------------ Filmleri İzle

Filmleri İzle

The Angriest Man in BrooklynAsabi Adam (2014)

The Angriest Man in Brooklyn - Asabi Adam (2014)

90 dakika sonra öleceksiniz, ne yaparsınız? Senaryosunu Daniel Tapitz'in (Red Dog) yazdığı, yönetmenliğini Phil Alden Robinson'un (The Sum of All Fears) yapacağı The Angriest Man in Brooklyn filminin sloganı bu. Film, vekil bir doktorun yanlışlıkla bir buçuk saati kaldığını söylediği çekilmez bir hastanın hikayesini anlatıyor. Hasta, New York'ta hayatındaki bütün yanlışları düzeltmeye çalışırken, herkese sert sözlerle çıkışırken, doktor da onu bulup hatasını düzeltmeye çalışmaktadır.

Komedi, Dram

The Angriest Man in Brooklyn
Asabi Adam (2014) 5.6
Y: Phil Alden Robinson
O: Robin Williams, Mila Kunis, Peter Dinklage, Melissa Leo
T: Komedi, Dram
Margin CallOyunun Sonu (2011)

Margin Call - Oyunun Sonu (2011)

Bir yatırım bankası, müşterilerine yüksek riskli yatırım araçları satarak milyon dolarlar kazanırken, bu satışları; piyasanın giderek kararsızlaşan durumdan haberdar etmeyerek yapmaktadır. Olayın patlak vereceği gün öncesi; 2 genç broker risk seviyesinin güvenlik bariyerini geçtiğini ve şirketin tüm mal varlığı portföyünün felakete doğru gittiğini fark eder. İşin acıklı tarafı, Wall Street'deki diğer firmalar da benzer satışları aynı yöntemle yapmıştır ve hepsi aynı sonla karşı karşıyadır. Durumdan haberdar olan firmanın üst yönetimi acilen gece yarısı toplantsı düzenler ve 2 ana seçenek üzerinde müzakereye başlar. Ya 107 yıllık firmanın Wall Street'in kalanıyla birlikte iflas etmesine göz yumacaklardır ya da durumdan ilk haberdar olan kişiler olmalarının avantajını kullanarak firmanın ayakta kalabilme şansının olduğu ancak müşterilerini kazıklayacakları bir planı uygulayacaklardır.

Dram, Gerilim

Margin Call
Oyunun Sonu (2011) 7.1
Y: J.C. Chandor
O: Kevin Spacey, Paul Bettany, Jeremy Irons, Zachary Quinto
T: Dram, Gerilim
RoboCop (1987)

RoboCop (1987)

Geleceğin Detroit’inde, şehir, dev bir şirket tarafından yönetilmektedir. OCP adı verilen şirket, suçla savaşmak için bir robot üretir. Fakat üretilen robot büyük bir başarısızlıktır ve şirket kaybettiği güveni kazanmak için yeni bir proje hazırlar.Bir çete çatışmasında öldürülen polis memuru Alex Murphy’nin bedeni çelikten yapılmış bir robotla birleştirilir ve RoboCop adı verilir. Şehrin yeni ve güçlü koruyucusu RoboCop, suç lordu Boddicker’le mücadele edecektir.

Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu

RoboCop (1987) 7.5
Y: Paul Verhoeven
O: Peter Weller, Nancy Allen, Dan O'Herlihy, Ronny Cox
T: Aksiyon, Suç, Bilim-Kurgu
Across the UniverseSeni İstiyorum (2007)

Across the Universe - Seni İstiyorum (2007)

Beatles'ın 33 şarkısından bir aşk hikâyesi. Liverpool'dan yola çıkıp kayıp babasını aramak üzere New York'a giden Jude, yolunun Lucy ile kesişmesi üzerine, kendini savaş karşıtı protestoların ve rock'n roll temelli bir hayatın ortasında bulur. Jude ve Lucy, 1960'larda, rehberleri Dr. Robert (Bono) ve Mr. Kite (Eddie Izzard) eşliğinde, ilham perilerinin kol gezdiği Greenwich Village'dan, sokaklarında isyan bayrakları dalgalanan Detroit'e uzanan dönemin savaş karşıtı ruhunun parçası olurlar. Jude'un kardeşi Max'in Vietnam'a gitmesi çifti üzerinde dolaştıkları pembe buluttan indirip başka gerçekleri keşfetmeye zorlar.

