------------ Filmleri İzle

Filmleri İzle

The TransporterTaşıyıcı (2002)

The Transporter - Taşıyıcı (2002)

Frank (Jason Statham) yaptığı işin en iyisidir, tehlikeli ve yasadışı maddeleri hiçbir soru sormadan bir noktadan diğerine taşır. Ancak en son sevkiyatında, uluslararası esir tüccarlarının kaçırdığı güzel bir kadın, onun taşıma planlarında ölümcül problemler çıkmasına neden olur. Artık Frank değerli kargosunu ve kendi hayatını kurtarmak için durmak bilmeyen, hareket dolu bir savaşa girmelidir.

Aksiyon, Suç, Gerilim

The Transporter
Taşıyıcı (2002) 6.8
Y: Louis Leterrier, Corey Yuen
O: Jason Statham, Qi Shu, Matt Schulze, François Berléand
T: Aksiyon, Suç, Gerilim
Into the WoodsSihirli Orman (2014)

Into the Woods - Sihirli Orman (2014)

Kırmızı Başlıklı Kız, Sindrella, Rapunzel gibi klasikleşmiş pek çok çocuk masalının farklı kahramanları, aynı filmde hem de aynı ormanda buluşsalardı ne olurdu? Grimm Kardeşler'in yaratmış olduğu klasik karakterleri daha farklı bir tarzda karşımıza çıkaran Sihirli Orman; masalların tonunu yansıtan görsel atmosferi, müzikal türüyle aynı potada eriterek beyazperdeye taşıyor. Bir cadı tarafından lanetlenen bir fırıncı ve eşinin hikayesini, klasik masala bağlayan film, çocuk sahibi olmak isteyen çiftin, Sihirli Orman'ın derinliklerinde, cadının kendilerinden talep ettiği malzemeleri temin etme maceralarını anlatıyor. Tabi bu süreçte Fırıncı'nın yolu Grimm masallarındaki baş karakterler ile kesişiyor.Kamera arkasına Rob Masrhall'ın geçtiği filmin, başrollerinde ise Oscarlı usta oyuncu Meryl Streep, Johnny Depp, Chris Pine, Emily Blunt ve Anna Kendrick gibi pek çok gözde isim yer alıyor.

Macera, Fantastik, Müzikal

Into the Woods
Sihirli Orman (2014) 6
Y: Rob Marshall
O: Anna Kendrick, Daniel Huttlestone, James Corden, Emily Blunt
T: Macera, Fantastik, Müzikal
Lord of WarSavaş Tanrısı (2005)

Lord of War - Savaş Tanrısı (2005)

Film, Yuri Orlov’un hem yükselişini hem de inişini anlatıyor. Ailesi ile birlikte henüz küçük bir çocukken Amerika’ya göç ederler. Bir gün hesapta olmayan şeyler yaşanır ve Yuri’nin hayatı tamamen değişir. Dünyaca bilinen bir silah taciri olarak büyük ordulara ve diktatörlere silah pazarlamakla sürdürür yaşamını. Bu işte başlangıçta yalnız değildir, kardeşi Vitaly de yanındadır ancak uluslararası boyutta tanınır hala geldikten sonra kardeşi bu işi bırakır. Kendisi için ağır bir göreve dönüşmüştür. Yuri ise asla vazgeçmez ve hatta gönlünce göre bir aile bile kurar. Ancak ailesi onun bu işi yaptığını bilmez. Bir nakliye şirketinin sahibi zannederler.

Suç, Dram, Gerilim

Lord of War
Savaş Tanrısı (2005) 7.6
Y: Andrew Niccol
O: Nicolas Cage, Bridget Moynahan, Jared Leto, Shake Tukhmanyan
T: Suç, Dram, Gerilim
Anna Karenina (2012)

Anna Karenina (2012)

