------------ Filmleri İzle

Filmleri İzle

Magic MikeStriptiz Kulübü (2012)

Magic Mike - Striptiz Kulübü (2012)

Şov dünyasında "Magic Mike" olarak anılan Mike Martingano aslında hep mobilya tasarımcısı olmak istemiş olan genç ve yakışıklı bir striptiz dansçısıdır. California eyaletinin en ünlü ve en çok kazanan erkek dansçılarındandır ve kadınlar ona tam anlamıyla taparlar. Bir gün, henüz genç bir dansçı olan "The Kid" lakaplı Adam ile tanışır. Mike, genç Adam'ı himayesi altına alarak, ona şov dünyasının eğlenceli kapılarını aralar. Kadınları tavlamak, çılgın partiler vermek ve kolay para kazanmak gibi konularda Adam'ı eğitirken, kız kardeşi Paige ile tanışınca yaşadığı hayatın da değişebileceğini fark edecektir. paige ona şov dünyasını bırakıp, her zaman hayalini kurduğu yaşantının mümkün olduğunu anımsatır... Erkek striptizcilerin dünyasında geçen alışılmışın dışında bir film olan Magic Mike'ın yönetmenliğini Steven Soderbergh, başrolünü ise Channing Tatum üstleniyor. Senaryosu Reid Carolin'e ait filmin yurt dışı eleştirmen notu ise yüksek.

Komedi, Dram

Magic Mike
Striptiz Kulübü (2012) 6.1
Y: Steven Soderbergh
O: Matthew McConaughey, Channing Tatum, Olivia Munn, Alex Pettyfer
T: Komedi, Dram
The Keeper of Lost CausesKafesteki Kadın (2013)

The Keeper of Lost Causes - Kafesteki Kadın (2013)

Polis müfettişi Carl Mørck ve asistanı Esad sorumlu olarak atandıkları faili meçhul departmanında, kendilerini politikacı Merete Lynggaard'ın ortadan kaybolmasıyla ilgili beş yıllık gizemli bir davanın ve İskandinavya'nın cilâlı görüntüsünün altında yatan kasıt ve derin bir istismar akıntısının içine sürüklenmiş olarak bulurlar.

Suç, Gizem, Gerilim

The Keeper of Lost Causes
Kafesteki Kadın (2013) 7.1
Y: Mikkel Nørgaard
O: Nikolaj Lie Kaas, Per Scheel Krüger, Troels Lyby, Øyvind B. Fabricius Holm
T: Suç, Gizem, Gerilim
Layer CakeBir Dilim Suç (2004)

Layer Cake - Bir Dilim Suç (2004)

İngiliz Mafyası içinde saygın bir yere sahip olan başarılı bir kokain satıcısı, işten biraz erken emekli olmayı planlamaktadır. Ancak büyük patron Jimmy Price, iddialı iki ayrı göreve atar onu. İlk olarak kayıp zengin prenses Charlotte Ryder’ı bulması gerekmektedir. Kız, herkesin korktuğu mafya babası Eddie Temple’ın kaybolan uyuşturucu bağımlısı kızıdır. Diğer görevi ise pek güven vermeyen bir gangster olan Duke ile dev bir uyuşturucu nakliye işi için pazarlık yapmaktır. Bu işler hiç de tereyağından kıl çeker gibi olmayacaktır. İngiliz yönetmen Mathew Vaughni ilk denemesi ile çok beğenildi ve ülkesinde yılın en iyi yönetmeni olarak belirlendi.

Suç, Dram, Gerilim

Layer Cake
Bir Dilim Suç (2004) 7.4
Y: Matthew Vaughn
O: Daniel Craig, Tom Hardy, Jamie Foreman, Sally Hawkins
T: Suç, Dram, Gerilim
MaleficentMalefiz (2014)

Maleficent - Malefiz (2014)

Klasik Uyuyan Güzel masalına hiç kötünün tarafından bakmayı denediniz mi? Barışçıl bir orman krallığında büyüdüğü için huzurlu bir hayata sahip olan Malefiz , görkemli siyah kanatlara sahip güzel, saf ve genç bir kadındır, ta ki bir gün insanlardan oluşan istilacı bir ordu gelip, topraklarının düzeni tehdit edene kadar... Malefiz, topraklarının koruyucusu olur ama acımasız bir ihanete uğrayınca o saf kalbi taşa dönüşür.Maleficent'ın bu kadar kin ve öfke dolu olmasının nedeni budur, Aurora'yı 100 yıllık bir ölüme mahkum etmesinin nedeni de budur.

