Suç Filmleri İzle

The Fate of the FuriousHızlı ve Öfkeli 8 (2017)

The Fate of the Furious - Hızlı ve Öfkeli 8 (2017)

Hızlı ve Öfkeli 8 ismiyle andığımız yapımın yönetmenliğini F. Gary Gray üstleniyor. Merakla beklenen yapımın senaryosunu ise Chris Morgan kaleme aldı. Paul Walker olmadan devam eden seriye bu sefer yeni isimler dahil oluyor. Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Dwayne Johnson, Tyrese Gibson, Chris Bridges, Lucas Black, Scott Eastwood, Kurt Russell, Jason Statham’dan oluşan kalabalık ekip sekizinci hikayede geri dönüyor. Onlara bu sefer Charlize Theron ve Helen Mirren katılıyor. Küba‘dan New York‘a uzanan bu hikayede ekip normal bir hayata adım atmaya hazırlanıyor. Dom ve Letty balayılarını yaşarken, Brian ile Mia emekli olmaya karar veriyor. Ancak aniden ortaya çıkan gizemli bir kadın her şeyi değiştiriyor. Dom‘u baştan çıkartıp onu suç dünyasına dahil etmeyi başarıyor. Arkadaşlarına ne olduğunu anlayamayan ekip kendilerini yeniden aksiyonun ortasında buluyor.

Aksiyon,Suç,Gerilim

The Fate of the Furious
Hızlı ve Öfkeli 8 (2017) 7.4
Y: F. Gary Gray
O: Vin Diesel,Jason Statham,Dwayne Johnson,Michelle Rodriguez
T: Aksiyon,Suç,Gerilim
Maria Full of Grace (2004)

Maria Full of Grace (2004)

Henüz onyedi yaşında genç bir kadın olan Maria Alvarez, tüm akrabalarıyla birlikte yaşayıp gitmekte olduğu küçük Kolombiya kasabasındaki bu hayatı oldukça ağır mesailerle çalıştığı bir çiçekçide geçmektedir. En büyük hayali haline gelen bu kasabadan kaçıp gitme şansı ise tehlikeli bir uyuşturucu çetesinden gelen teklifle gerçeğe dönmek üzeredir. Maria, midesinde taşıdığı uyuşturucu dolu paketlerle kuryelik yaparak Amerika'ya gidecek ve sonrasında burada istediği hayata kavuşacaktır. Yola çıktığında karşılaştığı şeyin ise kendisine vaat edilen yolculukla uzaktan yakından ilgisi yoktur. Gösterime girdiği yıl Sundance ve Berlin film festivallerinde övgüyle karşılanan ve çeşitli ödüllere layık görülen filmin Yabancı Dilde En İyi Film Oscar'ına da aday gösterilmişti.

Suç, Dram

Maria Full of Grace (2004) 7.5
Y: Joshua Marston
O: Catalina Sandino Moreno, Virgina Ariza, Yenny Paola Vega, Rodrigo Sánchez Borhorquez
T: Suç, Dram
Dead Man WalkingÖlüm Yolunda (1995)

Dead Man Walking - Ölüm Yolunda (1995)

Şevkatli bir rahibe (Susan Sarandon), ölüm sırasını bekleyen bir idam mahkumundan (Sean Penn) çaresizlikle yazılmış bir mektup alır. Mahkumun idam edilmesine kadar geçen süre boyunca rahibe, sadece mahkumla değil onun kurbanlarıyla da yakınlaşarak empati kurar.En sonunda rahibe, idam mahkumuna duyduğu empati ile işlediği suçların ağırlığının kavrayışı arasındaki paradoksu yaşamak zorunda kalacaktır.Tim Robbins’in yönetmenliğinde, derinlemesine işlenen üç boyutlu karakterler ve yaşadığımız süre boyunca kendi kendimize sormaktan kaçındığımız sorulara dair analizleri içeren bir film, hiç kuşkusuz izlemeye ve üzerinde düşünmeye değer.

