Gerilim Filmleri İzle

BackstabbedÖlümcül Anlaşma (2016)

Backstabbed - Ölümcül Anlaşma (2016)

Bir ev kadını yıllar sonrasında biriktirdiği paralarla bir emlakçılık işi yapmaya başlar. Ancak ev sattığı dolandırıcı bir müşterisi ona girdiği bu iş yüzünden sıkıntılı günler yaşatmaya başlayıp, gerilim dolu günler yaşamasına neden olacaktır.

Gerilim

Backstabbed
Ölümcül Anlaşma (2016) 5.9
Y: Doug Campbell
O: Josie Davis,Brittany Underwood,Micah Alberti,Brad Lee Wind
T: Gerilim
Kidnap (2017)

Kidnap (2017)

Bir lunaparkta çocuğu kaçırılan annenin başından geçen olaylara odaklanacak olan Kidnap, gerilim severleri tatmin edecek gibi duruyor. Alışılagelmiş takip filmlerinden farklı bir yerde duran Kidnap, sinema salonlarında heyecan dozunu körükleyecek. Filmin senaryosu Jackass programının yapımcılarından Kante Lee tarafından kaleme alındı. Yönetmenlik koltuğundaysa Luis Prieto oturuyor. Bir dönemin en popüler oyuncularından, Oscar ödüllü Halle Barry'nin başrolünü üstlendiği Kidnap, 2 Aralık tarihinde izleyicisiyle buluşacak.

Gerilim

Kidnap (2017) 0
Y: Luis Prieto
O: Halle Berry,Dana Gourrier,Christopher Berry,Lew Temple
T: Gerilim
PlaygroundOyun Alanı (2016)

Playground - Oyun Alanı (2016)

2016’nın en tartışmalı ve seyri en zor filmlerinden olan Playground, çocukların dünyasındaki acımasızlık ve şiddeti son derece soğukkanlı bir şekilde perdeye taşıyanbir yapım. Gdynia Film Festivali’nde Bartosz M. Kowalski’ye En İyi Yeni Yönetmen ödülü getiren ve gerçek olaylardan esinlenen Playground, ilk gösterimini ana yarışmada yer aldığı San Sebastian Film Festivali’nde yaptı.

Dram,Gerilim

Playground
Oyun Alanı (2016) 6.5
Y: Bartosz M. Kowalski
O: Michalina Swistun,Nicolas Przygoda,Przemyslaw Balinski,Patryk Swiderski
T: Dram,Gerilim
DogsKöpekler (2016)

Dogs - Köpekler (2016)

Roman, büyükbabasından miras kalan arsayı satmak üzere sınırda bir köye gider. Büyükbabasının yasadışı işlerle uğraştığını bilen Roman, bu toprak parçasını elden çıkartarak aileyle alakasını kesmeyi hedeflemektedir. Fakat sınırın yakınındaki, işlenmemiş ve ıssız bu araziye tahmin ettiğinden yüksek bir değer biçilir. Diğer yandan geceleri araziden tekinsiz gürültüler gelmektedir. Roman’ın anlaştığı emlakçının ortadan kaybolmasıyla işler iyice garip bir hâl alır. Büyükbabasının yanında yetişmiş adamlar, arazinin satışını engellemeye kesinlikle kararlıdır. Bogdan Mirica, western ile kara film öğelerini birleştiren ilk uzun metrajlı filminde yozlaşma üzerine soğukkanlı, sert ve bir o kadar etkileyici bir filme imza atmış.

Dram,Gerilim

Dogs
Köpekler (2016) 7.4
Y: Bogdan Mirica
O: Dragos Bucur,Gheorghe Visu,Vlad Ivanov,Costel Cascaval
T: Dram,Gerilim
Ava's Possessions (2015)

Ava's Possessions (2015)

Genç bir kadın olan Ava'nın bedeni bir şeytan tarafından ele geçirilir, şeytan çıkarılma ayininden sonra kurtulan Ava hayatını tekrar düzene sokmak için çabalar.

