------------ Filmleri İzle

Filmleri İzle

Abad va yek roozSonsuzluk ve Bir Gün (2016)

Abad va yek rooz - Sonsuzluk ve Bir Gün (2016)

Yoksul bir ailenin en küçük kızı Sümeyye evlenmek üzeredir. Ancak ailenin her ferdi, Sümeyye gittikten sonra kendi başlarına ne yapacaklarını kara kara düşünmektedirler.

Dram

Abad va yek rooz
Sonsuzluk ve Bir Gün (2016) 8.4
Y: Saeed Roustayi
O: Peyman Moaadi,Navid Mohammadzadeh,Parinaz Izadyar
T: Dram
W. - Witse de filmW. – Flanders Tarlalarında Cinayet (2014)

W. - Witse de film - W. – Flanders Tarlalarında Cinayet (2014)

Witse, bir akrabasının cinayetini araştırmak üzere döner. Çok geçmeden başı yerel polis teşkilatıyla derde giren Witse, araştırmasını sürdürürken eski aile meselelerini de su yüzüne çıkaracaktır.

Suç

W. - Witse de film
W. – Flanders Tarlalarında Cinayet (2014) 6.1
Y: Frank van Mechelen
O: Hubert Damen,Hilde Van Haesendonck,Mathijs Scheepers
T: Suç
There's Always WoodstockKendin Ol (2014)

There's Always Woodstock - Kendin Ol (2014)

Söz yazarı Catherine Brown’ın hayatı paramparça olunca, Woodstock’ta ailesinin yanına taşınır. Burada geçmişiyle yüzleşecek ve gerçek başarının en başta kendisi olmaktan geçtiğini anlayacaktır.

Komedi, Müzik, Romantik

There's Always Woodstock
Kendin Ol (2014) 5.3
Y: Rita Merson
O: Allison Miller,James Wolk,Rumer Willis
T: Komedi, Müzik, Romantik
Bushwick (2017)

Bushwick (2017)

Buswick, 20 yaşındaki Lucy ile savaş gazisi Stupe’ın hikâyesini anlatır… Texas eyaleti, Amerika Birleşik Devletleri’nden ayrılmaya çalışmakta, New York ise müzakere aracı olarak kullanılmaktadır… Lucy, metrodan çıktıktan sonra asker istilâsı altındaki Brooklyn’de, Stupe ile karşılaşır. Evlerine ulaşabilmek ve Lucy’nin büyükannesine kavuşabilmesi için birlikte hareket etmeye karar verirler. Bunun için Buscwick’in tehlikeli beş bloğunu aşmaları ve bu sırada yağmacılarla, yerel milisler, istilâcı güçler ve deli bir kuzenle baş etmeleri gerekmektedir…

Aksiyon, Macera

Bushwick (2017) 5.6
Y: Cary Murnion,Jonathan Milott
O: Dave Bautista,Brittany Snow,Christian Navarro
T: Aksiyon, Macera
All Eyez on Me (2017)

All Eyez on Me (2017)

2Pac - Tupac Shakur'un Hayatı Bazı sanatçılar vardır yöneldiği türe göre kendini değiştirip geliştirir, bazıları da kendi varlığı ile o müziğin tamamını yönlendirir. Tupac Amaru Shakur bu ikinci gruptaki insanlardandı. Gerek kendine has davranışları gerekse dik duruşu onu bu hayatta fazla tutunamamasına sebep oldu. Ancak kısacık ömrüne rağmen dünyanın birçok yerinde hatırlanmayı başarmasıyla o, birçoğunun hayatı boyunca erişemeyeceği bir başarıya ulaşmayı başardı bile.