Suç, Dram

Dead Man Walking
Ölüm Yolunda (1995) 7.6
Y: Tim Robbins
O: Susan Sarandon, Sean Penn, Robert Prosky, Raymond J. Barry
T: Suç, Dram
Sympathy for Lady Vengeanceİntikam Meleği (2005)

Sympathy for Lady Vengeance - İntikam Meleği (2005)

Hayatta en kötüsü insanın yapmadığı herhangi bir yanlışın acımasız ve ağır bir bedeline mahkum olmaktır. Lee Geum-ja işlemediği bir suçtan ötürü hüküm giymiş ve bu sebeple de 13,5 yıl süre ile hapis yatmıştır. Burası bir Kadın Hapishanesidir. Buradan içeri adımını attığı gün intikam alma sürecini başlatan ve bu amaçla ileride özel bir hizmet talep edeceği mahkum arkadaşlarına akla hayale gelmedik güzellikler yapan Lee Geum-ja; kendisini bu duruma sokan kişiyi bizzat kuracağı mahkemede yargılayacağı günün hayaliyle yaşamaktadır. Niwemang - beyazperde

Suç, Dram, Gerilim

Sympathy for Lady Vengeance
İntikam Meleği (2005) 7.7
Y: Chan-wook Park
O: Yeong-ae Lee, Min-sik Choi, Shi-hoo Kim, Yea-young Kwon
T: Suç, Dram, Gerilim
Double IndemnityÇifte Tazminat (1944)

Double Indemnity - Çifte Tazminat (1944)

Kara film türünün en önemli temsilcilerinden biri olan film, zeka dolu senaryosu ve başarılı kurgusuyla dikkat çeken bir Billy Wilder yapımı. İnsanoğlunun para hırsınının boyutlarını çizen film, sigortacı Neff’in rutin bir araba sigortalama ziyareti esnasında tehlikeli bir kadın olan Phyllis’le tanışmasından sonra içine düştüğü zorlu durumu ele alıyor. Kocasını öldürme planları yapan Phyliss, sigortadan alacağı parayı bölüşme teklifiyle Neff’i de planına dahil etmeye çalışır. Başta kabul etmese de sonradan kadının çekiciliğine ve paranın cazibesine kapılan sigortacı, planı kabul eder; ancak her plan, hesapta olmayan aksaklıklara maruz kalmaya mahkumdur.

Suç, Dram, Kara-Film

Double Indemnity
Çifte Tazminat (1944) 8.4
Y: Billy Wilder
O: Fred MacMurray, Barbara Stanwyck, Edward G. Robinson, Porter Hall
T: Suç, Dram, Kara-Film
Ghost in the ShellKabuktaki Hayalet (2017)

Ghost in the Shell - Kabuktaki Hayalet (2017)

Mamoru Oshii imzalı, 1995 yapımı ünlü animasyon filmi Ghost in the Shell'in live-action uyarlaması olan film 9. birlik özel görev gücünün başında yer alan, özel operasyonlardan sorumlu benzersiz insan-saybörg hibritin hikayesini konu alıyor. Kendisini en tehlikeli suçluları durdurmaya adamış olan 9. Birlik, tek amacı Hanka Robotic’in siber teknolojideki girişimlerini yok etmek olan bir düşmanla karşı karşıyadır.

Aksiyon, Suç, Dram

Ghost in the Shell
Kabuktaki Hayalet (2017) 7.1
Y: Rupert Sanders
O: Scarlett Johansson, Juliette Binoche, Rila Fukushima, Michael Pitt
T: Aksiyon, Suç, Dram
A Decent ManSaygın Bir Adam (2015)

A Decent Man - Saygın Bir Adam (2015)

Bir dövüşte yaralanan Eddy, yabancılaşmış ailenin sempati ve dikkatini kazandı ve ayağa kalktı. Aynı suçla yanlışlıkla suçlandıktan sonra hayatını koparan Ahmed için de aynı şey söylenemez. Ahmed aleyhindeki dava ortaya çıkmaya başladığında, Eddy savunmaya geri dönmek zorunda.

