------------ Filmleri İzle

Filmleri İzle

ThursdayZor Perşembe (1998)

Thursday - Zor Perşembe (1998)

Casey Wells, Los Angeles şehir merkezinin acımasız sokaklarında yaşadığı inanılmaz olayların üstüne bir sünger çekmiş ve yeni yerleştiği sakin bir mahallede suç ve suçlulardan oluşan o eski günlerinden uzak yaşamaktadır. Bir perşembe günü, eski ortaklarından Eckhart elinde çok dikkatini çeken garip bir bavulla çıkagelir. Casey'in o sakin yaşantısı bir anda sona ermiştir. Karşısına uyuşturucu kaçakçıları, insanı çıldırtan davranışlı güzeller güzeli bir kadın ve pis işlere bulaşmış polisler çıkar. Ama onu öldürmek niyetiyle gelirler. Casey, o eski günlerinde yaptığı gibi kurnazca hilelere ve kendine has bazı oyunlara başvurarak onlardan kurtulmaya çalışır. Eğer onlardan kurtulmayı başarır ve ertesi güne sağ çıkabilirse, eski ortağının uyuşturucu kaçakçılarından çaldığı ve bavulunda sakladığı milyonlarca doların da sahibi olabilecektir.

Aksiyon, Suç, Dram

Thursday
Zor Perşembe (1998) 7.2
Y: Skip Woods
O: Thomas Jane, Aaron Eckhart, Paulina Porizkova, James Le Gros
T: Aksiyon, Suç, Dram
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm I (2010)

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 - Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm I (2010)

Hogwarts'ın maceraperest talebeleri Harry, Ron ve Hermione; Voldemort'un ölümsüzlük sırrını barındıran Hortkuluklar'ın izini sürmek amacındadırlar. Bu şer odağını yoketmek görevini üstlenerek yola çıkan kahramanlarımız, profesörlerinin yönlendirmelerinden uzak ve Dumbledore'un korumasından muaf, tek başlarına yola çıkmışlardır. Üç can dost şimdi herzamankinden daha fazla birbirlerine güvenmek zorundadır. Ancak, onları tehdit ederek ayrı düşmelerini sağlamak isteyen Karanlık Güçler de fitne çıkarmak için peşlerindedir. Bu arada, büyücülük dünyası Karanlık Lord'un tüm düşmanları için tehlikeli bir yer haline dönüşmüştür. Uzun zamandır korkulan savaş başlamış ve Voldemort'un Ölüm Yiyicileri Büyü Bakanlığı'nın kotrolünü zorla ele geçirerek terör estirmektedir. Kendilerinden olmayan herkesi tutuklamaktadırlar. Ama, Voldemort için en değerli olan ganimeti; Harry Potter'i bir türlü ele geçiremezler. Seçilmiş kişi artık aranan kişidir ve Ölüm Yiyiciler Voldemort'a canlı olarak teslim etmek üzere onu aramaktadırlar. Harry'nin tek umudu Voldemort onu bulmadan önce Hortkuluklar'ı bulmaktır. Ama, ipuçlarını araştırdıkça neredeyse unutulmuş olan eski bir efsaneyi ortaya çıkartır. Ölüm Yadigarları'nın efsanesi. Eğer bu efsane gerçekleşirse, Voldemort aradığı üstün güce erişebilecektir. Aslında Harry'nin geleceği, geçmişte yaşadığı ve tüm geleceğini etkileyen sağ kalan çocuk olduğu kader günü de belirlenmiştir. O, artık sadece bir çocuk değildir, Harry Potter, Hogwarts'a ilk adımını attığı günden beri hazırlanmakta olduğu Voldemort'la nihai mücadelesine giderek daha da yaklaşmaktadır.

Macera, Aile, Fantastik

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları: Bölüm I (2010) 7.7
Y: David Yates
O: Bill Nighy, Emma Watson, Richard Griffiths, Harry Melling
T: Macera, Aile, Fantastik
Grave DecisionsErken Ölen, Daha Uzun Ölü Kalır (2006)

Grave Decisions - Erken Ölen, Daha Uzun Ölü Kalır (2006)

Zıpır bir veletin, annesinin onu doğururken öldüğünü öğrenmesiyle başlıyor herşey. Kısa bir "bir varmış, bir yokmuş" faslından sonra küçük Stefan'ın ölüm karşısındaki korkusuyla çaresizlik içinde koşturmasıyla başbaşa kalıyoruz. Çevresindekilerin ileri geri konuşmalarına çok kolay kanan ve hayalgücü fazlasıyla geniş olan Stefan'ın yaşadıkları modern bir masal olarak nitelendirilmeyi hak ediyor.