Biografi, Dram, Müzik

All Eyez on Me (2017) 5.9
Y: Benny Boom
O: Demetrius Shipp Jr.,Danai Gurira,Kat Graham
T: Biografi, Dram, Müzik
The Country DoctorIrreplaceable (2016)

The Country Doctor - Irreplaceable (2016)

Kasabanın en emin insanı olan Jean-Pierre kasabalıya 7/24 hizmet veren, gayretli ve sevecen bir hekimdir. O hastaladığında, sağlık kurumundan genç bir meslektaşı olan Natalie kazanç desteğine. Şimdi ehemmiyetli olan bu genç kadının ufak kasaba hayatına alışıp Jean-Pierre’in yerini alıp alamayacağıdır.

Komedi, Dram

The Country Doctor
Irreplaceable (2016) 6.6
Y: Thomas Lilti
O: François Cluzet,Marianne Denicourt,Christophe Odent
T: Komedi, Dram
The Hitman's BodyguardBelalı Tanık (2017)

The Hitman's Bodyguard - Belalı Tanık (2017)

Filmin başrollerini; Ryan Reynolds ve Samuel L. Jackson paylaşırken, oyuncu kadrosunda Salma Hayek ve Gary Oldman gibi ünlü oyuncular da yer alıyor. Kevin Costner ve Witney Houston’ın unutulmayan The Bodyguard filmine bolca göndermeler yapan filmde, düşmanını korumak zorunda kalan yetenekli Michael Bryce (Ryan Reynolds), başı beladan kurtulmayan bir tetikçinin (Samuel L. Jackson) peşinde kahkaha ve aksiyon dolu bir maceraya sürükleniyor.

Aksiyon, Komedi

The Hitman's Bodyguard
Belalı Tanık (2017) 7.3
Y: Patrick Hughes
O: Elodie Yung,Ryan Reynolds,Tsuwayuki Saotome
T: Aksiyon, Komedi
Wind ChillÖlümden Daha Soğuk (2007)

Wind Chill - Ölümden Daha Soğuk (2007)

Yılbaşı için Delaware'e gitmeye çalışan bir üniversite öğrencisi fazla tanımadığı sınıf arkadaşı ile beraber yola çıkmak zorunda kalır. Yolculuklarının başlangıcında arkadaşı, kısa olduğunu düşündüğü tali bir yola girer. Dondurucu kar fırtınasına yakalanınca yolda kalırlar. Cep telefonları da çalışmayınca her ikisi birbirlerini yakından tanımaya başlarlar. Bilmedikleri, o bölgede yıllar önce gizemli olaylar sonucu kaybolan sayısız kurbanın öçlerini alacak olmalarıdır. Donmak, yaşayacaklarının yanında en basit korkuları olacaktır. Korku ve gerilim türlerinin harmanlandığı Gregory Jacobs imzalı filmin başrollerini Emily Blunt ve Ashton Holmes paylaşıyor.

Dram, Korku, Gerilim

Wind Chill
Ölümden Daha Soğuk (2007) 5.9
Y: Gregory Jacobs
O: Emily Blunt,Ashton Holmes,Martin Donovan
T: Dram, Korku, Gerilim
Virtual Revolution (2016)

Virtual Revolution (2016)

2047'de Dünya nüfusunun önemli bir kısmı sanal gerçeklik alemlerine bağlanmakta, gerçeğin kendisiyle ilgilenmemektedir. Sanal gerçeklik şirketleri için çalışan bir gölge ajan olan Nash de sistem içerisindeki teröristleri avlamakla görevlendirilir.

Bilim-Kurgu

Virtual Revolution (2016) 4.8
Y: Guy-Roger Duvert
O: Mike Dopud,Jane Badler,Jochen Hägele
T: Bilim-Kurgu
View from a Blue Moon (2015)

View from a Blue Moon (2015)

John John Florence'in Kuzey Pasifik sahillerinden başlayıp Afrika'ya uzanan hikayesine tanıklık edelim. View From A Blue Moon, Florence'in ve Blake Vincent Kuey'in ikinci yapımı olsa da, 4K çözünürlük ile çekilen ilk sörf filmi. En sevdiği mekanları listeledikten sonra sayısını yediye düşüren Florence'in, arkadaşları ve ailesiyle birlikte vakit geçirdiği ve kamp yaptığı destinasyonları içine dahil ederek, sörfçünün son üç yılını anlatan film.