Aksiyon, Macera, Aile

Maleficent
Malefiz (2014) 7.1
Y: Robert Stromberg
O: Angelina Jolie, Elle Fanning, Sharlto Copley, Lesley Manville
T: Aksiyon, Macera, Aile
Born on the Fourth of JulyDoğum Günü 4 Temmuz (1989)

Born on the Fourth of July - Doğum Günü 4 Temmuz (1989)

Amerikalı Ron Kovic gönüllü olarak Vietnam'a savaşmaya gider. Ancak savaşın acımasız, sert yüzü kendini gösterir ve Kovic evine belden aşağısı felç olarak geri döner. Genç yaşta sakat kalmanın verdiği ruhsal acıya katlanmanın yanı sıra, uğrunda felç olduğu ülkesinin gazilere saygı göstermediğini gören Kovic, ihanete uğradığını hisseder ve savaş karşıtı gösterilere katılarak kendi mücadelesini başlatır. ?Vietnam Üçlemesi'nin ikinci filmi olan Born On The Fourth Of July'da sıcak savaş sahnelerine fazla yer vermeyen Oliver Stone, bu kez de savaşın insan üzerindeki olumsuz etkilerini göstererek muhalif tavrını ortaya koyuyor.Film 1989 yılında, 8 dalda Oscar’a aday gösterilip yönetim ve montaj dallarında ödüle layık görülmüştü. Ayrıca Tom Cruise, Ron Kovic rolü sayesinde ilk defa Oscar’a aday olmuş ancak ödülü My Left Foot filmindeki Daniel Day-Lewis’e kaptırmıştı.

Biografi, Dram, Savaş

Born on the Fourth of July
Doğum Günü 4 Temmuz (1989) 7.2
Y: Oliver Stone
O: Tom Cruise, Raymond J. Barry, Caroline Kava, Josh Evans
T: Biografi, Dram, Savaş
Quadrophenia (1979)

Quadrophenia (1979)

Franc Roddam'ın 1979 yapımı "Quadrophenia"sı, 1960'larda Mods ve Rockers adlı iki müzik gurubunun rekabetini anlatıyor. The Who grubunun bir albümünden yola çıkan filmde, Sting de ilk beyazperde sınavını veriyor...

Suç, Dram, Müzik

Quadrophenia (1979) 7.3
Y: Franc Roddam
O: Phil Daniels, Leslie Ash, Philip Davis, Mark Wingett
T: Suç, Dram, Müzik
The Three StoogesÜç Ahbap Çavuş (2012)

The Three Stooges - Üç Ahbap Çavuş (2012)

Çocukken beraber büyüdükleri kilise yetimhanesine yardım etmeye çalışan 3 kafadar Moe, Larry ve Curly, kendilerini bir cinayet davasından bir televizyon şovuna uzanan bir dizi komik ve sakarlıklarla dolu maceranın içinde bulurlar!

Komedi

The Three Stooges
Üç Ahbap Çavuş (2012) 5.1
Y: Bobby Farrelly, Peter Farrelly
O: Sean Hayes, Will Sasso, Chris Diamantopoulos, Jane Lynch
T: Komedi
The Oxford MurdersOxford Cinayetleri (2008)

The Oxford Murders - Oxford Cinayetleri (2008)

Yüzüklerin efendisinin başarılı genç oyuncusu Elijah Wood, bu defa bir gerilim filmiyle beyazperde'de şansını deniyor. Oxford Üniversitesi’nin şöhretli profesörlerinden Arthur Seldom ve heyecanlı ama müthiş zeki öğrencisi Martin'in sıradışı bir uğraşları vardır. Matematiksel sembolleri çözmeye, aklın sınırlarını zorlamaya çalışıyorlardır. Fakat ikisi de beklemedikleri bir anda kendilerini seri cinayetlerin ortasında bulurlar. Matematiğin sırlarını ve felsefenin gizemlerini içeren oldukça başarılı bir eserden uyarlanan bu filmin yönetmen koltuğunda İspanya’da çektiği filmlerle dikkat çeken Álex de la Iglesia var.