Komedi, Dram

Grave Decisions
Erken Ölen, Daha Uzun Ölü Kalır (2006) 7.6
Y: Marcus H. Rosenmüller
O: Markus Krojer, Fritz Karl, Jürgen Tonkel, Jule Ronstedt
T: Komedi, Dram
Eagle vs SharkKartal Köpek Balığına Karşı (2007)

Eagle vs Shark - Kartal Köpek Balığına Karşı (2007)

Lily McKinnon hamburgercide çalışan, ortama uyum sağlayamadığı için dışlanan biraz tuhaf bir kız. Elbisesinden tut, yürüyüşüne, konuşmasına, her şeyi yanlış. Ama yanlış olan her hareketinin altında aslında bir cevher yatıyor. O çalkantılı denizlerde yüzse de, altında en azından teknesi olduğu için minnet duyabilen nadir ruhlardan. Her öğle yemeği saatinde Meaty Boy hamburgercisine giren bir adamın dudağının üstünde, tıpkı Lily'ninki gibi bir beni var. Bu adam Jarrod Lough; garip benli, garip kızın güzel iş arkadaşıyla flörtleşiyor, garip kız ise pek umurunda değil. Sosyal beceriksizliği dizboyu olan Jarrod, toplum içerisinde bir türlü aradığı saygıyı bulamayan bir video oyun şampiyonu. O son sürat kürek çekip, sürekli kayalara çarpanlardan. Bir gün Lily cesaretini toplayıp Jarrod'un kostüm partisine kendini davet ettirir. Sundance Film Festivali?nde anında gönüllere taht kuran bu tuhaf karakterlerin aşkı, tıpkı Wes Anderson filmleri gibi öldüresiye komik ama aynı zamanda yürek burkabilen nadir filmlerden.

Komedi, Romantik

Eagle vs Shark
Kartal Köpek Balığına Karşı (2007) 6.8
Y: Taika Waititi
O: Loren Taylor, Jemaine Clement, Joel Tobeck, Brian Sergent
T: Komedi, Romantik
Running ScaredKaçış (2006)

Running Scared - Kaçış (2006)

Zihinlerinizin Sınırlarını Zorlayacak Bir Sinema Deneyimi! Çetelerin maşası olarak çalışan Joey Gazellenin (Paul Walker) hayatı saklamakla sorumlu olduğu silahın kaybolması üzerine bir anda altüst olur. Peşinde her adımını izleyen iki mafya ailesi ve bir grup kirli polisle Joey, ürpertici, kanlı takipler ve usta manevralarla dolu bir yolda korkutucu ilişkiler ve suçlular ağını delerek silahı tekrar ele geçirmek zorundadır...

Aksiyon, Suç, Dram

Running Scared
Kaçış (2006) 7.5
Y: Wayne Kramer
O: Paul Walker, Cameron Bright, Vera Farmiga, Chazz Palminteri
T: Aksiyon, Suç, Dram
Home AloneEvde Tek Başına (1990)

Home Alone - Evde Tek Başına (1990)

Kevin, ailesi Fransa’ya tatile giderken yanlışlıkla evde unutulur. Yalnız kaldığını farkettiği anda, evini de hırsızlara karşı korumak zorunda kalacağını anlar.Harry ve Marv’ın niyeti, Kevin’in mahallesindeki tüm evleri soymaktır. Kevin’in evinin kolay lokma olmayacağını acı deneyimlerle öğreneceklerdir.John Hughes’un senaryosunu yazdığı filmin yönetmeni ise Chris Colombus. Evde Tek Başına, vizyona girdiği dönemde büyük ilgi toplamış ve 2 devam filmi çekilmişti.

Komedi, Aile

Home Alone
Evde Tek Başına (1990) 7.4
Y: Chris Columbus
O: Macaulay Culkin, Joe Pesci, Daniel Stern, John Heard
T: Komedi, Aile
The English Teacherİngilizce Hocası (2013)

The English Teacher - İngilizce Hocası (2013)

Linda Sinclair (Julianne Moore) Kingston kasabasında İngilizce öğretmenliği yapan 40 yaşında bekar bir kadındır. Sade yaşamı eski öğrencisi Jason Sherwood’un (Michael Angarano) New York’ta senarist olmaya çalıştıktan sonra eve yani Kingston’a geri dönmesiyle beklenmedik bir şekilde değişir. Linda, babasının (Greg Kinnear) gerçekle yüzleşmesi ve hukuk bölümüne gitmesi için yaptığı baskılar sonucu sanatı bırakma kararı veren Jason’ın yazdığı oyunu drama öğretmeni Carl Kapinas’ın (Nathan Lane) yönetmenliği altında sergilemeye karar verir. Rahatlık alanının dışına çıkan Linda daha riskli adımlar atmaya başlar. Oyunla birlikte, ünü ve kariyeri tehlike altına giren Linda eski mükemmel hayatının kalıntılarında kendine bir çıkış yolu arar.

