------------ Filmleri İzle

Filmleri İzle

Ticking ClockGeri Sayım (2011)

Ticking Clock - Geri Sayım (2011)

Katil geri gelecek. Hem de çok yakın bir zamanda!Kuzuların Sessizliği ve Seven filmlerinin yarattığı geleneği sürdüren bu psikolojik gerilim filminde, Oscar ödüllü oyuncu Cuba Gooding Jr. vahşi cinayetleri araştırma konusunda uzmanlaşmış bir gazetecidir. Yeni kız arkadaşının parçalanmış cesediyle ve bir seri katilin sıradaki kurbanlarını listelediği günlüğü ile karşılaşınca bu dehşet verici cinayetleri önlemek için zamana karşı vereceği yarış da başlamış olur.

Aksiyon, Gizem, Bilim-Kurgu

Ticking Clock
Geri Sayım (2011) 5.2
Y: Ernie Barbarash
O: Cuba Gooding Jr., Neal McDonough, Nicki Aycox, Austin Abrams
T: Aksiyon, Gizem, Bilim-Kurgu
Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesKarayip Korsanları: Gizemli Denizlerde (2011)

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides - Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde (2011)

Johnny Depp simgeleşmiş rolü Kaptan Jack Sparrow'a aksiyon dolu bir macerayla geri dönüyor... Gizemli Angelica (Penelope Cruz) ile yolları kesişen Jack Sparrow, bunun aşk olduğundan emin değildir – yoksa bu kadın onu efsanevi Gençlik Pınarı'nı bulmak için kullanmakta mıdır? Kadın onu efsane korsan Kara Sakal'ın gemisi "Kraliçe Anne'in İntikamı"na bindirdiğinde kendisini beklenmedik bir maceranın ortasında bulur ve kimden daha çok korkması gerektiğini bilemez: Kara Sakal'dan mı yoksa gizemli bir geçmişi paylaştığı Angelica'dan mı? Uluslararası oyuncu kadrosunda şu isimler yer alıyor: Kinci Kaptan Hector Barbossa rolündeki Geoffrey Rush, Kaptan Jack'in eski yoldaşı Joshamee Gibbs rolündeki Kevin R. McNally, cesur misyoner rolündeki Sam Claflin ve gizemli denizkızı rolündeki Astrid Berges-Frisbey...Kaptan Jack Sparrow (Johnny Depp) geçmişinden gelen bir kadının (Penelope Cruz) zoruyla kötü korsan Kara Sakal'ın (Ian McShane) Kraliçe Anne'in İntikamı gemisine bindiğinde kendisini efsanevi Gençlik Pınarı'na giden beklenmedik bir maceranın ortasında bulur.

Aksiyon, Macera, Fantastik

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides
Karayip Korsanları: Gizemli Denizlerde (2011) 6.7
Y: Rob Marshall
O: Johnny Depp, Penélope Cruz, Geoffrey Rush, Ian McShane
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
Living Images (2013)

Living Images (2013)

20. yüzyılın başında bir baronun evinde doğan ve II.Dünya Savaşı'na kadar lüks içinde yaşayan Helmi adındaki bir kadının hikayesini konu alan, geçmişteki sahnelerin siyah beyaz klasik film tarzında gösterildiği farklı bir film. Helmi 1908 yılında bir baronun evinde Tallinn'de doğmuştur. Annesi hakkında bildiği tek şey baronun hizmetçisi olduğudur. O evde Baron'un oğlu Erik ile birlikte büyür ve birbirlerine aşık olurlar. Erik savaşa katılıp yıllarca dönmeyince, Helmi II. Dünya Savaşı sırasında çok zorluk çeker. Ona yardımcı olan tek kişi evin sinema projeksiyonisti Julius olur. Yaşlılıklarında oturdukları dairenin satılma durumu ortaya çıkınca Helmi ile Julius, geçmişte çekilen film makaralarını izleyerek o yılları hatırlarlar. Bu film sadece bir hayat hikayesini konu almıyor, Estonya'nın savaş zamanında Sovyetlere nasıl yaklaşmak zorunda kaldığını gösteren çok miktarda tarihi görüntülere de sahip. Neredeyse Estonya'nın 20. yüzyılın başından sonuna kadar geçirdiği evrimi kapsıyor da denebilir

Komedi, Dram, Romantik

Living Images (2013) 7.3
Y: Hardi Volmer
O: Sultan Aka, Ita Ever, Toompere Jr. jr Hendrik, Peeter Jakobi
T: Komedi, Dram, Romantik
Denchu Kozo no boken (1987)

Denchu Kozo no boken (1987)

Komedi, Korku, Bilim-Kurgu

Denchu Kozo no boken (1987) 6.6
Y: Shin'ya Tsukamoto
O: Kei Fujiwara, Nobu Kanaoka, N. Senba, Tomorowo Taguchi
T: Komedi, Korku, Bilim-Kurgu
To Write Love on Her ArmsAşk İçin Savaşmak (2012)

To Write Love on Her Arms - Aşk İçin Savaşmak (2012)

Toplumsal olaylarla ilgili konuları ele alan film toplum gerçeklerinden sinemaya aktarılmıştır. Sivil toplum kurumu olan TWLOHA nın depresyon, bağımlılık ve kendini öldürmek isteme konularında sorun yaşayan insanlara yardım etmeyi hedefleyen bu kurum ile ilgili hikayeleri izleyeceksiniz.

