Lauren Bacall Filmleri İzle

Key LargoÖlüm gemisi (1948)

Key Largo - Ölüm gemisi (1948)

Fırtına, üçü masum biri katil üç insanı tek bir yerde mahsur bırakmıştır. Dışarıdaki bu fırtınaya rağmen Key Largo'daki otelin içerisinde yaşananlar çok daha korkunçtur. İnsanlara acı çektirmekten çok hoşlanan bir mafya patronu olan Johnny Rocco, hiçbir günahı olmayan üç insanı elinde tutmaktadır. Aralarındaki eski bir asker, Rocco'ya karşı koyabilecek olan tek adamdır. Ancak savaşın gerçekleri onu çoktan yorgun düşürmüştür. Amerikan Sineması'nın en önemli yönetmenlerinden biri olan John Huston'ın önemli filmlerinden biri olan Ölüm Gemisi, tiyatrodan sinemaya bir uyarlama...

Suç, Dram, Kara-Film

Key Largo
Ölüm gemisi (1948) 7.9
Y: John Huston
O: Humphrey Bogart, Edward G. Robinson, Lauren Bacall, Lionel Barrymore
T: Suç, Dram, Kara-Film
Dark PassageKaranlik geçit (1947)

Dark Passage - Karanlik geçit (1947)

Vincent Parry (Humphrey Bogart) işlemediği bir cinayetten dolayı hapse atılır. Suçsuzluğunu kanıtlamak için hapisten kaçar. Yüzünü plastik cerrahiyle değiştirir ve bu intikam yolunda, Vincent'ın suçsuz olduğundan emin olan Irene Jansen (Lauren Bacall) ona yardım edecektir.

Kara-Film, Gerilim

Dark Passage
Karanlik geçit (1947) 7.6
Y: Delmer Daves
O: Humphrey Bogart, Lauren Bacall, Bruce Bennett, Agnes Moorehead
T: Kara-Film, Gerilim
The Big SleepBüyük Uyku (1946)

The Big Sleep - Büyük Uyku (1946)

Özel dedektif Philip Marlowe, General Sternwood tarafından gösterişli malikanesine davet edilir. General, dedektif Marlowe’dan, kızı Carmen’in bir kitapçıya olan kumar borçlarını halletmesini ister. Ancak General’in diğer kızı Vivian, durumdan şüphelenerek babasının asıl amacının, bir ay önce kaybolan yakın arkadaşı Sean Regan’ı bulmak olduğunu düşünür ve bunu dedektif Marlowe’la paylaşır. Yine de görevinden şaşmayan Marlowe, kitapçıya giderek olayları incelemeye başlar. Dükkanın sahibi Geiger’ı evine kadar takip eden dedektif burada duyduğu bir silah sesi ve içeride karşılaştığı manzara sonrasında içinden çıkılması güç bir görevle karşı karşıya olduğunu anlayacaktır. Kara film türünün en etkileyici yapıtlarından biri olan The Big Sleep, aynı isimli romandan usta yönetmen Howard Hawks tarafından beyaz perdeye uyarlanmıştır.

Suç, Kara-Film, Gizem

The Big Sleep
Büyük Uyku (1946) 8.1
Y: Howard Hawks
O: Humphrey Bogart, Lauren Bacall, John Ridgely, Martha Vickers
T: Suç, Kara-Film, Gizem
Young Man with a Horn (1950)

Young Man with a Horn (1950)

kirk douglas'ın başrolünde yer aldığı bir film. kız kardeşinden başka kimsesi olmayan bir çocuğun bir adamın saksafon çalışına tanık olunca olmak istediği kişiyi, yapmak istediği işi fark etmesini konu alıyor. çok yeteneklidir bu çocuk. art adındaki bu usta saksafoncu, çocuğa/richard'a her şeyi öğretir. sonrasında çocuk büyür, yeteneği gelişir, çeşitli yerlerde çalmaya devam eder ve ünlenir. ona âşık olan şarkıcı kadının dediği gibi saksafonuyla evlenmiştir. iyi niyetli birisidir. öyle ki bir mekânda çaldıktan sonra yorgun olsa bile ustası art'ın yaşlılıktan dolayı işten atılmaması için art'ın yanında da çalar. ustasının üzerindeki emekleri unutmamıştır zira. şan şöhretin de onun için önemli olmadığını görürüz. onun için önemli olan rahatça saksafonunu çalabilmektir. lakin sonra bir kırılma yaşanır. lauren baccal'ın klasik femme fatale karakteri öyküye girer ve karakteri arkadaşlarından, ustasından, saksafonundan uzaklaştırır.