Suç, Gizem, Gerilim

The Oxford Murders
Oxford Cinayetleri (2008) 6.1
Y: Álex de la Iglesia
O: Elijah Wood, John Hurt, Leonor Watling, Julie Cox
T: Suç, Gizem, Gerilim
The Spy Who Loved Me007 James Bond: Beni Seven Casus (1977)

The Spy Who Loved Me - 007 James Bond: Beni Seven Casus (1977)

İki denizaltı ortadan kaybolunca dönemin güçlü devletleri olan Rusya ve İngiltere korkunç bir savaşın arifesindedirler. Ancak ortaya çıkan bilgi, bu denizaltıların üçüncü bir kuvvet tarafından kaçırıldığını ortaya çıkarmıştır. MI6'in en değerli ajanı James Bond ve Rusya'nın güzeller güzeli kadın ajanı Anya Amasova bir araya gelerek bu işin peşine bırakmayacaklarını gösterirler. Denizaltıları kaçıran Stromberg ise büyük bir nükleer savaşın fitilini ateşlemek üzere planlar yapmıştır.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

The Spy Who Loved Me
007 James Bond: Beni Seven Casus (1977) 7.1
Y: Lewis Gilbert
O: Roger Moore, Barbara Bach, Curd Jürgens, Richard Kiel
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Harry Potter and the Order of the PhoenixHarry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (2007)

Harry Potter and the Order of the Phoenix - Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (2007)

Privet Drive’da geçen yalnız bir yazın ardından Harry, Hogwarts’a döner. Öğrencilerden ve onların ailelerinden çok azı, Voldemort’un gerçekten de geri döndüğü konusunda Harry’e ya da Dumbledore’a inanmaktadırlar. Sihir Bakanı da bu duruma inanmadığı için gereken önlemleri almakta gecikir. Bu sırada başta Harry Potter olmak üzere bütün büyücüler tehdit altında kalır. Harry, güzel Cho Chang’tan bir bakış çalmaya engel olamaz. Sihir Bakanlığı’nın bir süre sonra olayları kontrol altına almak üzere gönderdiği Dolores Umbridge, düzeni bütünüyle bir kabusa dönüştürecektir. Harry ise bu işin ardında Voldemort’un da aradığı bir gizemin olduğunu bir türlü izah edemez. Bütün bunlarla Harry, Hogwarts’taki en zor yılına başlamıştır.

Macera, Aile, Fantastik

Harry Potter and the Order of the Phoenix
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı (2007) 7.4
Y: David Yates
O: Daniel Radcliffe, Harry Melling, Jason Boyd, Richard Macklin
T: Macera, Aile, Fantastik
The Tree of LifeHayat Ağacı (2011)

The Tree of Life - Hayat Ağacı (2011)

1950’li yıllarda, Orta Batılı bir aileyi merkezine alan film ailenin en büyük oğlu Jack’in, çocukluk masumiyetinin kaybolmasından başlayarak buruk bir yetişkinlik evresine geçişini konu alıyor. Tam bu geçiş sürecinde de babası (Brad Pitt) ile yaşadığı çalkantılı baba-oğul ilişkisi, öykünün merkezine oturuyor. Jack'in olgunluk hali (Sean Penn) artık modern çağda yolunu yitirmiş bir bireydir. Kaderin varlığını ve çıkmazlarını sorgularken, diğer yandan yaşamın anlamını bulmaya çalışır... Terrence Malick'in 2011 Cannes Film Festivali'nde eleştirmenleri ikiye bölen son filmi Hayat Ağacı, yönetmenin baştan aşağıya imzasını taşıyan bir yapıt. Başrollerde Brad Pitt, Sean Penn ve Jessica Chastain yer alırken, filmin teknik ekibi de özellikle göze çarpıyor. 4 kez Oscar adayı olan görüntü yönetmeni Emmanuel Lubezki, başka bir Brad Pitt filmi olan benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi'ndeki kostüm çalışmasıyla Oscar adaylığı olan Jacqueline West ve yaptığı film müzikleriyle 3 ayrı filmle (The Curious Case Of Benjamın Button, The Queen ve The King’s Speech) Oscar adaylığı olan Alexandre Desplat yapım ekibinde göz çarpan isimler...

Dram, Fantastik

The Tree of Life
Hayat Ağacı (2011) 6.7
Y: Terrence Malick
O: Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain, Hunter McCracken
T: Dram, Fantastik
The DoubleÖteki (2013)

The Double - Öteki (2013)

Simon çekingen bir adamdır; farklı bir dünyada insanlardan uzak yaşamaktadır. İş yerinde küçümsenir, annesi tarafından hor görülür ve hayallerinin kadını tarafından görmezden gelinir. Yeni bir çalışanın gelmesiyle denge kurulacak gibi görünür. James hem Simon’ın tip olarak aynısıdır hem de karakter olarak tam tersidir; kendine güvenli, karizmatik bir adamdır. Simon James’in yavaş yavaş tüm hayatını çaldığını fark edecektir.

