Humphrey Bogart Filmleri İzle

The Caine MutinyDenizde isyan (1954)

The Caine Mutiny - Denizde isyan (1954)

İkinci Dünya Savaşı'nın en ateşli zamanlarında, Caine'in kitabına göre davranması yüzünden ikinci kaptan Maryk (Van Johnson) ve tayfası isyana başlarlar. Ancak asıl kırılma noktası bir çok sorgulanan emirinden sonra kaptanın tüm tayfayı Ölüm Tayfunu'na yöneltme emri olur.

Dram, Savaş

The Caine Mutiny
Denizde isyan (1954) 7.9
Y: Edward Dmytryk
O: Humphrey Bogart, José Ferrer, Van Johnson, Fred MacMurray
T: Dram, Savaş
Key LargoÖlüm gemisi (1948)

Key Largo - Ölüm gemisi (1948)

Fırtına, üçü masum biri katil üç insanı tek bir yerde mahsur bırakmıştır. Dışarıdaki bu fırtınaya rağmen Key Largo'daki otelin içerisinde yaşananlar çok daha korkunçtur. İnsanlara acı çektirmekten çok hoşlanan bir mafya patronu olan Johnny Rocco, hiçbir günahı olmayan üç insanı elinde tutmaktadır. Aralarındaki eski bir asker, Rocco'ya karşı koyabilecek olan tek adamdır. Ancak savaşın gerçekleri onu çoktan yorgun düşürmüştür. Amerikan Sineması'nın en önemli yönetmenlerinden biri olan John Huston'ın önemli filmlerinden biri olan Ölüm Gemisi, tiyatrodan sinemaya bir uyarlama...

Suç, Dram, Kara-Film

Key Largo
Ölüm gemisi (1948) 7.9
Y: John Huston
O: Humphrey Bogart, Edward G. Robinson, Lauren Bacall, Lionel Barrymore
T: Suç, Dram, Kara-Film
SaharaSahra (1943)

Sahara - Sahra (1943)

Libya taraflarında, Sahra çölünde, savaş tecrübesi kazanmaları için "güneş batmayan ülkenin" emrine amade ettiği, Çavuş Joe Gunn' ın yetkisinde bulunan tankın, yeni bir emir alarak güney tarafına doğru geri çekilmesiyle başlıyor film. Filmin ikinci adımı, konunun kalan kısmını oluşturuyor. Akroma harabelerinde damla damla akan bir kuyuda ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor tank mürettebatı. O esnada 500 kişiden oluşan bir Alman birliği aynı dertten muzdarip olarak kuyuya yönelir. Çavuş Joe ve ekibi ülkeleri adına, tarihte de benzer-başarılı örnekleri mevcut olduğu üzere savunma yaparak Almanları meşgul etmeyi planlarlar.

Aksiyon, Dram, Savaş

Sahara
Sahra (1943) 7.7
Y: Zoltan Korda
O: Humphrey Bogart, Bruce Bennett, J. Carrol Naish, Lloyd Bridges
T: Aksiyon, Dram, Savaş
Dark PassageKaranlik geçit (1947)

Dark Passage - Karanlik geçit (1947)

Vincent Parry (Humphrey Bogart) işlemediği bir cinayetten dolayı hapse atılır. Suçsuzluğunu kanıtlamak için hapisten kaçar. Yüzünü plastik cerrahiyle değiştirir ve bu intikam yolunda, Vincent'ın suçsuz olduğundan emin olan Irene Jansen (Lauren Bacall) ona yardım edecektir.

Kara-Film, Gerilim

Dark Passage
Karanlik geçit (1947) 7.6
Y: Delmer Daves
O: Humphrey Bogart, Lauren Bacall, Bruce Bennett, Agnes Moorehead
T: Kara-Film, Gerilim
Angels with Dirty FacesKirli Yüzlü Melekler (1938)

Angels with Dirty Faces - Kirli Yüzlü Melekler (1938)

Bu etkileyici ganster klasiğinde sahne dışında da arkadaş olan James Cagney ve Pat O'Brien, kamera önüne altıncı kez geçiyorlar. Cagney'in canlandırdığı Rocky Sullivan, yeraltı dünyasındaki başarısı sonucu bir grup serserinin gözünde onu kahramana dönüşmüş karizmatik bir ghetto kabadayısıdır. O'Brien ise Sullivan'ın sonradan rahip olan çocukluk arkadaşı Peder Connollydir ve onun hükmünü bitirmeye yemin etmiştir.

