Dram Filmleri İzle

Cold Deck (2015)

Cold Deck (2015)

Kanadalı bağımsız sinema örneği bu filmde fabrika işcisi olan fakat pokeri hayat tarzı haline getirmiş olan oyuncu dibe vurunca en iyi arkadaşınıda yüksek riskli bir bir soyuguna sürükler

Suç, Dram

Cold Deck (2015) 6.2
Y: Zack Bernbaum
O: Stéfano Gallo,Paul Sorvino,Robert Knepper
T: Suç, Dram
The Last WordSon Kelime (2017)

The Last Word - Son Kelime (2017)

Harriett, etrafındaki her şeyi kontrol etmeye çalışan emekli bir iş kadınıdır. Kendi ölüm ilanını yazmaya karar verdiğinde, genç bir gazeteci hayatını değiştirecek bir doğruyu bulmasına yardımcı olunca ikili arasında sıcak bir dostluk oluşur..

Komedi, Dram

The Last Word
Son Kelime (2017) 6.6
Y: Mark Pellington
O: Shirley MacLaine,Amanda Seyfried,AnnJewel Lee Dixon
T: Komedi, Dram
Crossroads (1986)

Crossroads (1986)

Genç bir beyaz çocuk blues'cu olma sevdasıyla efsanevi blues'cu Willie Brown'ı bulur ve ondan kayıp şarkısını bulmak için yardım ister. Bu arada da Willie'nin şeytana sattığı ruhunu geri almak için yenilmesi zor bir gitarist olan Jack Butler'ı (Steve Vai) gitar savaşında yenmesi gerekir. Ancak Willie yerine genç blues sever kahramanımız yarışır ve kazanır.

Dram, Müzik, Gizem

Crossroads (1986) 7.1
Y: Walter Hill
O: Ralph Macchio, Joe Seneca, Jami Gertz, Joe Morton
T: Dram, Müzik, Gizem
The Son's RoomOğul Odası (2001)

The Son's Room - Oğul Odası (2001)

Giovanni işinde oldukça başarılı olan ve aranan bir psikologdur. Bir gün çok sevdiği oğlunu kaybeder. Bu Giovanni'nin rutinleri içerisinde mutlu-mesut yaşadığı hayatının noktası olacaktır. Giovanni, artık tıpkı karısı gibi hiç mutlu değildir. Evdeki gerilim kimsenin tahmin edemeyeceği boyutlara ulaşmıştır. Karısı ve Giovanni birbirlerinden nefret etmektedirler. Bütün bu gerilimin ortasında yer alan ailenin kız çocuğu ise, herkesten bağımsız bir noktada, yaşadığı hayatı tek başına sorgulamaya başlayacaktır.

Dram

The Son's Room
Oğul Odası (2001) 7.4
Y: Nanni Moretti
O: Nanni Moretti, Laura Morante, Jasmine Trinca, Giuseppe Sanfelice
T: Dram
The Little FoxesKüçük Tilkiler (1941)

The Little Foxes - Küçük Tilkiler (1941)

Regina (Bette Davis), paraya olduğundan fazla değer veren bir kadındır. Soylu, güneyli bir ailenin bireyi olan Regina, iki erkek kardeşi ile birlikte bir fabrika kurmak istemektedir. Bu iş için kardeşlerinin parası olmasına rağmen Regina kocasına muhtaçtır. Karısının tam tersi bir insan olan Horace (Herbert Marshall) ise bu işe para yatırmak istemez. Bunun üzerine Regina, zaten kalp hastası olan kocasının ölümünü beklemeye başlar, hatta ölümüne biraz da yardımcı olur.

Dram, Romantik

The Little Foxes
Küçük Tilkiler (1941) 8.2
Y: William Wyler
O: Bette Davis, Herbert Marshall, Teresa Wright, Richard Carlson
T: Dram, Romantik
NoHayır (2012)

No - Hayır (2012)

Pablo Larrain bu filmi Şili'de nefret edilen diktatörün iktidar koltuğundan atılmasına neden olan 1988 referandumunu konu alıyor. Gael Garcia Bernal General'e karşı yürütülen kampanyanın beyni olan reklamcı rolünde. Larrain ülkesinin tarihindeki en önemli olaylardan birini mizahla harmanlıyor.

