------------ Filmleri İzle

Filmleri İzle

PrideOnur (2014)

Pride - Onur (2014)

İngiltere'de, eşcinsel (gay ve lezbiyenler) aktivistler, 1984 yazında Maden İşçileri Ulusal Birliği'nin düzenlediği en uzun grevde, madencilere yardım etmeye karar verirler. Ancak bu eşine az rastlanan girişim, İngiliz toplumundan farklı tepkiler alacaktır.

Biografi, Komedi, Dram

Pride
Onur (2014) 8
Y: Matthew Warchus
O: Ben Schnetzer, Abram Rooney, Jim McManus, George MacKay
T: Biografi, Komedi, Dram
The KingdomKrallık (2007)

The Kingdom - Krallık (2007)

Bir grup seçkin FBI ajanı, masum Amerikan vatandaşlarının öldürüldüğü vahşi bir katliamı çözmek için Suudi Arabistan'a gönderilir. Ekip kendini, katil tekrar harekete geçmeden önce onu yakalamak için zamana karşı yarışırken bulur. Ağır ateş altındaki ekibin güvenebilecekleri hiç kimse yoktur, Suudi Yüzbaşı Faris Al Ghazi (Ashraf Barhoum) dışında. Bu alışılmadık müttefikler, olayların sırrını çözmeye başladıkça, ekip kendini bir ölüm kalım savaşının ortasında bulur...

Aksiyon, Dram, Gerilim

The Kingdom
Krallık (2007) 7.1
Y: Peter Berg
O: Jamie Foxx, Chris Cooper, Jennifer Garner, Jason Bateman
T: Aksiyon, Dram, Gerilim
Deliver Us from EvilBizi Kötüden Koru (2014)

Deliver Us from Evil - Bizi Kötüden Koru (2014)

Şeytan kovma için altı aşama gerekir; varlık, hile, ayrılma noktası, ses, çarpışma ve kovma. New York polisi Ralph Sarchie, kendi sorunlarıyla uğraş verirken, bir takım açıklanamaz ve rahatsız edici cinayetleri çözmek üzere atanır. Ancak beraber çalışacağı kişi olağan bir yardımcı değil, şeytan çıkarma konusunda uzman olan bir rahiptir. Polis ve rahip, beraberce kötülüğün kök salması olarak nitelenen duruma ilişkin kanıtları katman katman ortaya çıkartırlarken; Sarchie, şehri ve hatta kendisinin en çok sevdiği kişiler olan ailesini bile tehdit eden şeytani güçlerle savaşı sırasında tüm inanç sistemini sorgulamak zorunda kalacaktır.

Suç, Korku, Gizem

Deliver Us from Evil
Bizi Kötüden Koru (2014) 6.3
Y: Scott Derrickson
O: Eric Bana, Édgar Ramírez, Olivia Munn, Chris Coy
T: Suç, Korku, Gizem
The FallDüsüs (2006)

The Fall - Düsüs (2006)

1920'lerin Los Angelesı'ndayız. Kolu kırıldığı için Los Angeles Hastanesi'nde yatmakta olan 10 yaşındaki Alexandria, burada filmlerde dublörlük yapmakta olan Roy ile tanışır. Bir çekim sırasında sakatlandığı için yataktan çıkamayan Roy, Alexandria'ya Vali Odious'tan çeşitli sebeplerden nefret eden ve onu öldürmek isteyen 6 adamın hikayesini anlatmaya başlar. Fakat Roy, yaşadığı sorunlar sebebiyle hikayeyi giderek daha karamsar bir hale sokar. Bir süre sonra masal ile gerçeği birbirine karıştıran Roy, kendi acılarından kurtulmak için Alexandria'yı da kullanmaya başlayacaktır. Ülkemizde de If İstanbul kapsamında gösterilen film, Berlin Film Festivali'nden de ödülle döndü. Tarsem Singh'in 18 farklı ülkede, 26 farklı gerçek mekanda çekimlerini gerçekleştirdiği The Fall'da hiç özel efekt kullanılmadı. Yönetmenin titizliği sonucu çekim ve post-prodüksiyon aşaması 4 yıl süren film, ilk geniş gösterimini ancak 2008’de yapabildi.

