James Garner Filmleri İzle

Sayonara (1957)

Sayonara (1957)

Kore Savaşı'nın yıldızlarından Japonya'ya atanan binbaşı Lloyd Gruver askeriyenin Amerikalı askerlerle Japon kadınları arasındaki evlilik karşıtı görüşleri desteklemektedir. Ancak bir gün Gruver kendini derin önyargılarıyla çatışan bir aşkın ortasında bulur... ve bu onu Amerikan Hava Kuvvetleri ile Japon kültürünün tabuları arasındaki çatışmanın ortasına sürükler..

Dram, Romantik

Sayonara (1957) 7.3
Y: Joshua Logan
O: Marlon Brando, Patricia Owens, James Garner, Martha Scott
T: Dram, Romantik
The Great EscapeBüyük Firar (1963)

The Great Escape - Büyük Firar (1963)

İkinci Dünya Savaşı esnasında yüksek güvenlikli bir kampta esir tutulan bir grup savaş esiri, Almanlar tarafından büyük bir titizlikle gözlenmektedir. Alman askerleri bu kamptan çıkmalarının imkansız olduğunu defalarca belirtseler de bir İngiliz asker, hendek kazıcısı ve usta bir hırsızdan oluşan ekip sınırları zorlayarak imkansızı gerçekleştirmeye çalışacaklardır. Ancak sorun sadece kamptan çıkmış olabilmek değildir. Dışarıdaki dünyada onları bekleyen çeşitli handikaplar vardır. Paul Brickhill’in romanından beyaz perdeye uyarlanan klasik film başrollerindeki Steve McQueen ve James Garner gibi önemli isimlerle dikkat çekiyor.

Macera, Dram, Tarih

The Great Escape
Büyük Firar (1963) 8.3
Y: John Sturges
O: Steve McQueen, James Garner, Richard Attenborough, James Donald
T: Macera, Dram, Tarih
The Children's HourTehlikeli Fısıltı (1961)

The Children's Hour - Tehlikeli Fısıltı (1961)

Karen Wright (Audrey Hepburn) ile Martha Dobie (Shirley MacLaine) okul yıllarından beri çok iyi arkadaştırlar. Varlıklı ailelerin çocuklarının gittiği okulda yöneticilik yapmaktadırlar. Bir süre sonra iki kadın arasında lezbiyen ilişki olduğuna dair dedikodular yayılır. Öğrencilerin velileri büyük tepki gösterir. Olay mahkemeye kadar gider. zeynep1972

Dram

The Children's Hour
Tehlikeli Fısıltı (1961) 7.8
Y: William Wyler
O: Audrey Hepburn, Shirley MacLaine, James Garner, Miriam Hopkins
T: Dram
Maverick (1994)

Maverick (1994)

1960’ların James Garner’ın başrolünde oynadığı ünlü TV dizisinden sinemaya uyarlanan film, hafif fakat keyifli bir western olarak dikkat çekiyor.Daha önce Cehennem Silahı’nda birlikte çalışmış olan yönetmen Richard Donner ve aktör Mel Gibson, bu filmde de tecrübelerini bir araya getirerek filmi çekici kılmışlar. Gibson’a başrollerde Jodie Foster ve James Garner eşlik ediyorlar. Kumarbaz ve silahşör Bret Maverick (Mel Gibson), dünya poker turnuvası için St.Louis’e giderken yolda güzel kumarbaz Annabelle Bransford (Jodie Foster) ve bir kanun adamı olan Zane Cooper (James Garner) ile tanışır. Maverick’in turnuvaya katılabilmesi için 5.000 dolarlık giriş parasını bulması gerekmektedir ve bunun için çabalarken başına olmadık olaylar gelir...Özellikle eski Maverick James Garner ile Mel Gibson’ın halef/selef durumları ve usta oyunculukları ve cehennem silahıyla beğenilen yönetmen Donner’ın western türündeki başarısıyla izlenmesi gereken bir film haline geliyor Maverick...

Aksiyon, Macera, Komedi

Maverick (1994) 7
Y: Richard Donner
O: Mel Gibson, Jodie Foster, James Garner, Graham Greene
T: Aksiyon, Macera, Komedi
The Thrill of It AllLüks Kadınlar (1963)

The Thrill of It All - Lüks Kadınlar (1963)

Bir Ev kadınının televizyonda Sabun tanıtımı ile ünlenmesi ev yaşamında karmaşaya neden olacaktır...

