Korku Filmleri İzle

Dead Rising: EndgameÖlüler Yükseliyor 3: Son Oyun (2016)

Dead Rising: Endgame - Ölüler Yükseliyor 3: Son Oyun (2016)

Araştırmacı gazeteci Chase Carter zombi dolu karantina bölgesinde gizli bir hükümet komplosunu durdurmak için mücadele eder..

Aksiyon, Korku

Dead Rising: Endgame
Ölüler Yükseliyor 3: Son Oyun (2016) 4.7
Y: Pat Williams
O: Jesse Metcalfe, Keegan Connor Tracy, Jessica Harmon, Dennis Haysbert
T: Aksiyon, Korku
Morgan (2016)

Morgan (2016)

Bir şirkette çalışan risk yönetimi danışmanı, yapay olarak üretilmiş bir insansıyı yok edip etmeme kararını vermekte zorlanmaktadır. Her ne ne kadar bir insan olarak büyütülse de zamanla sergilemeye başladığı saldırgan davranışlar Morgan'ın ne olduğu sorusunu akıllara getirir.

Korku, Gizem, Bilim-Kurgu

Morgan (2016) 5.9
Y: Luke Scott
O: Kate Mara, Anya Taylor-Joy, Rose Leslie, Michael Yare
T: Korku, Gizem, Bilim-Kurgu
GozuÖküz Kafalı Zebani (2003)

Gozu - Öküz Kafalı Zebani (2003)

Film bir yakuza mafyasının üyesi olan Minami’nin başından geçenleri anlatıyor. Minami’nin çok değer verdiği ve abi diye seslendiği Ozaki son zamanlarda kafayı yemiş gördüğü her nesneyi, canlı cansız ayırt etmeksizin Yakuza ölüm makinesi ne benzetip yok etmeye çalışmaktadır ki küçücük bir köpek de bundan nasibini alır. Yakuza patronu Ozaki nin öldürülme görevini Minami'ye verir. Minami de Ozakiyi kaybeder. Olaylar bundan sonra çok daha komik, trajik ve grotesk ve GORE bir hal alır.

Suç, Dram, Korku

Gozu
Öküz Kafalı Zebani (2003) 7.1
Y: Takashi Miike
O: Yûta Sone, Shô Aikawa, Kimika Yoshino, Shôhei Hino
T: Suç, Dram, Korku
The DarkKaranlık (2005)

The Dark - Karanlık (2005)

Adele, kocası James'ten bir süre evvel boşanmış olmasına rağmen hayatını yeniden düzenlemek ve ilişkilerine bir şans daha tanımak için kızı Sarah'ı da yanına alıp James'in yeni satın aldığı çiftliğe gider. Fakat bu yolculuk, bütün felaketlerin başlangıç noktası olacaktır. Adele'nin gördüğü korkunç kabuslar, birden gerçek oluverir ve kızı Sarah, bir gün bir gezi sırasında kaybolur. Adele, zamanla çiftliğin tarihindeki korkunç gerçekleri keşfeder. Kızlarının nasıl korkunç bir gücün eline düşmüş olduğunu anlayan Adele ve James, onu kurtarabilmek için güç birliği yapmak zorundadırlar.

Korku, Gizem, Gerilim

The Dark
Karanlık (2005) 5.4
Y: John Fawcett
O: Maria Bello, Sean Bean, Maurice Roëves, Sophie Stuckey
T: Korku, Gizem, Gerilim
Awaiting (2015)

Awaiting (2015)

Morris, toplumdan uzak yaşayan, psikoz eğilimi olan bir adamdır. Lauren adında masum bir kızı vardır. Bir gün Lauren, Morris'in kurbanlarından birini bulur. Onu kurtarır, ona yardım eder ve onunla arkadaş olur. Kurtardığı adam sıradan bir iş adamı olan Jake'dir. Jake çok geçmeden kapana kısıldığını fark eder. Onun evdeki varlığı, geçmişlerindeki korkunç sırları yavaş yavaş ortaya çıkaracaktır.

