Kevin Spacey Filmleri İzle

Rebel in the RyeÇavdar Tarlasındaki Asi (2017)

Rebel in the Rye - Çavdar Tarlasındaki Asi (2017)

1951 tarihli Gönülçelen (ülkemizdeki adı yeni basımlarda 'Çavdar Tarlasında Çocuklar' olarak değişen) romanıyla hatırlanan ve münzevi yaşam tarzıyla dikkat çeken yazarın asi gençlik yıllarını, İkinci Dünya Savaşı'nda kanlı cephede verdiği mücadeleyi, yaşadığı büyük aşk ve büyük kaybı, The New Yorker tarafından reddedilişini ve ikonik kitabının yaratımına olanak veren Travma sonrası stres bozukluğu (PTSD) ile mücadelesini beyaz perdeye taşıyacak.

Biografi, Dram

Rebel in the Rye
Çavdar Tarlasındaki Asi (2017) 6.4
Y: Danny Strong
O: Zoey Deutch,Kevin Spacey,Sarah Paulson
T: Biografi, Dram
Pay It Forwardİyilik Yap, İyilik Bul (2000)

Pay It Forward - İyilik Yap, İyilik Bul (2000)

Bir adamın hayatında görmediği bir yabancıya son model bir jaguar hediye etmesi ne anlama gelir? Sorunlu bir aile hayatı olan Trevor isimli genç öğrenci yeni rehberlik öğretmenin verdiği ödevde kurduğu hayali bir dünya gerçek dünyayı da etkisi altına almaya başlamaktadır. Trevor'un idealindeki dünyada çevresinden iyilik gören biri, hiç tanımadığı üç kişiye iyilik yapacaktır ve bir şekilde bu iyiliklerin karşılığını alacaktır. Böylece dünyanın daha güzel bir yer olacağını inanmaktadır. Bu esnada rehberlik öğretmeni başta olmak üzere hikayedeki karakterlerin hayatlarında değişiklikler olmaya başlar. Trevor'un kağıt üzerindeki dünyası sadece basit bir hayal midir?

Dram

Pay It Forward
İyilik Yap, İyilik Bul (2000) 7.1
Y: Mimi Leder
O: Kevin Spacey, Helen Hunt, Haley Joel Osment, Jay Mohr
T: Dram
K-PAX (2001)

K-PAX (2001)

Prot isimli esrarengiz bir adam, tuhaf tavırları nedeniyle bir psikiyatri kliniğinde stabilize hale getirilmeye çalışılmaktadır. Prot, K-PAX isimli bir gezegenden geldiğini iddia etmekte ve doktorların tüm karşı çıkışlarına rağmen sunduğu bu geçmişinde diretmektedir. Onunla ilgilenen doktor olan Mark Powell ise bu adamın sadece kendisini değil, diğer insanları da anlattığı hikayelerle etkilediğini fark eder. Prot'un tüm anlattıkları insanların kafasını günden güne biraz daha kurcalamaya başlayacaktır.

Dram, Bilim-Kurgu

K-PAX (2001) 7.4
Y: Iain Softley
O: Kevin Spacey, Jeff Bridges, Mary McCormack, Alfre Woodard
T: Dram, Bilim-Kurgu
21 (2008)

21 (2008)

Ben Campbell (Jim Sturgess) okul masraflarını ödemek için paraya ihtiyacı olan ve yanıtı kartlarda arayan, zeki ama utangaç bir M. I. T. Massachusets Teknoloji Enstitüsü öğrencisidir. Okulun en yetenekli öğrencilerinin dahil olduğu ve her hafta sonu sahte kimliklerle Vegas’a giden yirmi bir oyununda durumu kendi lehine çevirmeyi bilen bir gruba alınır.Alışılmamış matematik profesörü ve istatistik konusunda dahi olan Micky Rosa (Kevin Spacey)’nın önderliğinde, şifreyi kırarlar. Kartları sayıp karmaşık bir işaret sistemi kullanan ekip, kumarhaneleri soyup soğana çevirebilecektir. Paranın, Vegas’a özgü yaşam tarzının ve hem akıllı hem seksi takım arkadaşı Jill Taylor (Kate Bosworth)’ın cazibesine kapılan Ben, sınırları zorlamaya başlar.Kart saymak yasadışı değilse de, ortada çok yüksek miktarlar dönmektedir. Sadece sayıları çözmek değil, kumarhanenin korkutucu güvenlik görevlisi Cole Williams (Laurence Fishburne)’ın da bir adım önünde olmak gerekmektedir...

Biografi, Suç, Dram

21 (2008) 6.8
Y: Robert Luketic
O: Jim Sturgess, Kevin Spacey, Kate Bosworth, Aaron Yoo
T: Biografi, Suç, Dram
The Shipping NewsÇok Özel Haber (2001)

The Shipping News - Çok Özel Haber (2001)

New York taşrasında yaşayan, üçüncü sınıf bir gazeteci olan Quoyle, ayrıldığı karısını bir trafik kazasında kaybettikten sonra, ruhsal çöküntü içine girerek memleketi olan New Foundlands’da kızı ve teyzesiyle birlikte mütevazi bir hayata adım atar.Bu garip balıkçı kasabasında, yerel bir gazete olan The Gammy Bird’de çalışmaya başlayan Quoyle, Wavey adlı bir kadına aşık olur ve yaşamı tümden değişir.

Dram

The Shipping News
Çok Özel Haber (2001) 6.8
Y: Lasse Hallström
O: Kevin Spacey, Julianne Moore, Judi Dench, Cate Blanchett
T: Dram
The RefÇattık Belaya (1994)

The Ref - Çattık Belaya (1994)

Ortağı tarafından yarıyolda bırakılan Bir kedi hırsızının, Noel arifesinde başına gelen komik olaylar..

