------------ Filmleri İzle

Filmleri İzle

Comes a HorsemanEve Gelen Atlı (1978)

Comes a Horseman - Eve Gelen Atlı (1978)

1950'lerin Montanası'nda, teknolojiye karşı direnmeye çalışan çiftçilerin öyküsü... Bekar çiftlik sahibi Ella'ya, eski aşığı, sorunlu çiftliğini kendisine satması için baskı uygulamaktadır. Yardım isteyebileceği tek kişi vardır: komşusu Frank. İkisi birlikte korkuya, paniğe, kıskançlığa ve ihanete karşı omuz omuza, amansız bir mücadele verirler. Ve nihayetinde aşkı bulacaklardır.

Dram, Kovboy, Romantik

Comes a Horseman
Eve Gelen Atlı (1978) 6.2
Y: Alan J. Pakula
O: James Caan, Jane Fonda, Jason Robards, George Grizzard
T: Dram, Kovboy, Romantik
The Quiet ManKadın Satılmaz (1952)

The Quiet Man - Kadın Satılmaz (1952)

Sean Thornton doğup büyüdüğü İrlandaya,yeni bir hayata başlamak üzere geri döner. Kısa zaman içinde Mary Kate Danaher ile tanışır ve evlenmeye karar verirler.Ancak buna karşı çıkan biri vardır; Mary’nin abisi Will Danaher. Sean hem Will Danaher ile mücadele eder hem de geride bırakmak istediği hatıralarıyla...The Quiet Man, 7 dalda Oscar’a aday olan ve John Ford’a en iyi yönetmen Oscarı’nı getiren çarpıcı bir drama.

Komedi, Dram, Romantik

The Quiet Man
Kadın Satılmaz (1952) 8
Y: John Ford
O: John Wayne, Maureen O'Hara, Barry Fitzgerald, Ward Bond
T: Komedi, Dram, Romantik
Kelly's HeroesÇılgın Savaşcılar (1970)

Kelly's Heroes - Çılgın Savaşcılar (1970)

2. Dünya Savaşı'nda Fransa’ya çıkarma yapan küçük bir Amerikan askeri birliği bir Alman bankasında 16 milyon dolar değerinde Nazi altını yattığını öğrenir...

Macera, Komedi, Savaş

Kelly's Heroes
Çılgın Savaşcılar (1970) 7.7
Y: Brian G. Hutton
O: Clint Eastwood, Telly Savalas, Don Rickles, Carroll O'Connor
T: Macera, Komedi, Savaş
Viridiana (1961)

Viridiana (1961)

Rahibe okulunu bitirmek üzere olan Viridiana, teyzesinin kocasını ziyarete gider. Sıradan ziyaret adamın kadına aşık olmasıyla farklı bir hal almaya başlar. Adam genç kıza aşık olmuş ve onla yaşamak istediğini söylemiştir. Viridiana tam okula dönmeye hazırlanırken, adam kıza bir tuzak kurar ve kendisiyle yaşamaya zorlar.Bunuel bir kez daha sarsılmaz kurumları silahının ucuna yerleştiriyor ve tartışmalı hikayesiyle, bir yandan hüzünlü, bir yandan da ölesiye komik bir masal anlatıyor. Özellikle Son Akşam Yemeği’ni canlandıran son sahnesi unutulmazlar arasındadır.

Dram

Viridiana (1961) 8.2
Y: Luis Buñuel
O: Silvia Pinal, Francisco Rabal, Fernando Rey, José Calvo
T: Dram
MaskMaske (1985)

Mask - Maske (1985)

Yüzü tıpkı bir maskeyi andıran genç Rocky Dennis'in gerçek yaşam hikayesinin anlatıldığı bu olağanüstü filmde anne Rusty'i canlandıran Cher'de ilk başrolüyle izleyicilerin karşısına çıkıyor... Rusty'nin tutku dolu sevgisi ve azmiyle Rocky bir yandan acının, yanlızlığın ve önyargının verdiği acıyla mücadele etmeyi öğrenirken bir yandan da sınıf arkadaşları ve öğretmenleri için ilham kaynağı olur...