Biografi, Dram, Müzik

Young Man with a Horn (1950) 7.2
Y: Michael Curtiz
O: Kirk Douglas, Lauren Bacall, Doris Day, Hoagy Carmichael
T: Biografi, Dram, Müzik
HarperHedefi Arıyorum (1966)

Harper - Hedefi Arıyorum (1966)

Lew Harper, kaçırılan kocasını bulması için zengin bir Kaliforniyalı kadın tarafından tutulan cool bir özel dedektiftir..

Aksiyon, Suç, Dram

Harper
Hedefi Arıyorum (1966) 7
Y: Jack Smight
O: Paul Newman, Lauren Bacall, Julie Harris, Arthur Hill
T: Aksiyon, Suç, Dram
To Have and Have NotMalik Olmak veya Olmamak (1944)

To Have and Have Not - Malik Olmak veya Olmamak (1944)

İkinci Dünya Savaşı döneminde Nazi işgaline uğrayan Fransız adası Martinique'de geçen hikayede, Harry arkadaşı Eddie ile birlikte turistlere tekne kiraladıkları küçük bir işletmenin sahibidir. Devam eden savaş nedeniyle işleri bir hayli bozulmuş olan Harry, aklının ucundan dahi geçmeyecek yolculuklar üzerinden para kazanmak zorunda kalır. Harry günlerden bir gün adaya yolu düşen güzel Amerikalı Marie 'Slim' Browning ile karşılaşır. İkisi arasında tüm farklılıklarına rağmen fırtınalı bir aşk başlar...Ernest Hemingway'in aynı adlı eserinden serbestçe uyarlanan filmin yönetmeni usta sinemacı Howard Hawks. Başrollerdeyse unutulmaz çift Humphrey Bogart ve Lauren Bacall yer alıyor.

Macera, Komedi, Romantik

To Have and Have Not
Malik Olmak veya Olmamak (1944) 8
Y: Howard Hawks
O: Humphrey Bogart, Walter Brennan, Lauren Bacall, Dolores Moran
T: Macera, Komedi, Romantik
Written on the WindAşk Rüzgârları (1956)

Written on the Wind - Aşk Rüzgârları (1956)

Written on the Wind Melodramların büyük ustası Douglas Sirk'in yönettiği 1956 yapımı bir Amerikan filmidir. Robert Wilder'ın 1946'da yazdığı aynı adlı çok satan romanından sinemaya aktarılmıştır. Romanın o yıllarda ünlü olan melankolik şarkıcı Libby Holman ile bir tütün kralının varisi (Filmde petrol kralı olmuş) Smith Reynolds arasında yaşanmış gerçek bir aşk skandalına dayandırıldığı söylenmektedir. Günümüzün "Dallas" "Hanedan" benzeri TV dizilerinin atası sayılabilecek bu filmde bir petrol kralının oğlu ile aşk yaşayıp evlenen sekreterin (Lauren Bacall) bu garip ve şımarık aile içindeki ilişkileri anlatılmaktadır.

Dram

Written on the Wind
Aşk Rüzgârları (1956) 7.5
Y: Douglas Sirk
O: Rock Hudson, Lauren Bacall, Robert Stack, Dorothy Malone
T: Dram
How to Marry a MillionaireMilyoner Avcıları (1953)

How to Marry a Millionaire - Milyoner Avcıları (1953)

Marilyn... Söylediğinde herkesin aklında Hollywood'un en çekici ikonu beliren isim. O, İyi niyetli bir diva, seksi vücut kıvrımları ve küstah ama seksi gülüşüyle şehvet uyandıran bir kadındı. Ayrıca film yapmanın sınırlarını zorlayarak, adımlarını takip eden aktristler için bir öncü oldu. Kariyerin en iyi komedi performanslarından birini sergilediği Milyoner Avcıları'nda Marilyn, kendisi gibi zengin koca bulmak isteyen iki arkadaşı ile Manhattan'ın çatı katında ev tutan güzel ve genç bir manken olarak izleyici ile buluşuyor.

Komedi, Dram, Romantik

How to Marry a Millionaire
Milyoner Avcıları (1953) 7
Y: Jean Negulesco
O: Betty Grable, Marilyn Monroe, Lauren Bacall, David Wayne
T: Komedi, Dram, Romantik