Dram, Fantastik, Müzikal

Across the Universe
Seni İstiyorum (2007) 7.5
Y: Julie Taymor
O: Evan Rachel Wood, Jim Sturgess, Joe Anderson, Dana Fuchs
T: Dram, Fantastik, Müzikal
Welcome to the Sticks (2008)

Welcome to the Sticks (2008)

"Tayinim Çıktı"; Bir film düşünün ki yapıldığı ülkenin gişe rekorlarını tarumar etsin, Amerikan filmlerini büyük bir zevkle tokatlasın, aynı zamanda başrol oyuncularından olan yönetmenine de Légion d'Honneur kazandırsın!.. 'Bienvenue chez les Ch'tis' bir Fransız filmi ve resmi rakamlara göre şimdiye kadar Fransa'da tam 20 479 826 kişi tarafından izlendi.

Komedi, Romantik

Welcome to the Sticks (2008) 7.1
Y: Dany Boon
O: Kad Merad, Dany Boon, Zoé Félix, Lorenzo Ausilia-Foret
T: Komedi, Romantik
The DictatorDiktatör (2012)

The Dictator - Diktatör (2012)

O, ülkesine demokrasinin gelmesini engellemek için her koşulla, her engelle sonuna kadar mücadele eden ve direnen bir diktatör!Amerikan televizyon dünyasının çılgın Borat'ı Sacha Baron Cohen, son bombası Brüno'dan sonra "Diktatör" ile sinema perdesine dönüyor. Tiranlık kuran bir diktatörün yapabileceği ve neden olabileceği bütün saçma sapan olayları en absürt noktaya taşıyan filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını önceki filmlerinde de beraber çalıştığı Larry Charles üstleniyor. Filmde Cohen dışında Megan Fox, Anna Faris, Ben Kingsley ve Jason Mantzoukas gibi isimleri görmek mümkün...

Komedi

The Dictator
Diktatör (2012) 6.4
Y: Larry Charles
O: Sacha Baron Cohen, Sayed Badreya, Rocky Citron, Liam Campora
T: Komedi
George Carlin: You Are All DiseasedGeorge Carlin: Hepiniz Hastasınız (1999)

George Carlin: You Are All Diseased - George Carlin: Hepiniz Hastasınız (1999)

Efsanevi komedyen George Carlin sinirli bir şekilde Beacon sahnesine çıkıyor. Sinirli olduğu şeylerden bahsedecek havaalanı güvenliği, sigara, melekler, çocuklar ve ebeveynler, din, insanlar, reklamcılık ve bir çok daha sinirli olduğu şeyi komik bir şekilde sizlere anlatacak

Belgesel, Komedi

George Carlin: You Are All Diseased
George Carlin: Hepiniz Hastasınız (1999) 8.7
Y: Rocco Urbisci
O: George Carlin
T: Belgesel, Komedi
The Big BossÖldüren Karateci (1971)

The Big Boss - Öldüren Karateci (1971)

Cheng (Bruce Lee), Bangkok´ta yeni bir hayat kurmak için kuzenleriyle beraber bir buz fabrikasında çalışmaya başlar. Amcasına bir daha asla dövüşmeyeceğine dair annesi üzerine yemin etmiştir. Kuzenlerinin bir kısmı, fabrika müdürü ile yaptıkları görüşmelerden sonra, gizemli bir şekilde ortadan kaybolunca, nedenlerini araştırmak Cheng Chuan'a düşer. Fakat karşı karşıya kaldığı gerçekler onu yeminini bozmaya iter. Büyük Patron'dan kuzenlerinin intikamını almak için onu ölümcül bir yol beklemektedir.