Macera, Dram, Fantastik

The Fall
Düsüs (2006) 7.9
Y: Tarsem Singh
O: Catinca Untaru, Justine Waddell, Lee Pace, Kim Uylenbroek
T: Macera, Dram, Fantastik
Fame (2009)

Fame (2009)

Oscar ödüllü, 1980 yapımı Alan Parker imzalı hit film Fame'in orijinalinin yeniden uyarlaması olan film dansçılar, şarkıcılar, oyuncular ve ressamlardan oluşan bir grup yetenekli gencin New York Gösteri Sanatları Şehir Lisesi'nde geçirdiği 4 seneyi anlatır... Adeta farklı ve yaratıcı bir güç santrali olan bu okul toplumun her kesiminden öğrencilere hayallerini gerçekleştirme, gerçek ve uzun süreli bir şöhret yakalama şansı sunar. Sadece yetenek, kendini adama ve sıkı çalışma ile elde edilebilecek türden bir şans... Herkesin zaman zaman kendinden şüphe duyup bezdiği inanılmaz rekabetçi bir ortamda, her öğrencinin tutkusu sınanacaktır. Kariyer hedeflerine ek olarak bir de lisede olan diğer her şeyle de uğraşmak zorunda kalacaklardır. Ödevlerle dolu karmaşık bir zaman, sıkı dostluklar, tomurcuklanan aşklar ve kendilerini keşfetme... Her öğrenci spot ışığı altındaki kendi anı için didinirken, aralarından kimlerin doğuştan gelen bir yetenek ve başarmak için gerekli disipline sahip olduklarını keşfedeceklerdir. Arkadaşlarının ve hocalarının sevgi ve desteğiyle, aralarından kimin Şöhret'i yakalayacağını göreceklerdir...

Komedi, Dram, Müzikal

Fame (2009) 5
Y: Kevin Tancharoen
O: Kay Panabaker, Walter Perez, Naturi Naughton, Asher Monroe
T: Komedi, Dram, Müzikal
Entourage (2015)

Entourage (2015)

7 yıl süren ünlü TV dizisinin devamı niteliğindeki eserde, kadroda fazla oynama olmamış. Sürpriz eklemeler ise Billy Bob Thornton, Haley Joel Osment, Mark Wahlberg ve Alice Eve.

Komedi

Entourage (2015) 7.1
Y: Doug Ellin
O: Kevin Connolly, Adrian Grenier, Kevin Dillon, Jerry Ferrara
T: Komedi
Another YearÖmrümüzden Bir Sene (2010)

Another Year - Ömrümüzden Bir Sene (2010)

Bir jeolog olan Tom ve tıbbi danışmanlık yapan Gerri, hayatlarının ikinci baharına gelmiş mutlu bir çifttir. Kariyerlerinde amaçladıklarına ulaşmış, evliliklerinde huzura kavuşmuş bu yaşlı çiftin çevresi ise onların tam tersi duygusal olarak yıpranmış, mutluluğu bir türü yakalayamayan kişilerle sarılmıştır...30 yaşındaki oğulları Joe, tüm arkadaşları evlenirken kendisi henüz ciddi bir ilişki yaşayamamış bir avukattır. Mary, sürekli olarak iniş çıkışlar yaşayan, alkol sorunu olan bir depresyon hastasıdır. Tom ve Gerri yalnızlıktan bir türlü kurtulamayan Ken, Katie, Carl ve diğer kaybedenleri bir mıknatıs gibi çekmektedir...

Komedi, Dram

Another Year
Ömrümüzden Bir Sene (2010) 7.3
Y: Mike Leigh
O: Jim Broadbent, Ruth Sheen, Lesley Manville, Oliver Maltman
T: Komedi, Dram
The Extra ManKavalye (2010)

The Extra Man - Kavalye (2010)

Fitzgerald romanlarından fırlamış gibi duran Louis Ives, utanç verici bir yanlış anlaşılmanın sonucunda Princeton Üniversitesi'ndeki işinden kovulur. Bu aslında onun özgür olduğu ve hayallerini gerçekleştirebileceği anlamına gelir. Louis bir yazar olma hayali ile New York'a taşınır.New York'ta çılgın ve deli dolu bir oyun yazarı olan Henry Harrison'la tanışır. Aynı apartmanda yaşayan Henry ve Louis bir süre sonra dost olur. Henry oyunculuktan yazarlığa kadar bir sürü işte şansını denemiştir, ancak mevcut işi Louis'i daha da şaşırtacaktır. Henry, New York sosyetesindeki zengin kadınlara "eşlik" etmektedir. Henry'nin peşine takılan Louis çok ilginç ortamlara girip bir çok insanla tanışacak ve burada kalbini kaptıracağı Mary ile karşılaşacaktır.