Komedi, Romantik

The Thrill of It All
Lüks Kadınlar (1963) 7
Y: Norman Jewison
O: Doris Day, James Garner, Arlene Francis, Edward Andrews
T: Komedi, Romantik
Duel at DiabloSiyah Panter (1966)

Duel at Diablo - Siyah Panter (1966)

Teğmen McAllister bir grup acemi askerle birlikte Apaçi bölgesinden gececek cephane vagonlarını korumak için görevlendirilir.Jess Remsberg askerlerin Concho kalesine gitmesi için rehberlik yapacaklardır.Bu arada kızılderililer tarafından kaçırılan bir beyaz kadınla da ilgilenmesi gerekir..

Kovboy

Duel at Diablo
Siyah Panter (1966) 6.7
Y: Ralph Nelson
O: James Garner, Sidney Poitier, Bibi Andersson, Dennis Weaver
T: Kovboy
Grand PrixÖlümle Yarışanlar (1966)

Grand Prix - Ölümle Yarışanlar (1966)

Amerikan Grand Prix sürücüsü Pete Aron, Jordan-BRM yarış takımından kovulmuştur. Nedeni ise takım arkadaşı Scott Stoddard’ın yaralanmasına neden olan Monaco’daki kazadır. Stoddard iyileşmeye ve gücünü yeniden toplamaya çalışırken, Aron Japon takımı Yamura ile psitlere geri döner. Bu süreçte Stoddard'ın eşi ile de bir aşk ilişkisi yaşar… Yönetmenliğini John Frankenheimer’ın üstlendiği yapımın senaryosu ise Robert Alan Aurthur’a ait. Filmin başrollerinde James Garner, Eva Marie Saint ve Yves Montand yer alıyor.

Dram, Spor

Grand Prix
Ölümle Yarışanlar (1966) 7.1
Y: John Frankenheimer
O: James Garner, Eva Marie Saint, Yves Montand, Toshirô Mifune
T: Dram, Spor
Atlantis: The Lost EmpireAtlantis: Kayıp İmparatorluk (2001)

Atlantis: The Lost Empire - Atlantis: Kayıp İmparatorluk (2001)

Thaddeus Thatch, herkes tarafından tanınan, ünlü bir maceracıdır. Onun torunu olan Milo Thatch ise, dedesinin serüvenlerini dinleyerek büyümüş olan başka bir macera meraklısıdır. Thaddeus, hayatı boyunca uğraşmasına rağmen bir mit olan Atlantis'i bulmayı başaramamıştır. Ancak Milo, dedesinin yarım kalan hayalini tamamlamaya kararlıdır. Dedesinin eski dostlarından biri olan Preston, Milo'nun bu araştırma gezisini desteklemeye karar verince, nerede olduğu belirsiz bir ada olan Atlantis'e doğru zor bir serüven başlar.

Animasyon, Aksiyon, Macera

Atlantis: The Lost Empire
Atlantis: Kayıp İmparatorluk (2001) 6.8
Y: Gary Trousdale, Kirk Wise
O: Michael J. Fox, Corey Burton, James Garner, Claudia Christian
T: Animasyon, Aksiyon, Macera
The NotebookNot Defteri (2004)

The Notebook - Not Defteri (2004)

40'lı yıllarda ABD, Kuzey Carolina'daki sahil kasabasına genç bir kız gelir. Ailesiyle geçireceği sakin bir yazı hayal eden Allie bir karnavalda tanıştığı Noah'la yakınlaşır. Noah kızı gördüğü anda hayatını birleştirmesi gereken insan olduğunu anlar. Genç kız zengin bir ailen geldiği ve delikanlı da değirmende çalışan bir işçi olduğu halde geleceği hiç düşünmeden rüya gibi bir yaz geçirirler. Yazın sonunda ise bu büyük aşkın önüne çıkan engeller bir bir kendini göstermeye başlayacak ve iki aşığın yolları ayrılacaktır.

Dram, Romantik

The Notebook
Not Defteri (2004) 8
Y: Nick Cassavetes
O: Tim Ivey, Gena Rowlands, Starletta DuPois, James Garner
T: Dram, Romantik