Komedi, Dram, Gerilim

The Double
Öteki (2013) 6.5
Y: Richard Ayoade
O: Jesse Eisenberg, Mia Wasikowska, Wallace Shawn, Yasmin Paige
T: Komedi, Dram, Gerilim
Gone with the WindRüzgar Gibi Geçti (1939)

Gone with the Wind - Rüzgar Gibi Geçti (1939)

Amerikan Sivil Savaşı'nın arifesinde, Georgia eyaletinin kırsal bir bölgesindeyiz... Scarlett, Suellen ve Careen ile birlikte İrlanda göçmeni bir ailenin kızlarından biridir. Güzeller güzeli Scarlett, Brent ve Stuart isimli iki kardeşle konuşmaktadır. Bu iki kardeş Scarlett'tan bir şeyi gizlemektedirler. Genç kızı gizlice sevdiği Ashley Wilkes isimli adam Scarlett'a aşık olsa da kuzeni Melanie ile evlenecektir. Henüz kimsenin bilmediği bu gerçek, yakın bir zamanda duyurulacaktır. Daha sonraları Scarlett, gönlünü Rhett Butler'a kaptırsa da Ashley'i aklından atamayacaktır. Sivil savaşın gölgesinde yaşanan çok kahramanlı bir aşk hikayesini konu alan efsanevi film hem dönemin Amerikası hem de aşk halleri üzerine önemli şeyler söylüyor. Efsaneleşmiş müzikleri ve oyunculuklarıyla da ayrı bir ilgiyi hak eden film sekiz dalda Oscar ödülü kazanmıştır.

Dram, Romantik, Savaş

Gone with the Wind
Rüzgar Gibi Geçti (1939) 8.2
Y: Victor Fleming, George Cukor, Sam Wood
O: Thomas Mitchell, Barbara O'Neil, Vivien Leigh, Evelyn Keyes
T: Dram, Romantik, Savaş
The Greatest Game Ever PlayedHayatımın Maçı (2005)

The Greatest Game Ever Played - Hayatımın Maçı (2005)

Golfün popülerleşmesinde büyük pay sahibi, unutulmaz bir sporcunun gerçek yaşam öyküsü... Oyuncu kimliğiyle tanıdığımız Bill Paxton’ın yönetmen koltuğuna oturduğu The Greatest Game Ever Played, ünlü golfçü Francis Ouimet’in henüz amatör olduğu günlerden dünya çapında yıldız bir sporcu haline geldiği döneme kadar yaşananları anlatıyor. Film, 2002 yılında Mark Frost tarafından kaleme alınmış The Greatest Game Ever Played: Harry Vardon, Francis Ouimet and the Birth of Modern Golf adlı kitaptan uyarlandı. Shia LaBeouf’u aniden A sınıfına yükselten Transformers’tan iki yıl önce çekilen yapım, aynı zamanda oyuncuya ilk başrolünü bahşediyor. Golf sevmeyenleri bile iki saat boyunca ekran başına kilitleyecek bir film.

Dram, Tarih, Spor

The Greatest Game Ever Played
Hayatımın Maçı (2005) 7.5
Y: Bill Paxton
O: James Paxton, Tom Rack, Armand Laroche, Peter Hurley
T: Dram, Tarih, Spor
The Hobbit: The Battle of the Five ArmiesHobbit: Beş Ordunun Savaşı (2014)

The Hobbit: The Battle of the Five Armies - Hobbit: Beş Ordunun Savaşı (2014)

“Hobbit: Beş Ordunun Savaşı”nda Bilbo Baggins (Martin Freeman), Thorin Meşekalkan (Richard Armitage) ve Cüceler Bölüğü’nün maceraları destansı bir sona ulaşıyor. Erebor Cüceleri yurtlarının büyük zenginliğine yeniden kavuşmuşturlar, ancak şimdi dehşet verici Ejderha Smaug’u Göl Kasabası’nın savunmasız erkekleri, kadınları ve çocuklarının üzerine serbest bırakmış olmanın sonuçlarıyla yüzleşmek zorundadırlar. Ejderha-hastalığına yakalanmış olan Dağın Altındaki Kral Thorin Meşekalkan efsanevi Arkentaşı’nı ararken dostluğu ve onuru feda etmiştir. Thorin’in mantıklı düşünmesine yardım edemeyen Bilbo, ileride daha büyük tehlikelerin yattığından habersiz, umutsuzca ve tehlikeli bir seçim yapmak zorunda kalır. Eski bir düşman Orta-Dünya’ya geri dönmüştür. Karanlık Lord Sauron Yalnız Dağ’a gizli bir saldırı için dört Ork bölüğü göndermiştir. Tırmanan çatışmalarının üzerine karanlık çökerken, Cüceler, Elfler ve İnsanların karar vermesi gerekir: Birleş ya da yok ol. Beş büyük ordu savaşa giderken, Bilbo hem kendi hayatı hem de arkadaşlarının hayatı için savaşmak zorunda kalır.