Aksiyon

View from a Blue Moon (2015) 6.7
Y: Blake Kueny
O: Greyson Fletcher,Alex Florence,Ivan Florence
T: Aksiyon
Death NoteÖlüm Defteri (2017)

Death Note - Ölüm Defteri (2017)

Tsugumi Ooba tarafından yazılıp Takeshi Obata tarafından resimlenen ve Netflix tarafından sinema dünyasına uyarlanan Death Note'un konusu kısaca; bir lise öğrencisi günün birinde bir defter bulur. Ancak bu sıradan bir defter değildir ve doğaüstü güçleri vardır. Bunu kısa sürede anlayan genç adam, deftere ismini yazarken yüzünü aklında canlandırdığı kişilerin kısa sürede öldüğünü fark eder. Yeni tanrı benzeri yetenekleriyle sarhoş olan genç adam, hayata değmeyeceğini düşündüğü şeyleri öldürmeye başlar...

Fantastik, Korku, Gizem, Gerilim

Death Note
Ölüm Defteri (2017) 5
Y: Adam Wingard
O: Nat Wolff,Lakeith Stanfield,Margaret Qualley
T: Fantastik, Korku, Gizem, Gerilim
Megan LeaveySadakat Yolunda (2017)

Megan Leavey - Sadakat Yolunda (2017)

Amerikan askerlerinin Irak'taki konuşlandırmaları sırasında onlarca Askerin hayatını kurtaran Megan Leavey ( Kate Mara )ve aralarında güçlü bir bağ kuran eğitimli Köpeği Rex'in gerçek hikayesini anlatmaktadır..

Biografi, Dram, Savaş

Megan Leavey
Sadakat Yolunda (2017) 7.1
Y: Gabriela Cowperthwaite
O: Kate Mara,Tom Felton,Bradley Whitford
T: Biografi, Dram, Savaş
Lake Alice (2017)

Lake Alice (2017)

Noel pek çok Hristiyan için aileyle bir arada olma, hediye verme, sevgi paylaşma zamanıdır. Fakat bu filmdeki Noel'de çok daha fazlası var. Korkutucu sürprizler, maskeli psikopatlar, sevimli bir aile yemeğinden ürkünç bir geceye dönen bir Noel gecesi. Alice Gölü'nde neler oluyor?

Korku

Lake Alice (2017) 4.3
Y: Ben Milliken
O: Brando Eaton,Michael Shamus Wiles,Peter O'Brien
T: Korku
UnlockedKomplo (2017)

Unlocked - Komplo (2017)

Londra'da biyokimyasal bir terör operasyonunun ortasında istihbarat teşkilatı ve derin devlet birbirine düşer. İki tarafa da sızıntı yapmış olan teröristler Londra'yı kana bulamaya yeminlidir ve cesur bir ajan bu felaketi önleyecek tek kişidir!

Aksiyon, Gerilim

Unlocked
Komplo (2017) 6
Y: Michael Apted
O: Noomi Rapace,Michael Douglas,Toni Collette
T: Aksiyon, Gerilim
Starship Troopers: Traitor of MarsYıldız Gemisi Askerleri: Mars Haini (2017)

Starship Troopers: Traitor of Mars - Yıldız Gemisi Askerleri: Mars Haini (2017)

Federasyon askeri görevlisi Johnny Rico Mars’taki bir uydu istasyonunda bir grup yeni askere dev böceklere bir sonraki saldırısını hedeflemeyi emreder.