Komedi, Suç, Dram

The Ref
Çattık Belaya (1994) 6.9
Y: Ted Demme
O: Denis Leary, Judy Davis, Kevin Spacey, Robert J. Steinmiller Jr.
T: Komedi, Suç, Dram
A Time to KillÖldürme Zamanı (1996)

A Time to Kill - Öldürme Zamanı (1996)

Mississippi'li bir fabrika işçisi olan Carl Lee Hailey (Samuel L. Jackson), on yaşındaki kızı Tonya'nın gözü dönmüş iki beyaz ırkçı tarafından saldırıya uğraması sonucunda haklı olarak çok sinirleniyor ve bu iki adamı gördüğü ilk yerde öldürmeye teşebbbüs ediyor... Böylece bir anda 'suçlu' durumuna düşen Carl Lee, Jake Brigance (Matthew McConaughey) isimli bir avukatı savunma için tutuyor...

Suç, Dram, Gerilim

A Time to Kill
Öldürme Zamanı (1996) 7.4
Y: Joel Schumacher
O: Matthew McConaughey, Sandra Bullock, Samuel L. Jackson, Kevin Spacey
T: Suç, Dram, Gerilim
See No Evil, Hear No EvilBana Göz Kulak Ol (1989)

See No Evil, Hear No Evil - Bana Göz Kulak Ol (1989)

Biri sağır diğeri kör olan ama bu kusurlarını kabul etmeyen iki arkadaşın başına gelen komik olaylar..Bir adam öldürülür.Cinayetin tek tanıkları sağır olan Dave Lyons(Gene Wilder) ve kör olan Wallace 'Wally' Karue(Richard Pryor) dir.İki sıradışı adam elele vererek suçlularla mücadeleye başlarlar.Gene Wilder ve Richard Pryor ikilisinden harika bir komedi.tavsiye ederim hiç böyle gülmemiştiniz diyeceksiniz midenize kramplar girecekler.

Komedi, Suç, Gerilim

See No Evil, Hear No Evil
Bana Göz Kulak Ol (1989) 6.8
Y: Arthur Hiller
O: Richard Pryor, Gene Wilder, Joan Severance, Kevin Spacey
T: Komedi, Suç, Gerilim
L.A. ConfidentialLos Angeles Sırları (1997)

L.A. Confidential - Los Angeles Sırları (1997)

Los Angeles Sırları, 1998 yılında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Kim Basinger) ve En İyi Uyarlama Senaryo (Brian Helgeland ve Curtis Hanson) dallarında Oscar kazandı. Yönetmen Curtis Hanson ve olağanüstü oyuncu kadrosu, James Ellroy'un 1950'li yıllarda Los Angeles Polis Departmanı'ndaki yozlaşmayı anlatan romanını başarıyla beyaz perdeye taşıyor. Üç polis (Kevin Spacey, Russell Crowe, Guy Pearce), bir telekız (Kim Basinger), esrarengiz bir milyoner (David Strathairn), bir bulvar gazetesi muhabiri (Danny DeVito) ve başmüfettiş (James Cromwell) rollerindeki ünlü oyuncular, olağanüstü bir performans gösteriyorlar.

Suç, Dram, Gizem

L.A. Confidential
Los Angeles Sırları (1997) 8.3
Y: Curtis Hanson
O: Kevin Spacey, Russell Crowe, Guy Pearce, James Cromwell
T: Suç, Dram, Gizem
MoonAy (2009)

Moon - Ay (2009)

Ay toprağından bir enerji kaynağı olan Helyum_3 çıkartan bir maden şirketinin elemanı Sam Bell'i izliyor...3 yıl boyunca aydaki bir üste çalışan Sam'e sadece GERTY adında bir yapay zekâ robotu eşlik eder. Sam'in dönmesine iki hafta kala üste tuhaf şeyler meydana gelmeye başlar; halüsinasyonların ardından bir kaza olur ve Sam yaralanır...

Dram, Bilim-Kurgu

Moon
Ay (2009) 8
Y: Duncan Jones
O: Sam Rockwell, Kevin Spacey, Dominique McElligott, Rosie Shaw
T: Dram, Bilim-Kurgu
Margin CallOyunun Sonu (2011)

Margin Call - Oyunun Sonu (2011)

Bir yatırım bankası, müşterilerine yüksek riskli yatırım araçları satarak milyon dolarlar kazanırken, bu satışları; piyasanın giderek kararsızlaşan durumdan haberdar etmeyerek yapmaktadır. Olayın patlak vereceği gün öncesi; 2 genç broker risk seviyesinin güvenlik bariyerini geçtiğini ve şirketin tüm mal varlığı portföyünün felakete doğru gittiğini fark eder. İşin acıklı tarafı, Wall Street'deki diğer firmalar da benzer satışları aynı yöntemle yapmıştır ve hepsi aynı sonla karşı karşıyadır. Durumdan haberdar olan firmanın üst yönetimi acilen gece yarısı toplantsı düzenler ve 2 ana seçenek üzerinde müzakereye başlar. Ya 107 yıllık firmanın Wall Street'in kalanıyla birlikte iflas etmesine göz yumacaklardır ya da durumdan ilk haberdar olan kişiler olmalarının avantajını kullanarak firmanın ayakta kalabilme şansının olduğu ancak müşterilerini kazıklayacakları bir planı uygulayacaklardır.

Dram, Gerilim

Margin Call
Oyunun Sonu (2011) 7.1
Y: J.C. Chandor
O: Kevin Spacey, Paul Bettany, Jeremy Irons, Zachary Quinto
T: Dram, Gerilim