Biografi, Dram, Müzik

To Write Love on Her Arms
Aşk İçin Savaşmak (2012) 6.5
Y: Nathan Frankowski
O: Kat Dennings, Chad Michael Murray, Rupert Friend, Mark Saul
T: Biografi, Dram, Müzik
The Way Way BackÖzgürlük Yolu (2013)

The Way Way Back - Özgürlük Yolu (2013)

Peter Weir'in, Master & Commander : The Far Side of the World'den tam 7 yıl sonra çektiği ilk film olma özelliği taşıyan Özgürlük Yolu, geçtiğimiz Oscar ödüllerinde En İyi Makyaj dalında aday gösterilmişti. Filmin geçtiği dönemde Sovyet Rusya'da bulunan Polonyalı Sławomir Rawicz'in 'The Long Walk' isimli kitabından uyarlanan Özgürlük Yolu'nun hikayesi oldukça ilginç. Kitabın 1956'da yayınlanmasından ve 500.000 satıp 25 dile çevrilmesinden sonra pek çok kişi bu olayın ve hala hayattalarsa yaşayan tanıklarının izini sürmüş, hatta İngiliz BBC kanalı da bu efsaneyi belgeselleştirmiş. Böylesine yüklü bir bilinmezlik zincirine bağlı olan bu filmi yapma fikri de, işte bu BBC belgeselini seyrettikten sonra düşmüş yönetmen Weir'ın aklına. "1940 yılında Sovyet Rusya’ya bağlı Sibirya çalışma kampından özgürlükleri için kaçtıktan sonra 6000 km yürüyerek Gobi Çölü'nü aşıp Hindistan’a ulaşan bir grup esirin yaşadıkları macerayı ve dramı ustalıkla anlatan gerçek olaylara dayanan bir yol öyküsü... " olarak özetleyebileceğimiz filmin hikayesi, geniş kadrosuyla daha da ilgi çekici bir hale bürünüyor.Dragos Bucur, Colin Farrell, Ed Harris, Saoirse Ronan, Mark Strong ve Jim Sturgess'lı kadrosuyla ilgiyi hakeden yapım, Peter Weir'ın film çekme tutkusunu geri getirecek mi, bekleyip göreceğiz...

Komedi, Dram

The Way Way Back
Özgürlük Yolu (2013) 7.4
Y: Nat Faxon, Jim Rash
O: Steve Carell, Toni Collette, Allison Janney, AnnaSophia Robb
T: Komedi, Dram
The Falling (2014)

The Falling (2014)

Sadece kızların eğitim gördüğü kuralcı ve disiplinli bir okulda, ruhlarının kaybolduğuna inanan iki kız, sosyal yaşamdan uzak ve erkekleri göremedikleri bir mekanda durarak okumaya çalışıyorlardı. Bu okul onlar için bir hapishaneden farksız iken yaşamlarını bir anda değiştiren genç bir adam, genç kızlardan birinin gönlünü çalmayı başarır. İlk başlarda aşık olduğunu düşündüğü bu adamla görüşen daha sonra fiziki bir birliktelik yaşayan genç kız, adamdan kaptığı bir mikropla okuldaki bir çok kızın hasta olmasına neden olacaktır. İlk başta bayılma ile kendini gösteren bu hatalık, hızla vücutlara yayıldığında kızarıklık ve çürüme baş gösterecektir. Dramatik bir hikayenin kurgulandığı filmin baş rollerinde Maisie Williams, Greta Scacchi ve Maxine Peake, gibi isimler rol alırken filmin yönetmenliğini Carol Morley üstleniyor.

Dram, Gizem

The Falling (2014) 5.5
Y: Carol Morley
O: Maxine Peake, Maisie Williams, Florence Pugh, Anna Burnett
T: Dram, Gizem
Dead Man Downİntikam Benim (2013)

Dead Man Down - İntikam Benim (2013)

Bir sinema fenomeni olan "The Girl With the Dragon Tattoo"nun ardından ünlü yönetmen Niels Arden Oplev ve güzel oyuncu Noomi Rapace yeni bir intikam hikayesi için yeniden bir araya geliyor. İkiliye bu filmde Colin Farrell da katılıyor. Farrell, New York'un yeraltı suç örgütü liderinin sağ kolu olan cesur infazcı Victor karakterini canlandırıyor. Victor patronu yüzünden ölen karısı ve kızının intikamını almaya çalışıyor. Patronu gizemli bir katil tarafından tehdit edilince, Victor da detektifliğe soyunuyor. Bu sırada eski kurbanlardan biri olan Beatrice (Noomi Rapace) ise Victor'u baştan çıkarmaya ve ona şantaj yapmaya çalışıyor. Beatrice ile Victor'ın aralarındaki kimya onları şiddetli sonuçlara yol açan öç almaya sürüklüyor. İntikam ateşiyle yanan iki insan arasındaki ilişkinin etkileyici resmini çizen bu aksiyon-gerilim filminin yapımcılığını ise Neal Moritz (The Fast and the Furious serisi, I Am Legend) ve Joel Wyman (Fringe, Keen Eddie) üstleniyor.