Komedi

The Extra Man
Kavalye (2010) 5.9
Y: Shari Springer Berman, Robert Pulcini
O: Paul Dano, Marian Seldes, Celia Weston, Patti D'Arbanville
T: Komedi
RatatouilleRatatuy (2007)

Ratatouille - Ratatuy (2007)

Şişman fare Remy, yemeğe olan düşkünlüğü nedeniyle tek bir hayale sahiptir: Aşçı olabilmek! Bu idealini gerçekleştirmek için Paris'in yolunu tutan sevimli fare kaza eseri kendisini şehrin en iyi restoranının kanalizasyonunda bulur. Restoranın yeni çöpçüsüyle ilginç bir anlaşma yapan Remy, tüm hünerlerini sergileyebileceği büyülü mutfağa ulaşmaştır. Ancak bu tek hayalini gerçekleştirmek, farelerden iğrenen bir insanlığın var olduğu bir dünyada pek kolay olmayacaktır.Walt Disney'den çıkan film, Kayıp Balık Nemo, Yukarı Bak, Oyuncak Hikayesi gibi animasyon türünün en yaratıcı örneklerinin üretildiği Pixar stüdyolarının ürünü. Yönetmenlik ve senaryo yazımını Brad Bird ve Jan Pinkava ikilisinin üstlendiği Ratatuy, gösterime girdiği yıl Akademi Ödülleri'nde 'En İyi Animasyon Film' Oscar'ını kazanmıştı.

Animasyon, Komedi, Aile

Ratatouille
Ratatuy (2007) 8
Y: Brad Bird, Jan Pinkava
O: Patton Oswalt, Ian Holm, Lou Romano, Brian Dennehy
T: Animasyon, Komedi, Aile
Lucy (2014)

Lucy (2014)

Tayvan'ın başkenti Taipei'nin suça batmış yeraltı dünyası sokak çeteleri, mafya ve işbirlikçi polisler tarafından yönetilirken en aktif ticaret, uyuşturucu ağı üzerinden yürütülür. Eğlenmeyi seven, sıradan bir genç kadın olan Lucy, birkaç gece beraber takıldığı Richard yüzünden kendisini bir anda en azılı uyuşturucu şebekelerinin birinin içine düşmüş bulur. Vücudunun içine kurye olması için yerleştirilen yeni bir tür sentetik uyuşturucu, beklenmedik bir şekilde Lucy'nin vücuduna nüfuz edip kanına karışmaya başlayınca mucizevi bir durumla yüzleşir. Lucy'in damarlarında dolaşan kimyasallar, ona insanüstü yetenekler kazandırmıştır! Artık akıl okuma, telekinezi ve acıyı hissetmeme gibi güçlere sahip olan genç kadın beyinin tüm algı kapılarını sonuna kadar açacaktır... Ünlü Fransız sinemacı Luc Besson'un senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı filmin başrolünde Scarlett Johansson bulunuyor. 

Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim

Lucy (2014) 6.5
Y: Luc Besson
O: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Min-sik Choi, Amr Waked
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu, Gerilim
Return to SenderRövanş (2015)

Return to Sender - Rövanş (2015)

Fouad Mikati'nin yönetmenliğini yaptığı korku filminin başrolünde Gone Girl ile herkesi kendine hayran bırakan Rosamund Pike var. Daha önce tanışmadığı bir adamla randevulaşan filmin baş kahmaranı hemşire, randevulaştığı adamın bahsettiği kişi olmadığını anlayacaktır.

Gerilim

Return to Sender
Rövanş (2015) 5
Y: Fouad Mikati
O: Rosamund Pike, Shiloh Fernandez, Nick Nolte, Camryn Manheim
T: Gerilim
12 Angry Men12 Kızgın Adam (1957)

12 Angry Men - 12 Kızgın Adam (1957)

Latin Amerikalı bir genç adam, babasını öldürdüğü gerekçesiyle cinayetle suçlanır. Sanığın kaybettiğini söylediği bir bıçak ise cinayetin işlendiği odada bulunmuştur, gencin mahkemeye sunduğu savunma zayıftır ve olan biteni duyduklarını söyleyen pek çok tanık vardır. Sanık suçlu bulunduğu taktirde idama mahkum edilecektir.Jüri sonuçları pek de şaşırtıcı değildir: 12 jüri üyesinden sadece sekiz numaralı jüri üyesi Davis 'suçsuz' hükmü yönünde oy vermiştir.Davis’in jüri üyelerini ikna etmeye çalışması esnasında her jüri üyesinin 'suçlu' kararı vermesinin arkasında ise, aralarında yabancı düşmanlığı, kanuna aşırı güven, çoğunluğa uyma, geçmişle hesaplaşma gibi farklı kişisel sebepler olduğu ortaya çıkar.