Dram

No
Hayır (2012) 7.4
Y: Pablo Larraín
O: Gael García Bernal, Alfredo Castro, Luis Gnecco, Néstor Cantillana
T: Dram
The Loneliness of the Long Distance RunnerUzun Mesafe Koşucusunun Yalnızlığı (1962)

The Loneliness of the Long Distance Runner - Uzun Mesafe Koşucusunun Yalnızlığı (1962)

İşçi sınıfına mensup bir ailenin oğlu olan Colin Smith savaş sonrası İngilteresi’nin tipik ’kızgın genç’lerindendir. Bir gün bir fırını soyarken yakalanan asi bir genç adam, ıslahevinin reform politikası doğrultusunda bir uzun mesafe kır koşusuna katılır.

Dram, Spor

The Loneliness of the Long Distance Runner
Uzun Mesafe Koşucusunun Yalnızlığı (1962) 7.7
Y: Tony Richardson
O: Michael Redgrave, Tom Courtenay, Avis Bunnage, Alec McCowen
T: Dram, Spor
Decision at SundownGünbatımında Karar (1957)

Decision at Sundown - Günbatımında Karar (1957)

Bart Allison (Randolph Scott), Tate Kimbrough (John Carroll)'u öldürmek için Sundown Kasabasına gelir. Tate Kimbrough'u üç yıl önce ölen karısının ölümünden sorumlu tutmaktadır. Bart, Kimbrough'u bulur ve ikaz eder. Onu öldürmeyi planlamaktadır, ancak kötü bir gelişme olur ve arkadaşı Sam ile birlikte bir ahırda kapana kısılırlar. Kimbrough'un maşası şerif ve onun yardımcıları ahırı kuşatır. Salimen ahırdan ayrılmalarına Şerifin izin vereceği sözüne rağmen ahırdan dışarı çıkan Sam'in sırtından vurulması, Kasabada dengeleri alt üst eder. Kimi kasabalılar saf değiştirip Kimbrough'un karşısında yer alırlar. Kasaba halkı tarafından silahları alınan şerifin adamları tek başına kalan Allison'la yüzleşmeye zorlanır. Allison şerifin icabına bakarken şerifin kurşunuyla sağ elinden yaralanır ve artık sol eliyle Kimbrough'la karşılaşmak zorundadır. atticus-tr

Dram, Kovboy

Decision at Sundown
Günbatımında Karar (1957) 6.9
Y: Budd Boetticher
O: Randolph Scott, John Carroll, Karen Steele, Valerie French
T: Dram, Kovboy
The Thin Yellow Lineİnce Sarı Çizgi (2015)

The Thin Yellow Line - İnce Sarı Çizgi (2015)

Meteliğe kurşun atan beş adam, Meksika’nın bir eyaletindeki otoyolların yol çizgilerini boyamak üzere işe başlar. Muhteşem manzaralar eşliğindeki bu 120 millik yol boyanırken türlü zorluklarla karşılaşan işçiler, geçmiş deneyimleri, yaraları ve birbirinden farklı mizaçlarına rağmen tek bir amaç uğrunda hareket etmek zorundadır. Boyadıkları sarı çizgi, onları yaşamla ölüm arasındaki çizgiyle yüzleştirecektir...

Dram

The Thin Yellow Line
İnce Sarı Çizgi (2015) 7.5
Y: Celso R. García
O: Damián Alcázar,Joaquín Cosio,Silverio Palacios,Gustavo Sánchez Parra
T: Dram
The WallSniper: Duvar (2017)

The Wall - Sniper: Duvar (2017)

Irak savaşında iki Amerikalı askerden biri Irak'lı keskin nişancı tarafından vurulur. Irak'lı keskin nişancı ile iki askerin ölümle yaşam arasındaki soğuk savaşı odak noktasına alıyor.

Dram,Gerilim,Savaş

The Wall
Sniper: Duvar (2017) 6.3
Y: Doug Liman
O: Aaron Taylor-Johnson,John Cena,Laith Nakli
T: Dram,Gerilim,Savaş
A Family ManAile Babası (2016)

A Family Man - Aile Babası (2016)

Dane Jensen (Gerard Butler), Chicago merkezli bir yatırım şirketinde çalışan bir personel avcısıdır. Dane’in patronu (Willem Dafoe) emekliliğini ilan ettiğinde, Dane ile eşit şartlarda karşı karşıya gelen rakibi Lynn Vogel (Alison Brie) ile kıyasıya bir rekabete girer. Dane, hayatının mesleki savaşı için hazırlandığında, 10 yaşındaki oğlu Ryan (Max Jenkins) ‘in kanser tanısı aldığını öğrenir. Aniden, Dane profesyonel hayallerine kavuşmak ve eşi (Gretchen Mol) ile şimdi her zamankinden daha fazla kendisine ihtiyaç duyan Ryan’la vakit geçirmek arasında kalır.