Aksiyon, Suç, Dram

Dead Man Down
İntikam Benim (2013) 6.5
Y: Niels Arden Oplev
O: Colin Farrell, Noomi Rapace, Terrence Howard, Dominic Cooper
T: Aksiyon, Suç, Dram
Gone Baby GoneKızımı Kurtarın (2007)

Gone Baby Gone - Kızımı Kurtarın (2007)

Ben Affleck ilk filminde en iyi tanıdığı yere, kendi çocukluğunun da geçtiği Boston’a dönüyor ve her anı ilgiyle izlenen gerilim yüklü bir filme imza atıyor. Denise Lehane’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan ve Ben Affleck’in kendini tarz sahibi bir yönetmen adayı olarak ispatladığı Gone Baby Gone kaçırılan küçük bir kızı bulmak için araştırma yapan bir özel dedektifin başından geçenleri anlatıyor. Boston’un Dorchester bölgesinde en sevdiği oyuncak bebeği Mirabelle ile birlikte kaçırılan dört yaşındaki Amanda polisin tüm uğraşlarına rağmen bulunamaz. Birçoklarının sorumsuz anne gözüyle baktığı ve hatta kızının kaçırılmasından bile dolaylı olarak sorumlu tuttuğu Helene McCready’nin kızını bulmak üzere araştırmaya başlayan özel dedektif Patrick ve kız arkadaşı Angie kısa sürede polisten daha fazla bilgi toplayarak gerçeğe yaklaşsalar da onlar da tuhaf bir şekilde kendilerini çıkmaz bir sokakta bulacaklardır. İşin içinde farklı bir şeylerin olduğunu anlayan Patrick hiç bakmadıkları bir tarafa yönelmeye karar verir ve gerçeğin aslında en başından beri gözünün önünde olduğunu kavrar. Başrolünü Casey Affleck’in üstlendiği Gone Baby Gone hem Michelle Monaghan, Amy Ryan, Ed Harris ve Morgan Freeman gibi isimlerin bulunduğu güçlü oyuncu kadrosuyla hem de Ben Affleck’in dingin ama gerilimi hiç düşmeyen başarılı anlatımıyla izleyici kavrayan bir film.

Suç, Dram, Gizem

Gone Baby Gone
Kızımı Kurtarın (2007) 7.7
Y: Ben Affleck
O: Casey Affleck, Michelle Monaghan, Morgan Freeman, Ed Harris
T: Suç, Dram, Gizem
Tinker Tailor Soldier SpyKöstebek (2011)

Tinker Tailor Soldier Spy - Köstebek (2011)

Soğuk Savaş döneminde İngiliz İstihbarat örgütü içindeki iç çatışmalar, hesaplaşmalar, müthiş entrikalar, devletlerarası değiş-tokuşlar ve stratejiler. İstihbaratın içindeki yer alan köstebeği ortaya çıkarmak emekli olmaya hazırlanan ajan George Smiley'e görev verilir. Acaba hangi güvendiği eski meslektaşı ona ve ülkesine ihanet etmiştir?

Dram, Gizem, Gerilim

Tinker Tailor Soldier Spy
Köstebek (2011) 7.1
Y: Tomas Alfredson
O: Mark Strong, John Hurt, Zoltán Mucsi, Péter Kálloy Molnár
T: Dram, Gizem, Gerilim
Cloud AtlasBulut Atlası (2012)

Cloud Atlas - Bulut Atlası (2012)

1850 yılında Pasifik Okyanusu'ndayız. Adam Ewing Yeni Zelanda'daki takım adalardan zorlu bir deniz yolculuğu yaparak Californiya’daki evine dönmektedir. 1930'lu yıllarda Belçika'da yaşayan beş parasız ama yetenekli bir bestekar olan Robert Frobisher'ın elinde Adam Ewing'in günlüğü vardır. Luisa Rey ise Reagan yönetimindeki Amerika'da yaşayan isyankar ruhlu bir gazetecidir. Yayın evi sahibi Timothy Cavendish ise alıcaklılarından canını kurtarmaya çalışır. Kendisini var eden sisteme isyan eden android garson Sonmi~451 ise yakın gelecekte Güney Kore'dedir. Zachry ise medeniyetin çöküşüne ve ilkel kabilelerin insanlığa hükmetmesine şahit olmak üzeredir...Alt başlığının da dediği gibi Bulut Atlası'nda Geçmiş, Şimdi, Gelecek, Her Şey Birbiriyle Bağlantılı...Lana ve Andy Wachowski kardeşlerin Alman yönetmen Tom Tykwer ile ortaklaşa senaryosunu yazıp yönettikleri filmde Tom Hanks, Halle Berry, Hugh Grant, Hugo Weaving, Jim Sturgess, Ben Whishaw, James D'Arcy, Doona Bae ve Susan Sarandon gibi her biri ayrı yıldız olan isimler yer alıyor.