Macera, Fantastik

The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Hobbit: Beş Ordunun Savaşı (2014) 7.5
Y: Peter Jackson
O: Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage, Ken Stott
T: Macera, Fantastik
Bridge to TerabithiaTerabithia Köprüsü (2007)

Bridge to Terabithia - Terabithia Köprüsü (2007)

Küçük çocukların düşgücü sınırsızdır. İşte Terabithia Köprüsü adındaki 2007 tarihli bu yapım da hayal güçlerine ket vurmayan, Jesse ile Leslie adındaki iki sevimli çocuğun hikayesi. Yaşamın tatsız ve soğuk gerçekliklerine uzak, kendi dünyalarında yarattıkları enteresan gerçek üstü maceraları konu edinen bu filmde, okulun en farklı çocuklarından Jesse, aynı sınıfa düşen yeni öğrenci Leslie’nin de en az kendisi kadar tuhaf ve hayal gücü kuvvetli biri olduğunu keşfeder. Oturduklara yere çok yakın olan bir ormanda sadece kendilerinin bildiği ve görebildiği, içinde devler, cinler, periler, troller ve daha bir dolu gizemin bulunduğu, Terabithia isminde bir dünya yaratırlar. Üstelik bu dünyada önemli bir konumları da vardır. Artık kral ve kraliçe olmuşlardır. Katherine Paterson’ın romanından uyarlanan film, yönetmen Gabor Csupo’nun ilk uzun metrajlı filmi.

Macera, Dram, Aile

Bridge to Terabithia
Terabithia Köprüsü (2007) 7.2
Y: Gabor Csupo
O: Josh Hutcherson, AnnaSophia Robb, Zooey Deschanel, Robert Patrick
T: Macera, Dram, Aile
Red KnotKırmızı Düğüm (2014)

Red Knot - Kırmızı Düğüm (2014)

Yeni evli çift olan Peter and Chloe New York'ta yaşamaktadırlar. Genç çift balayı tatili için Antartika'yı tercih etmiştir. Aralarındaki aşk o kadar güçlüdür ki bir an bile birbirlerini görmeseler ölebilirler cinsindendir. Ancak ortada durumun vehamete doğru ilerlediğini gösteren bazı emareler vardır. Ancak Chole sonunda o kötü hissin gerçek olduğunu anlar ve odasına çekilir. Çünkü Chole aldatılmıştır.

Dram

Red Knot
Kırmızı Düğüm (2014) 5
Y: Scott Cohen
O: Olivia Thirlby, Vincent Kartheiser, Billy Campbell, Lisa Harrow
T: Dram
Paranormal Activity (2007)

Paranormal Activity (2007)

Paranormal Activity, insanoğlunun bilinçaltındaki en ilkel korkularını gıdıklayarak başarıya ulaşan, zeki film serilerinden. Film, çok düşük bütçelerle, sadece insanın endişe ve hayalet ve bilinmeyen korkusuna dayalı kurgusuyla bir hayli ses getirdi dünya ölçeğinde. Micah ve kız arkadaşı Katie San Diego'nun sessiz, sakin ve ıssız yerleşim yerlerinden birine tanışırlar. Başlarda her şey yolunda gibi görünüyordur. Ancak Katie'nin bir sorunu vardır. Genç kız küçük yaşlarından bu yana uhrevi bir mahluk tarafından takip edildiğini hissetmektedir ve bu varlık bu yeni evde de takiptedir! Olayın ardındaki gizemi çözmeye karar veren Micah, yatak odalarına bir el kamerası düzeneği kurarak bu ecinniyi alt edebileceğini düşünür. Böylece olağandışı bir olay meydana geldiğinde, bir peri, cin ya da hortlak evlerine davetsiz misafirliğe kalkıştığında tüm ayrıntısıyla kayıt altına alabileceklerdir. Başlarda ayak sesleri gibi basit seslerin duyulmasıyla başlayan bu olaylar silsilesi, zamanla şiddetini artırarak genç çifti korku dolu anlara sürükleyecektir. Sinema tarihinin en ilginç ve en ürkütücü filmlerinden biri olan 'Paranormal Activity' günümüzde sıkça rastladığımız 'buluntu film' konseptinin önderliğini yapan, hem sinema seyircisi hem de sinema profesyonellerini hayrete düşüren bir filmdi. Son derece gerçekçi bir atmosferle ustalıkla kotarılan yapıt, oldukça cüzi bir bütçeyle çekilmiş olmasıyla da ayrı bir takdiri hak edip iyi sinema yapmak için devasa bütçelere ihtiyaç olmadığını kanıtlıyor.