1874 yılında genç ve güzel Anna Karenin yaptığı evlilikle St. Petersburg'un yüksek sosyetesi içerisinde çok iyi bir konuma sahiptir. Kocası Karenin Rus siyasetinin de önemli isimlerindendir. Bir gün erkek kardeşi Oblonsky’den eşi Dolly ile arasını düzeltmesini isteyen ve onu Moskova’ya çağran bir mektup alır. Bu yolculuk esnasında tanıştığı Kontes Vronsky'nin garda kendilerini karşılayan oğlu, genç subay Vronsky ile aralarında bir kıvılcım çakar. Moskova'da karışık aşk üçgenleri arasında düzenlenen büyük bir dans balosunda herkesin bakışları Vronsky ve Anna'nın üzerinde toplanır. Anna, karşı koyamadığı bir aşka doğru sürüklenirken, Vronsky'den kaçıp St. Petersburg’a ve aile yaşantısına dönmesi, ne hakkında çıkan dedikoduları engelleyebilir ne de yüreğinde duyduğu aşkı. Bu arada eşi Karenin, Anna'yı uyarır; halkın gözünde bir skandala yol açmıştır. Ama aşkı seçen kadına karşı Rus halkının iki yüzlülüğü de bu şekilde ortaya çıkacaktır... Yönetmenliğini Joe Wright'ın üstlendiği filmi Tolstoy'un ölümsüz romanından bu kez uyarlayan isimse Oscar ödüllü Tom Stoppard. Yönetmen Wright Kefaret ve Aşk ve Gurur'dan sonra bu filmde de yeniden Keira Knightley'i başrole taşıyor. Güzel yıldıza filmde Jude Law ve Aaron Johnson eşlik ediyor.

Dram, Romantik

Anna Karenina (2012) 6.6
Y: Joe Wright
O: Matthew Macfadyen, Eric MacLennan, Kelly Macdonald, Theo Morrissey
T: Dram, Romantik
The JudgeYargıç (2014)

The Judge - Yargıç (2014)

Hank Palmer parlak bir kariyeri olan, Chicago'da yaşayan bir avukattır. Önemli bir davasının arifesinde, annesinin kaybettiğinin haberini alır. Babasıyla çok uzun zamandır görüşmeyen Hank, aileden iletişimde olduğu tek insanı da kaybetmiştir. Üstelik doğup, büyüdüğü Carlinville kasabasından başka kimseyle de görüşmemiştir. Annesinin cenazesi için geri dönen Hank'ı, burada cenaze töreninden daha fazlası beklemektedir. Pek de sıcak karşılanmadığı kasabadan bir an önce uzaklaşmaya çalışırken kendisini, 42 yıllık yargıç olan babasını savunmak üzere mahkemede bulur... David Dobkin'in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Robert Downey Jr., Robert Duvall ve Vera Farmiga bulunuyor.

Suç, Dram

The Judge
Yargıç (2014) 7.6
Y: David Dobkin
O: Robert Downey Jr., Robert Duvall, Vera Farmiga, Billy Bob Thornton
T: Suç, Dram
Star Trek Into DarknessStar Trek: Bilinmeze Doğru (2013)

Star Trek Into Darkness - Star Trek: Bilinmeze Doğru (2013)

Atılgan gemisi mürettebatıyla dünyaya geri çağrılır. Ama karşılaştıkları manzara, çok güçlü bir terör örgütünün donanmalarını ve ona bağlı olan her şeyi yerle bir ettiği bir faciadır. Kaptan Kirk'ün bitirmesi gereken şahsi bir kavgası vardır ve bu tek kişilik kitle imha silahını bulmak için aramaya koyulur. Hayatta kalmak ile ölüme teslim olmak arasında mekik dokuyan kahramanlar, bu macerada aşk, dostluk ve fedakarlıklar sınavlarından geçeceklerdir. Kirk tek ailesi olarak nitelendirdiği müretebatı için fedakarlığın anlamını yeniden sorgulayacaktır. Bilim-kurgu, aksiyon ve dramı harmanladığı yapımlarla 2000'li yılların en sevilen yönetmen-yapımcıları arasına giren J.J. Abrams, seyirciyi  kendi imzasını taşıyan ikinci Star Trek macerasına götürüyor. Filmin senaryosunda Roberto Orci, Alex Kurtzman ve Damon Lindelof'un imzası bulunurken Chris Pine, Zachary Quinto, Benedict Cumberbatch ve Zoe Saldana kadronun öne çıkan isimleri arasında.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Star Trek Into Darkness
Star Trek: Bilinmeze Doğru (2013) 7.9
Y: J.J. Abrams
O: Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
KillersÖlüm Oyunu (2014)

Killers - Ölüm Oyunu (2014)