Komedi,Korku,Gizem,Gerilim

Ava's Possessions (2015) 5.6
Y: Jordan Galland
O: Louisa Krause,Whitney Able,Deborah Rush,William Sadler
T: Komedi,Korku,Gizem,Gerilim
ElephantFil (2003)

Elephant - Fil (2003)

Film, Columbine Lisesi’ndeki bir grup gencin, okul cinayetleri konu başlığı altında yaşanan bir günlerine odaklanıyor. Öğrenciler kafeteryada oturmuş sohbet ederlerken içeriye giren iki öğrenci tek kelime etmeden ve bir an duralamadan diğer öğrencilerin hepsini öldürür. Bu işin aslı esası nedir? Bu tarz okul cinayetlerinin arka planında neler yatmaktadır? Gus Van Sant, oldukça küçük çaplı bir bütçe ve amatör bir ekip ile perdeye aktardığı filmiyle Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye Ödülü almıştır.

Suç, Dram, Gerilim

Elephant
Fil (2003) 7.2
Y: Gus Van Sant
O: Alex Frost, Eric Deulen, John Robinson, Elias McConnell
T: Suç, Dram, Gerilim
Paradise NowVaat edilen cennet (2005)

Paradise Now - Vaat edilen cennet (2005)

İki çocukluk arkadaşı, intihar bombacısı olarak yetiştirilirler. İkisinin de amacı Tel Aviv’de büyük bir eylem gerçekleştirmektir. Olay öncesi aileleriyle son bir gece geçirirler. Ve son yolculukları başlar...Fakat adım adım eylerimlerine yaklaştıkça, beklenmedik olaylarlakarşılaşırlar ve kader yavaş yavaş yollarını ayırır. Vaat Edilen Cennet, gerçekleştirdikleri terör olayları ile bütün dünyayı şaşkına çeviren intihar bombacılarının dünyasına içeriden bakıyor. Gösterildiği yerlerde olay yaratan sarsıcı bir film. Bütün dünyanın algılamaya çalıştığı bir ruh hali üzerine önemli bir inceleme. S. K.

Suç, Dram, Gerilim

Paradise Now
Vaat edilen cennet (2005) 7.5
Y: Hany Abu-Assad
O: Lubna Azabal, Hamza Abu-Aiaash, Kais Nashif, Lutuf Nouasser
T: Suç, Dram, Gerilim
Dead Awake (2016)

Dead Awake (2016)

Freddy Krueger usulü korku sevenler için genç bir kadının merkeze alındığı Dead Awake filminde karabasan sorunundan kurtulmaya çalışan bir arkadaş grubunu izleyeceksiniz.

Korku,Gerilim

Dead Awake (2016) 4.8
Y: Phillip Guzman
O: Lori Petty,Brea Grant,Jesse Bradford,Jocelin Donahue
T: Korku,Gerilim
The KillingSon Darbe (1956)

The Killing - Son Darbe (1956)

Eski bir mahkum olan Johnny Clay, beş yılını Alcatraz'da hapishanede geçirmiştir. Sevgilisi Fay ile evlenip düzenli bir hayata geçmeden önce son bir soygun yapmayı kafasına koyan Clay, bir yarış sırasında, odalardan birinde bulunan iki milyon dolarlık parayı çalmayı planlamaktadır. Bunun için bir ekip oluşturan Clay; bir polis, gözlemci, keskin nişancı ve güreşçiden oluşan çetesiyle birlikte hazırladıkları kusursuz soygun planını gerçekleştirmeye çalışacak, ancak türlü talihsizliklerle karşılaşmaktan kurtulamayacaktır. Sinema dehalarından Stanley Kubrick'in üne kavuşmasını sağlayan bu filmi, Lionel White'ın Clean Break adlı romanından uyarlandı.

Suç, Kara-Film, Gerilim

The Killing
Son Darbe (1956) 8.1
Y: Stanley Kubrick
O: Sterling Hayden, Coleen Gray, Vince Edwards, Jay C. Flippen
T: Suç, Kara-Film, Gerilim
Hounds of Love (2016)

Hounds of Love (2016)

Suç ve gerilim türündeki Hounds Of Love adlı film, rahatsız bir çift tarafından kaçırılıp her türlü eziyete maruz kalan Vicki Maloney adlı genç kızın, hikayesini ele almaktadır.