Dram, Bilim-Kurgu

Cloud Atlas
Bulut Atlası (2012) 7.6
Y: Tom Tykwer, Andy Wachowski, Lana Wachowski
O: Tom Hanks, Halle Berry, Jim Broadbent, Hugo Weaving
T: Dram, Bilim-Kurgu
Cosmopolis (2012)

Cosmopolis (2012)

28 yaşındaki milyoner Eric Packer için sıradan gibi görünen bir gün, 24 saat içerisinde hayatının çizgisini değiştirecek cehennemvari bir hal alacaktır. Oldukça uzun görünen limuziniyle Manhattan'da bir iş için "şehre" inen Packer trafikte sıkışınca, limuzinine giren insanlar bir şekilde hayatına etki edecektir...

Dram, Gerilim

Cosmopolis (2012) 5
Y: David Cronenberg
O: Robert Pattinson, Sarah Gadon, Paul Giamatti, Kevin Durand
T: Dram, Gerilim
Dark SkiesKaranlıktan Gelen (2013)

Dark Skies - Karanlıktan Gelen (2013)

Bilim kurgu-korku filmi Dark Skies'ta “(aramızda yaşayan) bir uzaylı tarafından gelecekte kaçırılmak üzere işaretlenen 6 yaşındaki bir çocuğun” hikayesi anlatılıyor. Fright Night'a benzer bir konu işlenen filmde Josh Hamilton (J. Edgar) da rol alıyor...

Korku, Bilim-Kurgu, Gerilim

Dark Skies
Karanlıktan Gelen (2013) 6.3
Y: Scott Stewart
O: Keri Russell, Josh Hamilton, Dakota Goyo, Kadan Rockett
T: Korku, Bilim-Kurgu, Gerilim
Johnny English (2003)

Johnny English (2003)

İngiltere'nin tüm Gizli Servis ajanlarının beklenmedik (!) bir saldırı sonucu ölmeleri, geriye kalan tek kişi olan Johnny English'in (Rowan Atkinson) omuzlarına büyük bir sorumluluk yükleyecektir. Asistanı Bough ile, paha biçilmez Kraliyet mücevherlerinin gizemli şekilde çalınmasını araştıran Johnny English'in şüpheli listesinin başında Fransız işadamı Pascal Sauvage (John Malkovich) ve mücevher restorasyonu yapan gizemli Lorna Campbell (Natalie Imbruglia) bulunur. Üstlendiği görevle bütün ingilizlerin dikkatini üzerine çeken English, bu görevden alnının akıyla çıkmalıdır. Ulusunun simgesi olan bu mücevherleri bulma yolunda, sakar ve bir o kadar da şanssız olan gizli ajanın başına gelmedik kalmayacaktır...

Aksiyon, Macera, Komedi

Johnny English (2003) 6.1
Y: Peter Howitt
O: Rowan Atkinson, Tasha de Vasconcelos, Ben Miller, Greg Wise
T: Aksiyon, Macera, Komedi
Sherlock Holmes: A Game of ShadowsSherlock Holmes: Gölge Oyunları (2011)

Sherlock Holmes: A Game of Shadows - Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (2011)

Dünyanın en ünlü ve zeki dedektiflerinden Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) ve 'ortağı' Dr. Watson (Jude Law) bu sefer Londra’nın dışına çıkarak Fransa, Almanya ve İsviçre’ye yol alacakları yeni ve tehlikeli bir maceraya sürükleniyorlar. Onlardan hep bir adım önde olan kurnaz ve vicdansız Profesör Moriarty (Jared Harris) ise -ki Holmes en zeki olma unvanını ona kaptırmak üzere- büyük bir laneti değiştirecek planların peşindedir. Kahramanlarımız ise ne olursa olsun Moriarty durdurmaya kararlı... Yönetmen koltuğunda ilk filmde olduğu gibi gene Guy Ritchie yer alırken senaryoyu ilk filmden farklı olarak Kieran ve Michele Mulroney çifti kaleme aldı. İlhamını Sherlock Holmes'un yaratıcısı Arthur Conan Doyle'dan alan filmde Robert Downey Jr. ve Jude Law başrollerinin yanı sıra ilk filmdeki rolleriyle kadroya tekrar dahil olan oyuncular ise Eddie Marsan ( müfettiş Lestrade), Rachel McAdams (Irene Adler), Kelly Reilly ve Geraldine James olarak yer alıyorlar. Film kostümlerini ilk yapımda olduğu gibi gene Jenny Beavan tasarlarken ve müzikler ise kendisini her filmde mutlaka belli eden Hans Zimmer'a ait... Film tüm dünya ile aynı zamanda, 16 Aralık 2011'de ülkemizde de vizyona girecek...