Animasyon, Aksiyon, Bilim-Kurgu

Starship Troopers: Traitor of Mars
Yıldız Gemisi Askerleri: Mars Haini (2017) 5.5
Y: Shinji Aramaki,Masaru Matsumoto
O: Casper Van Dien,Dina Meyer,DeRay Davis
T: Animasyon, Aksiyon, Bilim-Kurgu
The PurgeArınma Gecesi (2013)

The Purge - Arınma Gecesi (2013)

Her sene belirli bir gün, sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalmadan bir suç işleme hakkınız olsaydı, ne yapardınız? Bir ailenin bir gece yaaşadığı hikayeyi anlatan The Purge’de dört kişinin kendilerini korumak için ne kadar ileriye gidebilecekleri test edilmektedir. Davetsiz bir misafir James Sandin’in yıllık tecrit döneminde etrafı çevrili güvenlikli evine zorla girer ve bir aileyi parçalayacak olaylar yaratmaya başlar. Geceyi saklandıkları ve kaçtıkları canavarlara dönüşmeden geçirmek James’in, karısı Mary’nin ve çocuklarının yapması gereken bir görev haline gelmiştir.

Korku, Bilim-Kurgu, Gerilim

The Purge
Arınma Gecesi (2013) 5.6
Y: James DeMonaco
O: Ethan Hawke, Lena Headey, Max Burkholder, Adelaide Kane
T: Korku, Bilim-Kurgu, Gerilim
TrapezeTrapez (1956)

Trapeze - Trapez (1956)

Sirkin en büyük gösterisi olan üçlü saltoyu denerken düşüp sakatlanan Mike Ribble artık Paris`te bir sirkte trapez iplerinin kontrolü gibi basit işler yapmaktadır. Bir gün şehre genç bir delikanlı gelir ve Mike`a trapezci olduğunu, kendisinden öğrenecekleri ile kendisiyle birlikte sirkte tarapez gösterisi yapmak istediğini söyler… Max Catto’nun The Killing Frost isimli kitabından yola çıkılarak çekilen film, sirkte geçen çok gerçekçi bir yaşam kesiti denilebilir. Yetenekle birlikte çok çalışmanın getirdiği başarıyı,akıllı ve hırslı bir kadının neler yapabileceğini ve aşkın insanları nasıl değiştirdiğini görüyoruz…

Dram, Romantik

Trapeze
Trapez (1956) 6.8
Y: Carol Reed
O: Burt Lancaster, Tony Curtis, Gina Lollobrigida, Katy Jurado
T: Dram, Romantik
The Snows of KilimanjaroKilimanjaro'nun Karları (1952)

The Snows of Kilimanjaro - Kilimanjaro'nun Karları (1952)

Afrika'da mahsur kalan Amerakalı yazarın geçmişi ve aşkı ile olan hesaplaşma konu edilir. Amerikalı yazar Henry ve Sevgilisi resim çekmek için Afrika'ya giderler. Ancak gezi sırasında Henry'in ayağı kırılır ve iyileşinceye kadar Kilimanjaro'da konaklamak zorunda kalır. Bir süre içinde Henry geçmişi ve aşklarını sorgular.

Macera, Dram, Romantik

The Snows of Kilimanjaro
Kilimanjaro'nun Karları (1952) 6.3
Y: Henry King, Roy Ward Baker
O: Gregory Peck, Susan Hayward, Ava Gardner, Hildegard Knef
T: Macera, Dram, Romantik
A Bridge Too FarSavaş Köprüleri (1977)

A Bridge Too Far - Savaş Köprüleri (1977)

İkinci Dünya Savaşı'nın son günleri yaşanmaktadır. Almanlar, Fransız topraklarındaki malubiyetlerini almak üzeredirler. Müteffikler de Normandiye çıkarmasından sonra Ren Nehri üzerindeki bir köprüyü almanın arifesindedirler. Ancak yapılan büyük bir hata sonrasında köprüye yakın bir yere inmeleri planlanan paraşütçüler, köprünün oldukça uzağında bir yere indirirler. İndikleri yer, Alman Ordusu'nun elinin en güçlü olduğu savaş cephelerinden biridir.