Endonezyalı yönetmen Mo Kardeşler’in Sundance’te ilk gösterimini yapan son filmleri, korku ve gerilim türlerini başarıyla karıştırıyor. Filmin iki katilinden biri katliamda deneyimsiz Endonezyalı bir kameraman. Diğeri ise Japonya’da, kendi işkence odasını bile kurmuş, teknolojinin imkânlarını sonuna dek kullanan bir psikopat. Seri vahşi cinayetler işlemenin dışındaki ortak noktaları ise birbirleriyle internet üzerinden tanışıp hem rekabet etmeleri hem de birbirlerine danışmanlık vermeleri.

Aksiyon, Suç, Dram

Killers
Ölüm Oyunu (2014) 6.5
Y: Kimo Stamboel, Timo Tjahjanto
O: Kazuki Kitamura, Oka Antara, Rin Takanashi, Luna Maya
T: Aksiyon, Suç, Dram
The Art of Getting ByAşk Ödevi (2011)

The Art of Getting By - Aşk Ödevi (2011)

Film, resim konusunda yetenekli ve ölümüne kaderci George'un sınıfından bir kız olan Sally ile geliştirdiği arkadaşlık etrafında dönüyor.George ölüm fikrini kafasına takmış bir genç. Çocukluğunda duymuş olduğu bir deyim, onu derinden etkiliyor.Deyim, insanların yalnız doğduklarına ve yalnız öldüklerine, arada yaşanan herşeyin de bir yanılsamadan ibaret olduğuna işaret ediyor. Ölüm fikri kafasını o kadar kurcalıyor ki bu derslerini de etkiliyor.Bir gün George okulun terasında Sally'i sigara içerken görüyor ve öğretmenlerin uyarılarına karşın kendisi sigara içiyormuş gibi yaparak Sally'i kurtarıyor. Bunun üzerine arkadaş oluyorlar ve antisosyal George, Sally'nin arkadaşlarıyla da iletişim kurmaya başlıyor. George ile Sally'nin arasındaki ilişkinin neye dönüşeceği ise filmin ilerleyen dakikalarında gelişiyor...

Dram, Romantik

The Art of Getting By
Aşk Ödevi (2011) 6.6
Y: Gavin Wiesen
O: Freddie Highmore, Emma Roberts, Sasha Spielberg, Marcus Carl Franklin
T: Dram, Romantik
The RomanticsRomantikler (2010)

The Romantics - Romantikler (2010)

Üniversitede çok yakın olan 7 arkadaş, dostları Tom ve Lila'nın düğün törenleri için yeniden bir araya gelir. Tören öncesindeki telaşa Lila ve onun nedimesi Laura arasındaki rekabet damgasını vurur. Üniversitenin gözde kızı her zaman Laura olmuş, Lila onun popülerliği altında hep ikinci sırada yer almıştır.Laura ve Lila aynı zamanda Tom için de vaktiyle rakip olmuşlardır. Ancak kazanan bu kez Lila'dır. Tören öncesinde geçmişteki kıskançlıklarla beraber, Tom'un Laura'ya olan eski hisleri de canlanır.

Komedi, Dram, Romantik

The Romantics
Romantikler (2010) 5.1
Y: Galt Niederhoffer
O: Katie Holmes, Josh Duhamel, Anna Paquin, Malin Akerman
T: Komedi, Dram, Romantik
Two Night Standİki Gecelik Aşk (2014)

Two Night Stand - İki Gecelik Aşk (2014)

Max Nichols‘ın ilk yönetmenlik deneyimi olan Two Night Stand, günümüz sanal dünyasının tek gecelik ilişkilerine ayna tutuyor. Alec (Miles Teller) ve Megan (Miles Teller) yaşadıkları tek gecelik ilişkiyi bir geceliğine daha uzatmak isterler ama duygusal bir ilişki istememektedirler.

Komedi, Romantik

Two Night Stand
İki Gecelik Aşk (2014) 6.4
Y: Max Nichols
O: Analeigh Tipton, Miles Teller, Jessica Szohr, Scott Mescudi
T: Komedi, Romantik
FiveBeş (2012)

Five - Beş (2012)

Kadın duyarlılığı ile hazırlanmış kısa filmler... Göğüs kanserinin insanların hayatını nasıl etkilediğini anlatan beş kısa filmden oluşuyor...