Aksiyon, Macera, Suç

Sherlock Holmes: A Game of Shadows
Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (2011) 7.5
Y: Guy Ritchie
O: Robert Downey Jr., Jude Law, Noomi Rapace, Rachel McAdams
T: Aksiyon, Macera, Suç
GladiatorGladyatör (2000)

Gladiator - Gladyatör (2000)

İmparator Marcus Aurelius’un hüküm sürdüğü Roma’da bir general olan Maximus imparatorluğun hiyerarşik basamaklarında gitgide yükselmektedir. Babasının kendisini kayırmak yerine Maximus adındaki bu yabancıyı el üstünde tutması da tahtın asıl varisi olan Commodus’u rahatsız etmektedir. Commodus, Maximus ve ailesinin öldürülmesi yönünde emrini çıkarmak için fazla beklemez. Ölümden zor kurtulan Maximus artık bir gladyatör olarak eğitilmek üzere arenaya gönderilir. Maximus’un aklında tek bir istek vardır, Commodus’u öldürmek ve ailesinin intikamını bir an önce almak.Ridley Scott’ın bol ödüllü filmi, gösterildiği sene hem gişedeki büyük başarısıyla hem de aldığı Oscar’larla isminden epeyce söz ettirmişti.

Aksiyon, Dram

Gladiator
Gladyatör (2000) 8.5
Y: Ridley Scott
O: Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Connie Nielsen, Oliver Reed
T: Aksiyon, Dram
Fast & FuriousHızlı ve Öfkeli 4 (2009)

Fast & Furious - Hızlı ve Öfkeli 4 (2009)

Düzenbazlıktan "emekli" Dominic Toretto'nun (Vin Diesel) Meksika sınırını aşıp orada adeta bir mülteci gibi yaşamaya kalkışmasının üzerinden sekiz koca yıl geçmiştir. Artık Dominik Cumhuriyeti'ndeki bir sahil kulübesinde yaşamakta olan eski dolandırıcı Dom'un yanında, ABD'deki karanlık geçmişinden miras kalan tek varlık olan biricik sevgilisi Letty (Michelle Rodriguez) vardır. Orada yepyeni bir yaşama başlamaya çalışan Dom, polisin nefesini ensesinde hissetmekten de kurtulamamıştır. Kanun temsilcilerinin ve kolluk kuvvetlerinin daima peşinde olduğunun farkında olan ve çok sevdiği bir insanın trajik ölümünden sonra Los Angeles'a dönen Dom'un, ajan Brian O'Conner (Paul Walker) ile ezeli çatışması yeniden alevlenecektir. Ancak artık ortak bir düşmanları vardır. ABD'ye öldürücü maddelerin akışını sağlayan sosyopat ruhlu uyuşturucu kralına karşı mücadele edebilmek için güçbirliği yapmak zorundadırlar. Uyuşturucu kralını bertaraf etmenin ve onun tarafından katledilen arkadaşlarının intikamını almanın tek çaresi, ikisinin arasında yepyeni bir güven ortamının tesis edilmesinden geçmektedir.

Aksiyon, Suç, Dram

Fast & Furious
Hızlı ve Öfkeli 4 (2009) 6.6
Y: Justin Lin
O: Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster, Michelle Rodriguez
T: Aksiyon, Suç, Dram
The PianistPiyanist (2002)

The Pianist - Piyanist (2002)

Roman Polanski’nin üç Oscar kazanan filmi İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir dramı konu alır. Polonya’lı ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman’ın anılarını anlattığı aynı isimli kitaptan sinemaya uyarlanan film, Nazi işgali altındaki Polonya’da yaşamanın imkansızlaştırıldığı bir dönemde, bir şekilde esir kampına gitmekten kurtulan ünlü piyanistin Varşova’nın kenar mahallelerindeki hayatta kalma mücadelesine odaklanır. Varoşlarda tam anlamıyla sefil bir hayat süren müzisyen, diğer halkla birlikte, kıtlığa ve aşağılanmalara maruz kalsa da kahramanca mücadele edecektir. Günü gelip oradan kaçma şansı bulduğundaysa başkentin harabelerine sığınacak, beklemediği bir anda gelen bir yardımla umudunu yeniden kazanacaktır.Film, En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar alan Adrien Brody'nin de filmografisinin en güçlü işlerinden biri.

Biografi, Dram, Savaş

The Pianist
Piyanist (2002) 8.5
Y: Roman Polanski
O: Adrien Brody, Emilia Fox, Michal Zebrowski, Ed Stoppard
T: Biografi, Dram, Savaş
American PieAmerikan Pastası (1999)

American Pie - Amerikan Pastası (1999)

Dört adet kendine güveni olmayan lise öğrencisi, hayatları boyunca kimseyle cinsel ilişkiye girme şansı bulamamışlardır. Psikolojik anlamda üzerilerinde bir baskı hissetmeye başlayan gençler, mezuniyet gecesine kadar bir kızla birlikte olmak üzere birbirleriyle iddiaya girerler. Artık bir kızla beraber olmak, sadece maddi değil manevi bir yükü de beraberinde getirecektir. Oyun başlar. Tüm zamanların en çok izlenen komedi filmlerinden biri olan American Pie, erotizm sosuyla çok dikkat çekmişti.