Suç,Dram,Korku,Gizem,Gerilim

Hounds of Love (2016) 7.2
Y: Ben Young
O: Emma Booth,Ashleigh Cummings,Stephen Curry,Susie Porter
T: Suç,Dram,Korku,Gizem,Gerilim
Training Dayİlk Gün (2001)

Training Day - İlk Gün (2001)

Jake Hoyt isimli acemi polis ilk görevi için Los Angeles polis merkezine atanır ve buradaki en büyük hayali ünlü dedektif Alonzo Harris'in profesyonellerden oluşan ekibine katılmaktır. Ancak bu ekibin bir parçası olmak haliyle kolay değildir. Hoyt bir deneme görevine tabi tutulur, eğer 24 saat boyunca ekipte verilen görevleri başarıyla tamamlarsa kabul edilecektir. Bu bol aksiyonlu ve tehlikeli gün boyunca Hoyt'un gözlemlediği şeyler ve başına gelenler bu ekibi ve Alonzo Harris'i tekrar gözden geçirmesine neden olacaktır.

Suç, Dram, Gerilim

Training Day
İlk Gün (2001) 7.7
Y: Antoine Fuqua
O: Denzel Washington, Ethan Hawke, Scott Glenn, Tom Berenger
T: Suç, Dram, Gerilim
ExamSınav (2009)

Exam - Sınav (2009)

Gizemli ve güçlü bir şirkette iş sahibi olmak için aday olan 8 yetenekli kişinin bu seçimde son aşamaya gelirler...

Gizem, Gerilim

Exam
Sınav (2009) 6.9
Y: Stuart Hazeldine
O: Adar Beck, Gemma Chan, Nathalie Cox, John Lloyd Fillingham
T: Gizem, Gerilim
Sanjuro (1962)

Sanjuro (1962)

Belediyenin en yüksek mevkisinde bulunan bir valinin kaçırılmasıyla başlayan hikayede, valinin yeğeni olan Iori yanındaki 8 samuray ile amcasını kurtarmaya çalışır. Sonradan kendilerine yardımcı olacak Sanjuro'ya bazen güvenmeseler de başka çareleri yoktur çünkü Sanjuro'da kendilerinden olmayan bir liderlik ve kabiliyet vardır. Ayrıca Sanjuro alışıla bildik samuraylardan farklı olarak davranışları ve konuşması ve içtenliğiyle gönüllerde taht kuruyor. Sanjuro'da kıvrak zekası ve gücüyle birlikte 10 samuray macera peşinden koşar.

Aksiyon, Dram, Gerilim

Sanjuro (1962) 8.2
Y: Akira Kurosawa
O: Toshirô Mifune, Tatsuya Nakadai, Keiju Kobayashi, Yûzô Kayama
T: Aksiyon, Dram, Gerilim
The Russia HouseRus Evi (1990)

The Russia House - Rus Evi (1990)

John Le Carré'in ençok satan kitabından uyarlanan filmde Rus ordusunun gizli bilgilerini içeren üç tane defter bir Rus Kitap konferansı sırasında bir İngiliz yayıncısının eline geçiyor. Bu defterlerin peşine düşen İngiliz Gizli Servisi defterdeki bilgilerin gerçek olup olmadığını araştırıyor. Böylece İngiliz yayıncı bir anda kendisini uluslar arası bir ajan kargaşasının içinde buluyor...

Dram, Romantik, Gerilim

The Russia House
Rus Evi (1990) 6.1
Y: Fred Schepisi
O: Sean Connery, Michelle Pfeiffer, Roy Scheider, James Fox
T: Dram, Romantik, Gerilim
The Big HeatBüyük Öfke (1953)

The Big Heat - Büyük Öfke (1953)

Cinayet masasında görev yapan Çavuş Bannion bir polisin intiharını araştırırken, polisin barda çalışan sevgilisinden olayın iç yüzünün farklı olduğu ihbarını alır.Bir süre sonra kadının öldürülmesi sonucu ipuçları büyük bir suç çetesine ulaşır. Çavuş Bannion, polis teşkilatını da rüşvete bağlayan bu çeteyle tek başına mücadele etmek zorunda kalır.