Dram, Tarih, Savaş

A Bridge Too Far
Savaş Köprüleri (1977) 7.4
Y: Richard Attenborough
O: Siem Vroom, Marlies van Alcmaer, Erik van 't Wout, Wolfgang Preiss
T: Dram, Tarih, Savaş
Fatal AttractionÖldüren Cazibe (1987)

Fatal Attraction - Öldüren Cazibe (1987)

Karısı ve kızı şehir dışındayken avukat Dan Gallagher bir gecelik ilişki yaşamaya kalkışır. Yayıncı Alex Forrest ile yaşadığı bu kısa ilişkinin ona nelere malolacağından ise haberi yoktur. Dan, yaşadıklarından sonra iletişimi kesmeye çalışır ama Alex ilişkiyi bitirmek niyetinde değildir. Dan’in onu reddetmesi üzerine çıldıran Alex şiddete başvurmaya başlar ve bunu Dan’in ailesine de yansıtır. 1987 yılının en iyi box Office başarısı olan film ihanetin sonuçlarını korkunç bir şekilde anlatıyor. Başrollerde Michael Douglas ve Glenn Close var ve ikisi de unutulmayacak oyunculuklara imza atıyorlar.

Dram, Gerilim

Fatal Attraction
Öldüren Cazibe (1987) 6.9
Y: Adrian Lyne
O: Michael Douglas, Glenn Close, Anne Archer, Ellen Hamilton Latzen
T: Dram, Gerilim
Lost CommandZafer Yolları (1966)

Lost Command - Zafer Yolları (1966)

O dönemde Fransa’nın sömürgesi olan Çinhindi yani Vietnam’da kurtuluş savaşı başlayınca, Fransa en seçkin askerlerinin yanı sıra kimi bulduysa savaşa gönderir. Bu savaşta yararlılık gösteren köylü kökenli Raspeguy, Fransız ordusunun teslim olup geri çekilmesi ile birlikte anavatana döner. Esir kampında tanıştığı Esclavier sayesinde terhis edilmekten kurtulur ve Cezayir’e ayaklanmaları bastırmak üzere gönderilir. Vietnam’da birlikte savaştığı ve esir hayatı yaşadığı askerlerini etrafında toplayan Raspeguy, bu seçkin birliğe asker kaçakları ve haydutlarla takviye yaparak özel eğitimli ve gözü kara bir birlik yaratır, birliğine kertenkeleler adını layık gören Raspeguy, general olmak için her türlü sınırı aşmaya kararlıdır. Fransa tarihinin yüz karası sahneleri Raspeguy ve adamları sayesinde yaşanmaya başlar, Cezayir halkı işkence ve zulüm karşısında kahramanca direnmektedir.

Dram, Savaş

Lost Command
Zafer Yolları (1966) 6.6
Y: Mark Robson
O: Anthony Quinn, Alain Delon, George Segal, Michèle Morgan
T: Dram, Savaş
Educating RitaRitayı Eğitmek (1983)

Educating Rita - Ritayı Eğitmek (1983)

Bir üniversitede eğitmenlik yapan ve tüm öğrencilerinin gözdesi olan Dr. Frank Bryant özel hayatındaki problemler nedeniyle zor zamanlar yaşamakta ve çözüm yolunu alkolde aramaktadır. Bryant, radikal bir kararla artık öğrencilere verdiği eğitimi sokaktaki insanlar için de kullanmaya karar verir. Böylece halka açık dersler verecek ve insanlara edebiyatı tanıtma konusunda önemli bir adım atacaktır. Ancak sonuç pek de beklediği gibi olmaz. Bu duyurusuna yanıt veren tek kişi son derece sıradan bir karakter olan ve kuaförlük yaparak hayatını geçindiren Rita'dan gelir. Ne var ki hayat sürprizlerle doludur. İkilinin birlkte geçirdiği vakitler arttıkça paylaşımları da çoğalacak, böylece birbirlerinin hayatlarındaki olumsuzlukları yok edeceklerdir.