Komedi, Romantik

American Pie
Amerikan Pastası (1999) 7
Y: Paul Weitz, Chris Weitz
O: Jason Biggs, Chris Klein, Thomas Ian Nicholas, Alyson Hannigan
T: Komedi, Romantik
The Big BlueDerinlik Sarhoşluğu (1988)

The Big Blue - Derinlik Sarhoşluğu (1988)

Jacques Mayol ve Enzo Molinari, birbirlerini çocukluklarından beri tanıyan iki arkadaştır. Her ikisi de okyanus ve dalış tutkusuna sahip olan genç adamlar, bir çok alanda rekabet içindedirler.Sicilya’da yaşamakta olan Enzo, serbest dalış rekorunu 6 yıldır elinde bulundurmaktadır ancak rakipsizdir. Peru Andları’nda yaşayan Jacques’a haber gönderip kendisiyle yarışmak istediğini söyler. Sicilya’ya gelen Jacques, arkadaşını kolaylıkla yener. Rekabet zaman içinde artar ve iki adam, hayatlarını tehlikeye atmak pahasına inanılmaz derinliklere inerler.Jacques’ın sevgilisi Johana, New York’tan gelir ve bu akıldışı savaşın sonlanmasını ister. Film, karanlık, esrarlı ve unutulmaz bir sona doğru ilerler.Akıldan kolay kolay çıkmayacak denizaltı sekanslarına sahip olan Büyük Mavi, Yunanistan-Sicilya deniz manzaraları ve arkaplanındaki 80’lerin elektronik müziği ile adeta yönetmen Luc Besson’un bebeği gibi. Besson’u dünyaca ünlü yapan, şiddet dolu filmleri Nikita ve Léon’dan her anlamda farklı bir başyapıt. Ruhani bir yolculuğu, romantik komedi iskeleti üzerinde ve akıllara durgunluk veren bir görsellik eşliğinde anlatıyor.

Aksiyon, Macera, Dram

The Big Blue
Derinlik Sarhoşluğu (1988) 7.7
Y: Luc Besson
O: Rosanna Arquette, Jean-Marc Barr, Jean Reno, Paul Shenar
T: Aksiyon, Macera, Dram
The Incrediblesİnanılmaz Aile (2004)

The Incredibles - İnanılmaz Aile (2004)

Her üyesi, özel yeteneklere, olağanüstü güçlere sahip olan,süper kahramanlık yapabilen bir aile olan Parr ailesinin serüvenlerini anlatıyor. Ailenin reisi olan Bob Parr, kentteki insanları bin bir türlü tehlikelerden kurtarma ihtiyacı ortaya çıktığında, Bay Incredible kimliğiyle her şeyi eski sakin haline getirmekle yükümlü bir süper kahramandır. Karısı Elastigirl, kızı Violet ve oğlu Dash ile beraber yaşamakta ve çalışmaktadır.Ancak süper kahramanlarımız dünyayı kurtaracağız derken çevreye ve insanlara çok fazla zarar vermektedir. Bu da sigorta primlerini yükseltir. Bu durum kent sakinlerini çılgına çevirir ve sonunda süper kahramanımızın işine son verilir. Peki zorla emekli edilen Parr ailesi, kendi köşelerinde heyecansız, sakin bir banliyö yaşamına ne kadar katlanabilecektir? scorpionss1

Animasyon, Aksiyon, Macera

The Incredibles
İnanılmaz Aile (2004) 8
Y: Brad Bird
O: Craig T. Nelson, Holly Hunter, Samuel L. Jackson, Jason Lee
T: Animasyon, Aksiyon, Macera
The DescentCehenneme Bir Adım (2005)

The Descent - Cehenneme Bir Adım (2005)

Kocası, kızı ve arkadaşları ile birlikte tatile çıkan genç ve hoş bir kadın, trajik bir kazaya şahit olurlar. Aradan bir yıl geçtikten sonra genç kadın yine arkadaşları ile bir gün yürüyüşe çıkar. Bir mağara içinde düşen bir kaya nedeni ile orada mahsur kalırlar. Sahip oldukları donanım yetersizliğinden ötürü hayatta kalmak adına zorlu bir mücadele başlar. Bu sırada da kana susamış yaratıklarla karşılaşırlar. Gruptaki herkes bir takım sebeplerden ötürü birbirleri ile zıt düşerler. Artık herkes tek başınadır. Hayatta kalma yolunda kendilerinden sorumlu olduklarınıN farkındadırlar.