Dram, Korku, Gerilim

Awaiting (2015) 4.7
Y: Mark Murphy
O: Tony Curran, Diana Vickers, Rupert Hill, Peter Woodward
T: Dram, Korku, Gerilim
Martin (1977)

Martin (1977)

Vampir olan fakat vampirlerin kan ihtiyacı ve öldürmek dışında hiçbir niteliğine sahip olmayan Martin'in, kendisini küçüklüğünden itibaren şeytanlık ve vampirlik yüzünden dışlamış katolik büyük babasının evinde yaşadıkları anlatılıyor.

Dram, Korku

Martin (1977) 7.2
Y: George A. Romero
O: John Amplas, Lincoln Maazel, Christine Forrest, Elyane Nadeau
T: Dram, Korku
Half LightAlacakaranlık (2006)

Half Light - Alacakaranlık (2006)

Hitchcock tarzı olan filmde, Moor'un canlandırdığı Rachel Carlson, başarılı esrarengiz yazardır. Ama hayatı yedi yaşındaki sevgili oğlu Thomas'ın boğulmasıyla altüst olur. En yakın arkadaşı, Rachel'in yaralarını sarması ve tekrar yazmaya başlayabilmesi için uzak sakin bir balıkçı kasabasında sayfiye evi kiralar. Bu sessiz ve sakin balıkçı kasabasında, yaşadağı olaylar Rachel'ı hayatı ve akıl sağlığı için endişe etmesine ve korkmasına neden olur.

Dram, Korku, Gizem

Half Light
Alacakaranlık (2006) 6
Y: Craig Rosenberg
O: Demi Moore, Henry Ian Cusick, Beans El-Balawi, Kate Isitt
T: Dram, Korku, Gizem
The Curse of FrankensteinFrankenstein'ın Laneti (1957)

The Curse of Frankenstein - Frankenstein'ın Laneti (1957)

Bilim veya çılgınlık ? Baron Victor Frankenstein hayatın gizemini keşfetti ve kendini insanın kanını donduracak olaylar zincirinin akışına bıraktı; Korkunç suratlı lanetlenmiş bir yaratık ve öldürmeye karşı bir eğilim. Christopher Lee, Frankenstein'ın Laneti"nin ''herşeyi başlatan film'' olduğunu söyledi. İngilterenin Hammer stüdyolarından çıkan bu heyecan verici klasik film, Lee ve Peter Cushing'in (Victor) birlikte oynadığı bir dizi korku hiti başlattı.

Korku

The Curse of Frankenstein
Frankenstein'ın Laneti (1957) 7.2
Y: Terence Fisher
O: Peter Cushing, Hazel Court, Robert Urquhart, Christopher Lee
T: Korku
The BunkerSığınak (2015)

The Bunker - Sığınak (2015)

En tuhafından bir aile hikâyesi. Amerikan başkanı olmasını hayal ettikleri sekiz yaşındaki oğullarını okula ndermeyen Alman anne-baba, evde eğitim konusunda yaşadıkları sorunları aşmak amacıyla, bir süreliğine kiracıları olan fizik öğrencisinin yardımına başvururlar. İsmini bilmediğimiz öğrenci, inzivaya çekilip çalışmalarına odaklanmak amacıyla geldiği ormanın derinliklerindeki bu yeraltı evinde, oldukça garip ve ürkütücü olaylara şahit olur. Ancak nedense bu gerçeküstü ortamdan kaçmaya yeltenmez, aksine aşırı disiplin ve baskıya maruz kalan küçük Klaus’a yardım etmek ister. Fakat işler giderek daha da karışır. Komedi ve gerilim arasında ince bir çizgide gidip gelen Sığınak, tuhaflıkları aklın sınırlarını zorlayan bir aileyle tanıştırıyor bizi. Nikias Chryssos’un eğitimle ilgili derin bir hiciv taşıyan bu ilk uzun metrajlı filmini farklı biçimlerde yorumlamak mümkün. Ancak böyle bir çabaya girmeye pek de gerek yok, zira bu absürt ve gerilim yüklü kara komediyi izlemek bile başlı başına kaçırılmaması gereken olağanüstü bir deneyim!

Komedi, Dram, Korku

The Bunker
Sığınak (2015) 6.3
Y: Nikias Chryssos
O: Pit Bukowski, Daniel Fripan, Oona von Maydell, David Scheller
T: Komedi, Dram, Korku
Scars of DraculaGecelerin seytani (1970)

Scars of Dracula - Gecelerin seytani (1970)

Paul Carlson Dracula’nın şatosuna ziyarette bulunur ve öldürülür.Bir süre geçtikten kardeşi Simon küçük kasabaya gelir ve abisini aramaya başlar.