Suç, Dram

A Decent Man
Saygın Bir Adam (2015) 6.7
Y: Micha Lewinsky
O: Devid Striesow, Maren Eggert, Annina Walt, Lotte Becker
T: Suç, Dram
Force of Executionİnfaz Gücü (2013)

Force of Execution - İnfaz Gücü (2013)

Alexander Coates’in (Seagal) suç imparatorluğu O’na iyi hizmet etmiştir ve düşmanlarını yok etmiştir. Taaki bir numaralı adamı Roman Hurst normal bir işi halledemeyinceye kadar.Alexander O’nun hayatını bağışlamış ancak ellerini sakat bırakarak O’nu sonsuza dek emekli etmiştir.Ancak çok uzun bir zaman geçmeden Alexander Hurst’ün yardımına tekrar ihtiyaç duyacaktı. Acımasız bir katil olan Buz adamı ortadan kaldırmak için.

Aksiyon, Suç

Force of Execution
İnfaz Gücü (2013) 4.6
Y: Keoni Waxman
O: Steven Seagal, Ving Rhames, Danny Trejo, Bren Foster
T: Aksiyon, Suç
Murder, My SweetCinayet Tatlım (1944)

Murder, My Sweet - Cinayet Tatlım (1944)

Raymond Chandler'ın romanından uyarlanan bir Philip Marlowe macerası. Bir sosyete hırsızıyla, bir gangsterin cinayete karışmasını anlatıyor.

Suç, Dram, Kara-Film

Murder, My Sweet
Cinayet Tatlım (1944) 7.7
Y: Edward Dmytryk
O: Dick Powell, Claire Trevor, Anne Shirley, Otto Kruger
T: Suç, Dram, Kara-Film
The Day of the BeastŞeytanın Günü (1995)

The Day of the Beast - Şeytanın Günü (1995)

İspanyol sinemasının kült yönetmeni Álex de la Iglesia'nın 1995 tarihli filmi, kehanetlerin bir bir gerçekleştiğini fark eden bask bir rahibin, şeytanın Noel'de dünyaya ineceğini fark etmesi ve onu durdurmak için harekete geçmesi üzerine kurulu...Rahibin şeytanı bulmak için seçtiği yol ise filmi benzerlerinden keskin çizgilerle ayıracak cinsten: Yapacağı kötülüklerle günahlarını çoğaltıp karanlığın efendisine ulaşmak!Özellikle başrol oyuncusu Álex Angulo'nun muhteşem performansıyla hafızalara kazınan filmindiğer rollerinde Armando De Razza, Santiago Segura, Terele Pávez ve seksi yıldız Maria Grazia Cucinotta var.

Aksiyon, Komedi, Suç

The Day of the Beast
Şeytanın Günü (1995) 7.5
Y: Álex de la Iglesia
O: Álex Angulo, Armando De Razza, Santiago Segura, Terele Pávez
T: Aksiyon, Komedi, Suç
InfamousGerçeğin Peşinde (2006)

Infamous - Gerçeğin Peşinde (2006)

Bir Truman Capote biyografisi daha... Yazarın Soğukkanlılıkla isimli kitabını yazma sürecinde araştırmaları sırasında karşılaştığı ilginç olaylar üzerine olan bu ikinci filmin yönetmeni, Douglas McGrath. Yazar ile katil arasındaki ilişkinin bu filmde çok daha detaylı bir şekilde işlendiğini belirtelim.2006 Oscar’larında, başarı elde eden ve başrol oyuncusu Philip Seymour Hoffman’a En İyi Erkek Oyuncu ödülünü getiren Capote filminden sonra bir ikinciye ne gerek vardı demeyin. Filmin oldukça önemli yıldız isimlerle dolu olması ve bu isimlerden biri olan Sandra Bullock’un 'Bu filmdeki her bir rol o kadar iyi yazılmış ki, herkes bu filmde yer almak isterdi. sözleri, merak uyandırıyor.