Macera, Korku

The Descent
Cehenneme Bir Adım (2005) 7.2
Y: Neil Marshall
O: Shauna Macdonald, Natalie Mendoza, Alex Reid, Saskia Mulder
T: Macera, Korku
BladeBıçağın İki Yüzü (1998)

Blade - Bıçağın İki Yüzü (1998)

Vampir Filmleri kronolojisinde hem "çukulata renkli" hem de "baş kahraman" olarak böylesine ayrıksı bir karakterin sinemada tutuluyor olması hoş bir ayrıntı olarak göze çarpıyor. Blade karakterini adeta "yaşayan" siyahi oyuncu Wesley Snipes'ın can verdiği bu alternatif kahraman, aslında bir çizgi roman karakterinin beyazperde'ye uyarlanmasıdır. Filmde, vampirlere "kan kusturan" bir vampir olan Blade'in hünerlerini izleyeceğiz. Blade'in annesi, henüz Blade onun karnındayken vampirlerin acımasız saldırısı sonucunda katledilmiştir. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan Blade, bilincini kazandığı günden itibaren kendisini vampirleri temizlemeye adamıştır. Henüz doğmamışken ucundan bulaştığı vampir saldırısı nedeniyle genlerinde onların özelliklerinden de bulunan Blade vampirler tarafından 'Gündüz Gezen' olarak isimlendirilmektedir. Blade'in kendileri için dev bir tehlike oluşturduğunu bilen vampirler de onu bir an önce avlamak istemektedirler. Yönetmen koltuğunda Stephen Norrington'ın bulunduğu Blade'in yapım tarihi ise 1998...

Aksiyon, Korku

Blade
Bıçağın İki Yüzü (1998) 7.1
Y: Stephen Norrington
O: Wesley Snipes, Stephen Dorff, Kris Kristofferson, N'Bushe Wright
T: Aksiyon, Korku
WreckedTuzak (2011)

Wrecked - Tuzak (2011)

Tanımadığınız insanlara ait cesetlerle dolu, kaza yapmış bir arabada bacağınız sıkışmış bir şekilde uyandığınızı hayal edin. Nerede olduğunuzu, kim olduğunuzu ya da ne yaptığınızı bilmiyorsunuz. Zihniniz sırlarla dolu bir esrar perdesi gibi. Vahşi doğanın ortasında içgüdüsel olarak hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Peki gerçekle yalanın, hayalle gerçeğin birbirine girdiği, hem kurban hem şüpheli olduğunuz bu bilmecenin içindeyken geçmişinizden kaçabilir misiniz?

Macera, Dram, Gizem

Wrecked
Tuzak (2011) 5.2
Y: Michael Greenspan
O: Adrien Brody, Caroline Dhavernas, Ryan Robbins, Adrian G. Griffiths
T: Macera, Dram, Gizem
Red LightsMedyum (2012)

Red Lights - Medyum (2012)

Bir psikolog ve asistanı metafizik (paranormal activity) üzerine çalışırlar ve bu çalışmalar onların dünya tarafından kabul edilmiş psişik olayları keşfetmelerine yol açar. İnsan beyninin algı mekanizmalarını ve inanç ile bilim arasındaki sınırları araştıran psikolojik bir gerilim filmi olan RED LIGHTS metafizik dünyasından doğaüstü olguları ayıran iki rasyonalist bilim adamının deneyimlerini ve dünyaca ünlü bir medyumun özel güçlerinin çatışmasını anlatıyor. Kahramanların hepsinin geçmişinde açığa çıkmamış sırlar mevcut. Beklenmedik ayrıntılarla dolu bu karanlık hikayede tansiyon hiç düşmüyor.Kıdemli doğaüstü olay araştırmacıları Dr. Margaret Matheson (Sigourney Weaver) ve Tom Buckley (Cillian Murphy), inanç şifacılığını ve hayaletlerle konuşma iddialarını Matheson’ın "kırmızı ışıklar" diye adlandırdığı bir yöntemle çürütmeye çalışmaktadır."Kırmızı ışıklar" sahnelenen her doğaüstü olayın ardındaki göze çarpmayan hilelerdir. Ancak efsanevi kör medyum Simon Silver (Robert De Niro) 30 yıllık aradan sonra geri döndüğünde, bir zamanlar korkusuz rakibi Matheson, Buckley'i işten vazgeçmesi için güçlü Silver’ın misilleme yapabileceğini söyleyerek uyarır.Silver'ın itibarını sarsmaya kararlı olan Buckley ve gözde öğrencisi (Elizabeth Olsen) kaşıkları eğebilen ve zihin okuyan bu karizmatik medyumun arkasındaki gerçeği ortaya çıkarmak için ellerinden geleni yapar. Ama Buckley, misafiri insanın aklını başından alan sonuca doğru ilerlerken kendi öz inançlarını yeniden gözden geçirmek zorunda kalır.