Komedi, Dram

Five
Beş (2012) 7
Y: Jennifer Aniston, Patty Jenkins, Alicia Keys, Demi Moore, Penelope Spheeris
O: Patricia Clarkson, Rosario Dawson, Lyndsy Fonseca, Ginnifer Goodwin
T: Komedi, Dram
American Pie 2Amerikan Pastası 2 (2001)

American Pie 2 - Amerikan Pastası 2 (2001)

Kolejdeki ilk sene artık sona ermiştir. Nadia, daha önceden bir ukte olarak içerisinde kaldığı için, Jim'i ziyaret etmeye karar verir. Ancak farkına varır ki Jim halen ciddi bir cinsel deneyim yaşamaya tam olarak hazır değildir. Durumun farkında olan Jim'in tek amacı, Nadia'ya artık hazır olduğunu hissettirmektir. Jim, belirli bir yetkinliğe haiz olduğunu belirgin hale getirmek ve bu esnada da kendini hazırlamak için elinden geleni yapacaktır.

Komedi, Romantik

American Pie 2
Amerikan Pastası 2 (2001) 6.4
Y: J.B. Rogers
O: Jason Biggs, Shannon Elizabeth, Alyson Hannigan, Chris Klein
T: Komedi, Romantik
Tungsten (2011)

Tungsten (2011)

Yunan yapımı bu filmde 6 insanın hayatları elektrik kesintileri tarafından yönlendirilir ve birbirleri ile kesişir.

Dram

Tungsten (2011) 6.6
Y: Giorgos Georgopoulos
O: Prometheus Aleifer, Omiros Poulakis, Vangelis Mourikis, Tasos Nousias
T: Dram
The CaptiveKayıp Çocuk (2014)

The Captive - Kayıp Çocuk (2014)

Dokuz yaşındaki Cassandra babasının kamyonetinde bulunduğğu esnada kaçırılır. Polis gerekli araştırmaları başlatır ve babası Matthew bir şekilde olayın baş şüphelileri arasına girer. Aradan sekiz yıl geçer, Cassandra'dan tek bir haber alınamaz. Küçük kızın hayatta olup olmadığı dahi belirsizdir. Matthew halen daha polis tarafından soruşturulmaktadır. Genç adam bu süreçte ailesinin parçalanışına tanık olur ve tek başına kızının izini sürmekten vazgeçmez...Yönetmenliğini Atom Egoyan’ın üstlendiği ve senaryosunu David Fraser ile beraber kaleme aldığı gerilim dolu filmin başrolünde Ryan Reynolds yer alırken kadroda ayrıca Scott Speedman ve Rosario Dawson gibi isimler yer alıyor.

Suç, Dram, Gizem

The Captive
Kayıp Çocuk (2014) 5.9
Y: Atom Egoyan
O: Kevin Durand, Alexia Fast, Mireille Enos, Rosario Dawson
T: Suç, Dram, Gizem
Twelve Monkeys12 Maymun (1995)

Twelve Monkeys - 12 Maymun (1995)

Dünyada insanlığın yok olmasına yetecek derecede tehlikeli olan bir virüs yaklaşık beş milyar kişinin ölümüne yol açmıştır. Geriye kalan az sayıdaki insan yer altlarına kurdukları barınaklarda yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Bu esnada virüsün yok olması için bir çözüm yolu bulan insanlar, zamanda geriye gidebilecekleri bir zaman makinesi yaparlar. İlk test sürüşü içinse eski bir mahkum olan James Cole gönüllü olur. James kendisini yedi yıl geride, bir akıl hastanesinde bulur. Akıl hastanesi gibi bir ortamda gelecekten geldiğini ve misyonunu anlattığında ise gerçek anlamda akıl hastası etiketi yemesine neden olur. 12 Maymun, zamanda yolculuk temalı filmlerin arasında en önemli olanlardan biri. Terry Gilliam imzalı filmin başrollerinde Bruce Willis ve Brad Pitt gibi ünlü isimler var.