Biografi, Dram

Mask
Maske (1985) 7.2
Y: Peter Bogdanovich
O: Cher, Sam Elliott, Eric Stoltz, Estelle Getty
T: Biografi, Dram
The GorgonMedusa (1964)

The Gorgon - Medusa (1964)

20. Yüzyılın başlarında, orta Avrupada bir köyde garip olaylar yaşanmaya başlar. Bazı köylüler taşlaşmış halde bulunmaktadır. Yetkililer olayı örtbas etmesinin ardından dolunay zamanı bir yaratık ininden çıkıp terör estirmeye başlar. Bu yaratığın yüzüne bakan herkes taşlaşmaktadır. Leipzig üniversitesindeki uzmanlar bu konuyu araştırmak için bölgeye gelirler.

Korku

The Gorgon
Medusa (1964) 6.5
Y: Terence Fisher
O: Christopher Lee, Peter Cushing, Richard Pasco, Barbara Shelley
T: Korku
Dear JohnSevgili John (2010)

Dear John - Sevgili John (2010)

Çocukluğu evdeki dengeyi kurmakla geçen John Tyree, orduya yazılır ve asker olmak için evden ayrılır. Gitmeden önce Savannah isminde, hayır kurumlarında çalışan muhafazakar üniversite öğrencisi ile tanışır. Tesadüfler onları hep karşı karşıya getirir. Aralarındaki ilişki kıskançlık nedeniyle bozulur gibi olsa da, John genç kızın kalbini kazanmayı başarır. Ancak 11 Eylül'den sonra John orduya çağrılmıştır. Savannah ile John'un arasındaki ilişki artık mektuplarla ilerleyecektir

Dram, Romantik, Savaş

Dear John
Sevgili John (2010) 6.3
Y: Lasse Hallström
O: Channing Tatum, Amanda Seyfried, Richard Jenkins, Henry Thomas
T: Dram, Romantik, Savaş
Marley & MeMarley ve Ben (2008)

Marley & Me - Marley ve Ben (2008)

Karlı bir günde evlenen çift John ve Jenny Grogan Michigan’daki soğuk kış günlerini arkada bırakıp, güneye, Florida’ya taşınıp yeni bir hayata başlamaya karar verirler. Birbirine rakip gazetelerde iş bulan çift kendilerine bir ev de aldıktan sonra, evliliğin zorlu yanlarını da yavaşça görmeye başlarlar.Çocuk sahibi olmakla ilgili kuşkulu olan John, bu konudaki korkularıyla ilgili arkadaşı ve meslektaşı olan Sebastian’a açılır ve o da mükemmel bir öneriyle çıkagelir; John Jenny’yi oyalamak için ona bir köpek almalıdır. Ve Marley hayatlarına girer...

Komedi, Dram, Aile

Marley & Me
Marley ve Ben (2008) 7.1
Y: David Frankel
O: Owen Wilson, Jennifer Aniston, Eric Dane, Kathleen Turner
T: Komedi, Dram, Aile
AsylumSığınak (1972)

Asylum - Sığınak (1972)

Akıl hastanesinde bir işini güvence altına almak için genç bir İngiliz psikiyatrist dört hasta mahkum ile görüşmesi gerekir.

Korku

Asylum
Sığınak (1972) 6.5
Y: Roy Ward Baker
O: Barbara Parkins, Richard Todd, Sylvia Syms, Peter Cushing
T: Korku
The FlockGünahkarlar (2007)

The Flock - Günahkarlar (2007)

The Flock, çok hünerli bir federal ajanın (Richard Gere) hikayesi. Kahramanımız genç bayan ortağını yetiştirirken bir taraftan da üzerinde araştırma yaptığı seks suçuyla bağı olan kayıp bir genç kızın izini sürmektedir. Zamana karşı yarışında bir yandan da asıl katili bulmak için karmaşık olay örgüsüyle boğuşacaktır.

Suç, Dram, Gizem

The Flock
Günahkarlar (2007) 5.7
Y: Wai-Keung Lau
O: Richard Gere, Claire Danes, KaDee Strickland, Ray Wise
T: Suç, Dram, Gizem
Demon SeedŞeytan Tohumu (1977)

Demon Seed - Şeytan Tohumu (1977)

Süper gelişmiş bir bilgisayar, yaratıcısının karısına tecavüz eder. Niyeti kendi ‘evladını’ yaratmaktır.