Biografi, Suç, Dram

Infamous
Gerçeğin Peşinde (2006) 7.1
Y: Douglas McGrath
O: Sigourney Weaver, Toby Jones, Gwyneth Paltrow, Sandra Bullock
T: Biografi, Suç, Dram
La haineProtest'o - Nefret (1995)

La haine - Protest'o - Nefret (1995)

Paris’in gettolarında hararetli saatler yaşanmaktadır. Grup halinde dolaşan yerel gençlerle, çevreyi kuşatan polisler arasında nefret dolu bakışlardan oluşan bir gerilim vardır. Mahallenin gençlerinden Abdel, polis soruşturması sırasında benzetildiği için hastanede ölüm döşeğinde yatmaktadır. Gencin arkadaşları ise başıboş dolaşmaktadırlar. İçlerinden biri Vinz, Abdel’in ölmesi durumunda bir polis vurmaya and içer...Tartışmalı konusu ve son derece yaratıcı estetiği ile olay yaratmış bir çalışma. Filme dair söyenebilecek kötü bir şey neredeyse yok gibi. Sadece yönetmeninin aynı başarıyı bir daha tekrar edememiş olması üzücü sayılabilir. Kısaca fişek gibi bir film.

Suç, Dram

La haine
Protest'o - Nefret (1995) 8.1
Y: Mathieu Kassovitz
O: Vincent Cassel, Hubert Koundé, Saïd Taghmaoui, Abdel Ahmed Ghili
T: Suç, Dram
Mystery TrainGizem Treni (1989)

Mystery Train - Gizem Treni (1989)

Kendi hayran kitlesini oluşturan, günümüz sinemasının en özel yönetmenlerinden biri olan Jim Jarmusch, Mystery Train'de Memphis'te geçen birkaç öyküyü kesiştiriyor. Aynı otelde mesken tutan ancak birbiriyle hiçbir şekilde karşılaşmayan üç insan, ayrı ayrı karşımıza geliyorlar.Elvis efsanesinin üzerinden başlayarak hiç dinmeyen mizahıyla izleyenini birkaç karakterin zihnine sokan Mystery Train, Jarmusch sinemasının kısa bir kılavuzu niteliğinde.

Komedi, Suç, Dram

Mystery Train
Gizem Treni (1989) 7.5
Y: Jim Jarmusch
O: Masatoshi Nagase, Yûki Kudô, Screamin' Jay Hawkins, Cinqué Lee
T: Komedi, Suç, Dram
BloodrunnersKan Kaçakçıları (2017)

Bloodrunners - Kan Kaçakçıları (2017)

Film, asayişin çığrından çıktığı küçük bir kasabadaki yozlaşmış bir polis olan Jack Malone (Michael McFadden) ile güce aç bir vampir Chesterfield (Ice-T) arasında geçen çete savaşını anlatmaktadır.

Aksiyon, Suç, Korku

Bloodrunners
Kan Kaçakçıları (2017) 5.9
Y: Dan Lantz
O: Ice-T, Michael McFadden, Chris James Boylan, Airen DeLaMater
T: Aksiyon, Suç, Korku
BadlandsKanlı Toprak (1973)

Badlands - Kanlı Toprak (1973)