Suç, Kara-Film, Gerilim

The Big Heat
Büyük Öfke (1953) 8
Y: Fritz Lang
O: Glenn Ford, Gloria Grahame, Jocelyn Brando, Alexander Scourby
T: Suç, Kara-Film, Gerilim
Night EyesGecenin Gözleri (2014)

Night Eyes - Gecenin Gözleri (2014)

Profesyonel bir ressam olan Linda, saygın bir fizyoterapist ve yazar olan erkek arkadaşı Michael’dan ayrılmıştır. Michael’ın eski karısını öldürdüğünü öğrendiğinde dünyası başına yıkılır ve bir takım sesler duymaya, sanrılar görmeye başlar. Patronu, onu yazlık evinde biraz dinlenmesi için izne yollar. Ancak Linda, kaçtığı kabusun çok daha büyüğü ile başa çıkmak zorunda kalacaktır

Gerilim

Night Eyes
Gecenin Gözleri (2014) 6.8
Y: David Cocheret
O: Constance Brenneman, Steve Wilcox, Kieron Elliott, Troy Blendell
T: Gerilim
Vincent N Roxxy (2016)

Vincent N Roxxy (2016)

Küçük bir kasabada yalnız başına yaşayan genç bir adamla, pankçı, asi bir kız kaçmak zorunda kaldıklarında beklenmedik bir şekilde birbirlerine âşık olurlar. Ancak kısa bir süre sonra şiddetin, gittikleri her yerde onları izlediğini fark ederler...

Suç,Dram,Gerilim

Vincent N Roxxy (2016) 5.9
Y: Gary Michael Schultz
O: Emile Hirsch,Zoë Kravitz,Zoey Deutch,Emory Cohen
T: Suç,Dram,Gerilim
Hunter's Prayer (2017)

Hunter's Prayer (2017)

Tehlikeli bir kiralık katil, genç bir kadının ailesinin katledilmesinin ardından ona yardımcı olmak için hayatını ortaya koyar.

Aksiyon,Gerilim

Hunter's Prayer (2017) 5
Y: Jonathan Mostow
O: Sam Worthington,Martin Compston,Odeya Rush,Verónica Echegui
T: Aksiyon,Gerilim
The Invisible Guest (2016)

The Invisible Guest (2016)

Adrian Doria varlıklı bir iş adamıdır, Asya pazarı ile yaptığı ticari anlaşmaları ve yüksek teknoloji şirketi nedeniyle Yılın Adamı olarak adlandırılmıştır. Kendisine güvenilir bir savunma yaratmak için kendi avukatı Felix tarafından tavsiye edilen tanık hazırlama ve adli bildirimlerde uzman deneyimli bir avukat olan Virginia Goodman ile tanışır. Bir dağ oteli odasında yanında fotoğrafçı sevgilisi Laural Vidan'ın cesedi dururken polis tarafından tutuklanmıştır. Adrian Virginia'ya suç ve sevgilisi Laura ile ilişkisi hakkında konuşur. Her ikisi de sürücüsü Daniel Garrido adında bir adamın öldüğü araba kazasısını açığa çıkarmaya çalışırlar. Laura'nın Daniel'in ölümü nedeniyle hapse girmekten kaçınmak için Laura'nın onu nasıl yönettiğinden söz eder. Aynı zamanda avukatı Felix olayların seyrini değiştirebilecek bir delil araştırmaktadır. Virginia ve Adrian vaka hakkında konuşmalarını sürdürürler ama Adrian'ın ifadesinden ikna olmayan Virginia onu hikayesinin karanlık noktalarını açığa çıkarması için zorlar. Bulmacada gerçek ve yalan kolayca yer değiştirebilmektedir.

Suç, Gizem, Gerilim

The Invisible Guest (2016) 7.9
Y: Oriol Paulo
O: Mario Casas, Ana Wagener, José Coronado, Bárbara Lennie
T: Suç, Gizem, Gerilim
ConsumedYemek (2015)

Consumed - Yemek (2015)

Yalnız ve çaresiz bir anne çocuğunun gözleri önünde erimesine daha fazla dayanamamaktadır. Çocuğunun hastalığından kurtulması için elinden gelini yapan yalnız kadın, hastalığa neden olan her şeyi araştırmaktadır. Oğlunu kurtarma yolları arayan yalnız anne birden bire kendini yemek sektörünün içinde buluverecektir. Hastalığın sebeplerini ve nedenlerini bulmak için her şeyini ortaya koyan kadının tek derdi oğlunu eski haline döndürmek olacaktır.