Dram

A Family Man
Aile Babası (2016) 6.4
Y: Mark Williams
O: Alison Brie,Willem Dafoe,Gerard Butler,Dustin Milligan
T: Dram
Life Feels GoodHer Şeye Rağmen (2013)

Life Feels Good - Her Şeye Rağmen (2013)

Gerçek yaşam öyküsüne dayandırılan filmde doğuştan beyin felçli Mateusz ebeveynlerinin ilgisi ve çabasına rağmen "bitki gibi bir varlık" tanısı konduğundan sonuçta bir zihinsel özürlüler kliniğine yatırılır. Mateusz'un kendini ispat çabası sonuç verecek midir?

Dram

Life Feels Good
Her Şeye Rağmen (2013) 7.8
Y: Maciej Pieprzyca
O: Dawid Ogrodnik,Dorota Kolak,Arkadiusz Jakubik,Helena Sujecka
T: Dram
Bodyguard (2016)

Bodyguard (2016)

İran Yapımı bu filmde Bir koruma,yüksek seviyeli bir devlet görevlisinin güvenliğini sağladığı sırada, Hacı Haydar Zebihi, bir intihar bombacısı tehdidini savar ve ardından işine bağlılığı ve adanmışlığını sorgulamaya başlar.

Aksiyon,Dram,Gerilim

Bodyguard (2016) 6.4
Y: Ebrahim Hatamikia
O: Parviz Parastui,Merila Zare'i,Babak Hamidian,Amir Aghaee
T: Aksiyon,Dram,Gerilim
Ares (2016)

Ares (2016)

Yakın gelecekte, dünya düzeni değişti. 10 milyon işsiz ile, Fransa artık en fakir ülkelerden biridir. İsyan ve karmaşa topluma hakim olur. Ares, tutuklanan kız kardeşini kurtarmak için mümkün olan her şeyi yapması gerekecek.

Dram,Bilim-Kurgu,Gerilim

Ares (2016) 6.2
Y: Jean-Patrick Benes
O: Ola Rapace,Micha Lescot,Thierry Hancisse,Hélène Fillières
T: Dram,Bilim-Kurgu,Gerilim
Lowriders (2016)

Lowriders (2016)

Los Angeles'taki genç bir sokak sanatçısının hayatı, babasının alçak araç kültürüne olan takıntısı ve eski suçlu kardeşinin kendini ifade etme ihtiyacı arasında gidip gelmektedir.

Dram

Lowriders (2016) 6.1
Y: Ricardo de Montreuil
O: Gabriel Chavarria,Demián Bichir,Theo Rossi,Tony Revolori
T: Dram
Fury (1936)

Fury (1936)

Joe Wilson ve Katherine Grant evlenmek için paraları olmayan iki aşıktır.

Suç, Dram, Kara-Film

Fury (1936) 7.9
Y: Fritz Lang
O: Sylvia Sidney, Spencer Tracy, Walter Abel, Bruce Cabot
T: Suç, Dram, Kara-Film
Igby Goes DownIgby Zor Durumda (2002)

Igby Goes Down - Igby Zor Durumda (2002)

17 yaşında, zengin bir çocuk olan Igby Slocumb, sorunlu bir ergenlik döneminden geçmektedir. Bunun en önemli sebepleri, sürekli hap yutan ilgisiz annesi, şizofren babası ve faşist erkek kardeşidir. Onlardan kurtulmak isteyen Igby, okuldan da atılması üzerine, evden kaçıp Manhattan?a gider. Bu yolculuk sırasında, yaşı kendisinden büyük, onu baştan çıkarmaya çalışan seksi kadınlarla tanışan Igby, üvey babası ile de vakit geçirme şansını elde eder. Aile ve arkadaşlarının ezdiği espritüel ve zeki Igby, bu yolculukta her ne kadar ters giden olaylar olsa da, zorlukları aşmaya kararlıdır.

Komedi, Dram

Igby Goes Down
Igby Zor Durumda (2002) 7
Y: Burr Steers
O: Kieran Culkin, Claire Danes, Jeff Goldblum, Jared Harris
T: Komedi, Dram
The Rules of the GameOyunun Kuralı (1939)

The Rules of the Game - Oyunun Kuralı (1939)

Jean Renoir’ın başyaptı, sinema tarihinin de en güzel filmlerinden biri olarak kabul ediliyor. Bir av partisinde biraraya gelen Fransız burjuvaları üzerinden, 2. Dünya Savaşı öncesi Fransız aristokrasisini ele alır. Konuklar arasında yaşananlar, gizli ilişkileri, dünyaya, aşka bakışları ortaya konur.Film aynı zamanda yönetmenin Hollywood’a gitmeden önce Fransa’da çektiği son filmdir. Zamanında olay yaratan ve sansürlenen film, yıllar sonra yönetmenin kurgusu ile izleyicilerin karşısına çıktı.