Korku

Scars of Dracula
Gecelerin seytani (1970) 6.3
Y: Roy Ward Baker
O: Christopher Lee, Dennis Waterman, Jenny Hanley, Christopher Matthews
T: Korku
Isle of the DeadÖlü Adası (2016)

Isle of the Dead - Ölü Adası (2016)

Film, bilimsel bir deneyin kontrolden çıkmasıyla zombi istilasına uğrayan okyanus ortasındaki bir adaya yapılan kurtarma operasyonunu konu alıyor.

Aksiyon, Korku

Isle of the Dead
Ölü Adası (2016) 6.2
Y: Nick Lyon
O: Joey Lawrence, Maryse Mizanin, D.C. Douglas, Todd Cattell
T: Aksiyon, Korku
PsychoSapık (1960)

Psycho - Sapık (1960)

Türünün en önemli örneği olan Sapık, yönetmen Alfred Hitchcock’un başyapıtı olarak kabul edilir. Marion Crane’e patronuyla iş yapan zengin bir adam para emanet eder ve ardından Marion yola koyulur. Polisler Marion’un şüpheli davranışları üzerine peşine takılır. Ancak Marion’un peşine takılan sadece polisler değil, aynı zamanda tanıdıkları da Marion’un peşindedir. Sevgilisi ile buluşmayı planlayan Marion geceyi bir otelde geçirmeye karar verir. Otelden içeri girer girmez garip şeyler olduğunun farkın varan Marion uyumadan önce otel sahibi Norman Bates ile biraz sohbet eder. Norman ın kişiliğinde sorunlar olduğunu, annesine ve kuşlara karşı bir takıntısı olduğunu öğrenen Marion, odasına gidip duş almaya karar verir.

Korku, Gizem, Gerilim

Psycho
Sapık (1960) 8.6
Y: Alfred Hitchcock
O: Anthony Perkins, Vera Miles, John Gavin, Janet Leigh
T: Korku, Gizem, Gerilim
Tales from the Crypt (1972)

Tales from the Crypt (1972)

Beş yabancı bir turist kafilesiyle eski mezarlıkları ziyerete giderler, ve ana gruptan ayrılarak kendilerini gizemli bir odada bulurlar.Aslında bu beş yabancı ölü olduklarının farkında değildirler ve bu odadaki gizemli birisi ölümlerini detaylı olarak bilmektedir.

Korku

Tales from the Crypt (1972) 7
Y: Freddie Francis
O: Ralph Richardson, Geoffrey Bayldon, Joan Collins, Martin Boddey
T: Korku
AnamorphAnamorf (2007)

Anamorph - Anamorf (2007)

Başrolünü Willem Dafoe'nun üstlendiği filmde, bir New York Şehri Polis Departmanı dedektifi seri bir katilin peşine düşer...Araştırdığı katil sıradan cinayetler işlememekte kendisi bir sanatçı olarak görmektedir. Dedektif cinayet mahallini büyük bir titizlikle araştırır... Araştırma derinleştikçe kendisinin de cinayetlere bulaştığını fark eder...

Suç, Korku, Gerilim

Anamorph
Anamorf (2007) 5.5
Y: Henry Miller
O: Willem Dafoe, Scott Speedman, Don Harvey, James Rebhorn
T: Suç, Korku, Gerilim
Don't BlinkLast Stop (2014)

Don't Blink - Last Stop (2014)

10 kişilik bir grup araçlarının yakıtı bitmesi sonucunda hiç bilmedikleri bir yerde ıssız dağ tesisinde kalmak zorunda kalırlar. Bu anlar onlar içim normal başlasada o şekilde bitmeyecektir ıssız bir yer diye düşündükleri yer aslında öyle değildir.

Korku, Gizem

Don't Blink
Last Stop (2014) 4.8
Y: Travis Oates
O: Mena Suvari, Joanne Kelly, Brian Austin Green, Zack Ward
T: Korku, Gizem
The UninvitedDavetsiz (1944)

The Uninvited - Davetsiz (1944)

Bir besteci ve kız kardeşi güzel Gotik konağı, çok ucuza satın alabilir ucuz olmasının sebebinin evin tatsız geçmiş olduğunu keşfederler.