Suç, Dram

12 Angry Men
12 Kızgın Adam (1957) 8.9
Y: Sidney Lumet
O: Martin Balsam, John Fiedler, Lee J. Cobb, E.G. Marshall
T: Suç, Dram
VictimKurban (2010)

Victim - Kurban (2010)

Zengin bir ailenin kızı otelde ölü olarak bulunmuş ve nasıl öldürüldüğüne dair bir video kaydıda vardır.. Ve bir gün bir adam kaçırılır bir mahzene atılır ve orada işkencelere başlanır.. Beyni yıkanarak ve işkence edilerek kişilik değiştirilmeye çalışılır ve kaçırılan kişi bir polistir.. Ama polis bunun neden kendisine yapıldığını bir türlü anlamaz...

Korku, Gerilim

Victim
Kurban (2010) 6.6
Y: Matt Eskandari, Michael A. Pierce
O: Stephen Weigand, Bob Bancroft, Brendan Kelly, Jelly Howie
T: Korku, Gerilim
First Bloodİlk Kan (1982)

First Blood - İlk Kan (1982)

Vietnam gazisi John Rambo küçük bir kasabanın şerifi tarafından taciz edilince kontrolden çıkar. Eski bir Yeşil Bereli olduğu farkedilinceğe kadar iş işten geçer. Rambo bir polisi öldürüp kırsal alana kaçar.Görevlilerin, bu genç adamın köşeye sıkıştırıldığında tam bir ölüm makinasına dönüştüğünü anlamaları için mıntıkadaki silahlı personelin çoğunun hayatını kaybetmesini beklemek gerekecektir. Yardım için bölgeye Rambo’nun Vietnam’daki komutanı Albay Trautman gelir. Kendi yetiştirdiği ölüm makinasını yakından tanıyan tecrübeli askerin, yetkililere tek bir önerisi olacaktır: 'Ceset torbalarını hazır edin!'Bir çokları için Sylvester Stallone’nin en iyi performansını barındıran, çok az diyalog içeren İlk Kan, aktörün Rambo 2 ve Rambo 3, ilki kadar iyi filmler olmasalar da, gişede giderek artan bir gelir elde etmeyi bilmişlerdir.

Aksiyon, Gerilim

First Blood
İlk Kan (1982) 7.7
Y: Ted Kotcheff
O: Sylvester Stallone, Richard Crenna, Brian Dennehy, Bill McKinney
T: Aksiyon, Gerilim
The DepartedKöstebek (2006)

The Departed - Köstebek (2006)

Köstebek, mafya ve polis teşkilatı arasında geçen savaşı anlatıyor. Uzun yıllardan beri mafya tarafından, polis teşkilatına sızmak üzere yetiştirilen adamlar son derece iyi pozisyonlardadırlar teşkilat bünyesinde. Aynı şekilde polisin aynı amaçla yetiştirdiği adamları da mafya içinde cirit atmaktadırlar. Ancak vakit her şeyin açığa çıkma vaktidir. Her iki cephede de köstebeklerin var olduğu anlaşıldığında söz konusu köstebeklerin ölümle burun buruna gelecekleri koşturmaca ve macera başlayacaktır. Film dört dalda Oscar sahibidir.

Suç, Dram, Gerilim

The Departed
Köstebek (2006) 8.5
Y: Martin Scorsese
O: Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Mark Wahlberg
T: Suç, Dram, Gerilim
Midnight RunGeceyarisi av (1988)

Midnight Run - Geceyarisi av (1988)

Jack Walsh (Robert De Niro) şimdilerde ödül avcısı eski bir polistir. Johathan 'The Duke' Mardukas (Charles Grdoin) ise mafyayı dolandırıp zimmetine tam 15 milyon dolatr para geçirip bunu hayır kuruluşlarınıa bağışlamış duyarlı bir muhasebecidir. Bu arada Jack’e Duke’u New York’tan Los Angeles’a sağ ve zamanında getirmesi karşılığında 100,000 dolar teklif edilir. Kulağa her zamanki sıradan ödül avlarından biri gibi gelmektedir ama olaylar hiç. de beklendiği gibi gelişmez. FBI tanıklık etmesi için Duke’ün peşindedir, mafya ise intikam için ve bir de Wlash vardır tabi Düke’ün peşinde onu susturmak için. Sadece birisinin bile görevini yapamamsı ikilinin ölümü demektir.