Korku

Paranormal Activity (2007) 6.3
Y: Oren Peli
O: Katie Featherston, Micah Sloat, Mark Fredrichs, Amber Armstrong
T: Korku
Clouds of Sils MariaVe Perde (2014)

Clouds of Sils Maria - Ve Perde (2014)

Sahne sanatçısı olan Maria, kariyerindeki başarıyı olgun bir lezbiyenin genç partner olarak oynadığı rolle yakalamıştır. Yıllar sonra aynı oyunda bu kez ortayaşlı olan aşığı oynayacaktır. Ve oyunda kendi gençliğini gördüğü rol arkadaşı Jo-Ann ile tanışır. Yaşını almış ve olgunlaşmış bir yıldızla, genç ve kibirli bir oyuncunun arasında bir gerginlik oluşur. Maria bir yandan da onun yerine telefon ve mesajlara cevap veren asistanı Valerie'den gün boyu destek almaktadır. Birlikte İsviçre Alplerinde sessiz sakin zaman geçirirlerken, Maria ünlü olmakla mahremiyeti, kariyeriyle özel hayatı arasındaki bağlantıyı ve açmazları sorgulamaya başlar. Öte yandan da ilerleyen yaşının mesleğiyle ilgili sıkıntılarını algılamaya ve onlarla başa çıkmaya çalışır. Ve bir gün, fırtına öncesi bulutu Sils Maria vadiyi sarar. Yönetmenliğini ve senaristliğini Olivier Assayas’ın üstlendiği filmin başrolünde deneyimli oyuncu  Juliette Binoche yer alırken, kendisine genç oyuncular Chloë Grace Moretz ve Kristen Stewart eşlik ediyor.

Dram

Clouds of Sils Maria
Ve Perde (2014) 6.8
Y: Olivier Assayas
O: Juliette Binoche, Kristen Stewart, Chloë Grace Moretz, Lars Eidinger
T: Dram
The Bucket ListSimdi ya da asla (2007)

The Bucket List - Simdi ya da asla (2007)

Milyoner Edward ile araba tamircisi Carter'ın dünyaları apayrıdır. Yolları, bir hastane odasını paylaşmalarıyla kesişir ve iki ortak noktaları olduğunu keşfederler: Hayatlarının kalan kısmını yapmak istedikleri her şeyi yaparak geçirme arzusu ve kendileriyle barışma ihtiyacı. Birlikte araba seyahatine çıkarlar ve bu süreçte dost olup, hayatı dolu dolu, hoşgörü ve mizahla yaşamayı öğrenirler.

Macera, Komedi, Dram

The Bucket List
Simdi ya da asla (2007) 7.4
Y: Rob Reiner
O: Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes, Beverly Todd
T: Macera, Komedi, Dram
The Bourne LegacyBourne'un Mirası (2012)

The Bourne Legacy - Bourne'un Mirası (2012)

Şimdiye kadar üç filmiyle bir milyar dolar hasılat yapan efsanevi casus Bourne film serisinin mimarı yeni bir filmle karşımızda: The Bourne Legacy... Robert Ludlum tarafından yaratılan orijinal senaryosu ile Bourne evreni yaşamı ya da ölümü geçmiş üç filmdeki olaylara bağlı olan yeni kahramanı (Jeremy Renner) ile genişletiliyor. Yeni filmde, yeni rollerde Rachel Weisz, Edward Norton, Stacy Keach ve Oscar Isaac görürken, eski Bourne filmlerinden aşina olduğumuz Albert Finney, Joan Allen, David Strathairn ve Scott Glenn da karşımızda olacak...

Aksiyon, Macera, Gizem

The Bourne Legacy
Bourne'un Mirası (2012) 6.7
Y: Tony Gilroy
O: Jeremy Renner, Scott Glenn, Stacy Keach, Edward Norton
T: Aksiyon, Macera, Gizem
HickTaşralı (2011)

Hick - Taşralı (2011)

Genç bir kız Nebraska’daki yaşamından ve alkolik anne babasından kaçar. Yol için yanına bir tabanca alan genç kız yolda Glenda ile tanışır ve onu kanatlarının altına alır.