Gizem, Bilim-Kurgu, Gerilim

Twelve Monkeys
12 Maymun (1995) 8.1
Y: Terry Gilliam
O: Joseph Melito, Bruce Willis, Jon Seda, Michael Chance
T: Gizem, Bilim-Kurgu, Gerilim
FlightUçuş (2012)

Flight - Uçuş (2012)

Bu aksiyonla dolu gizemli filmde, Oscar ödüllü oyuncu Denzel Washington mucizevi bir şekilde uçağın düşmesini engelleyip uçaktaki tüm yolcuların hayatını kurtaran deneyimli bir uçak pilotu olan Whip Whitaker karakterini canlandırıyor. Bu olaydan sonra, Whip kahraman ilan edilir ancak bir süre sonra daha fazlası öğrenilince, cevaplardan çok daha fazla soru ortaya çıkar: Bu olay aslında kimin hatasıydı? O uçakta gerçekte neler yaşandı?

Dram, Gerilim

Flight
Uçuş (2012) 7.3
Y: Robert Zemeckis
O: Nadine Velazquez, Denzel Washington, Carter Cabassa, Adam C. Edwards
T: Dram, Gerilim
Hachi: A Dog's TaleBir Köpeğin Hikayesi (2009)

Hachi: A Dog's Tale - Bir Köpeğin Hikayesi (2009)

Film Richard Gere’in canlandırdığı profesör Parker Wilson’ın, tren istasyonunda bulduğu Japon kökenli meşhur Akita inu cinsi köpeği evine almasıyla başlar. İlk önce eşinin sert tepkilerini gören profesörün köpekle aralarındaki bağ gün geçtikçe daha da sağlamlaşır. Kısa zamanda tüm aileye kendini sevdiren Hachi, Wilson ailesinin köpeği olur Profesörü işe giderken her gün tren istasyonuna kadar yolcu eder ve döneceği saatte her zaman yerinde olup onu bekleyen bir yol arkadaşı olur.Hachi, Japonya’da meydana gelen gerçek bir hayat hikayesini anlatıyor. Sahibine olan sadakati ile Japonya’dan tüm dünyaya yayılmış bir köpek Hachi; öyle ki yıllar boyu sahibini beklediği tren istasyonuna, köpeğin heykeli dikilmiş.

Dram, Aile

Hachi: A Dog's Tale
Bir Köpeğin Hikayesi (2009) 8.2
Y: Lasse Hallström
O: Richard Gere, Joan Allen, Cary-Hiroyuki Tagawa, Sarah Roemer
T: Dram, Aile
The Bourne SupremacyMedusa Darbesi (2004)

The Bourne Supremacy - Medusa Darbesi (2004)

Umulmadık bir zamanda ve şaibeli bir şekilde Çin’in Başbakan yardımcısı, bir çok soru işaretini ardında bırakarak öldürülür. Olay üzerine dört bir koldan gerçekleştirilen araştırmalar neticesinde birincil zanlı olarak meşhur CIA tetikçisi Jason Bourne belirlenir. Ancak aslında böyle biri yoktur. Bu isim, David Webb adında bir süikastçının takma adıdır. Bir süre sonra kendi adını kullanarak cinayetler işleyen birinin olduğunu anlayan Webb, bu işin orta yerinde bulur kendisini. Bir de üstüne sevdiği kadın kaçırılır. Şimdi casuslar arası, aksiyon dolu bir savaş başlamıştır.

Aksiyon, Gerilim

The Bourne Supremacy
Medusa Darbesi (2004) 7.8
Y: Paul Greengrass
O: Matt Damon, Franka Potente, Brian Cox, Julia Stiles
T: Aksiyon, Gerilim
I Am LegendBen Efsaneyim (2007)

I Am Legend - Ben Efsaneyim (2007)

Robert Neville, korkunç bir virüsün her yere yayılmasına engel olamamış bir bilim adamıdır. New York’ta hayatta kalabilenlerdendir. Daha doğrusu o, tüm üstün deneyim ve bilgilerine rağmen bu virüsün önünü kesememiş ve ancak kendi bedeni söz konusu virüse bağışıklık kazanmıştır. Bu noktada olan aslında tek kişidir. Üç yıl süre ile her türlü imkanını kullanarak kendisi gibi hayatta kalabilmiş başkaları varsa onlara ulaşmaya çalışır ve aslında yalnız değildir. Neville’in direnme gücünü sağlayan tek şey misyonunu yerine getirmek tutkusudur. Kendi kanını kullanarak virüsün etkilerini terse çevirmesi gerekmektedir. Zaman hızla tükenmektedir.

Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim

I Am Legend
Ben Efsaneyim (2007) 7.2
Y: Francis Lawrence
O: Will Smith, Alice Braga, Charlie Tahan, Salli Richardson-Whitfield
T: Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim
Confessionİtiraf (2014)

Confession - İtiraf (2014)

Okul yıllarında arkadaş olan üç adam doğru bildikleri bir işi yaptıklarından dolayı bir suça karışırlar, Bu olay yüzünden arkadaşlıkları biter. Hyun Tae (Ji Sung) sağlık görevlisidir ve bir kızı vardır. Adalet duygusuna güçlü bir şekilde sahip çıkan bir adamdır. In Chul (Ju Ji Hoon) sigorta işinde çalışmaktadır ama etraftaki herkes onu bir dolandırıcı olarak tanır. Min Soo (Lee Kwang Soo) ise küçük bir iş sahibidir ve iki arkadaşını ailesi gibi görür.

Gerilim

Confession
İtiraf (2014) 6.4
Y: Do-yun Lee
O: Seong Ji, Ji-hun Ju, Kwang Soo Lee
T: Gerilim
White GodBeyaz Tanrı (2014)

White God - Beyaz Tanrı (2014)

Anne ve babası ayrı yaşayan Lili’nin en yakın dostu köpeği Hagen'dir. Annesini bir yurtdışı seyahatine çıkınca, 13 yaşındaki Lili, Hagen ile babasının evine yerleşir. Fakat Macaristan’da yeni çıkan bir yasa, melez köpek sahiplerine ekstradan yükler getirmiştir.  Sokaklar bir anda saf ırk olmayan köpeklerin işgaine uğrar. Lili’nin sevgili köpeği Hagen de babası yüzünden benzer bir kaderi paylaşır. Yaşananlara çok üzülen Lili, Hagen’i bulmak için sokakları karış karış dolaşır. Öte yandan sokaklarda hayatta kalma mücadelesi veren ev köpeği Hagen’in başına pek çok olay gelir. Köpek yakalayıcıları, dilenciler, köpek dövüşçüleri peşini bırakmaz. Hagen insanların köpeklerin dostu olmadığını anlayarak, diğer köpekleri de beraberinde örgütler ve insanlara karşı acı bir intikam savaşı açar. Lili, insanoğluyla köpekler arasındaki yaşanan bu savaşı amansız savaşı durdurabilmeyi başaracak mıdır?

Dram

White God
Beyaz Tanrı (2014) 7
Y: Kornél Mundruczó
O: Zsófia Psotta, Sándor Zsótér, Lili Horváth, Szabolcs Thuróczy
T: Dram
Water for ElephantsAşkın Büyüsü (2011)

Water for Elephants - Aşkın Büyüsü (2011)

Doksan yaşında, huzurevinde kalan ömrünü Büyük Buhran zamanında çalıştığı sirkteki anılarını anlatan emekli bir veteriner. Jacob Jankowski, 23 yaşında, anne-babasının bir trafik kazasında öldüğü haberini aldığında Cornell Üniversitesi'nde veterinerlik bölümünün son sınavlarına hazırlık yapan bir öğrencidir. Sirk treni olduğunu öğrendiği bir trene atlayıp, başı boş, korkutucu, topluma ayak uyduramayan bir topluluğun arasına girer. Eğitiminin veterinerlik üzerine olduğunu öğrenen sirk sahibi ona hayvanların sorumluluğunu verir. Orada Rosie'yle tanışır. Sirkin eğitelemeyen asi fili. Ama genç veteriner fili eğitmenin bir yolunu bulur. Baş eğitmen August, etrafındaki insanlara ve eğiticisi olduğu hayvanlara kötü muamele yapan acımasız bir adamdır. Ama o aynı zamanda da oldukça karizmatik biridir. August ve onun karısı Marlena ile temkinli bir ilişki kuran Jacob bir süre sonra binicilikte bir yıldız olan genç ve güzel Marlena'a aşık olur. Aşkın lüks sayıldığı bir dünyada bile her ihtimali aşan iki insanın arasında yaşanan aşkın hikayesi.