"Badlands", 1973 tarihi bir gerilim filmi. Charles Starkweather ve Caril-Ann Fugate’in 1958 yılında işledikleri vahşi cinayetler beyazperde'ye aktarıldı. Gerçek olaylardan ilham alınan bu yapımda, gençlerin içlerindeki büyük boşluk ve bunaltı, sarsıcı bir biçimde gözler önüne seriliyor. Terrence Malick'in yönetmenlik koltuğunda oturduğu filmde, genç bir çöp toplayıcısı olan Kit Carruthers ve kız arkadaşı Holly Sargis'in Güney Dakota’dan Montana’ya doğru yaptıkları kanlı yolculuk anlatılıyor. Tüm amaç, Holly’nin ilişkilerini onaylamayan babasını ortadan kaldırmaktır. Bu yolculuk sırasında kendilerini kaybeden çift, yol boyunca karşılaştıkları insanları öldürmeye başlarlar. Herhangi bir amaç gütmeden, düşünmeden yaptıkları bu eylemler onlar için yalnızca birer oyundan ibarettir. Çok geçmeden eğlenceli oyunları polisin dikkatini çeker.

Suç, Dram

Badlands
Kanlı Toprak (1973) 7.9
Y: Terrence Malick
O: Martin Sheen, Sissy Spacek, Warren Oates, Ramon Bieri
T: Suç, Dram
Killer's KissKatilin Busesi (1955)

Killer's Kiss - Katilin Busesi (1955)

Bir boksör ile dansçı bir kızın aşk öyküsünü kara film atmosferinde ele alan 'Killer's Kiss', İç içe geçen geri dönüşler ile anlatılan öykünün sağlam sinema dili hemen dikkati çeker.Boksör Dave Gordon, karşı evde oturan Gloria'nın bir adamla kavga edişine tanık olup, onu kurtarmaya niyetleniyor, bu insani çıkış, pek çok entrikayı, karanlık olayları ve tuhaf bir aşk ilişkisini beraberinde getiriyordu. Gloria, bir dans salonunda kiralık partnerdi. Patronunun ona duyduğu saplantılı aşk, Dave'nin hayatını tehlikeye sokuyordu. Son derece basit bir öyküye sahip 'Katilin Öpücüğü' ama Kubrick'in görsel zekasıyla etkileyici ve alışılmadık bir çehreye bürünmüştür. Gloria'nın ailesine dair anıları anlattığı geri dönüş sahnesi filmin en beğenilen bölümlerinden biri oldu. Ailesi uğruna kariyerini feda eden ablasının intiharını anlatan genç kızın sesi üzerine, sadece sahnede bale figürleri sergileyen ablasının görüntüleri döşenmişti.

Suç, Dram, Kara-Film

Killer's Kiss
Katilin Busesi (1955) 6.8
Y: Stanley Kubrick
O: Frank Silvera, Jamie Smith, Irene Kane, Jerry Jarrett
T: Suç, Dram, Kara-Film
In the Heat of the NightGecenin Sıcağında (1967)

In the Heat of the Night - Gecenin Sıcağında (1967)

Bill Gillespie, Güney Amerikada küçük bir kasabada polis şefidir. Sonradan bölgenin şerifi konumuna gelir. Bill, suç olaylarını çözmeye ve suçluları yakalamaya çalıştıkça bir takım hileli küçük-kasaba politiklerini de kullanmak zorundadır. Bu süreçte dedektif Virgil Tibbs ve polis yüzbaşısı Bubba Skinner’dan destek almaktadır. Irk meselesine dair gerilim bölgede artmaktadır. Film Rod Steiger’a En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar getirmiştir. Ayrıca film 1967’de yılın en iyi uyarlama senaryo, en iyi kurgu ve en iyi ses dallarında ödül sahibi olmuştur.

Suç, Dram, Gizem

In the Heat of the Night
Gecenin Sıcağında (1967) 8
Y: Norman Jewison
O: Sidney Poitier, Rod Steiger, Warren Oates, Lee Grant
T: Suç, Dram, Gizem
Deidra & Laney Rob a TrainDeidra ve Laney Tren Soyuyor (2017)

Deidra & Laney Rob a Train - Deidra ve Laney Tren Soyuyor (2017)

Küçük bir kasabada geçen hikayede Deidra ve Laney ismindeki 2 çılgın kardeş yeni kurnazlıklar peşindedirler. Çünkü yakın bir süreç içerisinde anneleri işlediği bir suçtan ötürü cezaevine girmiştir. Bu nedenle kısıtlanan maddi olanaklarından dolayı sorun yaşamaya başlamışlardır. En sonunda ise parasız kalan 2 kardeş bir takım soygun işlerine karışarak yeniden maddi durumlarını düzeltmeye çalışacaklardır.