Komedi, Dram

Hick
Taşralı (2011) 5.7
Y: Derick Martini
O: Chloë Grace Moretz, Christopher Coakley, Anson Mount, Juliette Lewis
T: Komedi, Dram
About Last NightDün Gece Hakkında (2014)

About Last Night - Dün Gece Hakkında (2014)

Bardan yatak odasına geçen ve sonunda gerçek dünyada teste tabi tutulan iki çift için aşk zamanı

Komedi, Romantik

About Last Night
Dün Gece Hakkında (2014) 6.1
Y: Steve Pink
O: Kevin Hart, Michael Ealy, Regina Hall, Joy Bryant
T: Komedi, Romantik
Suite FrançaiseAşk Uğruna (2014)

Suite Française - Aşk Uğruna (2014)

1940 yılında Fransa’da II. Dünya Savaşı’nın ilk işgalleri yaşanmaktadır. Genç ve güzel bir kız olan Lucile Angellier, üvey annesinin evde gözetiminde, savaşta esir düşen babasından haber almak için beklemektedir. Bir yandan Paris’ten gelen savaş mültecileri küçük kasabaya yerleşmeye çalışırken, diğer yandan Alman askerleri kasabalıların evlerini bir bir işgal etmeye başlar. Lucile evlerine yerleşen Bruno von Falk adlı yakışıklı askerden, başlarda hiç hoşlanmaz ve kendisini geri çeker. Fakat günler ilerledikçe iki genç arasında aşka sürüklenen bir çekim oluşur. Ama karşılarında savaşın en trajik yüzü durmaktadır.Yönetmenliğini Saul Dibb’in yaptığı filmin uyarlama senaryosu yönetmenle birlikte Matt Charman’a ait. Irène Némirovsky’nin romanından uyarlanan filmde Michelle Williams, Matthias Schoenaerts, Ruth Wilson, Margot Robbie, Kristin Scott Thomas ve Sam Riley başı çeken isimler.

Dram, Romantik, Savaş

Suite Française
Aşk Uğruna (2014) 6.8
Y: Saul Dibb
O: Michelle Williams, Kristin Scott Thomas, Margot Robbie, Eric Godon
T: Dram, Romantik, Savaş
Iron Man 2Demir Adam 2 (2010)

Iron Man 2 - Demir Adam 2 (2010)

Milyarder mucit Tony Stark'ın (Robert Downey Jr.) zırhlı Süper Kahraman Iron Man olduğu tüm dünya tarafından bilinmektedir. Teknolojisini orduyla paylaşması için hükümetten, basından ve halktan baskı gören Tony, bilginin yanlış ellere geçmesinden korktuğu için Iron Man zırhının sırrını açıklamak istemez... Yanında Pepper Potts (Gwyneth Paltrow), ve James “Rhodey” Rhodes (Don Cheadle) ile birlikte, Tony yeni ittifaklar kurar ve yeni büyük güçlerle yüzleşir...

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

Iron Man 2
Demir Adam 2 (2010) 7.1
Y: Jon Favreau
O: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Scarlett Johansson
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Now Is GoodAşk, Şimdi! (2012)

Now Is Good - Aşk, Şimdi! (2012)

Lösemi ile mücadele eden Tessa Scott’ın hastalığı son safhalarına gelmiştir. Adam Tessa’ya bu zor günlerinde destek olmaktadır. Ölmeden önce yapacaklar listesi hazrlarlar. Tessa ölmeden bunların hepsini yapmak istemektedir. Tessa, lösemi hastalığına yakalanmış, gördüğü dört yıllık kemoterapi tedavisinin ardından doktorlar tarafından iyileşemeyeceği yönünde teşhis konulmuş gencecik bir kadındır. Ölümü kabullenen çaresiz Tessa son günlerini hastanede tedavi olarak ya da acı çekerek geçirmeyi istemez. Bu süreci sevdikleriyle birlikte olabileceği hayat dolu anlarla değerlendirmeye karar veren genç kadın ölmeden önce yapmak istediklerini sıraladığı bir liste hazırlamaya koyulur. Jenny Downham'ın 'Before I Die' isimli romanının beyaz perde uyarlaması olan filmin senaryosu ve yönetmenliği, ilk filmi 'Imagine Me & You' ile sinemaya giriş yapan yönetmen Ol Parker'a ait. thq -