Komedi, Dram

The English Teacher
İngilizce Hocası (2013) 5.8
Y: Craig Zisk
O: Julianne Moore, Michael Angarano, Greg Kinnear, Lily Collins
T: Komedi, Dram
Think Like a Man TooErkek Aklı (2014)

Think Like a Man Too - Erkek Aklı (2014)

Steve Harvey'in çok satan romanı Act Like a Lady’den uyarlanan 2012 tarihli Erkek Aklı ‘nın (Think Like a Man)’in devam filminde, ilk filmdeki bütün çiftler Las Vegas’taki bir düğünde buluşuyorlar. Fakat romantik bir hafta sonu geçirme planları üst üste gelen aksilikler sonucu suya düşüyor ve hatta düğün bile tehlikeye giriyor! Yönetmenliğini yine Tim Story’nin üstlendiği filmin senaryosu da ilk filminde olduğu gibi Keith Merryman ve David A. Newman’a ait.

Komedi, Romantik

Think Like a Man Too
Erkek Aklı (2014) 5.6
Y: Tim Story
O: Adam Brody, Michael Ealy, Jerry Ferrara, Meagan Good
T: Komedi, Romantik
Enemy at the GatesKapıdaki Düşman (2001)

Enemy at the Gates - Kapıdaki Düşman (2001)

Stalingrad, İkinci Dünya Savaşı'nın yıkıcı dehşetiyle kuşatılmıştır. Savaşın acılarıyla yoğrulup ölmekte olan bir mezarlık haline gelen şehrin sokaklarında ölüm dolaşmaktadır. İki karşı safta olan iki keskin nişancı, savaşın ortasında kendi kişisel ego savaşlarına başlamanın eşiğindedirler. Rus keskin nişancı, savaştaki müthiş atılımları sayesinde artık kahraman olarak anılmaktadır. Stalingrad, kan içerisinde boğulurken karşı karşıya gelen iki amansız savaşçı, savaşa kendi açılarından bakmaya başlayacaklardır.

Dram, Tarih, Romantik

Enemy at the Gates
Kapıdaki Düşman (2001) 7.6
Y: Jean-Jacques Annaud
O: Jude Law, Ed Harris, Rachel Weisz, Joseph Fiennes
T: Dram, Tarih, Romantik
Gone GirlKayıp Kız (2014)

Gone Girl - Kayıp Kız (2014)

Amerika'nın Missouri eyaletlerinden birinde sıcak bir yaz sabahı, Nick ve Amy evliliklerinin beşinci yıl dönümünü kutlamaya hazırlanmaktadırlar. Fakat o gün Amy aniden ortadan kaybolur. Geri dönmeyince, polisin gözünde kocası Nick tüm şüpheleri üzerine çeker. Nick'in ise kafası karışmıştır çünkü üst üste rüyalarında karısı Amy'yi vahşice öldürdüğünü görmektedir. Nick masum olduğu konusunda ısrar etse de çevresi yalanlar ve ihanet ağlarıyla kuşatılır. Amy'nin hayatta olup olmadığı büyük bir muammadır...Yapımcılarından birinin güzel oyuncu Reese Witherspoon olduğu filmin yönetmen koltuğunda David Fincher oturuyor. Başrollerde ise Ben Affleck ve Rosamund Pike bulunuyor.