Komedi,Suç,Dram

Deidra & Laney Rob a Train
Deidra ve Laney Tren Soyuyor (2017) 6.7
Y: Sydney Freeland
O: Missi Pyle,Danielle Nicolet,Ashleigh Murray,Tim Blake Nelson
T: Komedi,Suç,Dram
Top Coat Cash (2017)

Top Coat Cash (2017)

Çok büyük bir kavgayı kaybettikten sonra profesyonel bir MMA dövüşcüsü Vegas'tan eve döndüğünde, geçmişinden çeşitli kişilerle bir araya gelir ve cesurca banka soyma işlemlerine başlar.

Aksiyon, Suç, Dram

Top Coat Cash (2017) 4.3
Y: David Tittone
O: David Tittone, Jason Turner, Rich Zvosec, Katrina Ann Volonnino
T: Aksiyon, Suç, Dram
Hard BoiledSert Polis (1992)

Hard Boiled - Sert Polis (1992)

Polis memuru Yuen, ortağını kanlı bir saldırıda kaybeder ve onu intikamını almak için yemin eder. Kanunlarla bir şeyin çözülmediğini gören, Yuen intikamını almak için kendisi gibi düşünen Tony ile bir ekip olur. Silah kaçakçılığı yapan ve ortağını öldüren gangsterlerden intikam almak için büyük bir aksiyon-macera başlar. Aksiyon filmlerinin yaşayan en büyük ustalarından biri olan John Woo, ABD'ye transfer olmadan önce çektiği son Hong Kong yapımı filmidir. Bu Film John Woo'nun en iyi filmlerinden biri olarak gösterilmektedir...

Aksiyon, Suç, Dram

Hard Boiled
Sert Polis (1992) 7.9
Y: John Woo
O: Yun-Fat Chow, Tony Chiu Wai Leung, Teresa Mo, Philip Chan
T: Aksiyon, Suç, Dram
Strange DaysTuhaf Günler (1995)

Strange Days - Tuhaf Günler (1995)

Geçen milenyumun son günlerine denk düşen 1999’da geçen film, Lenny Nero’nun hikayesini konu almaktadır. Kendisi şimdilerde kayıt altına alınmış hatıralar ve duygular ile ilgili veriler konusu ile ilgilenmekte olan eski bir polistir. Bir gün, bir fahişeyi öldüren bir katilin hatıralarının kayıtlı olduğu bir disk geçer eline. Lenny bunu incelerken oldukça derinlere dalar. Cinayet ve tecavüzlerden oluşan bir şantaj ağına kapılır. Lenny kurtulabilecek midir? Ya da bu davayı çözebilecek midir? Gerçek tam olarak nerede saklıdır?

Aksiyon, Suç, Dram

Strange Days
Tuhaf Günler (1995) 7.2
Y: Kathryn Bigelow
O: Ralph Fiennes, Angela Bassett, Juliette Lewis, Tom Sizemore
T: Aksiyon, Suç, Dram
Lady Bloodfight (2016)

Lady Bloodfight (2016)

Sorunları olan genç ve güzel bir Amerikalı kadın, sırt çantasıyla gittiği Hong Kong’ta kendisini soymaya çalışan üç hırsızdan kurtulunca, bir Wudang şampiyonu olan Shu’nun dikkatini çeker. Genç kadını dünyanın en büyük gizli kadınlararası dövüş sanatları turnuvasına sokmak üzere yetiştirmeye karar verir. Aylar süren yoğun ve insafsız bir hazırlıktan sonra Jane, aralarında Shu’nun en büyük rakibi olan Shaolin ustası Wai’nin çırağı Ling’in de olduğu, dünyanın en ölümcül kadınlarının karşısına çıkmaya hazırdır.