Fantastik, Korku, Gizem

The Uninvited
Davetsiz (1944) 7.5
Y: Lewis Allen
O: Ray Milland, Ruth Hussey, Donald Crisp, Cornelia Otis Skinner
T: Fantastik, Korku, Gizem
Trash Fire (2016)

Trash Fire (2016)

Owen hayatı boyunca kaçmakta olduğu geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalır. Onu büyükannesini ve kız kardeşini rmeye zorlayan sevgilisi Isabel ile beraber yalan ve aldatmacayla dolu bir cinayet ağına sürüklenirler.

Komedi, Korku, Romantik

Trash Fire (2016) 6
Y: Richard Bates Jr.
O: Adrian Grenier, Angela Trimbur, Fionnula Flanagan, Ezra Buzzington
T: Komedi, Korku, Romantik
Shrew's NestFare Yuvası (2014)

Shrew's Nest - Fare Yuvası (2014)

İspanya, 1950’ler. Montse’nin agorafobisi (açık alan korkusu) onu Madrid’teki uğursuz bir apartmana hapsetmiştir. Gerçek hayat ile tek bağlantısı yetiştirirken gençliğini harcadığı kız kardeşidir. Ancak bir gün dikkatsiz genç komşusu Carlos merdivenlerden düşer ve kapılarına sürüklenir. Birisi farenin yuvasına girmiştir. Belki da hiç çıkamayacaktır…

Dram, Korku, Gerilim

Shrew's Nest
Fare Yuvası (2014) 6.9
Y: Juanfer Andrés, Esteban Roel
O: Macarena Gómez, Nadia de Santiago, Hugo Silva, Luis Tosar
T: Dram, Korku, Gerilim
Tarantulaİnsan Yiyen Örümcek (1955)

Tarantula - İnsan Yiyen Örümcek (1955)

Arizona Çölünde, Profösör Gerald Deemer Bitkiler üzerinde hormon araştırmaları yapmaktadır. Amacı dünyanın geleceğindeki yiyecek kıtlığı olasılığına alternatif geliştirmek olan profösörün bu deneyi bir dizi aksaklıklardan sonra labaratuarda bulunan bir tarantulaya nüfuz eder. Labaratuardan kaçan tarantula aldığı geliştirilme aşamasındaki hormon yüzünden hızla büyümeye ve etrafa dehşet saçmaya başlar… Clint Eastwood’un ikinci filmi olan bu yapımda, filmin sonlarına doğru uçak pilotu olarak görülen ünlü sanatçının rolü olduka küçük…

Korku, Bilim-Kurgu

Tarantula
İnsan Yiyen Örümcek (1955) 6.5
Y: Jack Arnold
O: John Agar, Mara Corday, Leo G. Carroll, Nestor Paiva
T: Korku, Bilim-Kurgu
Blood: The Last VampireSon Vampir (2009)

Blood: The Last Vampire - Son Vampir (2009)

Saya, gizli bir devlet kuruluşun da görev alan bir vampir avcısıdır... Son görevi, Yokota'da bulunan ABD'ye ait bir hava alanı yakınlarındaki Yokota lisesinde meydana gelen esrarengiz ölüm olayının faili olan vampirleri yok etmektir. Görevi zorda olsa kabul eden Saya ekip amiri olarak görev yapan David tarafından okula sıradan bir öğrenci gibi yerleştirilir. Böylelikle göreve başlamış olan Saya kısa sürede vampirleri bulur ve aralarında büyük bir mücadele başlar...