Komedi, Dram

Educating Rita
Ritayı Eğitmek (1983) 7.2
Y: Lewis Gilbert
O: Michael Caine, Julie Walters, Michael Williams, Maureen Lipman
T: Komedi, Dram
The Seven Year ItchYaz Bekarı (1955)

The Seven Year Itch - Yaz Bekarı (1955)

Yönetmen Billy Wilder imzasını taşıyan bu harika komedide, Marilyn eşini ve oğlunu yaz tatili için yollamış bir adamın üst katında oturan seksi ama masum bir yıldız adayını canlandırıyor. Karısını aldatmayı hiç düşünmeyen Richard, seksi üst komşusunun cazibesine ne kadar dayanabilecektir?

Komedi, Romantik

The Seven Year Itch
Yaz Bekarı (1955) 7.3
Y: Billy Wilder
O: Marilyn Monroe, Tom Ewell, Evelyn Keyes, Sonny Tufts
T: Komedi, Romantik
The GauntletKanun Yolunda (1977)

The Gauntlet - Kanun Yolunda (1977)

Mütevazi bir polis , önemli bir davada şahitlik edecek bir fahişeyi Las Vegas'tan Phoenix'e kadar götürmekle görevlidir, fakat bunun gerçekleşmemesi için çalışan çok fazla insan vardır.

Aksiyon, Gerilim

The Gauntlet
Kanun Yolunda (1977) 6.4
Y: Clint Eastwood
O: Clint Eastwood, Sondra Locke, Pat Hingle, William Prince
T: Aksiyon, Gerilim
Invasion of the Body SnatchersBeden Kemiricilerin İstilası (1978)

Invasion of the Body Snatchers - Beden Kemiricilerin İstilası (1978)

San Fransisco'da gökyüzünden yağan sporlar birbirinden güzel çiçekler açmasına sebep olur. Bunlardan birini incelemek için eve getiren araştırmacı Elizabeth Driscoll, bir süre sonra erkek arkadaşının tuhaf davranışlarından rahatsız olur. Soğuk ve mesafeli davranmaya başlayan Geoffrey'deki değişim karşısında dehşete kapılarak Sağlık Bakanlığı'ndaki iş arkadaşı Matthew Bennel'den yardım ister. Aslında sporların, uzaydan gelen, kurbanlarını uykuda avlayarak bedenlerini kopyalayan yarı bitkisel istilacılar olduğu ortaya çıkar. Elizabeth ve Matthew, arkadaşları Jack ve Nancy'nin de yardımıyla, giderek herkesin birer "kopya"ya dönüştüğü şehirde, umutsuz bir savaşa girişirler.

Korku, Bilim-Kurgu

Invasion of the Body Snatchers
Beden Kemiricilerin İstilası (1978) 7.4
Y: Philip Kaufman
O: Donald Sutherland, Brooke Adams, Jeff Goldblum, Veronica Cartwright
T: Korku, Bilim-Kurgu
Facing AliMuhammed Ali’ye Karşı (2009)

Facing Ali - Muhammed Ali’ye Karşı (2009)

Muhammed Ali herkesin bildiği gibi harikalar yaratmş ve box sporunu bir başka seviyeye taşımıştır. Film bir belgesel ve harika olmuş. Harika olmasının en önemli sebebide Muhammed Alinin harika işler çıkarmasıdır. Filmde Muhamed Ali ile box yapan kişiler yaşadıkları olayları anlatıyorlar.

