir müzisyenin katılması ve kemancının solo bir kariyer sürme ısrarı, grupta ego yarışıyla beraber pek çok huzursuzluk da başlatacaktır…

Dram, Müzik

A Late Quartet
Son Konser (2012) 7.1
Y: Yaron Zilberman
O: Catherine Keener, Christopher Walken, Philip Seymour Hoffman, Mark Ivanir
T: Dram, Müzik
God's PocketTanrı'nın Cebi (2014)

God's Pocket - Tanrı'nın Cebi (2014)

Leon bir şantiye işçisidir ve bir gün başına bir ‘iş kazası’ gelir ve hayatını kaybeder. Leon’un öldüğünü duyan üvey babası Mickey alelacele onu gömmek ister. Fakat annesini gerçekleri öğrenmek için bunu reddeder. Şimdi Mickey, gömemediği bir ceset, cevaplarla tatmin edemediği bir eş ve başına yıkılan borçlarla yüz yüzedir… John Slattery’nin yönetmenliğini üstlendiği filmde başrolleri, Philip Seymour Hoffman, Christiana Hendricks ve Richard Jenkins üstleniyor. Filmin senaryosu ise Peter Dexter’ın romanından yönetmen Slattery ve Alex Metcalf tarafından uyarlanmış.

Suç, Dram

God's Pocket
Tanrı'nın Cebi (2014) 6.1
Y: John Slattery
O: Christina Hendricks, Philip Seymour Hoffman, Eddie Marsan, Caleb Landry Jones
T: Suç, Dram