Aksiyon, Korku, Gerilim

Blood: The Last Vampire
Son Vampir (2009) 5.3
Y: Chris Nahon
O: Ji-hyun Jun, Allison Miller, Liam Cunningham, JJ Feild
T: Aksiyon, Korku, Gerilim
Dark WaterKaranlık Su (2005)

Dark Water - Karanlık Su (2005)

Dahlia Williams ve kızı Cecelia, New York’un Roosevelt Adası’nda bir daireye taşınırlar. Dahlia, o sırada işlemleri devam etmekte olan bir boşanma sürecinin orta yerindedir. Taşındıkları daire, her ne kadar kızının okuluna yakın olsa da maddi gücünün yettiği ölçüde bir yer seçmiştir. Eve yerleştikleri andan itibaren tuhaf ve gizemli şeyler olmaya başlar. Kızının odasında, tavandan sürekli su sızmaktadır. Ayrıca boş olduğu bilinen üst kat daireden sürekli gürültüler gelmektedir. Apartman perili midir yoksa olan biten her şeyin basit bir açıklaması var mıdır?

Dram, Korku, Gerilim

Dark Water
Karanlık Su (2005) 5.5
Y: Walter Salles
O: Jennifer Connelly, John C. Reilly, Tim Roth, Dougray Scott
T: Dram, Korku, Gerilim
Fear, Inc. (2016)

Fear, Inc. (2016)

Bir korku bağımlısı ve arkadaşları hayal dünyalarındaki korkuları gerçek yapacak bir kişisel korku şirketi ile anlaşırlar ve hayatları korku filmlerine döner.

Komedi, Korku, Gerilim

Fear, Inc. (2016) 5.6
Y: Vincent Masciale
O: Lucas Neff, Caitlin Stasey, Chris Marquette, Stephanie Drake
T: Komedi, Korku, Gerilim
Army of DarknessKaranlığın Ordusu (1992)

Army of Darkness - Karanlığın Ordusu (1992)

İnsan etine mecbur, adı kanla yazılan, diğer bir adı Ölülerin Kitabı olan efsanevi Necronomicon, bu olağanüstü komik kılıç-kalkan-büyü destanında insan ırkı üzerine korkunç kötülükler yağdırmayı amaçlamaktadır. Şeytani güçler Ash (Campbell) ve '73 marka Oldsmobile'ini İngiltere'nin Karanlık Çağı'na sürükler.Ash orada güzel bir kadınla (Embeth Davidtz) romantizm yaşar ve iskeletler ve yaşayan ölülerden oluşan bir orduyla savaşır. Acaba Ash canlıları ve kız arkadaşını kötü ölülerden kurtaracak, kendi zamanına döndürebilecek mi? Özel efektlerle dolu Army of Darkness'ı izlerken korku ve neşeyi aynı anda yaşayacaksınız.

Komedi, Fantastik, Korku

Army of Darkness
Karanlığın Ordusu (1992) 7.6
Y: Sam Raimi
O: Bruce Campbell, Embeth Davidtz, Marcus Gilbert, Ian Abercrombie
T: Komedi, Fantastik, Korku
Mischief NightYaramazlık Gecesi (2014)

Mischief Night - Yaramazlık Gecesi (2014)

Annesinin hayatını kaybettiği araba kazasında psikosomatik körlük geçiren genç Emily Walton, cadılar bayramından bir gün önce, yani Yaramazlık Gecesi'nde evde yalnız kalır. Gizemli bir saldırgan tarafından rahatsız edilen Emily, hayatta kalmak için içgüdülerine güvenmek zorundadır. Kazazzade

Korku

Mischief Night
Yaramazlık Gecesi (2014) 5.1
Y: Travis Baker
O: Brooke Anne Smith, Marc Valera, Nikki Limo, Matt Angel
T: Korku
Burnt OfferingsGazap Tohumu (1976)

Burnt Offerings - Gazap Tohumu (1976)

Bir çift ve 10 yaşındaki oğulları yazı geçirmek için büyük bir eve taşınır. Neredeyse aile eve taşınır taşınmaz, tuhaf şeyler yaşanmaya başlar. Ne zaman biri yaralansa, sanki ev kendini onarıyor gibidir.

Korku, Gizem

Burnt Offerings
Gazap Tohumu (1976) 6.5
Y: Dan Curtis
O: Karen Black, Oliver Reed, Burgess Meredith, Eileen Heckart
T: Korku, Gizem
She Who Must Burn (2015)

She Who Must Burn (2015)

Şüpheci bir öğrenci ve tanınmış bir paranormal olaylar uzmanı, musallat olunduğu düşünülen bir evi araştırmaya başlar. İçeride ikisinin de kapasitelerini aşan derecede yaralanmış genç bir kadın vardır.