Aksiyon, Komedi, Suç

Midnight Run
Geceyarisi av (1988) 7.6
Y: Martin Brest
O: Robert De Niro, Charles Grodin, Yaphet Kotto, John Ashton
T: Aksiyon, Komedi, Suç
The Amazing Spider-Man 2İnanılmaz Örümcek-Adam 2 (2014)

The Amazing Spider-Man 2 - İnanılmaz Örümcek-Adam 2 (2014)

Geçtiğimiz senenin hitlerinden biri olan İnanılmaz Örümcek Adam’ın devam filminde Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx, Shailene Woodley, Dane DeHaan, Colm Feore, Paul Giamatti ve Sally Field rol alacak. İnanılmaz Örümcek Adam 2’de Peter Parker’ın hayatı oldukça yoğun. Bir yandan Örümcek Adam kimliğiyle kötü adamları yakalıyor, bir yandan da aşık olduğu Gwen’le vakit geçiriyor. Peter, Gwen’in babasına Gwen’den uzak durarak onu güvende tutacağına dair verdiği sözü unutmamıştır. Ancak bu sözü tutamaz. Peter için işler değişir çünkü yeni bir kötü kahraman olan Electro ortaya çıkar, Harry Osborn geri döner ve Peter geçmişine dair yeni ipuçları keşfeder. Filmin yönetmenlik koltuğuna Marc Webb otururken, Stan Lee ve Steve Ditko’nın Marvel Çizgi Romanına dayanan ve ilk taslağı James Vanderbilt tarafından hazırlanan senaryonun yazarlığını Alex Kurtzman & Roberto Orci & Jeff Pinkner üstleniyor. Filmin yapımcıları ise Avi Arad ve Matt Tolmach. Filmin kamera arkasındaki ekibinde görüntü yönetmeni Dan Mindel, yapım tasarımcı Mark Friedberg, editörler Pietro Scalia ve Elliot Graham, ve kostüm tasarımcı Deborah L. Scott bulunuyor.

Aksiyon, Macera, Fantastik

The Amazing Spider-Man 2
İnanılmaz Örümcek-Adam 2 (2014) 7
Y: Marc Webb
O: Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx, Dane DeHaan
T: Aksiyon, Macera, Fantastik
Oldboy (2013)

Oldboy (2013)

2003 tarihli orijinal filmin Amerika'da yeniden çekilen bu uyarlamasında, yıllarca hapis tutulan bir adamın, serbest bırakıldığında ortaya çıkan korkunç bir sırrı öğrenmesiyle değişen hayatını izleyeceğiz.

Aksiyon, Dram, Gizem

Oldboy (2013) 5.7
Y: Spike Lee
O: Josh Brolin, Elizabeth Olsen, Sharlto Copley, Samuel L. Jackson
T: Aksiyon, Dram, Gizem
A.C.O.D.Boşanma Muamması (2013)

A.C.O.D. - Boşanma Muamması (2013)

Carter boşanmış bir ailenin yetişkin çocuğudur. Anne babasının boşanma çılgınlığından sağ çıkmayı başaran Carter’ın başarılı bir kariyeri ve destekleyici bir kız arkadaşı vardır. Ancak küçük kardeşi nişanlanınca, Carter düğün nedeniyle kötü bir şekilde boşanmış anne babasıyla yeniden bir araya gelmek ve çocukluğunda yaşadığı kaosu yeniden yaşamak zorunda kalır.

Komedi

A.C.O.D.
Boşanma Muamması (2013) 5.7
Y: Stu Zicherman
O: Adam Scott, Richard Jenkins, Catherine O'Hara, Amy Poehler
T: Komedi
I, RobotBen, Robot (2004)

I, Robot - Ben, Robot (2004)

Yıl M.S 2035. Robotlar, insanlarla müthiş bir uyum içerisinde yaşayacak şekilde programlanmıştır ve her geçen gün yaşamın bir parçası olmaya başlamışlardır. Amerikan Robot Şirketi'nde çalışan dahi bir bilim adamı ölü bulununca, dedektif Del Spooner (Will Smith) olayı araştırması için göreve çağrılır. Robot psikoloğu Dr. Susan CalvIn'inde (Brigdet Moynahan) yardımıyla, dedektif Spooner, bu davada bir robotun birincil şüpheli olabileceğini keşfeder. Robot istihbaratı soruşturmayı durdurmaya çalışır ve Spooner gerçeğe doğru attığı her adımda kendini, yaşamını da tehlikeye atabilecek bir yarış içerisinde bulur.Zaman ilerledikçe, makineleştirilmiş dünyanın merkezinden, insanoğlunun varoluşuna meydan okuyan daha güçlü bir tehdit ortaya çıkar.