Dram, Gerilim

Consumed
Yemek (2015) 5.4
Y: Daryl Wein
O: Zoe Lister-Jones, Victor Garber, Beth Grant, Taylor Kinney
T: Dram, Gerilim
The Shadow Effect (2017)

The Shadow Effect (2017)

Genç bir adamın hayatı, şiddet dolu hayalleri gerçeğe dönüştüğü zaman alt üst olur.

Aksiyon,Gerilim

The Shadow Effect (2017) 4.4
Y: Obin Olson,Amariah Olson
O: Michael Biehn,Jonathan Rhys Meyers,Cam Gigandet,Brit Shaw
T: Aksiyon,Gerilim
Jug FaceSürahi Surat (2013)

Jug Face - Sürahi Surat (2013)

Jug Face bir çukurdaki yaratık için kurban edilebileceğini düşünen bir topluluktan kaçmaya çalışan hamile bir genç kızın öyküsünü anlatıyor. Çukurdaki varlık topluluğun güvenliği için kendisine kurban verilmesini istemektedir. Kurban edilecek kişinin yüzü seramik bir çömlek üzerine kazınmıştır. İhmal edilen varlık topluluğun üzerine tarif edilmeyen bir bela salar. Bunun üzerine kasaba büyük bir trajediye sürüklenir. Çukurun istediği şey yapılmak zorundadır.

Dram, Korku, Gerilim

Jug Face
Sürahi Surat (2013) 5.2
Y: Chad Crawford Kinkle
O: Sean Bridgers, Lauren Ashley Carter, Kaitlin Cullum, Larry Fessenden
T: Dram, Korku, Gerilim
Tall MenUzun Adamlar (2016)

Tall Men - Uzun Adamlar (2016)

Engelli bir adam gizemli,siyah bir kredi kartı ile bir araba satın aldıktan sonra takım elbiseli uzun şekiller tarafından izlenilmeye başlar…

Fantastik, Korku, Gerilim

Tall Men
Uzun Adamlar (2016) 5
Y: Jonathan Holbrook
O: Rachelle Henry, Elijah Stevenson, Pat Cashman, Kay Whitney
T: Fantastik, Korku, Gerilim
Displacement (2016)

Displacement (2016)

Genç fizik öğrencisinin, , ölümcül kuantum zaman anomalisini tersine çevirmek için bir yol bulmaya ve erkek arkadaşının cinayetini çözmeye çalışırken işi hiç de kolay değildir. Zaman kaymaları ve kısa süreli hafıza kayıpları onu oldukça zorlamaktadır.

Bilim-Kurgu, Gerilim

Displacement (2016) 0
Y: Kenneth Mader
O: Courtney Hope, Sarah Douglas, Bruce Davison, Susan Blakely
T: Bilim-Kurgu, Gerilim
Sicarivs: La noche y el silencio (2015)

Sicarivs: La noche y el silencio (2015)

Bir tetikçi bir kadını öldürme işi alır fakat işler karmaşıklaşır ve tetikçi kadını öldürmekten vazgeçer ve kendini tutanları bulmak için zamanla yarışmaya başlar.

Gerilim

Sicarivs: La noche y el silencio (2015) 6.4
Y: Javier Muñoz
O: Pedro Casablanc, Víctor Clavijo, Israel Elejalde, Fernando Gil
T: Gerilim
Wolves at the Door (2016)

Wolves at the Door (2016)

Annabelle ve Wish Upon gibi korku filmlerinin yönetmeni John R. Leonetti'den bu kez tarihi bir cinayetin yeni uyarlamasını izleyeceğiz. 60'ların sonunda, Cahrles Manson ve çetesinin işlediği cinayete kurban giden Sharon Tate'in yaşadıklarını oldukça kanlı bir yorumla izlemeye hazır mısınız? Dört arkadaş, Summer of Love olarak da bilinen 69 yılının yazında oldukça lüks bir malikaneye yerleşirler. Bilmedikleri şeyse aşk yazının kendileri için kanlı sonuçlanacağıdır. Basit bir yaza veda partisi kısa sürede bir kıyıma dönüşecektir!