Dram, Korku, Gerilim

She Who Must Burn (2015) 5
Y: Larry Kent
O: Sarah Smyth, Bart Anderson, Steve Bradley, Peri Creticos
T: Dram, Korku, Gerilim
SeveranceKanli mesai (2006)

Severance - Kanli mesai (2006)

İş yaşamında elde edilen başarıların ödülü, doğada karşılığını çok farklı bir boyutta bulabilir. Örneğin bir silah şirketinin çalışanları, başarılı bir çalışma dönemi ardından Macaristan ormanlarında bir paintball gezisine gönderilerek ödüllendirilirler. Ancak işler pek yolunda gitmez ve o civardaki bir takım yağmacılar tarafından gezi sabote edilir. Şimdi bambaşka bir durumun içinde kalan şirket çalışanları ancak akıllarını kullanabildikleri oranda özgürlüklerine kavuşabileceklerdir. İş yaşamından çok başka bir platformda. Politik göndermeler de içeren film, korku sinemasının farklı bir örneği.

Komedi, Korku, Gerilim

Severance
Kanli mesai (2006) 6.6
Y: Christopher Smith
O: Toby Stephens, Claudie Blakley, Andy Nyman, Babou Ceesay
T: Komedi, Korku, Gerilim
SlitherYaratıklar (2006)

Slither - Yaratıklar (2006)

Slither’ın başlamasıyla birlikte, Weelsy ahalisinin birkaç liderinden biri olan başarılı, buna rağmen hırbo yerel iş adamı Grant Grant’le (Michael Rooker, Henry: Portrait of a Serial Killer) tanışıyoruz. Genç ve güzel karısı Starla (Elizabeth Banks, The 40-Year-Old Virgin), büyük evi ve şişkin banka hesabıyla, Grant kasabada “küçük gölde büyük balık” rolünün zevkine varmaktadır. Karısına karşı duyduğu tutkulu aşkın kesinlikle karşılık görmemesi gerçeğinden başka, o mutlu bir adamdır. Ama Grant için işler kimsenin hayal bile edemeyeceği şekilde değişmek üzeredir.Tekdüze bir akşam, Grant sabaha kadar süren bir içki alemi için kasabanın barına gider. Orada eski bir kız arkadaşının kardeşi olan ve Grant’in dertlerini dinlemeye istekli olmaktan da öte olan Brenda Gutierrez’le (Brenda James) karşılaşır. Ayışığında bir gezinti için içkilerini bırakan çift, barın arkasındaki ormanda sümüksü bir şey keşfederler. Bir meteor olduğu görülen bir şeyin kalıntılarının yanında, Grant ve Brenda zararlı bir balçık ve nabzı atan tanımlanamaz bir kütlenin parlayan izini bulurlar. Birdenbire, topak canlanır ve sivilcelerle dolu bir dokunaçla Grant’in vücuduna girerek onu ele geçirir. Farklı bir parazit, hayatta kalabilmek için başkalarını etkilemeye devam etmek zorunda olan isteksi ve şanssız insan taşıyıcısını bulmuş ve onu etkilemiştir.Grant’in dönüşüm belirtileri hemen göze çarpmaya başlamıştır: Et ürünlerini yığdığı evinin bodrumunda geçirdiği uzun süreler, Starla’nın evlerinin içinden geldiğini fark ettiği garip sesler ve kokular, karısına karşı, bazen sevecen ve şefkatliyken aniden saldırgan ve vahşi düzensiz hareketleri. Ve en iğrenci de, kasaba sakinleri Grant’in, kasabada çok sayıda evcil ve çiftlik hayvanının ortadan kaybolmasıyla bir ilişkisi olduğundan şüphelenmeye başlamışlardır.Her geçen gün, Grant, etkilenmemiş olanı öldürüp yok etme ihtiyacı tarafından yönlendirilen kana susamış bir yaratığa dönüşerek daha da az insan olmaya başlar. Ne yazık ki, tek sorun Grant değildir. Sıvı boşaltan organlarını sokabilecekleri tüm insanları aşılamak için dışarı çıkan devasa böcekleri yumurtlamaya başlar.Starla’nın, Grant’i ve etkilenen herkesi durdurma macerasında, ona yardımcı olacak kişi, Starla’nın eski lise aşkı yerel polis şefi Bill Pardy’dir (Nathan Fillion, Serenity). Starla için yanıp tutuşan yakışıklı Pardy, eski rakibinden şüphelenmeye başlar ve onu durdurma işinde idareyi ele alır. İkili, şeytani musibetin Wheelsy’i ele geçirmesini durdurmak için, aralarında ağzı bozuk Belediye Başkanı Jack MacReady (Gregg Henry, Star Trek: Insurrection) ve ukalâ yeni yetme güzel Kylie Strutemyer’in (Tania Saulnier) de bulunduğu dönüşümden etkilenmemiş bir vardiyalı ekibi biraraya getirirler.Asiler, hem içlerinde yuva kurmaya çalışan kaygan böceklerden hem de et yiyen zombilere dönen eski komşularından kurtulma girişimlerinde bulununca, kimin böceklerden etkilenmeyeceği tahmin edilemez. Ama ayaktakımı insanın aklının alamayacağı öç dolu eski bir vücutla karşı karşıya kalınca, acımasız ittifaklar güçlenecek, eski arkadaşlar ortadan kaldırılacak ve köylü tarzında komik derecede iğrenç bir gösteri ortaya konacaktır.