Aksiyon, Gizem, Bilim-Kurgu

I, Robot
Ben, Robot (2004) 7.1
Y: Alex Proyas
O: Will Smith, Bridget Moynahan, Alan Tudyk, James Cromwell
T: Aksiyon, Gizem, Bilim-Kurgu
Make Mine Mink (1960)

Make Mine Mink (1960)

Küçük yaşlarda bir hırsızlık olayına karışan Lily (Billie Whitelaw) kendisini himayesi altına alan Hayırsever Bayan Beatrice'nin (Athene Seyler) pansiyonunda günlük işleri yapmaktadır. Pansiyonun daimi müşterileri Savaşta İngiliz Ordusunda lojistik işleri ile uğraşmış emekli Binbaşı Albert Rayne (Terry Thomas), Adab-ı Muhaşeret Öğretmeni Nanette Parry (Hattie Jacques) ve Çin vazoları tamir eden Pinkie Pinkerton (Elspeth Duxbury)'dur. Sürekli insanlara yardım etmeyi düşünen Bayan Beatrice'nin kendi sırtına bir manto alamayıp soğukta üşüdüğünü gören Lily, o sırada komşuları olan çiftin aldatma kavgaları sırasında balkona attıkları kürkü alarak Bayan Beatrice'e verir. Bayan Beatrice, Lily'nin yeniden hırsızlığa başladığını sanarak panikler, Binbaşının askeri planları ve pansiyon halkının yardımlarıyla kürkü yeniden komşularının evine bırakırlar. Lily'nin haberi olmadan yaptıkları bu operasyon ve heyecan çok hoşlarına gider. Monoton hayatlarına bir canlılık gelmiştir. Binbaşının yönetiminde Bayan Beatrice, Nani ve Pinkerton bir ekip oluşturur ve çaldıkları kürkleri satarak parasını Kimsesiz Çocuklar yurduna bağışlamaya başlarlar. Ancak işler karışmaya başlar... İngiliz sinemasının iyi komedyenlerinin rol aldığı çağdaş bir Robin Hood hikayesi...

Komedi

Make Mine Mink (1960) 7.1
Y: Robert Asher
O: Terry-Thomas, Athene Seyler, Hattie Jacques, Elspeth Duxbury
T: Komedi
The UntouchablesDokunulmazlar (1987)

The Untouchables - Dokunulmazlar (1987)

Eliot Ness, suç oranının arttığı ve polis teşkilatının günden güne kötüye gittiği bir dönemde Chicago’ya atanan bir federal ajandır. Ness’e verilen görev mafya elebaşı Al Capone’u etkisiz hale getirmektir. Fakat Capone şehirdeki gücü o kadar yüksektir ki başlangıçta kimse Ness’in başarılı olabileceğini düşünmez.Gittikçe cesaretini kaybetmekte olan Ness bir gün deneyimli bir polis memuru olan Jimmy Malone ile tanışır ve yakın bir dostluk kurar; Malone Ness’in Chicago’daki teşkilatta rastladığı ilk dürüst insandır... Malone’un yardımıyla Ness özel ekibine silahşör George Stone’u ve muhasebeci Oscar Wallace’ı ekleyerek Capone’un çevirdiği karanlık işlerin üzerine gitmeye başlar. Ekibin Capone’a karşı kullandığı taktiklerin bir kısmı hiç de yasal değildir...Brian De Palma’nın eski gangster filmlerini anmısatan başyapıtı Dokunulmazlar çekildiği 1987’den altı yıl sonra bir TV dizisi olarak uyarlanmıştı. Sean Connery, Kevin Costner, Robert De Niro gibi birinci sınıf aktörleri içeren bir oyuncu kadrosuna sahip olan film DePalma’nın en çok tanınan yapıtı.