Dram, Romantik

Water for Elephants
Aşkın Büyüsü (2011) 7
Y: Francis Lawrence
O: Reese Witherspoon, Robert Pattinson, Christoph Waltz, Paul Schneider
T: Dram, Romantik
American PsychoAmerikan Sapığı (2000)

American Psycho - Amerikan Sapığı (2000)

Patrick Bateman, aileden zengin bir adamdır. Gençliği ve yakışıklı olması, kendisine hem işinde hem de sosyal hayatında avantajlar sağlamaktadır. Oldukça sıradan bir hayata kapılıp gidiyormuş gibi görünen Bateman'ın hayatının karanlık tarafın ise oldukça derinliklidir. Bateman, insanları sebepsiz yere öldürmekten hoşlanan ve öldürdüğü insanların vücutlarından hatıra olarak aldığı parçaları evinde saklayan bir akıl hastasıdır. Bunu kendisi dışında kimse bilmemektedir.

Dram, Korku

American Psycho
Amerikan Sapığı (2000) 7.6
Y: Mary Harron
O: Christian Bale, Justin Theroux, Josh Lucas, Bill Sage
T: Dram, Korku
Pacific RimPasifik Savaşı (2013)

Pacific Rim - Pasifik Savaşı (2013)

Filmin yönetmeni Guillermo del Toro izleyicilere eşsiz bir bilim kurgu filmi sunmak için Legendary Pictures ile iş birliğine giriyor; Idris Elba, Charlie Hunnam ve Charlie Day filmin başrollerini paylaşıyor. İnsanoğlunu yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bırakan şey, ansızın denizin altından gelmeye başlayan Kaiju isimli yaratıklardır. Bu dehşet verici varlıklar dünyanın temel kaynaklarını harap ederken canlı nüfusunu da hızlıca yok etmeye başlarlar. Çaresiz insanlık Jaeger isimli devasa robotlar üreterek felaketi durdurmaya çalışır. Tüm talimatları iki pilottan alan Jaeger'ler beyin gücüyle çalışan donanımlı ve güçlü robotlardır. Ne var ki ortada onların bile çözümleyemeceği katastrofik bir gidişat söz konusudur. Tüm çareler tükenmişken ortaya çıkan eski bir pilot ve stajyeri insanlığın son umudu olmaya çalışacaktır.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Pacific Rim
Pasifik Savaşı (2013) 7
Y: Guillermo del Toro
O: Charlie Hunnam, Diego Klattenhoff, Idris Elba, Rinko Kikuchi
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Ong-bakSavaşcı (2003)

Ong-bak - Savaşcı (2003)

Ong-Bak'ın başı, kutsal Buda heykelinin kafası fakir bir köyden çalındığı zaman, köy halkı sefalet içine sürülenir. Buda heykeli inanışa köye bereket getirmekte ve köyü korumaktadır. Onsuz köy kuraklık ve sefalet içindedir. Genç Ting, köy halkı arasından Bangkok'a gidip heykelin baş kısmını bulup geri götürme görevi için sefilir.Ting tapınak merdivenlerinde bebekken bulunmuş ve keşişler tarafından büyütülmüştür. Bu kişiler ona muay thai adı verilen dövüş tekniğini öğretmiş, ama bunu kullanarak dövüşmesini yasaklamıştır. Ama Ong-Bak'ın başını kurtarmak için karanlık yeraltı dünyasına girmiştir ve burada kimse o Ong-Bak'ın başını alıp giderken sessiz kalacak değildir.

Aksiyon, Gerilim

Ong-bak
Savaşcı (2003) 7.2
Y: Prachya Pinkaew
O: Tony Jaa, Petchtai Wongkamlao, Pumwaree Yodkamol, Suchao Pongwilai
T: Aksiyon, Gerilim
The Upside of AngerÖfkeli Aşıklar (2005)

The Upside of Anger - Öfkeli Aşıklar (2005)

Filmde Terry Wolfmeyer, kocasının kendisini terk edişinin ardından dört kızı ile beraber yaşamakta olan bir kadındır. İçinde bulunduğu mutsuzluğa dair en büyük avunma yöntemini içkiye sığınmak bulmuştur. Bu sırada yaşadığı sorunlarda ona destek veren komşusu Denny’e karşı duygular beslemeye başlar. Aralarındaki bağ giderek romantik bir boyuta taşınırken, kızlarının sorunları da ayyuka çıkar. Bu romantik ilişkiden de etkilenmektedirler. Terry için hayat giderek daha çetrefilli bir hal almaya başlayacaktır.