Aksiyon, Suç, Dram

The Big Boss
Öldüren Karateci (1971) 7.1
Y: Wei Lo, Chia-Hsiang Wu
O: Bruce Lee, Maria Yi, James Tien, Marilyn Bautista
T: Aksiyon, Suç, Dram
Kill Bill: Vol. 1Kill Bill: Bölüm 1 (2003)

Kill Bill: Vol. 1 - Kill Bill: Bölüm 1 (2003)

Kendi nikah töreninde başına bir kurşun isabet ettikten dört yıl sonra, gelin komadan çıkar ve intikam alma vaktinin geldiğine karar verir... Eski patronu ve onun ölümcül uluslar arası suikast ekibi tarafından vurulduğu göz önüne alınırsa artık kendisinin başlatmadığı ancak bitirmeye kararlı olduğu bir ölüm kalım savaşı onı beklemektedir.

Aksiyon

Kill Bill: Vol. 1
Kill Bill: Bölüm 1 (2003) 8.2
Y: Quentin Tarantino
O: Uma Thurman, Lucy Liu, Vivica A. Fox, Daryl Hannah
T: Aksiyon
Red TailsKırmızı Kuyruklar (2012)

Red Tails - Kırmızı Kuyruklar (2012)

Tuskegee timinin öyküsü. Tuskegee pilotlarının Afro-Amerikanlar arasında yeri özeldir. Zira II. Dünya Savaşına kadar hiçbir şekilde orduya pilot olarak giremeyen siyahi Amerikalılar için dönüm noktası; 3 Nisan 1939'da kongreden geçen ödenek olur. Siyahi askerlerin alındığı bir programla elit bir havacı timi yaratılır ve orduya 332. grupolarak katılan bu tim II. Dünya Savaşında üstün başarılara imza atar. murboz

Aksiyon, Macera, Dram

Red Tails
Kırmızı Kuyruklar (2012) 5.9
Y: Anthony Hemingway
O: Terrence Howard, Cuba Gooding Jr., Nate Parker, David Oyelowo
T: Aksiyon, Macera, Dram
Harry Potter and the Chamber of SecretsHarry Potter ve Sırlar Odası (2002)

Harry Potter and the Chamber of Secrets - Harry Potter ve Sırlar Odası (2002)

Harry'nin yanlarında kalmak zorunda olduğu için yanlarında kaldığı ailesi olan Dursley'ler Harry'ye kötü davranmaya devam etmektedirler. Harry de bu eziyetten kurtulmak için bir an önce çok sevdiği okulu Hogwarts'a dönmenin hayallerini kurmaktadır. Vakit gelir ve Harry hazırlanmaya başlar ancak bir elf olan Dobby onu uyararak okula döndüğünde çok büyük bir felaketle karşılaşacağı yönünde uyarır. Sırlar odası açılmıştır ve çok karanlık bir güç Hogwarts'ın üzerinde egemen olmaya başlamıştır.

Macera, Aile, Fantastik

Harry Potter and the Chamber of Secrets
Harry Potter ve Sırlar Odası (2002) 7.3
Y: Chris Columbus
O: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Richard Griffiths
T: Macera, Aile, Fantastik
G.I. Joe: RetaliationG.I. Joe 2: Misilleme (2013)

G.I. Joe: Retaliation - G.I. Joe 2: Misilleme (2013)

G.I. Joe efsanesi 2013'de yine zorlu görevlerle geri dönüyor. Ekip bu sefer dünyayı hakimiyeti altına almayı hedefleyen Zartan ve onun adına çalışanlar ve Zartan'ın etkisi altına giren dünya liderleriyle zorlu bir mücadeleye giriyor... 2009 yapımı G.I. JOE: THE RISE OF COBRA’nın devam filmi G.I. JOE: RETALIATION’da G.I. Joe’lar sadece Kobra ile savaşmıyorlar aynı zamanda kendi varlıklarını tehlikeye düşüren hükümet içindeki tehditlerle de savaşmak zorundalar. Filmde D.J. Cotrona, Byung-hun Lee, Ray Park, Adrianne Palicki, Jonathan Pryce, RZA, Ray Stevenson, Channing Tatum, Bruce Willis ve Dwayne Johnson rol alıyor.

Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu

G.I. Joe: Retaliation
G.I. Joe 2: Misilleme (2013) 5.8
Y: Jon M. Chu
O: Dwayne Johnson, Jonathan Pryce, Byung-hun Lee, Elodie Yung
T: Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu
Killing SeasonAv Zamanı (2013)

Killing Season - Av Zamanı (2013)

Appalaş Dağları’nın derinliklerinde, münzevi bir Amerikan gazisi (Robert De Niro) ile Avrupalı bir turist (John Travolta) tuhaf bir dostluk kurar. Ancak turistin gerçek niyeti ortaya çıkınca, Amerika’nın en ürkütücü yerlerinde eski bir özdeyişi kanıtlayan bir mücadele başlar: savaşın en saf hali teke tek yapılandır.

Aksiyon, Dram, Gerilim

Killing Season
Av Zamanı (2013) 5.4
Y: Mark Steven Johnson
O: Robert De Niro, John Travolta, Milo Ventimiglia, Elizabeth Olin
T: Aksiyon, Dram, Gerilim
AloftParamparça (2014)

Aloft - Paramparça (2014)

Kendi ayakları üstünde duran ünlü sanatçı Nana ve 20 yıl önce ayrılmak zorunda olduğu oğlunun kesişen hayatlarını anlatan Paramparça'da başrollerde Requiem For A Dream ile tanıdığımız Jennifer Connelly kötü adam rolleriyle adını duyurmuş Cillian Murphy ve Fransız oyuncu Mélanie Laurent var. Nana’nın oğlu Ivan’ı terk edip gitmesinin üzerinden 20 yıl geçmişken, genç gazetecinin Ivan’ın izini bulmasıyla, anne oğulu buluşturmayı ve bunun için dünyanın öteki ucuna gitmeyi kafasına koyar.64. Berlin Uluslararası Film Festivali'nde Altın Ayı Ödülü'ne aday gösterilen ve prömiyerini Berlinale'de yapan filmin hem yönetmeni hem de senaristi dram filmleriyle ünlü Claudia Llosa.

Dram

Aloft
Paramparça (2014) 5.6
Y: Claudia Llosa
O: Jennifer Connelly, Cillian Murphy, Mélanie Laurent, Oona Chaplin
T: Dram
Avatar (2009)

Avatar (2009)

Bir hırsızlık olayında ağabeyi ölen yarı felçli Jake Sully, Pandora adındaki uzak bir gezegende misyonunun başına geçmeye karar verir. Bu yerde Na’vi adında giderek tükenmekte olan bir halk yaşamaktadır. Jake, kendilerine özgü bir lisanları, dünya görüşleri ve yaşam biçimleri olan halkın arasına karıştığında doğa ile de bütünleşir. Askeri bir şirket, söz konusu yeri ve oradaki kaynakları mercek altına almak üzere Avatar adında bir program meydana getirmiştir. Bu program insanları kısmen insan kısmen de Na’vi haline büründürerek misyon amaçlı Pandora’ya göndermektedir. Bu sisteme gönüllü dahil olan Botanist Dr Grace Augustine ve Jake Sully için başka bir yaşam var olacaktır. Sully, Pandora’ya geçtiği anda felçli bedeni değişime uğrayarak işlevsel hale gelmektedir. Bu sırada Na’vi halkından Prenses Neytiri ile karşı karşıya gelen Jake, ansızın bir farkındalık yaşar ve bir araştırma misyonu ile gönderildiği bu gezegeni, kendi dünyalısından korumaya karar verir. Üç boyutlu, son teknoloji ürünü ve ciddi anlamda yüksek bütçeli filmin yönetmeni James Cameron’e, Titanik, Yaratıklar ve Terminator filmlerinden hayranız.