Suç, Dram, Kara-Film

Angels with Dirty Faces
Kirli Yüzlü Melekler (1938) 8
Y: Michael Curtiz
O: James Cagney, Pat O'Brien, Humphrey Bogart, Ann Sheridan
T: Suç, Dram, Kara-Film
In a Lonely PlaceTehlike İşareti (1950)

In a Lonely Place - Tehlike İşareti (1950)

Tehlike işareti, pek çok açıdan bir başyapıt niteliği taşır: kült yönetmen Nicholas Ray’in tek "en iyi" filmi olarak; benzersiz biçimde romantik ve kötü sonla bitmeye mahkum bir kara film olarak; Humphrey Bogart ve Gloria Grahame’in en iyi kişisel oyunculuklarını sergiledikleri bir vitrin olarak; ve Hollywood’un iç yüzünü en iyi ortaya koyan filmlerden biri olarak. Saldırgan mizaçlı senaryo yazarı Dix Steele (Bogart), bir cinayetten sorumlu tutulur ama yan komşusu Laurel Gray (Grahame), suç işlendiği sırada onun orada bulunmadığına dair tanıklık eder. Bu durum ikisi arasında tutkulu bir ilişkinin başlamasına yol açar; ne var ki Laurel, Dix’in vahşi yanıyla karşılaşınca çok korkar ve cinayeti gerçekten onun işleyip işlemediği noktasında şüpheye düşer. Bogart, yıllar boyunca romantik sert adamları canlandırdıktan sonra, bu filmde kendi beyazperde kişiliğinin daha derinlerine iner ve Sam Spade’e ya da Rick Blaine’e yakışmayacak bir nevrotik keskinlik sergiler. Gerek hak edenlere gerekse etmemiş olanlara tekme tokat saldırdığı öfke nöbeti sekanslarında fazlasıyla korkutucu hale gelir. Ray’in esrarlı görüntüleri ve neredeyse gerçeküstü sayılabilecek şiirselliği, filmin karamsar temasına heyecan katar. Dorothy B. Hughes’un başarılı romanı senaryoya ilginç bir biçimde uyarlanmıştır: kitapta Steele gerçekten katil çıkar; ama senaryo, esas önemli olanın onun masum olup olmadığı değil bu masumiyetinin her an bozulabileceği olduğunu gösterdiğinden daha iç karartıcı bir sonla biter.

Dram, Kara-Film, Gizem

In a Lonely Place
Tehlike İşareti (1950) 8
Y: Nicholas Ray
O: Humphrey Bogart, Gloria Grahame, Frank Lovejoy, Carl Benton Reid
T: Dram, Kara-Film, Gizem
The Big SleepBüyük Uyku (1946)

The Big Sleep - Büyük Uyku (1946)

Özel dedektif Philip Marlowe, General Sternwood tarafından gösterişli malikanesine davet edilir. General, dedektif Marlowe’dan, kızı Carmen’in bir kitapçıya olan kumar borçlarını halletmesini ister. Ancak General’in diğer kızı Vivian, durumdan şüphelenerek babasının asıl amacının, bir ay önce kaybolan yakın arkadaşı Sean Regan’ı bulmak olduğunu düşünür ve bunu dedektif Marlowe’la paylaşır. Yine de görevinden şaşmayan Marlowe, kitapçıya giderek olayları incelemeye başlar. Dükkanın sahibi Geiger’ı evine kadar takip eden dedektif burada duyduğu bir silah sesi ve içeride karşılaştığı manzara sonrasında içinden çıkılması güç bir görevle karşı karşıya olduğunu anlayacaktır. Kara film türünün en etkileyici yapıtlarından biri olan The Big Sleep, aynı isimli romandan usta yönetmen Howard Hawks tarafından beyaz perdeye uyarlanmıştır.

Suç, Kara-Film, Gizem

The Big Sleep
Büyük Uyku (1946) 8.1
Y: Howard Hawks
O: Humphrey Bogart, Lauren Bacall, John Ridgely, Martha Vickers
T: Suç, Kara-Film, Gizem
High SierraYüksek Zirve (1941)

High Sierra - Yüksek Zirve (1941)

Gangster Roy Earle, uzun bir hapishane döneminden sonra şartlı salıverilir. Yine de, Earle'nin suçlu yaşamını bırakmaya hiç niyeti yoktur. Aslında bu şartlı salıverilme, yeni ve büyük bir soygun planlayan eski bir arkadaş tarafından düzenlenmiştir.