Korku, Gerilim

Wolves at the Door (2016) 4.6
Y: John R. Leonetti
O: Katie Cassidy, Elizabeth Henstridge, Adam Campbell, Jane Kaczmarek
T: Korku, Gerilim
Voice from the Stone (2017)

Voice from the Stone (2017)

1950' li yılların Toskana 'sındayız. Film annesinin beklenmedik cinayetinin ardından sessiz kalan genç bir çocuğa yardım etmek için büyük bir mücadeleye girişen bir hemşire Verena'nın unutulmaz hikayesini anlatıyor.

Dram, Gizem, Gerilim

Voice from the Stone (2017) 0
Y: Eric D. Howell
O: Emilia Clarke, Marton Csokas, Caterina Murino, Kate Linder
T: Dram, Gizem, Gerilim
Dial M for MurderCinayet Var (1954)

Dial M for Murder - Cinayet Var (1954)

Eski bir profesyonel tenisçi olan Tony Wendice varlıklı karısı Margot'la birlikte Londra'da nezih bir dairede yaşamaktadır. Margot'un hoşnutsuzlukları sebebiyle kariyerini sonlandıran Tony, karısının Mark Halliday isimli bir yazarla gizli bi ilişkisi olduğunu öğrendiği an intikam içgüdüsüyle dolar. Margot'u öldürmeye karar veren Tony, bir cinayet planı tasarlayarak harekete geçmeye başlar. Kusursuz cinayet planını uygulamaya koyduğunda onlarca aksilikle karşılaşan Tony cinayet planını anlatmak için yanlış bir numarayı aradığında ise işler iyice içinden çıkılmaz bir hal alır. Sinema dehası Alfred Hitchock'un en önemli yapıtlarından biri olan film tek mekanlı klostrofobik bir atmosferde geçiyor.

Suç, Gerilim

Dial M for Murder
Cinayet Var (1954) 8.2
Y: Alfred Hitchcock
O: Ray Milland, Grace Kelly, Robert Cummings, John Williams
T: Suç, Gerilim
The TreatmentTedavi (2014)

The Treatment - Tedavi (2014)

Dedektif Nick Cafmeyer mükemmel kariyere sahip, başarılı bir müfettiştir. Ancak dokuz yaşındayken kardeşi Bjorn belirsiz bir şekilde ortadan kaybolunca, karanlık bir bulut çökmüştür yaşamına. Plettinckx ise herkes tarafından tanınan şeytani zevkleri olan bir seksomanyaktır. Dedektif Nick, Plettinckx'i sorgulamaya alır ama delil yetersizliğinden bırakmak zorunda kalır. Nick, kardeşinin bu seksomanyak adamla bir bağlantısı olduğunu düşünür ve amansız bir takip başlar...

Gizem, Gerilim

The Treatment
Tedavi (2014) 7.2
Y: Hans Herbots
O: Geert Van Rampelberg, Ina Geerts, Johan van Assche, Laura Verlinden
T: Gizem, Gerilim
North by NorthwestGizli Teşkilat (1959)

North by Northwest - Gizli Teşkilat (1959)

Efsanevi yönetmen Alfred Hitchcock’un en önemli yapıtlarından olan film yanlış zamanda yanlış yerde bulunan bir adamın yanlış anlaşılmalarla örülü hikayesini anlatır. Prestijli reklamcı Roger Tornhill, bir yanlış anlaşılma sonucunda George Kaplan isimli bir casus zannedilir ve iki casus tarafından kaçırılıp sorguya çekilir. Kendisini kaçıranlara ortada bir yanlış anlaşılma olduğunu izah etmeye çalışsa da casusları inandıramaz. Bir uçurumun kenarına bırakılır, buradan kurtulmayı başardıktan sonra casus Kaplan gizeminin peşine düşer. Ancak bir talihsizlik daha başgösterir ve artık işlemediği bir cinayetin faili konumundadır, böylece polis ve gizli teşkilatlarla arasında nefes kesen bir kovalamaca başlar.

Macera, Gizem, Gerilim

North by Northwest
Gizli Teşkilat (1959) 8.5
Y: Alfred Hitchcock
O: Cary Grant, Eva Marie Saint, James Mason, Jessie Royce Landis
T: Macera, Gizem, Gerilim