Aksiyon, Macera, Fantastik

Avatar (2009) 7.9
Y: James Cameron
O: Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
Why We Ride (2013)

Why We Ride (2013)

Bir çocuğun hayallerinden yola çıkan ve motosiklet tutkunu olarak özgürlüğü arama yollarının arandığı yapım, motosiklet tutkunlarının kaçırmaması gereken bir belgesel.

Belgesel, Aile, Tarih

Why We Ride (2013) 7.7
Y: Bryan H. Carroll
O: Jim Adams, Ernie Alexander, Kenny Alexander, Jay Allen
T: Belgesel, Aile, Tarih
The Killing of a Chinese BookieÇinli Bir Bahisçinin Ölümü (1976)

The Killing of a Chinese Bookie - Çinli Bir Bahisçinin Ölümü (1976)

Cosmo Vitelli, California'da bir striptiz kulübü olan Crazy Horse West'in sahibidir. Az konuşan biri olan Vitelli, Kore Savaşı gazisidir ve bir kumarbazdır. Onunla tanıştığımız zaman, bir kumar borcunun son ödemesini yapmaktadır. Hemen ardından yasadışı bir kumarhanede poker oynayarak 23.000 dolar kaybeder. Borçlu olduğu adamlar pek dostane davranmazlar ve borcunu hemen ödemesi için ona baskı yaparlar. Sonunda, borcunun silinmesi karşılığında Çinli bir bahisçiyi öldürmesini teklif ederler. Film bir yanda kumarcıların dolandırıcılığı ve ikiyüzlülüğü ile diğer yanda Vitelli, dansçılar, bir dansçının annesi ve kulübün şarkıcısı Bay Sofistike arasındaki arkadaşlık ve sevgi arasında gider gelir.

Suç, Dram

The Killing of a Chinese Bookie
Çinli Bir Bahisçinin Ölümü (1976) 7.5
Y: John Cassavetes
O: Ben Gazzara, Timothy Carey, Seymour Cassel, Robert Phillips
T: Suç, Dram
AshesKüller (2012)

Ashes - Küller (2012)

Mesafeli bir ilişkileri olan bir baba ve oğul,yıllar sonra yeniden bir araya geleceklerdir.Alzheimer hastası bir adam ve oğlu,yıllar sonra çıktıkları bir yolculukta geçmişte yaşadıkları sorunları ilk defa konuşurlar ve birbirlerinden neden uzaklaştıklarını bulmaya çalışırlar.

Dram, Gizem, Gerilim

Ashes
Küller (2012) 5.6
Y: Mat Whitecross
O: Luke Evans, Jim Sturgess, Ray Winstone, Jodie Whittaker
T: Dram, Gizem, Gerilim
Full Metal Jacket (1987)

Full Metal Jacket (1987)

Bir grup acemi asker kendilerini nasıl bir eğitimin beklediğinden ve nasıl bir işin içine girdiklerinden habersiz bir biçimde üslerinin önünde dikilmektedirler. Askerlik ve savaş kavramlarının ciddiyetlerini fark etmeleri için savaşa gitmeleri gerekmeyecektir.İlk bölümünde savaş için antrenman yapan bir grup deniz piyadesinin Parris Island’da edindiği tecrübelere odaklanan Full Metal Jacket ani bir geçişle savaşın en ağır biçimde cereyan ettiği tarihlere taşıyor seyircisini. Full Metal Jacket, fazlasıyla detaycı ve dokunaklı bir anlatımla askerlerin ve askerliğin, Vietnam savaşı esnasındaki zihnini peliküle döküyor.

Dram, Savaş

Full Metal Jacket (1987) 8.4
Y: Stanley Kubrick
O: Matthew Modine, Adam Baldwin, Vincent D'Onofrio, R. Lee Ermey
T: Dram, Savaş
The Girl with Nine WigsDokuz Peruklu Kız (2013)

The Girl with Nine Wigs - Dokuz Peruklu Kız (2013)

Dünya çapında 18 dile çevrilmiş bir romandan beyaz perdeye aktarılan ve ödüllü yönetmen Marc Rothemund tarafından uyarlanan bu filmde dünyaya pembe bir pencereden bakan hayat dolu ve enerjik bir kız olan Sophie'nin hastanede yapılan teşhis sonrasında kanser olduğunu öğrenmesiyle birlikte hayata tutunması anlatılıyor. Hastalıkla savaşırken giymiş olduğu 9 farklı peruk ve farklı ruh hallerine giren Sophie kanser hastasından ziyade bir savaşçıya dönüşür.