Macera, Suç, Dram

High Sierra
Yüksek Zirve (1941) 7.6
Y: Raoul Walsh
O: Ida Lupino, Humphrey Bogart, Alan Curtis, Arthur Kennedy
T: Macera, Suç, Dram
The Harder They FallSöhretin sonu (1956)

The Harder They Fall - Söhretin sonu (1956)

Amerika'da boks gibi seyirlik spor etkinliklerine hakim çetelerin düzenlediği organizasyonların ve bunlarla çoğu zaman birlik içinde çalışan medyanın iç yüzünü ortaya koyan, özellikle boks dünyasında dönen dolapları sergileyen bir film... Kalıbından başka bir özelliği olmadığı halde şampiyon yapılmak istenen Arjantinli boksör de, bu organizasyonların basın sözcülüğünü yapmak durumunda kalan gazeteci de çevrilen kötü oyunların birer kurbanı olmak üzeredirler. Budd Schulberg'in romanının bir uyarlaması olan filmin çekimleri sırasında kansere olduğunu öğrenen Humphrey Bogart, çok zorlandı ve film gösterime girdikten kısa bir sure sonra hayata veda etti.

Dram, Kara-Film, Spor

The Harder They Fall
Söhretin sonu (1956) 7.6
Y: Mark Robson
O: Humphrey Bogart, Rod Steiger, Jan Sterling, Mike Lane
T: Dram, Kara-Film, Spor
To Have and Have NotMalik Olmak veya Olmamak (1944)

To Have and Have Not - Malik Olmak veya Olmamak (1944)

İkinci Dünya Savaşı döneminde Nazi işgaline uğrayan Fransız adası Martinique'de geçen hikayede, Harry arkadaşı Eddie ile birlikte turistlere tekne kiraladıkları küçük bir işletmenin sahibidir. Devam eden savaş nedeniyle işleri bir hayli bozulmuş olan Harry, aklının ucundan dahi geçmeyecek yolculuklar üzerinden para kazanmak zorunda kalır. Harry günlerden bir gün adaya yolu düşen güzel Amerikalı Marie 'Slim' Browning ile karşılaşır. İkisi arasında tüm farklılıklarına rağmen fırtınalı bir aşk başlar...Ernest Hemingway'in aynı adlı eserinden serbestçe uyarlanan filmin yönetmeni usta sinemacı Howard Hawks. Başrollerdeyse unutulmaz çift Humphrey Bogart ve Lauren Bacall yer alıyor.

Macera, Komedi, Romantik

To Have and Have Not
Malik Olmak veya Olmamak (1944) 8
Y: Howard Hawks
O: Humphrey Bogart, Walter Brennan, Lauren Bacall, Dolores Moran
T: Macera, Komedi, Romantik
We're No AngelsBenim Üç Meleğim (1955)

We're No Angels - Benim Üç Meleğim (1955)

İki hapishane kaçkını peşlerindekilerden kurtulmak üzere rahip kılığına girebilecekleri bir manastıra sığınırlar. Bu onlar için harika bir fırsattır. Ned ile Jim aslında manastır cemaati tarafından beklenen çok önemli iki din adamının yerini almış olurlar. Durumu her ne kadar idare etmeye çalışalar da aşk kapıyı çaldığı anda işler tepetaklak olacaktır. Hapishaneden kaçan üç mahkum adadan ayrılmak için fırsat kollamaktadırlar. İşleri kötü gitmekte olan bir mağaza bunlar için biçilmiş kaftandır. Mağazayı soymayı kafaya koyan üç kafadar mağaza sahibinden çalışmak için iş ister. Fakat iş mağazayı soyma kısmına gelinceye kadar mağazanın sahibi olan aile ile aralarında garip bir bağ oluşur ve kendilerini bir anda aileyi koruyup gözetlemek zorunda hissederler.

Komedi, Suç, Romantik

We're No Angels
Benim Üç Meleğim (1955) 7.5
Y: Michael Curtiz
O: Humphrey Bogart, Aldo Ray, Peter Ustinov, Joan Bennett
T: Komedi, Suç, Romantik
The Desperate HoursÜmitsiz saatler (1955)

The Desperate Hours - Ümitsiz saatler (1955)

Hapisten kaçan üç azılı katil, polisten saklanmak için orta sınıf bir Amerikan ailesinin evini seçer. Tüm kurtulma çabaları sonuçsuz kalan Hiliard Ailesi için kabus dolu saatler bir türlü bitmez. Bu arada polis her yerde Griffin kardeşleri aramaktadır

Suç, Dram, Kara-Film

The Desperate Hours
Ümitsiz saatler (1955) 7.6
Y: William Wyler
O: Humphrey Bogart, Fredric March, Arthur Kennedy, Martha Scott
T: Suç, Dram, Kara-Film
Dark VictoryKaranlık Zafer (1939)