Korku, Bilim-Kurgu

Demon Seed
Şeytan Tohumu (1977) 6.3
Y: Donald Cammell
O: Julie Christie, Fritz Weaver, Gerrit Graham, Berry Kroeger
T: Korku, Bilim-Kurgu
Runner, RunnerBüyük Kumar (2013)

Runner, Runner - Büyük Kumar (2013)

Princeton'da okuyan genç ve parlak bir öğrenci (Justin Timberlake), okulu için kullanması gereken tüm parasını, online poker oynanan yasadışı bir kumar sitesinde oynadığı oyunlar için harcar. Her şey yolunda giderken yaptığı bir hata borç batağına sürüklenmesine ve belalı site yöneticisine (Ben Affleck) borçlanmasına neden olur. Genç yönetmen Brad Furman tarafından yönetilen filmin senaryosu, daha önce de sıkça birlikte çalışan Brian Koppelman ve David Levien ikilisine ait.

Suç, Gerilim

Runner, Runner
Büyük Kumar (2013) 5.6
Y: Brad Furman
O: Justin Timberlake, Ben Affleck, Gemma Arterton, Anthony Mackie
T: Suç, Gerilim
American History XGeçmişin Gölgesinde (1998)

American History X - Geçmişin Gölgesinde (1998)

Derek Vinyard, beyaz ırkın üstünlüğüne inanan bir grup gencin karizmatik lideridir. Nefret içindeki Derek, bir siyahı canice öldürünce hapse girer. Hapisten çıktığında artık bambaşka biridir. Geçmişinden ve yaptıklarından utanç duyar ve küçük kardeşi Danny'nin de kendisiyle aynı sonu paylaşmaması için çabalar. Bir aile içinde gelişen ve sonunda aynı aileyi parçalayan ırkçılık hakkında tartışmalı ve çarpıcı bir film.

Suç, Dram

American History X
Geçmişin Gölgesinde (1998) 8.6
Y: Tony Kaye
O: Edward Norton, Edward Furlong, Beverly D'Angelo, Jennifer Lien
T: Suç, Dram
Saw IIITestere III (2006)

Saw III - Testere III (2006)

Meraklısı için yeni serisi ile perdeye gelen Testere yine etrafa dehşet saçıyor. Unutulması mümkün olmayan katil Jigsaw, son bölümde polislerin elindeyken şimdi yardımcısı Amanda’nın desteği ile dışarıdır. Kaçmayı başarmıştır. Elbette ki yeni planları doğrultusunda yeni ve tam kendine göre kurbanlar arayacaktır. Kurbanlar aracılığı ile de tutku duyduğu dehşeti saçmaya devam edecektir. Hayatta kalma mücadelesine paralel yeni kurgular geliştirmektedir kafasında. Serinin üçüncü bölümünde yönetmen Darren Lynn Bousman.

Korku, Gizem

Saw III
Testere III (2006) 6.2
Y: Darren Lynn Bousman
O: Tobin Bell, Shawnee Smith, Angus Macfadyen, Bahar Soomekh
T: Korku, Gizem
Last NightSon Gece (2010)

Last Night - Son Gece (2010)

Sadakatsizlik nedir? Sevişmek? Flört etmek? Aklından geçirmek? New York'lu mükemmel çift Joanna ve Michael, Michael'ın çekici ve işveli bir arkadaşıyla çıktığı iş gezisi sonrası aldatmak, pişmanlık ve arzu üzerine acı bir biçimde kafa yoracaktır. Ama bunun sonucunda Joanna eşini suçlayacak ve başkasının kollarına itecek, sonra da kendisine hâlâ âşık olan eski erkek arkadaşıyla öylesine buluşacaktır. Bu işin sonu nereye varacaktır?İran asıllı Amerikalı senarist Massy Tadjedin'in ilk yönetmenlik denemesi olan bu romantik dram, 2010 Toronto Film Festivali’nin kapanış filmi oldu...