Biografi, Komedi, Dram

The Girl with Nine Wigs
Dokuz Peruklu Kız (2013) 6.9
Y: Marc Rothemund
O: Lisa Tomaschewsky, Karoline Teska, David Rott, Alice Dwyer
T: Biografi, Komedi, Dram
Boiler RoomKazan Dairesi (2000)

Boiler Room - Kazan Dairesi (2000)

Yeni Amerikan rüyasına hoş geldiniz. Seth Davis (Giovanni Ribisi) kendine ait küçük çaplı bir kumarhane işleten bir gençtir. Bir takım adamlar ona, kural tanımayan ve şehrin yeni borsa şirketlerinden birinde çalışmasını teklif ederler. Seth kısa sürede çok para kazanır ve bu hızlı hayatın zevkine kapılır. Fakat Greg bu başarının ardında bilmediği korkunç bir gerçekle yüzleşmek ve tüm dünyası yıkılmak üzeredir...

Suç, Dram, Gerilim

Boiler Room
Kazan Dairesi (2000) 7
Y: Ben Younger
O: Giovanni Ribisi, Vin Diesel, Nia Long, Nicky Katt
T: Suç, Dram, Gerilim
Star Trek: GenerationsUzay Yolu 7 : Yeni Nesil (1994)

Star Trek: Generations - Uzay Yolu 7 : Yeni Nesil (1994)

Atılgan'ın yeni bir versiyonu üretilmiştir ve ilk seferine çıkmaya hazırdır. Bu yolculuğun baş konuğu ise elbette ki geminin eski kaptanı Kaptan Kirk'tür. Sefer sorunsuz bir şekilde başlar ancak kısa bir süre sonra gelen acil durum sinyalleri sonucu eski kaptan yeniden işin başına geçer. Üstün kabiliyetleri sayesinde acil durum sinyali veren gemilerden birini kurtarmayı başarır. Ancak çatışma sırasında kaybolur. Bunun üzerine geminin yeni kaptanı Jean Luc Piccard olacaktır.

Aksiyon, Macera, Gizem

Star Trek: Generations
Uzay Yolu 7 : Yeni Nesil (1994) 6.6
Y: David Carson
O: Patrick Stewart, Jonathan Frakes, Brent Spiner, LeVar Burton
T: Aksiyon, Macera, Gizem
Olympus Has FallenKod Adı: Olympus (2013)

Olympus Has Fallen - Kod Adı: Olympus (2013)

Beyaz Saray terörist bir dahi tarafından ele geçirilir ve Başkan kaçırılır. Eski Başkan korumalarından Mike Banning binanın içinde kapana kısılmıştır. Ulusal güvenlik ekibi karşılık vermek için bir araya gelince, Beyaz Saray’ı geri almak, Başkan’ı kurtarmak ve daha büyük bir felaketi önlemek için Banning’in bilgisine güvenmek zorundadır.

Aksiyon, Gerilim

Olympus Has Fallen
Kod Adı: Olympus (2013) 6.5
Y: Antoine Fuqua
O: Gerard Butler, Aaron Eckhart, Finley Jacobsen, Dylan McDermott
T: Aksiyon, Gerilim
CarrieCarrie: Günah Tohumu (2013)

Carrie - Carrie: Günah Tohumu (2013)

Carrie White okulda akranları tarafından sürekli dışlanan, evde ise dindar annesi tarafından sürekli dövülen yalnız ve tuhaf bir kızdır. Ancak Carrie’nin bir sırrı vardır: telekinesis gücüne sahiptir. Sınıf arkadaşları mezuniyet gecesinde Carrie’ye eşek şakası yapmaya karar verirler. Ama bunun karşılığında ölümcül bir ders alacaklardır. Çünkü ateşle oynarsanız, yanarsınız.