Dram, Gizem, Gerilim

Gone Girl
Kayıp Kız (2014) 8.5
Y: David Fincher
O: Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris, Tyler Perry
T: Dram, Gizem, Gerilim
Everybody's FineHerkesin Keyfi Yerinde (2009)

Everybody's Fine - Herkesin Keyfi Yerinde (2009)

Frank Goode duygusal, duyarlı bir babadır. Bir gün dört yetişkin çocuğunu görmek için yollara düşer. Bu yolculukta kaybedeceğini hiç düşünmediği bir şeyi fark edecektir. Herşeyden üstün tuttuğu ailesinin kaybının düşüncesi dahi onu dehşete düşürmektedir. Frank kısa sürede karısının ona olan sevgisiyle, aile hayatının detaylarından onu koruma ihtiyacı hissettiğini fark eder, endişeleneceğini bildiği şeylerden. Yolculuğu sırasında düşünecek zamanı, onu daha kapsamlı konuşmalara iten yabancılar olur ve Frank şunu fark eder: çocuklarının onunla daha dürüst olmasını istiyorsa, onunla daha sık konuşmaya başlamalarını istiyorsa ve iyi haberlerin yanı sıra kötü haberleri de paylaşmalarını istiyorsa, kendini değiştirmeye başlamalıdır.

Macera, Dram

Everybody's Fine
Herkesin Keyfi Yerinde (2009) 7.2
Y: Kirk Jones
O: Robert De Niro, Drew Barrymore, Kate Beckinsale, Sam Rockwell
T: Macera, Dram
I'm a Cyborg, But That's OKBen Bir Robotum Ama Sorun Değil (2006)

I'm a Cyborg, But That's OK - Ben Bir Robotum Ama Sorun Değil (2006)

Bir akıl hastanesinin her biri kendine has özellikteki onlarca hastası arasında, kendisini cyborg zanneden genç bir kızla insanların ruhunu çalabildiğini iddia eden bir erkek hasta bulunmaktadır. Hayatın bildik gerçekliğinden kopmuş bu iki insanın sıradışı yakınlaşmaları, tamamen başka bir gerçeklik üzerine kurulmuş hastane ortamı tarafından da desteklenir.İntikam üçlemesi filmleri Haklı İntikam, İhtiyar Delikanlı ve İntikam Meleği ile Kore Sineması’nın son yıllardaki yükselişinde önemli bir pay sahibi olan Chan-wook Park, yeni filmi ile yine bir rüzgar estirmeye devam ediyor.

Komedi, Dram, Romantik

I'm a Cyborg, But That's OK
Ben Bir Robotum Ama Sorun Değil (2006) 7.1
Y: Chan-wook Park
O: Su-jeong Lim, Rain, Hie-jin Choi, Byeong-ok Kim
T: Komedi, Dram, Romantik
The Last Survivors (2014)

The Last Survivors (2014)

17 yaşındaki genç kız Kendal, kuraklıktan kırılan vadide çalışan son su kuyusunu korumak için açgözlü su baronu ve adamları ile mücadele etmek zorundadır.

Aksiyon, Gerilim

The Last Survivors (2014) 5.2
Y: Thomas S. Hammock
O: Haley Lu Richardson, Booboo Stewart, Max Charles, Nicole Arianna Fox
T: Aksiyon, Gerilim
National Treasure: Book of SecretsBüyük Hazine: Sırlar Kitabı (2007)

National Treasure: Book of Secrets - Büyük Hazine: Sırlar Kitabı (2007)

Ben Gates’in John Wilkes hakkında yeni bir bilgi sunumu esnasında Booths’un günlüğünden on sekiz sayfa eksiktir. Çok geçmeden Mitch Wilkinson adında biri kalkar ve söz konusu günlükten eksik olan bir sayfayı okumaya başlar. O sayfada Ben’in büyük babası Thomas Gates’ten söz edilmektedir ve kendisi Abraham Lincoln olayında suikastçiler destekçilerindendir. Film, Abraham Lincoln olayının ardındakileri çözmek istemektedir. Film 2004’te dikkatleri üzerine çeken National Treasures filminin devamıdır.

Aksiyon, Macera, Gizem

National Treasure: Book of Secrets
Büyük Hazine: Sırlar Kitabı (2007) 6.5
Y: Jon Turteltaub
O: Nicolas Cage, Justin Bartha, Diane Kruger, Jon Voight
T: Aksiyon, Macera, Gizem
The Hobbit: An Unexpected JourneyHobbit: Beklenmedik Yolculuk (2012)

The Hobbit: An Unexpected Journey - Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (2012)