Dram, Romantik

Last Night
Son Gece (2010) 6.6
Y: Massy Tadjedin
O: Keira Knightley, Sam Worthington, Guillaume Canet, Eva Mendes
T: Dram, Romantik
3 Idiots3 Aptal (2009)

3 Idiots - 3 Aptal (2009)

Farhan Qureshi ve Raju Rastogi üniversiteden arkadaşları Rancho ile tekrar bir araya gelmek isterler. Yolda, başka bir arkadaşları Chatur Ramalingam ile karşılaşırlar. Artık başarılı bir iş adamı olan Chatur onlara 10 yıl önce girdikleri bir bahsi hatırlatır. Bu zamana dek kendilerinden gizlenen sırrı bilmeyen üçlü Rancho'nun yerini bulmak için birbiriyle yarışmaya başlar.

Komedi, Dram

3 Idiots
3 Aptal (2009) 8.5
Y: Rajkumar Hirani
O: Aamir Khan, Madhavan, Sharman Joshi, Kareena Kapoor
T: Komedi, Dram
Jessabelle (2014)

Jessabelle (2014)

Genç bir kadın kötü bir kaza sonrası bacaklarını kaybeden babasına bakmak için Lousiana'daki evlerine döner. Burada oldukça kızgın bir hayalet olan yıllar önce ölmüş annesiyle oldukça korkutucu bir bağ kurar. Kevin Greutert tarafından yönetilen filmin başrollerini Sarah Snook, Mark Webber ve Joelle Carter paylaşıyor.

Korku, Gerilim

Jessabelle (2014) 5.4
Y: Kevin Greutert
O: Sarah Snook, Joelle Carter, Mark Webber, David Andrews
T: Korku, Gerilim
X-Men: First ClassX-Men: Birinci Sınıf (2011)

X-Men: First Class - X-Men: Birinci Sınıf (2011)

X-MEN BİRİNCİ SINIF, X-Men serilerinin kökenine iniyor ve dünyada çapındaki olayların ardındaki gizemli hikâyeyi açığa çıkarıyor. Mutantlar dünyaya ayak basmadan ve Charles Xavier ile Erik Lehnsherr, Profesör X ve Magneto isimlerini almadan önce, güçlerini henüz keşfeden iki gençtiler. En kötü karakterler olmalarının yanısıra, biribirlerinin en iyi arkadaşıydılar da; diğer Mutantlarla (kimi bildiğimiz, kimi yeni eklenen) işbirliği yapar, nükleer Mahşer'i önlemeye çalışırlardı. Süre zarfında aralarında ölümüze bir düşmanlık yeşerdi ve Magneto'nun Birliği ile Profesör X'in X-Men'i arasında daimi bir savaşa dönüştü...X-MEN BİRİNCİ SINIF, X-Men serilerinin destansı başlangıcını, Soğuk Savaş'ın arkasında yatan gizli tarihi ve ve nükleer mahşerin eşiğindeki dünyamızı açığa çıkarıyor. Birinci sınıf birliği mükemmel güçlerini keşfedip, kontrol altına almayı öğrenip, güçlerini kabullendikçe, kahramanlarımızla X-Men dünyasındaki kötüler arasındaki ebedi savaşa şekil verecek birlikler oluşuyor...X-MEN BİRİNCİ SINIF, X-Men serilerinin kökenine iniyor ve mutantlar kendilerini dünyaya açmadan önce ve Charles Xavier ile Erik Lehnsherr, Profesör X ve Magneto isimlerini almadan önce dünyada çapında gelişen olayların ardındaki gizemli hikayeyi açığa çıkarıyor...İnsanların akıllarını okuyup, kontrol edebilen, telepatik güçlere sahip Oxford mezunu genç Charles, uzun zaman boyunca kendisi gibi başkalarının da olup olmadığını merak etmiştir. Diğer mutantların varlığını keşfedince, hepsini bir araya toplar ve dünyanın görüp görebileceği en büyük tehlike olan Tom Cohen'i birlikte durdurmaya çalışırlar...