Suç, Dram, Gerilim

The Untouchables
Dokunulmazlar (1987) 8
Y: Brian De Palma
O: Kevin Costner, Sean Connery, Charles Martin Smith, Andy Garcia
T: Suç, Dram, Gerilim
UnthinkableAkılalmaz (2010)

Unthinkable - Akılalmaz (2010)

Henry Herald 'H' Humphries (Samuel L. Jackson) A.B.D. Ulusal Güvenlik Birimi'nde görevli özel ve sınırsız yetkileri olan bir ajandır. Kendisine birim içinde By 'H' denmektedir. Aslında görevi Amerika'nın ulusal güvenliğini tehdit edebilecek yakalanmış teröristleri işkenceyle sorgulamaktır ve işinde oldukça iyidir. Helen Brody (Carrie-Anne Moss) FBI'ın gözbebeği ajanlarından biridir. Her iki ajan da bu sefer çok tehlikeli bir durumla karşı karşıyadır. Her ne kadar birbirleriyle anlaşamasalar da bu tehlikeli durum karşısında birlikte çalışmak zorundadırlar. Steven Arthur Younger (Michael Sheen) Arap kökenli bir Amerikan vatandaşıdır hatta A.B.D. Ordusu'nda patlayıcı uzmanı olarak görev yapmıştır. Fakat bu kez bütün Amerikan yetkililerine bir video göndererek herkesin kanını dondurur. Çünkü videosunda istedikleri yapılmazsa üç A.B.D. eyaletini havaya uçurmakla tehdit eder. Durum çok vahimdir ve çok kısa bir sürede Steven yakalanmalıdır.

Dram, Gerilim

Unthinkable
Akılalmaz (2010) 7.1
Y: Gregor Jordan
O: Samuel L. Jackson, Carrie-Anne Moss, Michael Sheen, Stephen Root
T: Dram, Gerilim
Stargate: The Ark of TruthStargate: Gerçeğin Sandığı (2008)

Stargate: The Ark of Truth - Stargate: Gerçeğin Sandığı (2008)

I.O. operatörü Odyssey'de yerini aldı. Macera başlıyor!Bu heyecan verici uzun metraj film Stargate SG1‘in kaldığı yerden devam ediyor. Yıldızkapısı askerleri Daniel Jackson (Michael Shanks) , Vala (Claudia Black), Teal (Christopher Judge), Sam (Amanda Tapping) ve Cam (Ben Bowder) şimdiye kadarki en heyecan verici maceralarına atılıyor. Tarihi bir eseri araştırıken zalim Ori’yi de yenmeyi umut ediyorlar ve takım farkına varıyor ki Ori dünyaya son darbeyi vuracak çapraz bir saldırı planlamaktadır.

Aksiyon, Macera, Dram

Stargate: The Ark of Truth
Stargate: Gerçeğin Sandığı (2008) 7.4
Y: Robert C. Cooper
O: Ben Browder, Amanda Tapping, Christopher Judge, Michael Shanks
T: Aksiyon, Macera, Dram
Violeta Went to HeavenVioleta Cennete Gitti (2011)

Violeta Went to Heaven - Violeta Cennete Gitti (2011)

Andrés Wood’un yönettiği, Şili, Arjantin, Brezilya ortak yapımı Violeta Cennete Gitti, Latin Amerikan folk müziğinin annesi olarak tanınan, Şilili şarkıcı ve söz yazarı Violeta Parra’nın yaşamöyküsünü anlatıyor. Sefalet içinde geçen bir çocukluğun ardından uluslararası üne sahip bir popüler kültür ikonuna dönüşen Parra’nın sıradışı hayatı beyaz perdeye taşınıyor.

Biografi, Dram

Violeta Went to Heaven
Violeta Cennete Gitti (2011) 7.3
Y: Andrés Wood
O: Francisca Gavilán, Thomas Durand, Christian Quevedo, Gabriela Aguilera
T: Biografi, Dram
MoonAy (2009)

Moon - Ay (2009)

Ay toprağından bir enerji kaynağı olan Helyum_3 çıkartan bir maden şirketinin elemanı Sam Bell'i izliyor...3 yıl boyunca aydaki bir üste çalışan Sam'e sadece GERTY adında bir yapay zekâ robotu eşlik eder. Sam'in dönmesine iki hafta kala üste tuhaf şeyler meydana gelmeye başlar; halüsinasyonların ardından bir kaza olur ve Sam yaralanır...