Dark Victory - Karanlık Zafer (1939)

Judith Traherne, Dr. Frederick Steele tarafından beyin tümörü tanısı konulduğunda, genç sosyetenin gözdelerindedir. Geçirdiği ameliyatın ardından, Judith Steele’e aşık olur. doctor Judith’in sekreterine tümörün geri geleceği ve eninde sonunda Judith’i öldüreceğini söyler. Bunu öğrenen Judith depresyona girer. Ona aşık olan at antrenörü Michael elinden geldiğince hayatı doya doya yaşamasını söyler. Judith daha sonra, hastalığına bir tedavi bulmaya çalışan doktoru Steele ile evlenir. Steele New York’taki bir konferansa gideceği sırada, Judith görme duyusunun zayıfladığını fark eder ve ölmek üzere olduğunu anlar.

Dram, Romantik

Dark Victory
Karanlık Zafer (1939) 7.6
Y: Edmund Goulding
O: Bette Davis, George Brent, Humphrey Bogart, Geraldine Fitzgerald
T: Dram, Romantik
Sirocco (1951)

Sirocco (1951)

Alaycı bir Amerikalı, Fransız işgaline karşı 1925 Suriye ayaklanması sırasında isyancılar içinde yer alır.Fransızlar onu mülteci ve silah kaçakçılığı suçu ile içeri alırlar...

Dram, Aksiyon

Sirocco (1951) 6.3
Y: Curtis Bernhardt
O: Humphrey Bogart, Märta Torén, Lee J. Cobb, Everett Sloane
T: Dram, Aksiyon
The EnforcerÖldürülecek Kadın (1951)

The Enforcer - Öldürülecek Kadın (1951)

Yıllar süren bir kovalacamanın ardından bölge savcısı Martin Ferguson, sonunda Murder, Inc. patronu Albert Mendoza'yı köşeye sıkıştırmayı başarır. Mendoza hapistedir ve aleyhinde tanıklık yapacak olan tek kişi de ölü bulunur. Ferguson, artık savunmasını baştan kurgulamak zorundadır.

Dram, Suç, Kara-Film

The Enforcer
Öldürülecek Kadın (1951) 7.4
Y: Bretaigne Windust, Raoul Walsh
O: Humphrey Bogart, Zero Mostel, Ted de Corsia, Everett Sloane
T: Dram, Suç, Kara-Film
The Roaring TwentiesKükreyen Yirmiler (1939)

The Roaring Twenties - Kükreyen Yirmiler (1939)

Eddie Bartlett, George Hally ve Lloyd Hart 1. Dünya savaşının sona ermesinden sonra ülkelerine en son dönen savaş gazileridir. Ve her 3′ünün de sivil hayata dönüşleri husunda geleceğe dair farklı hayalleri vardır. Eddie Bartlett eski araba tamirciliğine, George Hally kısa yoldan köşeyi dönen bir fırsatçı ve Lloyd Hart ise idealist bir avukatlık yapmanın hayallerini kurmaktadırlar. Ancak ülkelkelerine döndükten sonra hiç bir şey eskisi gibi kalmamıştır. ABD 20′li yıllardaki büyük ekonomik krizi yaşamaktadır ve tüm işler illegal yollardan yapılmaktadır. Böyle bir ortamda iş bulmak hemen hemen imkansız bir şeydir

Suç, Dram, Kara-Film

The Roaring Twenties
Kükreyen Yirmiler (1939) 7.9
Y: Raoul Walsh
O: James Cagney, Priscilla Lane, Humphrey Bogart, Gladys George
T: Suç, Dram, Kara-Film
Dead ReckoningÖlü Hesaplaşma (1947)

Dead Reckoning - Ölü Hesaplaşma (1947)

Kimseye Güvenmiyordu özellikle Kadınlara!Rip Murdock ve Johnny Darke Washington'a giderlerken bir gün Johnny ortadan kayboluyor ve sonra öldüğü ortaya çıkıyor. Rip, Johnny'nin birini öldürdüğü için suçlandığını öğrendiğinde işin aslını öğrenmeye karar veriyor.Bu araştırma sırasında Johnny'nin öldürdüğü düşünülen adamın karısı Coral'a aşık oluyor.

Suç, Dram, Kara-Film

Dead Reckoning
Ölü Hesaplaşma (1947) 7.2
Y: John Cromwell
O: Humphrey Bogart, Lizabeth Scott, Morris Carnovsky, Charles Cane
T: Suç, Dram, Kara-Film