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

X-Men: First Class
X-Men: Birinci Sınıf (2011) 7.8
Y: Matthew Vaughn
O: James McAvoy, Laurence Belcher, Michael Fassbender, Bill Milner
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
PlatoonMüfreze (1986)

Platoon - Müfreze (1986)

Chris Taylor (Charlie Sheen), genç ve idealist bir Amerikalı'dır, ve çok geçmeden Vietnam'da sadece Viet Cong'larda değil, aynı zamanda içinde büyüyen korku, fiziksel bitkinlik ve gitgide artan kızgınlığıyla da savaşmak zorunda olduğunu anlar. Taylor'ın iki kumanda komutanı (Tom Berenger ve Willem Dafoe) düşman ve kendi aralarındaki iki savaş net bir çizgi çizmektedir, ama çelişkiler, kaos ve nefret Taylor'ın içine işler, inançlarını boğar ve duyularını insanın en yüksek tuttuğu değer olan hayata karşı hissizleştirir...

Dram, Savaş

Platoon
Müfreze (1986) 8.2
Y: Oliver Stone
O: Tom Berenger, Keith David, Willem Dafoe, Forest Whitaker
T: Dram, Savaş
BabysittingBakıcının Böylesi (2014)

Babysitting - Bakıcının Böylesi (2014)

Marc, bakması için bir günlüğüne oğlu Remyi, Francke bırakır. Franck bu haftasonu 30 yaşına basacaktır. Remy ise inanılmaz kaprisli bir çocuktur. Ertesi gün Marc ve karısı, polisten gelen bir telefon ile uyanırlar. Remy ve Franck kayıptır ve ev yerle bir haldedir. Polis evde bir kamera bulur. Kamera, bir önceki günden kayıt yapmaya başlamıştır. İlk görüntüler ise evdeki çılgın bir partiye aittir

Komedi

Babysitting
Bakıcının Böylesi (2014) 6.5
Y: Nicolas Benamou, Philippe Lacheau
O: Philippe Lacheau, Alice David, Vincent Desagnat, Tarek Boudali
T: Komedi
Schindler's ListSchindler'in Listesi (1993)

Schindler's List - Schindler'in Listesi (1993)

Film, Oskar Schindler adlı bir Alman işadamının 2. Dünya Savaşı zamanında Polonya’da kurduğu fabrikada Yahudi işçileri çalıştırması ve bu sayede 1100 Yahudi’nin hayatını kurtarmasını konu alıyor. Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan film, ünlü yönetmen Steven Spielberg’in en önemli yapıtları arasında sayılan ve ona Oscar kazandıran bir yapımdır. Film, 1994 yılında 12 dalda Oscar’a aday olmuş ve 7 dalda ödül kazanmıştı. Filmin kazandığı Oscar’lar şöyle : En İyi Film, Yönetim, Kurgu, Sanat Yönetimi, Görüntü, Özgün Müzik ve Senaryo Uyarlaması.

Biografi, Dram, Tarih

Schindler's List
Schindler'in Listesi (1993) 8.9
Y: Steven Spielberg
O: Liam Neeson, Ben Kingsley, Ralph Fiennes, Caroline Goodall
T: Biografi, Dram, Tarih
The Place Beyond the PinesBabadan Oğula (2012)

The Place Beyond the Pines - Babadan Oğula (2012)

Hayli yetenekli bir motosiklet sürücüsü bir suç işlemeye karar verir ve bu onu polisten dönme bir politikacıyla bir çarpışma yarışına sokar. Tek amacı karısı ve çocuğu için daha iyi bir hayat sağlamak olan sürücüyü ilginç maceralar beklemektedir. Baş rollerinde Ryan Gosling, Bradley Cooper ve Eva Mendes'in oynadığı filmin yönetmenliğini Derek Cianfrance yapmış.

Suç, Dram, Gerilim

The Place Beyond the Pines
Babadan Oğula (2012) 7.4
Y: Derek Cianfrance
O: Ryan Gosling, Craig Van Hook, Eva Mendes, Olga Merediz
T: Suç, Dram, Gerilim
Catch HellTutsak (2014)

Catch Hell - Tutsak (2014)

Sinema tarihinin en kült gerilim serilerinden birisi olan ''Testere''nin yapımcılarından yeni bir yapım.. Kendine göre hatırı sayılır bir popülariteye sahip, Hollywood aktörü Reagon Pearce (Ryan Phillippe), yoğun tempo ile çalıştığı Louisiana Shreveport'daki işine giderken hiç beklemediği bir şekilde kaçırılır. Bataklıktaki izbe bir kulübeye kapatılan Pearce'a, envai çeşit işkence yapılır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de, kaçıranlar tarafından Twitter hesabı ele geçirilerek, kendisi hakkında uygunsuz içerik yüklenmekle tehdit edilir. Janjanlı aktörümüz bu beladan nasıl kurtulabilecektir? Başrolün yanısıra filmin senaryosuna da katkı sağlayan Ryan Phillippe, ilk kez yönetmen koltuğuna oturuyor.

