José Ferrer Filmleri İzle

Cyrano de Bergerac (1950)

Cyrano de Bergerac (1950)

Bazen bir burun bile insanın hayat çizgisini bütünüyle değiştirme gücüne sahip olabilir. Cryano de Bergerac, son derece cesur ve romantik bir silahşördür. Şiirle iç içe duruşu ile göz kamaştırıcı bir tiptir aslında ancak onun tüm kadınların kalbini çalabilmesine engel bir burnu vardır. O burun o kadar büyüktür ki her şeyi gölgeye düşürür. Cyrano’nun hayallerini süsleyen genç ve güzel Roxanne, birliğe yeni katılan yakışıklı çömez Christian’ın da fazlası ile hoşuna gitmektedir. Cyrano, kendisine çare olamayacağına inandığı için Christian için bir iyilik yapar ve Roxanne’i kazanması için onun yerine şiirler yazar. Bu şiirlerle Christian’a aşık olan Roxanne, gerçeği bilse hayat bambaşka olabilir. Herkes için. Cesar ve Oscar ödüllü film, Edmond Rostand’ın eşsiz piyesinden uyarlanmıştır.

Dram, Romantik

Cyrano de Bergerac (1950) 7.6
Y: Michael Gordon
O: José Ferrer, Mala Powers, William Prince, Morris Carnovsky
T: Dram, Romantik
The Caine MutinyDenizde isyan (1954)

The Caine Mutiny - Denizde isyan (1954)

İkinci Dünya Savaşı'nın en ateşli zamanlarında, Caine'in kitabına göre davranması yüzünden ikinci kaptan Maryk (Van Johnson) ve tayfası isyana başlarlar. Ancak asıl kırılma noktası bir çok sorgulanan emirinden sonra kaptanın tüm tayfayı Ölüm Tayfunu'na yöneltme emri olur.

Dram, Savaş

The Caine Mutiny
Denizde isyan (1954) 7.9
Y: Edward Dmytryk
O: Humphrey Bogart, José Ferrer, Van Johnson, Fred MacMurray
T: Dram, Savaş
Miss Sadie ThompsonDişi Şeytan (1953)

Miss Sadie Thompson - Dişi Şeytan (1953)

Bir bulaşıcı hastalık salgını sırasında Pago Pago'da mahsur kalan yolculann arasındaki fahişe ile onu arzulayan misyonerin hikâyesi. Tropikal bölgede seks, günah ve kurtuluş. Filmin stüdyoda değil, Hawaii'de çekilmiş olması. Tropikal durumu (3-D ve Technicolor desteğiyle) görsel bir avantaj haline getiriyor. Bu uyarlamada Sadie,Honolulu genelevin den çıkarılmış, şaibeli bir hanımdır. Başka bir olay nedeniyle arandığı San Francisco'ya gönderilmekten kurtulur ve Yeni Kaledonya'ya gi- den gemiye biner. Gemi, genellikle denizcilerin bulunduğu bir adada karantinaya alınır.

Dram, Müzikal, Romantik

Miss Sadie Thompson
Dişi Şeytan (1953) 6
Y: Curtis Bernhardt
O: Rita Hayworth, José Ferrer, Aldo Ray, Russell Collins
T: Dram, Müzikal, Romantik
Moulin RougeKırmızı Değirmen (1952)

Moulin Rouge - Kırmızı Değirmen (1952)

Paris, 19. yüzyılda çılgın eğlencelerin tek adresidir. Paris'te gece hayatı Moulin Rouge'da yaşanır. Güzel kadınlarla dolu bu mekanın en ünlü simalarından olan ressam Henri de Toulouse-Lautrec ise aşk acısı yüzünden içine kapanmıştır. Sakatlığı yüzünden psikolojik sorunlar da yaşayan ressam, kalp kırıklığını unutmak için kendini sanata ve içkiye verir. Onu her şeye rağmen seven genç bir kadın, yaşama tutunmasını sağlayabilecek midir?

Biografi, Dram, Müzik

Moulin Rouge
Kırmızı Değirmen (1952) 7.2
Y: John Huston
O: José Ferrer, Colette Marchand, Zsa Zsa Gabor, Suzanne Flon
T: Biografi, Dram, Müzik
Ship of FoolsAptallar Gemisi (1965)

Ship of Fools - Aptallar Gemisi (1965)

1933’te Meksida’dan Almanya’ya( Bremen’e) giden bir şilepteki yolcuları ve onların arasında gelişen olayları anlatıyor. Bu şilep, yükün yanı sıra az sayıda yolcu’da almıştır. Günler geçtikçe yolcular arasında ilişkiler kurulur, bir aşk öyküsü devreye girer ve olaylar hızla gelişmeye başlar... Olumlu eleştiriler alan özellikle finali çok beğenilen “Aptallar Gemisi” sonradan ün yapacak George Segal’in ilk, Vivien Leigh’in ise son filmi... Simone Signoret açısından özelliği ise Fransa dışında çevirdiği en başarılı iki filmden biri oluşu...

Dram, Romantik, Savaş

Ship of Fools
Aptallar Gemisi (1965) 7.2
Y: Stanley Kramer
O: Vivien Leigh, Simone Signoret, José Ferrer, Lee Marvin
T: Dram, Romantik, Savaş