Tolkien'in, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin öncül kitabı olarak da görülen Hobbit'ten, üçlemenin yönetmeni Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlanan üç filmlik Hobbit macerasının ilk bölümü olan Hobbit: Beklenmedik Yolculuk/The Hobbit: An Unexpected Journey ile bu sefer Bilbo Baggins'in gençliğine gidiyoruz. Bilbo huzurlu Hobbit toprakları olan The Shire'da yaşarken bir gün büyücü Gandalf aniden ortaya çıkar ve baş kahramanımız Bilbo kendisini efsanevi savaşçı Thorin tarafından yönetilen 13 cücelik maceracı bir grupta buluverir. Ejder Smaug’dan Erebor’un kayıp Cüce Krallığı’nı geri almak için çıktıkları bu yolculukta çirkin Goblinler, Orklar, öldürücü Warglar, Dev Örümcekler ve Büyücülerle dolu yollardan geçeceklerdir... Yüzüklerin Efendisi üçlemesinden tanıdığımız Ian McKellen, Cate Blanchett, Ian Holm, Christopher Lee, Hugo Weaving, Elijah Wood, Orlando Bloom ve Andy Serkis'i yeniden seyredeceğimiz filmde onlara Richard Armitage, John Bell, Luke Evans, Ryan Gage, Evangeline Lilly, Bret McKenzie, Graham McTavish, Mike Mizrahi, Jeffrey Thomas ve Aidan Turner gibi kalabalık bir oyuncu kadrosu da eşlik ediyor. Filmin senaryosunda ise yönetmen Peter Jackson'ın yanı sıra Fran Walsh, Philippa Boyens ve Guillermo del Toro'nun imzası var.

Macera, Fantastik

The Hobbit: An Unexpected Journey
Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (2012) 8
Y: Peter Jackson
O: Ian McKellen, Martin Freeman, Richard Armitage, Ken Stott
T: Macera, Fantastik
War of the WorldsDünyalar Savaşı (2005)

War of the Worlds - Dünyalar Savaşı (2005)

Hayatında kendisini mutlu hissetmeyen, işleri yolunda gitmeyen Ray Ferrier’in sorumlu olduğu bir ailesi vardır. Kazancı düşük ve yetersiz olmasına rağmen onların yaşamlarını sürdürmelerini sağlamaya çalışır. New Jersey’de yaşamaktadır. Bir gün üç ayaklı dev savaş araçları ile uzaylılar gelip dünyayı ele geçirirler. Kahramanımız ise kızını ve tüm ailesini korumak zorundadır. Orson Welles aracılığı ile radyo piyesi olarak da kullanılan ve Marslıların istilası diye insanlığı endişe girdabına sürükleyen bu kült bilim kurgu, H.G.Wells’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Filmin bütçesi dev boyutlara ulaşmıştır. Yönetmenin Spielberg olması da cabası.

Macera, Bilim-Kurgu, Gerilim

War of the Worlds
Dünyalar Savaşı (2005) 6.5
Y: Steven Spielberg
O: Tom Cruise, Dakota Fanning, Miranda Otto, Justin Chatwin
T: Macera, Bilim-Kurgu, Gerilim
The River MurdersNehir Cinayetleri (2011)

The River Murders - Nehir Cinayetleri (2011)

Jack Verdon cinayet masasında çalışmakta olan çok başarılı bir polisdir. Günün birinde dozunu aşan bir seri cinayet olayının peşine düşer. Ancak tek başına değildir. Olayın peşine takılan FBI’da araştırma yapmaktadır. İlginç olan ise ölen mağdurların tümü Jack Verdon ile akrabadır ve Jack’in başı FBI ile büyük bir derde girer.

Suç, Gizem, Gerilim

The River Murders
Nehir Cinayetleri (2011) 5.2
Y: Rich Cowan
O: Ray Liotta, Christian Slater, Ving Rhames, Gisele Fraga
T: Suç, Gizem, Gerilim
In the Name of the FatherBabam İçin (1993)

In the Name of the Father - Babam İçin (1993)

Basit kaygıları olan saf İrlandalı genç Gerry Conlon, 70’li yıllarda Londra’ya gelir. Kendini hayatın akışına kaptıran delikanlı burada bir işgal evinde serbest bir hayat yaşayan gençlerle birlikte zaman geçirmeye başlar. Bir polis baskınında hiç ilgisi olmadığı 1974 Gyildford bombalamasından sorumlu tutularak tutuklanır.O dönemin İngiltere’sinde şimdikinden çok farklı olarak, terörle mücadele adına insan haklarının hiçe sayıldığı uygulamalar olmaktadır. Yoğun fiziksel ve manevi işkencelerin baskısı altındaki Gerry’nin ömrünün sonbaharındaki masum babası da, suç ortağı olarak hapse atılır. Kadın bir avukatın yıllar süren çabalarının da yardımıyla, Gerry maruz kaldığı adaletsizliğe direnmeye başlar.Dünyanın bir çok ülkesinde benzer şeylerin yaşanıyor olmasının politik gücü, Jim Sheridan’ın bu filmine 7 Oscar verilmesinde ne kadar etkili oldu bilemeyiz ama; Daniel Day-Lewis ve Emma Thompson gibi iki güçlü oyuncu yan yana geldiklerindeki etki azımsanamaz.