Dram, Gerilim

Catch Hell
Tutsak (2014) 5.3
Y: Ryan Phillippe
O: Ryan Phillippe, Tig Notaro, Joyful Drake, James DuMont
T: Dram, Gerilim
Bruce AlmightyAman tanrim! (2003)

Bruce Almighty - Aman tanrim! (2003)

Bir çok seveni olmasına ve güzel kız arkadaşına rağmen TV muhabiri Bruce Nolan, hayatın ona karşı adil olmadığına inanmaktadır. Hayatında geçirdiği en kötü günün ardından, Bruce kızgınlıkla Tanrı'yı hayatını mahvetmekle ve evreni iyi yönetememekle suçlar. Bunun üzerine Tanrı yanıt verir... Ve daha iyisini yapıp yapamayacağını görmek için tüm güçlerini Bruce'a bağışlar... Liar, Liar'ın yönetmeni ve Nutty Professor'ın yazarından, ne yapacağı önceden kestirilemeyen Jim Carrey'nin bir haftalık Tanrı'yı oynadığı bu müthiş komediyi kaçırmayın!

Komedi, Dram, Fantastik

Bruce Almighty
Aman tanrim! (2003) 6.7
Y: Tom Shadyac
O: Jim Carrey, Morgan Freeman, Jennifer Aniston, Philip Baker Hall
T: Komedi, Dram, Fantastik
Paranormal Activity: The Marked OnesParanormal Activity: İşaretliler (2014)

Paranormal Activity: The Marked Ones - Paranormal Activity: İşaretliler (2014)

Paranormal aktivite döngüsü devam ediyor. Jesse , farkedildikten sonra gizemli güçler tarafından lanetlenmeye başlar, ve hayatı bir cehenneme dönüşür. Ailesi onu kurtarmak için ellerinden gelen herşeyi yapar. Fakat bu hiç de kolay olmayacaktır. İyi ve kötü arasında gerçek bir savaş başlayacaktır. Kimin kazanacağı ise belli değildir. Filmin yönetmenliği ikinci üçüncü ve dürdüncü filmlerin yazarlığını yapmış olan Christopher Landon yapıyor..

Korku, Gerilim

Paranormal Activity: The Marked Ones
Paranormal Activity: İşaretliler (2014) 5
Y: Christopher Landon
O: Andrew Jacobs, Jorge Diaz, Gabrielle Walsh, Renee Victor
T: Korku, Gerilim
Song OneAşk Şarkısı (2014)

Song One - Aşk Şarkısı (2014)

Arkeolog olarak çalışan Franny bir süre önce ailesinden ve yaşadığı şehirden ayrılmıştır. Ancak erkek kardeşi bir kazadan sonra komaya girer ve bu nedenle New York'a geri dönmesi gerekir. Bu şehire geri döndükten sonra hayranlık duyduğu müzisyen James Froster ile tanışır ve aralarında beklenmedik bir ilişki gelişmeye başlar. Kate Barker-Froyland'in uzun metrajda ilk yönetmenlik deneyimini gerçekleştirdiği filmin başrollerinde Anne Hathaway, Mary Steenburgen ve Ben Rosenfield bulunuyor.