Dram, Gizem, Gerilim

Red Lights
Medyum (2012) 6.2
Y: Rodrigo Cortés
O: Cillian Murphy, Sigourney Weaver, Robert De Niro, Toby Jones
T: Dram, Gizem, Gerilim
Good VibrationsHarika Tınılar (2012)

Good Vibrations - Harika Tınılar (2012)

70'li yıllarda Belfast'tayız.  Reggae tutkunu olan Teri Hooley, asi ve tutkulu bir müzisyen olarak kariyer yapmak istemektedir. Siyasi grupların yol kestiği, sınıf farklılıkları ve arasındaki gerilimin git gide tırmandığı zamanlarda karısı Ruth da ona destek olur. Teri'nin müziğe olan ilgisi zamanla şekil değiştirir ve kendini punk tarzına daha yakın görmeye başlar. Aynı zamanda türde yeni bir akıma da tanıklık etme şansı bulduğumuz Good Vibrations'ta dönemin gerilimi müziğin ruhuna da yansıyor. The Undertones'un doğuşu ve yükselişi,İrlanda'da punk'ın öncülerinden Teri Hooley'nin hayat hikayesiyle melodik bir anlatımla yer buluyor.

Biografi, Dram, Müzik

Good Vibrations
Harika Tınılar (2012) 7.2
Y: Lisa Barros D'Sa, Glenn Leyburn
O: Liam Cunningham, Jodie Whittaker, David Wilmot, Dylan Moran
T: Biografi, Dram, Müzik
Black Hawk DownKara Şahin Düştü (2001)

Black Hawk Down - Kara Şahin Düştü (2001)

Bugüne kadar yapılmış en gerçekçi ve güçlü savaş filmlerinden biri...Başarılı yönetmen Ridley Scott ve ünlü yapımcı Jerry Bruckheimer dan, Birleşmiş Milleteler barış operasyonunun bir parçası olarak Kasım 1993 de Mogadishu, Somali ye gönderilen bir grup Amerikan askerinin gerçek hikayesinden yapılmış bir kahramanlık öyküsü; Kara Şahin Düştü operasyonu beklenmedik bir şekilde yön değiştirerek Amerikan ordusunun Vietnam'dan beri gördüğü en büyük çarpışmayla sonuçlanır.

Dram, Tarih, Gerilim

Black Hawk Down
Kara Şahin Düştü (2001) 7.7
Y: Ridley Scott
O: Josh Hartnett, Ewan McGregor, Tom Sizemore, Eric Bana
T: Dram, Tarih, Gerilim
Paan Singh Tomar (2012)

Paan Singh Tomar (2012)

Fakir bir çiftçiyken askere giden Paan Singh Tomar'ın çok hızlı koştuğu komutanları tarafından farkedilir ve kısa sürede ülkesini uluslararası şampiyonalarda başarıyla temsil eden bir sporcu haline gelir. Sonrasında ise kendine göre mecburen devlet polisine karşı çete kurarak savaşan bir asi olur. Filmde Hindistan'da halk kahramanı olarak bilinen Paan Singh Tomar'ın gerçek hayat hikayesi anlatılıyor.

Aksiyon, Biografi, Suç

Paan Singh Tomar (2012) 8.3
Y: Tigmanshu Dhulia
O: Irrfan Khan, Ravi Bhushan Bhartiya, Mahie Gill, Rajendra Gupta
T: Aksiyon, Biografi, Suç
Ride AlongZor Biraderler (2014)

Ride Along - Zor Biraderler (2014)

Hızlı konuşan ama bir o kadar da komik güvenlik görevlisi olan Ben, sevdiği kızın ağabeyinden Angela ile evlenmek için müsaade ister. Ağabeyi de polistir. Ben'in kardeşine layık olup olmadığını anlamak için onu 24 saatlik bir Atlanta devriyesine çıkarır. Bu ikili ortalığı birbirine katacaktır... Filmin sloganı: "Bu polisin kız kardeşine evlenme teklif etmek ha? Çaylak hatası." tenzin

Aksiyon, Komedi

Ride Along
Zor Biraderler (2014) 6.1
Y: Tim Story
O: Ice Cube, Kevin Hart, John Leguizamo, Bruce McGill
T: Aksiyon, Komedi
TaxiTaksi (1998)

Taxi - Taksi (1998)

Hız tutkunu olan Daniel, pizza dağıtıcılığını bırakarak bir takside şoför olarak çalışmaya başlar. Kullandığı arabanın güçlü motoru ve hızı sayesinde polis radarlarına bile yakalanmaması Daniel i haddinden fazla heyecanlandırmaktadır.Fakat Her şey polis memuru Emilien ile tanışınca farklı bir hal alır. Ehliyet sınavında başarılı olamayan Emilien, DAniel den bazı suçluları yakalaması için yardım ister. Aksi taktirde arabası elinden alınacaktır. Daniel bir anda kendini maceraların içinde bulur.

Aksiyon, Komedi, Suç

Taxi
Taksi (1998) 6.9
Y: Gérard Pirès
O: Samy Naceri, Frédéric Diefenthal, Marion Cotillard, Manuela Gourary
T: Aksiyon, Komedi, Suç