Dram, Romantik

Now Is Good
Aşk, Şimdi! (2012) 7.3
Y: Ol Parker
O: Dakota Fanning, Jeremy Irvine, Paddy Considine, Olivia Williams
T: Dram, Romantik
EllesKadınlar (2011)

Elles - Kadınlar (2011)

Öğrenci fahişeliği toplum, kadın, ahlak ve özgürlük hareketleriyle bağlarıyla birlikte halen bir fenomen olarak anılıyor. 33 Scenes from Life adlı filmiyle 2008’de Locarno’dan ödülle dönen yönetmen Malgoska Szumowska’nın son filmi Kadınlar, hiçbir yargıda bulunmadan bu konuyu derinlemesine inceliyor. Fahişelik yapan üniversite öğrencileri hakkında ELLE dergisi için bir makale yazmakta olan araştırmacı gazeteci Anne, Parisli, iki çocuk sahibi bir kadındır. Fahişelik yapan başına buyruk genç Alicja ve Charlotte ile yazısı için yürüttüğü huzursuz edici, derin görüşmeler Anne’ın para, aile ve cinsellik hakkındaki en temel inançlarını sorgulamasına yol açar.

Dram

Elles
Kadınlar (2011) 5.7
Y: Malgorzata Szumowska
O: Juliette Binoche, Anaïs Demoustier, Joanna Kulig, Louis-Do de Lencquesaing
T: Dram
Here Comes the Devil (2012)

Here Comes the Devil (2012)

Bir çiftin Tijuana mağaralarında kaybolan iki çocuğunun öyküsünü eksenine alan filmin başrollerinde Francisco Barreiro, Laura Caro, Alan Martinez, Michele Garcia ve David Arturo Cabezud yer alıyor.Meksika/ABD ortak yapımı filmin senaryosu da yönetmen Adrián García Bogliano’ya ait

Korku, Gerilim

Here Comes the Devil (2012) 5.7
Y: Adrián García Bogliano
O: Francisco Barreiro, Laura Caro, Alan Martinez, Michele Garcia
T: Korku, Gerilim
Snowpiercer (2013)

Snowpiercer (2013)

"Le Transperceneige" isimli çizgi romanın uyarlaması olan "Snowpiercer", özünde dünya üzerindeki ekosistemi anlatan bir yapım. Küresel ısınmanın zararlarını önlemek için atmosfere 2014 yılında CW7 adı verilen bir gaz salımı yapılır. Beklenen etkinin aksine dünya yaşanılası bir yer olmaktan çıkar ve buzullarla kaplı, yaşamdan uzak bir yer haline gelir. Bu ölümcül etkiden kurtulmayı başaranlar ise Wilford'un yapmış olduğu yaşam treninde yerini alan şanslı azınlık ile trenin ihtiyaçlarını karşılamak üzere arka vagona hapsedilmiş olan halktır. Arka vagon halkı için her geçen gün yaşam koşulları zorlaşır ve bu düzene dur demeye karar verirler. Böylece 17 yıllık esaret hayatına isyan eden, Curtis önderliğindeki arka vagon halkı için var olma savaşı başlar.

Aksiyon, Dram, Bilim-Kurgu

Snowpiercer (2013) 7
Y: Joon-ho Bong
O: Chris Evans, Kang-ho Song, Ed Harris, John Hurt
T: Aksiyon, Dram, Bilim-Kurgu
Carlito's WayCarlito'nun Yolu (1993)

Carlito's Way - Carlito'nun Yolu (1993)

Carlito Brigante’nin tek istediği tüm suçları geride bırakıp Bahamalar’da bir iş kurarak adam gibi para kazanmaktır. Vaktiyle uyuşturucu işinde yakalanarak mahkum olmuştur ve onu bir arkadaşı kurtarmıştır. Bu yeni hayat planı içinde eski sevgilisine ulaşmak ve onunla yeniden bir araya gelerek mutlu olmak arzusu da vardır. Ne yazık ki eski hayatının izleri onu takip etmektedir. Bazı delikanlılık kuralları onu farklı bir biçimde sürükleyecektir. Olaylar, 1975 yılının Manhattan’ında ve Carlito’nun işlettiği bir gece kulübü civarında geçtiği için devrin klasik disko müziği film soundtrack’ine iyice işlemiş durumda.

Suç, Dram

Carlito's Way
Carlito'nun Yolu (1993) 7.9
Y: Brian De Palma
O: Al Pacino, Sean Penn, Penelope Ann Miller, John Leguizamo
T: Suç, Dram