Komedi, Dram

The Upside of Anger
Öfkeli Aşıklar (2005) 6.9
Y: Mike Binder
O: Joan Allen, Kevin Costner, Erika Christensen, Keri Russell
T: Komedi, Dram
The WordsÇalıntı Hayat (2012)

The Words - Çalıntı Hayat (2012)

Romantik dram filmi The Words bir sonraki büyük Amerikan romanının yayınlanmasından sonra uzun zamandır beklediği başarıyı kazanan genç yazar Rosy Jansen’ın hikayesini anlatıyor. Tek bir sorun vardır. Kitabı o yazmamıştır. Geçmişi peşini bir türlü bırakmayan Rosy’nin edebi yıldızı yükseldiği sırada, başka birinin eserini çalmasının ve hırsla başarıyı hayattaki en önemli iki kelimenin üstüne koymanın daha bedelini ödemek zorunda kalır.

Dram, Gizem, Romantik

The Words
Çalıntı Hayat (2012) 7.1
Y: Brian Klugman, Lee Sternthal
O: Dennis Quaid, John Hannah, Jeremy Irons, Bradley Cooper
T: Dram, Gizem, Romantik
7 Boxes7 Kutu (2012)

7 Boxes - 7 Kutu (2012)

It's Friday night in Asunción, Paraguay and the temperature is sweltering. Víctor, a 17-year-old wheelbarrow delivery boy, dreams of becoming famous and covets a fancy cellular phone in the infamous Mercado 4. He's offered a chance to deliver seven boxes with unknown contents in exchange for a quick US$100. But what sounds like an easy job soon gets complicated. Something in the boxes is highly coveted and Víctor and his pursuers quickly find themselves caught up in a crime they know nothing about. - Víctor receives an unusual proposal, to carry 7 boxes of unknown content through the Market Number 4 but things get complicated along the way. -

Gerilim

7 Boxes
7 Kutu (2012) 7.2
Y: Juan Carlos Maneglia, Tana Schembori
O: Celso Franco, Víctor Sosa, Lali Gonzalez, Nico García
T: Gerilim
Storm RiderFırtına Binici (2013)

Storm Rider - Fırtına Binici (2013)

Babası hapse gönderilmesiyle, genç ve şımarık bir binici (Danielle Chuchran) herşeyini kaybeder. Beklenmedik aşkını bulduğu, heyecanlı bir tayın eğitimini kabul ettiği amcasının çiftliğine kalması için gönderilmesinden sonra aile olmanın gerçek anlamını keşfeder.

Aile

Storm Rider
Fırtına Binici (2013) 6.2
Y: Craig Clyde
O: Kevin Sorbo, Kristy Swanson, Danielle Chuchran, Jacob Buster
T: Aile
Constantine (2005)

Constantine (2005)

Angela Dodson, ikiz kız kardeşi Isabel’in ölümünün bir intihar olmadığını kanıtlayabilmek için özel dedektif John Constantine’den yardım ister. Ölen kadın dindar bir Katoliktir ve Angela, onun kendi canına kıymış olmasına ihtimal vermemektedir. John, şeytan avlayıp, onları ait oldukları yere gönderen, mistik güçler konusunda belirli bir ün sahibi bir kişidir. John, vaktiyle intihara teşebbüs ederek cehenneme gitmiştir. Sonra dünyaya yeniden gelerek iyi şeyler yapmak sureti ile yeniden Cennete gidebilmeyi umut etmektedir. Isabel’in ölümü vakasına baktığında John, şeytanların, insan dünyasına girmeye çalıştıklarını fark eder ve John’un onlara karşı açtığı savaş, kendisini direkt olarak İblis ile bir çelişkiye yönlendirir.

Dram, Fantastik, Korku

Constantine (2005) 6.9
Y: Francis Lawrence
O: Keanu Reeves, Rachel Weisz, Shia LaBeouf, Djimon Hounsou
T: Dram, Fantastik, Korku