Komedi, Korku, Bilim-Kurgu

Slither
Yaratıklar (2006) 6.5
Y: James Gunn
O: Don Thompson, Nathan Fillion, Gregg Henry, Xantha Radley
T: Komedi, Korku, Bilim-Kurgu
Nosferatu (1922)

Nosferatu (1922)

Thomas Hutter Almanya'nın Wisborg isimli bir şehrinde, Knock isimli patronu için .eşitli işler yapan sıradan bir adamdır. Patronu genç adamı, Kont Orlok isimli yeni bir müşteriyi ziyaret etmesi göreviyle Transylvania'ya gönderir. Yolcuğa çıkan Hutter, Carpathian dağlarına eriştiği sırada mola verir ve burada karşılaştığı yerli insanlarla sohbete başlar. Kont Orlok'u görmek için geldiğini söylediğinde ise herkes dehşete kapılır. Yerliler Hutter'a bir an önce geri dönmesini, Orlok'un esrarengiz bir kişilik olduğunu ve civarda bir kurt adamın dolaştığını söyleyerek onu vazgeçirmeye çalışsalar da Hutter tehlike ve gizem dolu bu yolculuğa atılmak için bir an bile tereddüt etmeyecektir. Stoker'ın Draculası'ndan izinsiz olarak uyarlanan Nosferatu, ünlü Alman yönetmen W. Murnau tarafından yönetilmiş bir başyapıt.

Korku

Nosferatu (1922) 8
Y: F.W. Murnau
O: Max Schreck, Gustav von Wangenheim, Greta Schröder, Georg H. Schnell
T: Korku
The Curse of the WerewolfKurtadam'ın Laneti (1961)

The Curse of the Werewolf - Kurtadam'ın Laneti (1961)

Kurtadamı Oliver Reed’in canlandırdığı bu film, o dönemde Dracula, Frankenstein ve Mumya motifleri kadar kalıcı olmamıştır. Bu, kurtadam mitinin belli bir romana bağlı olarak değil de kulaktan duyma bilgiler ve araştırmalarla karşımıza getirilmesine bağlanabilir. Yani vampirlerin arkasındaki bir Bram Stoker veya Frankenstein’ın temelini atan bir Mary Shelley yoktur kurtadam filmleri için. Filmdeki genç adam babası annesine tecavüz ettiği için lanetlenerek kurtadama dönüşmüştür. Lanet, kendisinin hiçbir suçu olmamasına karşın bir kaderi yaşamaya mahkum edilme kurtadam inancının klasik unsurlarından birisidir. “The Curse of the Werewolf”da lanetin sebebi cinsel şiddettir ve babasının cezasını oğlu çekecektir.

Dram, Korku, Romantik

The Curse of the Werewolf
Kurtadam'ın Laneti (1961) 6.8
Y: Terence Fisher
O: Clifford Evans, Oliver Reed, Yvonne Romain, Catherine Feller
T: Dram, Korku, Romantik