Dram, Bilim-Kurgu

Moon
Ay (2009) 8
Y: Duncan Jones
O: Sam Rockwell, Kevin Spacey, Dominique McElligott, Rosie Shaw
T: Dram, Bilim-Kurgu
28 Days Later28 Gün Sonra (2002)

28 Days Later - 28 Gün Sonra (2002)

Ölümcül bir virüs, İngiltere’yi tehdit altına almıştır. Bir araştırma laboratuarındaki hastalıklı şempanzelerden yayılan bu virüse yakalanan insanlar zor durumdadırlar. Bu işle mücadele eden kişiler sadece virüsü yok etmek değil, hastalığa yakalananlarla da büyük sorun yaşamaktadırlar. Çare olarak askerler tarafından yönetilen sığınağa taşındıklarında çok başka sorunlar ortaya çıkmaya başlar. İngiltere yapımı filmin yönetmeni Danny Boyle, oldukça başarılı bir iş çıkartmış. Kumsal adlı filmini de uyarladığı romanın yazarı olarak bildiğimiz Alex Garland, filmin senaryo yazarı.

Korku

28 Days Later
28 Gün Sonra (2002) 7.6
Y: Danny Boyle
O: Alex Palmer, Bindu De Stoppani, Jukka Hiltunen, David Schneider
T: Korku
Original SinGünahkar (2001)

Original Sin - Günahkar (2001)

Julia isimli esrarengiz ve güzeller güzeli bir kadın Luis Antonio Vargas isimli genç bir adamın aklını başından alarak onu birtakım sahtekarlık olaylarına bulaştırır. Luis, artık asla geri dönemeyeceği bir suçlar bataklığına girmiştir. Asıl şoku ise, uğrunda her şeyini verebileceği Julia'nın aslında kendisine aşık olmadığını öğrenince yaşayacaktır. Artık Luis'in tek amacı bu fettan ve yararcı kadından ağır bir intikam almak olacaktır.Antonio Banderas ve Angelina Jolie'nin başrolleri paylaşıyor.

Dram, Gizem, Romantik

Original Sin
Günahkar (2001) 6
Y: Michael Cristofer
O: Antonio Banderas, Angelina Jolie, Thomas Jane, Jack Thompson
T: Dram, Gizem, Romantik
Mission: Impossible - Ghost ProtocolGörevimiz Tehlike 4 (2011)

Mission: Impossible - Ghost Protocol - Görevimiz Tehlike 4 (2011)

Bu öyle sıradan bir görev değil. Global çapta olay yaratacak terörist bir bomba saldırısına neden olmakla itham edilince IMF kapatılma noktasına gelir. Ethan Hunt ve arkadaşları, "Ghost Protocol" adı verdikleri yeni bir operasyon ile kimlik değiştirerek bu sefer kendi birimlerini temize çıkartmak için mücadele verecekler. Kimseden yardım almadan, kimseyle iletişimde olmadan. Bu en tehlikeli, en zor görev... Serinin 4. filmi Ghost Protocol'de, Ethan Hunt'ın maceraları kaldığı yerden devam ediyor. Serinin diğer bölümlerine göre daha farklı türlerle ün kazanmış birçok önemli oyuncuyu kadrosunda barındıran film, Tom Cruise'in yanı sıra Simon Pegg, Jeremy Renner, Paula Patton, Josh Holloway gibi isimlerle dikkat çekiyor.The Simpsons, Ratatouille , Up, İnanılmaz Aile gibi animasyonlarda imzası olan Oscar ödüllü sinemacı Brad Bird'ün yönetmen koltuğunu oturduğu film senaryosu ise October Road, Alias, Life on Mars gibi başarılı televizyon işlerine hem yazar hem yapımcı olarak imza atmış olan Josh Appelbaum ve André Nemec ikilisine emanet...

Aksiyon, Macera, Gerilim

Mission: Impossible - Ghost Protocol
Görevimiz Tehlike 4 (2011) 7.4
Y: Brad Bird
O: Tom Cruise, Paula Patton, Simon Pegg, Jeremy Renner
T: Aksiyon, Macera, Gerilim
TrancersYokedici (1984)

Trancers - Yokedici (1984)

Jack Deth geleceğin kasvetli Los Angelesında bir polis ve ödül avcısıdır. Whistler adlı güçlü hipnotik güçleri olan ve güçlerini insanları zombiye dönüştürmek için kullanan şeytani bir suçlunun peşinde takıntılıdır. Whistler zaman yolculuğu ile kaçmayı başarmış ve 1980 L. A. dolaşmaktadır, Jack Deth'de onun peşindedir..

Aksiyon, Bilim-Kurgu

Trancers
Yokedici (1984) 6.2
Y: Charles Band
O: Tim Thomerson, Helen Hunt, Michael Stefani, Art LaFleur
T: Aksiyon, Bilim-Kurgu