Morris Carnovsky Filmleri İzle

Cyrano de Bergerac (1950)

Cyrano de Bergerac (1950)

Bazen bir burun bile insanın hayat çizgisini bütünüyle değiştirme gücüne sahip olabilir. Cryano de Bergerac, son derece cesur ve romantik bir silahşördür. Şiirle iç içe duruşu ile göz kamaştırıcı bir tiptir aslında ancak onun tüm kadınların kalbini çalabilmesine engel bir burnu vardır. O burun o kadar büyüktür ki her şeyi gölgeye düşürür. Cyrano’nun hayallerini süsleyen genç ve güzel Roxanne, birliğe yeni katılan yakışıklı çömez Christian’ın da fazlası ile hoşuna gitmektedir. Cyrano, kendisine çare olamayacağına inandığı için Christian için bir iyilik yapar ve Roxanne’i kazanması için onun yerine şiirler yazar. Bu şiirlerle Christian’a aşık olan Roxanne, gerçeği bilse hayat bambaşka olabilir. Herkes için. Cesar ve Oscar ödüllü film, Edmond Rostand’ın eşsiz piyesinden uyarlanmıştır.

Dram, Romantik

Cyrano de Bergerac (1950) 7.6
Y: Michael Gordon
O: José Ferrer, Mala Powers, William Prince, Morris Carnovsky
T: Dram, Romantik
Gun Crazy (1950)

Gun Crazy (1950)

Bart Tare, küçüklüğünden bu yana silahlara tutkundur. O kadar meraklıdır ki 14 yaşında bir dükkandan silah çalar. Bu yüzden birkaç yılını ıslahevinde geçirmek zorunda kalır. Oradaki cezasını bitirir bitirmez orduya yazılır ve verdiği hizmetlerden sonra büyüdüğü kasabaya geri döner. Eski dostu Clayde kasabanın şerifi olmuştur. Bir arkadaşlarını daha yanlarına alan ikili kasabanın sirkine gider. Atıcılık bölümüne geldiklerinde Annie Laurie Starr adlı genç kadınmın yaptığı atışlar dikkatlerini çeker. Bart, Annie'ye meydan okumaya karar verir ve ikilinin atıcılık yarışını kazanır. Annie ve Bart arasında bir yakınlaşma başlar. Bu sırada Bart'ın yeteneğini fark eden sirkin patronu Packett, onu hemen işe almaya karar verir. Ancak Annie ve Bart arasında filizlenen aşk onun hiç de hoşuna gitmeyecektir.

Suç, Dram, Kara-Film

Gun Crazy (1950) 7.7
Y: Joseph H. Lewis
O: Peggy Cummins, John Dall, Berry Kroeger, Morris Carnovsky
T: Suç, Dram, Kara-Film
Dead ReckoningÖlü Hesaplaşma (1947)

Dead Reckoning - Ölü Hesaplaşma (1947)

Kimseye Güvenmiyordu özellikle Kadınlara!Rip Murdock ve Johnny Darke Washington'a giderlerken bir gün Johnny ortadan kayboluyor ve sonra öldüğü ortaya çıkıyor. Rip, Johnny'nin birini öldürdüğü için suçlandığını öğrendiğinde işin aslını öğrenmeye karar veriyor.Bu araştırma sırasında Johnny'nin öldürdüğü düşünülen adamın karısı Coral'a aşık oluyor.

Suç, Dram, Kara-Film

Dead Reckoning
Ölü Hesaplaşma (1947) 7.2
Y: John Cromwell
O: Humphrey Bogart, Lizabeth Scott, Morris Carnovsky, Charles Cane
T: Suç, Dram, Kara-Film