Dram, Korku

Carrie
Carrie: Günah Tohumu (2013) 6
Y: Kimberly Peirce
O: Julianne Moore, Chloë Grace Moretz, Gabriella Wilde, Portia Doubleday
T: Dram, Korku
Dil Dhadakne Do (2015)

Dil Dhadakne Do (2015)

Kamal ve Neelam gemi yolculuğu ile 30. yıldönümlerini kutlamak için yol alırken; kızları Ayesha ve oğulları Kabir aile düşüncesinin etkisiyle kendi romantik ilişkilerini sorgularlar. Hayat, aile, arkadaşlık, evlilik, iş ve bunların etrafında dönen problemler üzerine bir film..

Dram, Romantik

Dil Dhadakne Do (2015) 6.9
Y: Zoya Akhtar
O: Anil Kapoor, Shefali Shetty, Priyanka Chopra, Ranveer Singh
T: Dram, Romantik
Everything Must GoHer Şeyim Satılık (2010)

Everything Must Go - Her Şeyim Satılık (2010)

Raymond Carver’ın kısa öyküsünden uyarlanan film, satış sorumlusu olan Nick Halsey’nin, genç bir iş arkadaşıyla birlikte olduğu bir iş gezisinin dönüşünde, aşırı alkol tüketimi nedeniyle işinden kovulmasıyla başlıyor. Nick evine vardığında, eşinin kilitleri değiştirip, bütün eşyalarını da ön bahçeye yığarak onu terk ettiğini öğrenir. Cebinde kalan son parayla bira alıp, bahçeye atılmış olan en sevdiği koltuğa yerleşir. Eski evinin bahçesinde yaşadığı süre içinde, kibar ama oldukça sorunlu olan hamile komşusuyla ve o yokken eşyalarına bakması için para verdiği mahalleli bir çocukla arkadaşlık kurar. Nihayetinde, bahçede duran eşyaların tümünü bir hafta içinde satmazsa hapse atılacağı haberi gelince bir garaj satışı yapmaya karar verir.Carver’in incelikli hikâyelerinin ruhuna sadık kalan film, teselliyi Hollywood-vari mutlu bir sondan ziyade, olasılıklarda buluyor; gündelik olayların ayrıntısında ve kısacık anlarda saklı olan olağanüstü durumlarla ilgileniyor. thq

Komedi, Dram

Everything Must Go
Her Şeyim Satılık (2010) 6.5
Y: Dan Rush
O: Will Ferrell, Christopher Jordan Wallace, Rebecca Hall, Michael Peña
T: Komedi, Dram
Infini (2015)

Infini (2015)

Seçkin bir 'arama ve kurtarma' ekibi, Dünya dışındaki bir kolonide madencilik faaliyetlerinde çalışan ve biyolojik bir salgından kurtulan tek kişi olan Whit Carmichael'ı kurtarmak için yola çıkarlar. Acaba aldıkları bu görev, göründüğü kadar kolay mıdır?

Korku, Bilim-Kurgu, Gerilim

Infini (2015) 5.3
Y: Shane Abbess
O: Daniel MacPherson, Grace Huang, Luke Hemsworth, Bren Foster
T: Korku, Bilim-Kurgu, Gerilim
ContagionSalgın (2011)

Contagion - Salgın (2011)