Aksiyon, Suç, Dram

Lady Bloodfight (2016) 5.1
Y: Chris Nahon
O: Amy Johnston, Muriel Hofmann, Jenny Wu, Kathy Wu
T: Aksiyon, Suç, Dram
Master (2016)

Master (2016)

Entelektüel bir suç soruşturma ekibi, 'Won Network' adındaki bir şirketinin peşine düşer. Şirket büyük bir dolandırıcılık olayına karışmıştır.

Aksiyon, Suç, Dram

Master (2016) 6.6
Y: Ui-seok Jo
O: Dong-won Gang, Woo-bin Kim, Byung-hun Lee, Dal-su Oh
T: Aksiyon, Suç, Dram
RocknRolla (2008)

RocknRolla (2008)

İngiliz yönetmen Guy Ritchie, Amerikalı superstar pop kraliçesi Madonna ile evlenene kadar sadece İngiltere bağımsız film çevrelerinde tanınan bir sinema adamıydı. Şüphesiz ki dünyanın en spekülatif müzisyeni ile yaptığı sıra dışı evlilik ününün eski kıta sınırlarını aşmasına vesile oldu. Ritchie, bu filminde de yine Londra merkezli alengirli işlerin peşine düşüyor. Londra’da emlak pazarı artık uyuşturucu pazarının yerine geçmiştir. Sektör girişimcileri de bir o kadar büyük oynama peşindedir. Ama bürokrat, simsar ya da gangster; küçük ya da önemli bir konumda olsun hepsinin hesap vereceği bir adam vardır o da eski ekolden bir gangster olan Lenny Cole’dür. Ama aslında Londra’nın tüm yeraltı suç dünyası komplo kurma peşinde ve çatışma halindedir, zaman değişiyordur, kurallar da. Ama bu karmaşanın içinde milyonlarca dolar değeri olan bir anlaşma Lenny’nin öldü sanılan, keş rock yıldızı oğlu Toby Kebell’in işine yarar. Lock, Stock and Two Smoking Barrels ve Snatch gibi başarılı filmlerin yazar ve yönetmenliğini üstlenen Guy Ritchie; seks, suçlular ve rock'n roll hikayesi olan RocknRolla’yla beyazperdede.

Aksiyon, Suç, Gerilim

RocknRolla (2008) 7.3
Y: Guy Ritchie
O: Gerard Butler, Tom Wilkinson, Thandie Newton, Mark Strong
T: Aksiyon, Suç, Gerilim
Go FastAcımasız (2008)

Go Fast - Acımasız (2008)

O, intikam almaya yemin etti.Soluk soluğa izleyeceğiniz bir aksiyon gerilim.Marek, uyuşturucu çetesi tarafından öldürülen en iyi dostu ve aynı zamanda partnerinin intikamını almaya yemin eder. Bu Sırada "Go Fast" yöntemini kullanarak Fas'tan haşhaşları çıkartan çeteyi hedef alan bir görevde gizli ajan olarak çalışması teklif edilir. İçinde uyuşturucu olan ağır ve sert arabalarla İspanya'dan Fransa'ya yarış başlar...

Aksiyon, Suç, Dram

Go Fast
Acımasız (2008) 5.8
Y: Olivier Van Hoofstadt
O: Roschdy Zem, Olivier Gourmet, Jocelyn Lagarrigue, Julie Durand
T: Aksiyon, Suç, Dram
Cut to the Chase (2016)

Cut to the Chase (2016)

Eski bir sabıkalı olan bir adamın kaçırılan kız kardeşini aramak için suç mahallinin babası olan Shreveport Louisiana’ya doğru yola çıkar. Çok sevdiği kız kardeşini kurtarmak için elinden geleni yapacaktır.