Belgesel, Spor

Facing Ali
Muhammed Ali’ye Karşı (2009) 8
Y: Pete McCormack
O: George Chuvalo, Henry Cooper, George Foreman, Joe Frazier
T: Belgesel, Spor
Triple Crossİki Yüzlü Casus (1966)

Triple Cross - İki Yüzlü Casus (1966)

Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmde, Christopher Plummer İngiliz banka soyguncusu Eddie Chapman rolünde. Eddie bir anda kendisini 2. Dünya Savaşı’nda birbiriyle savaşan İngilizler ve Almanların arasında bulur. İki taraf için de casus olarak çalışan Eddie Alman hükümeti ile İngilizleri kendi çıkarı için birbirine düşürmeye çalışır. Gerçek öyküsünde Chapman ahlaksız bir insan olarak yansıtılır ki bu durum aksiyonlu casus filmine felsefi bir dokunuş yapar.

Aksiyon, Macera, Dram

Triple Cross
İki Yüzlü Casus (1966) 6.4
Y: Terence Young
O: Christopher Plummer, Romy Schneider, Trevor Howard, Gert Fröbe
T: Aksiyon, Macera, Dram
Beatriz at Dinner (2017)

Beatriz at Dinner (2017)

Meksika’daki fakir bir kasabadan göçmen olarak gelen Beatriz (Salma Hayek), Los Angeles’ta bir sağlık uygulayıcısı olarak kariyer yapmak için yeni bir hayat kuruyor. Doug Strutt (John Lithgow) kendini beğenmiş bir milyarder olan acımasız bir insandır. Bu iki zıt kutup, bir akşam yemeği için bir araya geldiğinde dünyaları çatışır ve hiçbir şey eskisi gibi olmaz.

Komedi, Dram

Beatriz at Dinner (2017) 6.4
Y: Miguel Arteta
O: Salma Hayek,John Lithgow,Connie Britton
T: Komedi, Dram
Maikol Yordan de Viaje Perdido (2014)

Maikol Yordan de Viaje Perdido (2014)

Kosta Rikalı bir çiftçi çiftliğini kaybetme olasılığıyla karşı karşıyadır. Borçlarını ödeyebilmek için çıktığı Avrupa yolculuğunda kendini ve akrabalarını unutur ve yeni arkadaşlar edinir.

Komedi

Maikol Yordan de Viaje Perdido (2014) 8.2
Y: Miguel Alejandro Gomez
O: Mario Chacón,Daniel Moreno,Erik Hernández Gabarain
T: Komedi
CrumbsKırıntılar (2015)

Crumbs - Kırıntılar (2015)

Etiyopya’da geçen ilk sürreel bilimkurgu Kırıntılar post-apokaliptik hayal dünyasına pop-kültür kırıntıları serpiştiriyor. Etiyopya’da çekilen Kırıntılar, nasıl başlayıp bittiğinden emin olmadığımız bir savaştan geriye kalan yıkık bir dünyada geçiyor. Sakinlerinin Michael Jordan, Madonna, Einstein ve Justin Bieber gibi “eski dünya” mucizelerine tapındığı ve “büyük sanatçı” Carrefour’dan kalan plastik kılıçları salladığı bu dünyada artık geçmiş dünyanın kırıntılarıyla yaşamaktan sıkılan Candy’nin (Daniel Tadesse) geldiğini inandığı gezegene dönmek için çıktığı yolculuğa eşlik ediyoruz. Kıyamet sonrası dünyanın alıştığımız karanlık hayaline pop kültür ikonlarıyla yepyeni bir renk getiren Kırıntılar bilimkurgu sevenler, pop kültür hayranları ve genel olarak tüm hayalperestler için gerçek bir Keş!f vaat ediyor.

Macera, Fantastik, Gizem, Bilim-Kurgu

Crumbs
Kırıntılar (2015) 6
Y: Miguel Llansó
O: Daniel Tadesse,Quino Piñero,Selam Tesfayie
T: Macera, Fantastik, Gizem, Bilim-Kurgu