Dram, Müzik

Song One
Aşk Şarkısı (2014) 5.8
Y: Kate Barker-Froyland
O: Anne Hathaway, Mary Steenburgen, Sarah Steele, Ben Rosenfield
T: Dram, Müzik
A River Runs Through ItBizi Ayıran Nehir (1992)

A River Runs Through It - Bizi Ayıran Nehir (1992)

Montana’da alabalık nehirlerinin kesişme noktasında yaşayan bir aile... Tanrının sözlerini arayan ve böylece güç ve güzelliğe kavuşabilmeye inanan bir Presbiteryen papazı baba ve oğullarına öğrettiği balık avlama sanatı. Paul ve Norman çocukluk dönemlerini sabahları eğitimleri üzerine , öğleden sonra ise en sevdikleri iş olan balık avlama üzere geçirirler... Çok farklı karakterlere sahip olan iki kardeşten Norman eğitimine evden uzakta bir üniversitede devam etmekte karar kılar, Paul ise Montana’da kalır ve gazetecilik hayatına başlar. Aradan geçen yıllar da aile bağları zayıflasa da onların hikayesindeki esrar perdesi balık avlama sanatının gizeminde yatar. Bizi Ayıran Nehir, Norman Maclean’in 71 yaşında kaleme aldığı romanından uyarlanmış ve Robert Redford tarafından beyaz perdeye aktarılmıştır. Montana’nın büyüleyici manzaraları eşliğinde balık avlama sanatının inceliğinden yola çıkan film hayatın ritmini yakalamayı başarıyor.

Dram

A River Runs Through It
Bizi Ayıran Nehir (1992) 7.3
Y: Robert Redford
O: Craig Sheffer, Brad Pitt, Tom Skerritt, Brenda Blethyn
T: Dram
Hot Tub Time MachineJakuzi Ekspres (2010)

Hot Tub Time Machine - Jakuzi Ekspres (2010)

Artık birer yetişkin olmuş dört eski arkadaş, eski günlerini yadederler. Sıkıcı yaşamlarında boğulan bu dört arkadaş, 80’lere dönmek için bir yol bulurlar: Jakuzi şeklinde bir zaman makinesi...

Komedi, Bilim-Kurgu

Hot Tub Time Machine
Jakuzi Ekspres (2010) 6.5
Y: Steve Pink
O: John Cusack, Clark Duke, Craig Robinson, Rob Corddry
T: Komedi, Bilim-Kurgu
See Girl RunDaima İleri (2012)

See Girl Run - Daima İleri (2012)

Mutsuz bir evliliği olan 40 yaşındaki Emmie lisedeki erkek arkadaşını düşünür ve soluğu Maine’deki kasabasında alır. Lisedeki erkek arkadaşı Jason hala kasabadaki deniz ürünleri restoranında çalışmaktadır. O da mutsuz bir ilişki içindedir. Emmie’nin eve dönüşü depresif kardeşini de hayatındaki seçimleri sorgulamaya iter. Emmie ise eski bir aşkla evliliği arasında kalır.

Dram, Romantik

See Girl Run
Daima İleri (2012) 5.1
Y: Nate Meyer
O: Robin Tunney, Adam Scott, Jeremy Strong, William Sadler
T: Dram, Romantik
Hancock (2008)

Hancock (2008)

Kahramanlar vardır, süper kahramanlar vardır. Ve bir de Hancock (Will Smith) vardır. Büyük güçle birlikte büyük sorumluluklar da gelir -bunu herkes bilir- tabi Hancock dışında herkes. Sinirli, uyuşmaz, alaycı ve yanlış anlaşılan Hancock.İyi niyetli kahramanlar işlerini yapıp sayısız insanı kurtarabilirler, ama her zaman arkalarında insanı hayrete düşürecek kadar hasar bırakırlar. Halk artık bu durumdan usanmıştır. Yerel kahramanlarına minnettar olmakla birlike, Los Angeles’in iyi vatandaşları bu adamı haketmek için ne yaptıklarını merak ederler.Hancock aslında başkalarının ne düşündüğünü umursayan birisi değildir. Halkla İlişkiler Uzmanı Ray Embrey’in (Jason Bateman) hayatını kurtardıktan sonra alaycı süper kahramanımız kendisinin de zayıf bir tarafının olabileceğini farketmeye başlar... Hancock’un bugüne kadar karşılatığı en büyük sorun bu yönüyle yüzleşmek olacaktır. Ayrıca, bu da Ray’in karısı Mary’nin (Charlize Theron), onun işe yaramazın teki olduğu konusundaki ısrarını kırmak için bir fırsattır...

Aksiyon, Fantastik

Hancock (2008) 6.5
Y: Peter Berg
O: Will Smith, Charlize Theron, Jason Bateman, Jae Head
T: Aksiyon, Fantastik