Aksiyon, Suç, Gerilim

Cut to the Chase (2016) 9
Y: Blayne Weaver
O: Blayne Weaver, Lyndie Greenwood, Erin Cahill, Lance Henriksen
T: Aksiyon, Suç, Gerilim
The HitKiralık Katiller (1984)

The Hit - Kiralık Katiller (1984)

Bir İngiliz mahkemesinde bir grup banka soyguncusu yargılanmaktadır. Soygunculardan biri olan Willie Parker sanık kürsüsünden soygunu nasıl gerçekleştirdiklerini, çete liderinin kim olduğunu soğukkanlılıkla ifade eder. Mahkemedeki diğer arkadaşları Willie'ye çok kızarlar... Çete arkadaşlarını gammazlaması karşılığında kendisine özgürlüğü verilmiştir. İspanya'ya şirin bir tatil kasabasına yerleşir. Yeni kimliği ile yaşadığı kasabada 10 yıl geçmiş, Willie boş durmayıp felsefi kitaplar okumuştur. Çete arkadaşları onu bunca geçen zamana karşı unutmamış yerini bulmuşlardır. İki kiralık katili Braddock ve Myron'u onu İspanya'dan getirmeleri için tutarlar...

Suç, Dram, Gerilim

The Hit
Kiralık Katiller (1984) 7.1
Y: Stephen Frears
O: Freddie Stuart, Ralph Brown, A.J. Clarke, Terence Stamp
T: Suç, Dram, Gerilim
Marathon ManVahşi Koşu (1976)

Marathon Man - Vahşi Koşu (1976)

Başrollerini Dustin Hoffman ve Laurence Olivier'in paylaştığı filmde, Kolumbiya Üniversitesi'nde tarih öğrencisi olan Thomas (Dustin Hoffman) farkında olmadan Paraguay ve ABD arasındaki yasa dışı elmas kaçakçılığının ortasında kalır. Bu da onu eski Nazi subayı, dişçi Dr. Christian Szell (Laurence Olivier) ile karşı karşıya bırakır...

Suç, Gerilim

Marathon Man
Vahşi Koşu (1976) 7.5
Y: John Schlesinger
O: Dustin Hoffman, Laurence Olivier, Roy Scheider, William Devane
T: Suç, Gerilim
ArabesqueCasuslar (1966)

Arabesque - Casuslar (1966)

Gregory Peck ve Sophia Loren heyecan dolu ve hızla akıp giden; Orta Doğu entrikalarını Londra'ya taşıyan Arabesk'te başrolleri paylaşıyorlar. Stanley Donan'ın yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği filmde, Peck petrol zengini Arap işadamı tarafından gizemli bir mesajı çözmesi için tutulan Oxford'lu profesörü canlandırıyor. Peck mesajı çözüp iş adamının baştan çıkarıcı, sağı solu belli olmayan sevgilisi Sophia Loren ile arkadaş olduğunda, asıl heyecan başlıyor.

Aksiyon, Macera, Suç

Arabesque
Casuslar (1966) 6.6
Y: Stanley Donen
O: Gregory Peck, Sophia Loren, Alan Badel, Kieron Moore
T: Aksiyon, Macera, Suç
The Assignment (2016)

The Assignment (2016)

2017 ABD ve Fransa ortak yapımı olan Tomboy(Erkek Fatma), gangsterler tarafından ihanete uğrayıp, bir kadın doktor sayesinde hayata dönen ve intikam almak için harekete geçen Frank Kitchen adlı genç kadının, serüvenlerini ele almaktadır.

Aksiyon, Suç, Gerilim

The Assignment (2016) 5
Y: Walter Hill
O: Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Tony Shalhoub, Anthony LaPaglia
T: Aksiyon, Suç, Gerilim