Biografi, Dram, Tarih

In the Name of the Father
Babam İçin (1993) 8.1
Y: Jim Sheridan
O: Alison Crosbie, Daniel Day-Lewis, Philip King, Emma Thompson
T: Biografi, Dram, Tarih
Tad, the Lost ExplorerHazine Avcısı'nın Maceraları (2011)

Tad, the Lost Explorer - Hazine Avcısı'nın Maceraları (2011)

Arkeolog olmak isteyen inşaat işçisi Tad ünlü bir bilim adamıyla karıştırılır ve kayıp bir şehri kurtarma görevine gönderilir.

Animasyon, Macera, Komedi

Tad, the Lost Explorer
Hazine Avcısı'nın Maceraları (2011) 5.9
Y: Enrique Gato
O: Óscar Barberán, Michelle Jenner, José Mota, José Corbacho
T: Animasyon, Macera, Komedi
The Four FeathersDört Cesur Arkadaş (2002)

The Four Feathers - Dört Cesur Arkadaş (2002)

Harry Feversham, çevrelerince yetenekleri bolca övülen bir subaydır. Öte yandan aşık olduğu bir kadın vardır ve bu tatminkar hayat Harry'yi fazlasıyla mutlu etmektedir. Bir gün Sudan'daki asiler İngiliz'lere saldırırlar. Artık Harry'nin bu sıcak savaşı engellemek için üstlendiği bir görevi vardır. Savaş esnasında korkularına gömülen Harry, görevini bırakıp ülkesine geri dönecektir. Harry artık ulusuna karşı bir suç işlemiş gibi, ağır sözlerle itham edilecektir. Artık Harry, görevini yerine getiremeyen bir korkaktır. Harry, bütünüyle yalnız kalmıştır.

Macera, Dram, Romantik

The Four Feathers
Dört Cesur Arkadaş (2002) 6.5
Y: Shekhar Kapur
O: Wes Bentley, Mohamed Bouich, Campbell Brown, Daniel Caltagirone
T: Macera, Dram, Romantik
Blade IIBıçağın İki Yüzü 2 (2002)

Blade II - Bıçağın İki Yüzü 2 (2002)

İşte "insancıl" ve çukulata renkli vampir Blade, yeniden görev başında. Yine tepelemesi gereken onlarca Şam Şeytanı, gulyabani ve ecinni vampirler, karanlıkta fink atmaktadır. En azılıları olan Reaper, vampirler arasında bile bir korku yaratan bir mutant vampirdir. Bir kaza sonucunda ortaya çıkmıştır ve sadece insanların değil vampirlerin de türünü sürdürmesi konusunda bir tehdit oluşturmaktadır. Bir yarı vampir-yarı insan olan vampir avcısı Blade ise tehlikenin farkındadır. Bu kez Whistler ve Scud gibi iki destekçisini yanına alarak oluşan bu büyük tehlikenin önünü kesmeye çalışacaktır. Blade serisi, gerilim ve vampirseverlere bol bol kan, vahşet, şiddet, hiddet ve heyecan vadederken, seyirciye nefessiz bir çizgi-roman uyarlaması izlettirmeye devam ediyor.

Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu

Blade II
Bıçağın İki Yüzü 2 (2002) 6.7
Y: Guillermo del Toro
O: Wesley Snipes, Kris Kristofferson, Ron Perlman, Leonor Varela
T: Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu
Soul KitchenAşka Ruhunu Kat (2009)

Soul Kitchen - Aşka Ruhunu Kat (2009)

Restoranında sunduğu özensiz ve ucuz yemeklerden para kazanamadığı için başı derde girdiği bir dönemde, sevgilisiyle de- hem duygusal hem fiziki olarak- arası açılan Zinos’un, ’star’ bir ahçıyı işe alarak nasıl yeni bir müşteri kitlesine kavuştuğu, son derece esprili bir dille anlatılıyor.