Hava ve solunum yoluyla rahatlıkla geçen ve insanları birkaç gündür içinde öldüren, ölümcül bir virüs salgın şeklinde yayılmaktadır. Dünya çapında uzmanlardan oluşan medikal bir ekip, hem salgına çare bulmaya çalışır hem de insanlarda virüsten daha da hızlı yayılan panik halini kontrol altına almaya çalışırlar. İnsanlar şimdi hem canlarını kurtarmaya çalışırken hem de dağılmanın eşiğine gelen toplumsal hayata tutunma mücadelesi verirler... Sıra dışı filmlerin yapımcısı ve yönetmeni Steven Soderbergh'in 2011'de çektiği üçüncü ve son filmi olan Salgın'ın senaryosunda, İspiyoncu! (The Informant!) ve The Man from U.N.C.L.E. filminde de beraber çalıştığı Scott Z. Burns'ün imzası var. 2000'de çektiği Traffic filmiyle En İyi Yönetmen Oscarı'na uzanan Soderbergh'in bu filminde de vazgeçemediği oyuncu Matt Damon'ın yanı sıra kadro oldukça zengin: Gwyneth Paltrow, Laurence Fishburne, Jude Law, Marion Cotillard, Kate Winslet...Dünya prömiyeri 68. Venedik Film Festivali'nde yapılan film, Filmekimi 2011 programında göze çarpan usta işi yapımlardan. Eleştirmenlerden tam not alan film için, türler arası geçişi seven yönetmen Steven Soderbergh'in 'soğuk' anlatım tarzıyla örtüştüğü yorumları da yapılıyor...

Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim

Contagion
Salgın (2011) 6.7
Y: Steven Soderbergh
O: Gwyneth Paltrow, Tien You Chui, Josie Ho, Daria Strokous
T: Dram, Bilim-Kurgu, Gerilim
Juno (2007)

Juno (2007)

Kafası karışık, sevimli ve müziksever bir lise öğrencisi olan Juno, can sıkıntısı ve merak sonucu, okuldan arkadaşı Bleeker ile yatmaya karar verir. Ancak hiç düşünülmeyecek bir zamanda bir bebek sahibi olması gibi beklenmedik bir durum, bu can sıkıntısının neticesi olacaktır! En yakın arkadaşı Leah ile bu konuya bir çözüm bulmaya karar verirler. Bebeğini dokuz ay boyunca karnında taşıyacak ve onu varlıklı bir aileye verecektir. Juno bu olaylar esnasında oldukça olgunlaştığını hissetmeye başlar. Evin karizmatik sahipleri ile sıra dışı bir arkadaşlıkları da başlamıştır. Roma Film Festivali’nde En İyi Film Ödülünü kazanan film, Independent Spirit Awards 2008 isimli ödüllerde en iyi kadın oyuncu, En İyi Film, En İyi İlk Senaryo, En İyi Yönetmen dallarında ödüle aday gösterildi. Film 65. Altın Küre Ödülleri’ne de 3 dalda aday oldu.

Komedi, Dram, Romantik

Juno (2007) 7.6
Y: Jason Reitman
O: Ellen Page, Michael Cera, Jennifer Garner, Jason Bateman
T: Komedi, Dram, Romantik
GloryZafer (1989)

Glory - Zafer (1989)

Robert G. Shaw, Amerikan İç Savaşı’nda Amerika Birleşik Ordularında zencilerden oluşan bir alayın başına liderlik etmesi için atanmış bir komutandır. Siyahlara karşı yapılan ayrımcılığa ve köleliğe karşı da olan bu savaş, tüm alay için oldukça zorlu bir sınavdır.Düşman ordularının, zenci askerlerden oluşan bu birliğin kumandanının öldürülmesi emrinin yanında, birliğin kendi askerleri arasındaki olaylar da, Robert G. Shaw’un üstesinden gelmesi gereken sorunlar arasındadır.Amerikan İç Savaşı’nda savaşmış Robert G. Shaw’un ailesine yazmış olduğu mektuplardan derlenerek sinemaya aktarılmış Zafer, hem Edward Zwick filmografisinin hem de sinema tarihinin önemli filmleri arasında yer alıyor. Tüm oyuncu kadrosunun başarılı performanslarının yanında, Denzel Washington’ın olağanüstü oyunu ile En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oscar’ını kazandığını da ekleyelim.

Dram, Tarih, Savaş

Glory
Zafer (1989) 8
Y: Edward Zwick
O: Matthew Broderick, Denzel Washington, Cary Elwes, Morgan Freeman
T: Dram, Tarih, Savaş