Komedi, Dram

Soul Kitchen
Aşka Ruhunu Kat (2009) 7.3
Y: Fatih Akin
O: Adam Bousdoukos, Moritz Bleibtreu, Pheline Roggan, Anna Bederke
T: Komedi, Dram
Nine Miles DownCehenneme Açılan Kapı (2009)

Nine Miles Down - Cehenneme Açılan Kapı (2009)

Bir sondaj istasyonunda bir çok bilim adamı kaybolmuştur. Güvenlik uzmanı meydana gelen garip olayları araştırmak üzere bilimsel deneylerin yapıldıgı adaya gönderilir. İlginç ve beklenmedik olaylarla karşılaşan güvenlik uzmanı kendini bir bilinmezliğin ortasında bulacaktır...

Korku, Gizem, Gerilim

Nine Miles Down
Cehenneme Açılan Kapı (2009) 5.5
Y: Anthony Waller
O: Adrian Paul, Amanda Douge, Anthony Waller, Caroline Couret-Delegue
T: Korku, Gizem, Gerilim
The RainmakerYağmurcu (1997)

The Rainmaker - Yağmurcu (1997)

Francis Ford Coppola’nın 90’larda çıkardığı yüzakı filmlerden biri olan The Rainmaker, Matt Damon’ın bugünkü başarısının temel taşlarından birini oluşturuyor. The Godfather / Baba üçlemesinden sonra çıtayı düşürmemek için çaba sarfeden ancak doğru proje ile karşılaşmadığı için 90’larda pek sesini duyuramayan yönetmen Francis Ford Coppola’nın imdadına yetişen film The Rainmaker oldu. John Grisham’in ünlü romanından uyarladığı filmde, Coppola genç bir avukatın kudretli ve kuraltanımaz bir sigorta şirketinin karşısında kalışını ve kurtlar sofrasında ayakta kalma mücadelesini perdeye taşıdı. Başrolü ise henüz Good Will Hunting’in başarısıyla dikkat çekmemiş olan Matt Damon’a vererek, hayli büyük bir risk aldı, ama Damon’ın performansı yüzünü kara çıkarmadı. Filmde zalim sigorta şirketi avukatlarının liderini canlandıran Jon Voight ise performansıyla Altın Küre’ye aday gösterilmişti. Amerikan hukuk sistemine eleştiri okları fırlatan ve hala güncelliğini yitirmemiş, halkın düşmanı konumundaki sigorta şirketleri sorununa doğru taraftan bakan The Rainmaker’ı, uyarlandığı kitabın yazarı Grisham de kendi eserlerinden uyarlanan filmler arasında “en sevdiği” olarak tanımlıyor.

Suç, Dram, Gerilim

The Rainmaker
Yağmurcu (1997) 7.1
Y: Francis Ford Coppola
O: Matt Damon, Danny DeVito, Claire Danes, Jon Voight
T: Suç, Dram, Gerilim
The Wolf of Wall StreetPara Avcısı (2013)

The Wolf of Wall Street - Para Avcısı (2013)

Filmde 1998 yılında dolandırıcılık ve para aklamadan ceza alan ve 22 ay hapis yatan uyuşturucu bağımlısı bir borsacı olan Belfort'un (DiCaprio) hikayesi anlatılıyor. Dujardin ise "Belfort'un şirketi için yasadışı fonları aklayan tatlı dilli İsviçreli bir bankacı olan Jean-Jacques Handali" karakterini canlandıracak. Filmde Jonah Hill, Belfort'un arkadaşı ve iş ortağı, Kyle Chandler ise Belfort'u yakalayan FBI ajanı rolünde olacak...

Biografi, Komedi, Suç

The Wolf of Wall Street
Para Avcısı (2013) 8.3
Y: Martin Scorsese
O: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Margot Robbie, Matthew McConaughey
T: Biografi, Komedi, Suç
Harry Potter and the Prisoner of AzkabanHarry Potter ve Azkaban Tutsağı (2004)

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban - Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (2004)

Sevilen kahramanın yeni bir filmi daha. Harry Potter, akrabaları ile zor zamanlar geçirmektedir. Ailesine kötü davranan, Vernon Amca’nın kız kardeşi Marge’a büyü yapıp kaçar. Okul dışında büyü yaptığı için korksa da cezalandırılmadığını fark edince çok şaşırır. Ancak çok geçmeden, tehlikeli bir suçlu olan Lord Voldemort’un yardımcısı Sirius Black’in Azkaban hapishanesinden kaçtığını öğrenir. Dark Lord’un intikamını almak için Harry’i öldürmek istemektedir. Hapishanedeki büyük suçlulardan sorumlu, Ruh Emiciler etrafa huzursuzluk saçmaktadırlar. Öte yandan Lupin’in de sakladığı bir sır var gibi görünmektedir. Keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda sır, Harry’nin yeni macerasında

Macera, Aile, Fantastik

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Harry Potter ve Azkaban Tutsağı (2004) 7.8
Y: Alfonso Cuarón
O: Daniel Radcliffe, Richard Griffiths, Pam Ferris, Fiona Shaw
T: Macera, Aile, Fantastik
My Friend Ivan Lapshin (1985)

My Friend Ivan Lapshin (1985)

Aleksey German’ın babası Yuri German’ın yazdığı çok sevilen kısa öykülerden sinemaya aktarılan bu komedi, 1937 yılında Rusya’da gözlerden ırak, yoksul bir köyde geçiyor. Öyküyü anlatan çocuk, beş adamla birlikte bir komünde yaşıyor. Bu adamlardan biri de ünlü polis müfettişi Lapşin. Müfettiş, suçluların korkulu rüyası ancak, mesele aşka gelince, şans yüzüne hiç gülmüyor. 1989 yılında Sovyet eleştirmenler tarafından tüm zamanların en iyi Sovyet filmi seçilen German’ın bu üçüncü filmi, yönetmene “Tarkovski’den bu yana Sovyet sinemasının gördüğü en radikal güç” gibi övgüler getirdi

Dram

My Friend Ivan Lapshin (1985) 7.9
Y: Aleksey German
O: Andrei Boltnev, Nina Ruslanova, Andrey Mironov, Aleksei Zharkov
T: Dram
Good KillZorlu Görev (2014)

Good Kill - Zorlu Görev (2014)

En son 2013 yapımı ''The Host'' filmiyle izleyici karşısına çıkan Andrew Niccol, son filmi Good Kill'de ordu için çalışan bir pilotun atandığı son görevi ele alıyor. Ethan Hawke'ın canlandırdığı Amerikan ordusu pilotu, Taliban'ı yok etmek için görevli olan bir birim için çalışmaktadır. İnsansız hava uçuşlarıyla yapılan bu saldırı esnasında görevini ve işin etik boyutunu sorgulayacağı bir dönemece girer... Filmin başrolündeki Ethan Hawke'a eşlik eden isimler January Jones, Zoë Kravitz, Bruce Greenwood ve Jake Abel.

Dram, Gerilim

Good Kill
Zorlu Görev (2014) 6.3
Y: Andrew Niccol
O: Fatima El Bahraquy, El Khttabi Abdelouahab, Ethan Hawke, Bruce Greenwood
T: Dram, Gerilim
Road to PerditionAzap Yolu (2002)

Road to Perdition - Azap Yolu (2002)

Amerika’daki ekonomik buhran döneminde tetikçilik yaparak hayatını kazanan Michael Sullivan, John Rooney’nin hesabına çalışmaktadır. Fakat Rooney’nin oğlu, babasına kendisinden daha yakın olan bu adamı harcayacak türden dolaplar çevirir. Sullivan, hiç istemediği halde kendi oğlunun da olaya karışması sonucu tehlikeli bir açmaza düşer.Olayların gelişmesiyle birlikte, hem cinayet mahali fotoğrafçısı hem de suikastçı olan Maguire, Sullivan’ın peşine takılır. Sullivan, ne pahasına olursa olsun oğlunu korumak zorundadır.

Suç, Dram, Gerilim

Road to Perdition
Azap Yolu (2002) 7.8
Y: Sam Mendes
O: Tyler Hoechlin, Rob Maxey, Liam Aiken, Jennifer Jason Leigh
T: Suç, Dram, Gerilim
ChocolatÇikolata (2000)

Chocolat - Çikolata (2000)

Her şeyden uzak, minik bir Fransız kasabası... Genç bir kadın ve kızı kasabaya taşınırlar. Kasabanın tüm sıradanlığına şirk koşan bu iki kadın, oldukça farklı ve sevimli bir çikolata dükkanı açarlar. Bu tip zevklerin tatminkarlığından habersiz olan kasaba ahali, bu küçük dükkanın onlara sunduğu hazlar dünyasıyla bugüne kadar yaşamadığı, yeni bir hayatı keşfeder. Ancak öteki taraftan, kasabanın yaşadığı bu tatmin duygusunun tam karşısında duran kasaba sakinleri de vardır. Gizli bir soğuk savaş başlayacaktır.

Dram, Romantik

Chocolat
Çikolata (2000) 7.3
Y: Lasse Hallström
O: Alfred Molina, Carrie-Anne Moss, Aurelien Parent Koenig, Antonio Gil
T: Dram, Romantik