Komedi, Dram, Romantik

The Rules of the Game
Oyunun Kuralı (1939) 8.1
Y: Jean Renoir
O: Nora Gregor, Paulette Dubost, Mila Parély, Odette Talazac
T: Komedi, Dram, Romantik
Ryan's Daughterİrlandalı Kız (1970)

Ryan's Daughter - İrlandalı Kız (1970)

Film I. Dünya Savaşı sırasında İrlanda'nın Dingle yarımadasında ıssız bir köyde geçer... Köyün İrlanda milliyetçisi yerlileri, yakınlarda üs kurmuş İngiliz askerlerini dışlamışlardır. Öğretmen Charles Shaughnessy (Robert Mitchum), köyün tek pub'ının sahibi Thomas Ryan (Leo McKern)'ın kızı Rosy (Sarah Miles) ile henüz evlenmiştir. Başlarda Shaughnessy'nin kendisini bu sıkıcı yerden kurtarabileceğini ve hayatına renk katabileceğini uman Rosy, bir süre sonra hayal kırıklığına uğrar ve cinsel çekiciliği de olmayan kocasından soğur... Bu sırada İngiliz üssünün komutasını devralan savaş gazisi Binbaşı Randolph Doryan (Christopher Jones)'a aşık olur...

Dram, Tarih, Romantik

Ryan's Daughter
İrlandalı Kız (1970) 7.5
Y: David Lean
O: Robert Mitchum, Trevor Howard, Christopher Jones, John Mills
T: Dram, Tarih, Romantik
Donnie BrascoKöstebek (1997)

Donnie Brasco - Köstebek (1997)

1978 senesi… Joe Pistone işine ve teşkilatına sadık bir FBI ajanıdır. İşi gereği, altı yıldır mücevher hırsızlığı yapmaktadır ve Donnie Brasco olarak anılmaktadır. Sorun şudur ki, Pistone bir süre sonra oynadığı role inanmaya ve gerçekten de Donnie Brasco olmaya başlayacaktır. Bir süre sonra mafyanın bağırsaklarında gezinmeye başlayan Pistone, gitgide kendini bu yeraltı kültürün içerisinde devinmeye başlayacaktır. Kim olduğunu unutmaya başlar başlamaz, tüm hayatını değiştirecek bir açmazın içerisine doğru sürüklenecektir. Mike Newell’ın En İyi Uyarlama Senaryo dalında Oscar’a aday olan filmi Joe Pistone’un kendi yazdığı bir kitaptan, yani, gerçek bir hikâyeden yola çıkıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Al Pacino, Johnny Depp ve Michael Madsen gibi isimler var.

Biografi, Suç, Dram

Donnie Brasco
Köstebek (1997) 7.8
Y: Mike Newell
O: Al Pacino, Johnny Depp, Michael Madsen, Bruno Kirby
T: Biografi, Suç, Dram
Santa sangre (1989)

Santa sangre (1989)

Akıl hastanesinde beyaz duvarların arasında kendini kuş zanneden ve bir ağacın üzerinde yaşayan Fenix (kendi küllerinden doğan Anka Kuşu) var karşımızda. Geçmişe dönüşlerle Fenix'in neden akıl hastanesinde olduğunu öğreniriz öncelikle.Ailesi ile birlikte gösteriler yaptıkları sirklerinde güzel bir çocukluk geçirmektedir Fenix. Ancak çapkın bir adam olan babasının annesini sirkteki dövmeli kadınla aldattığı gece her şey değişir. Babasını dövmeli kadınla yakalayan annesi babasının cinsel organına sülfürik asit atar, babası buna karşılık annesinin kollarını bıçakla keser ve sonra da intihar eder. Tüm bu olayları izleyen Fenix ciddi bir travma geçirerek akıl hastanesine yatar. Fenix'in hayatı bir gün odasının camından kolları olmayan annesini sokağın kenarında beklerken görmesiyle tamamen değişecektir. Hastaneden kaçan Fenix ile annesi artık simbiyotik (iki canlı arasında her iki tarafın karşılıklı yararlanmalarına dayalı ortak ilişki) bir yaşamı paylaşmaya başlarlar.

Dram, Korku, Romantik

Santa sangre (1989) 7.7
Y: Alejandro Jodorowsky
O: Axel Jodorowsky, Blanca Guerra, Guy Stockwell, Thelma Tixou
T: Dram, Korku, Romantik
Shadow of the VampireVampirin Gölgesi (2000)

Shadow of the Vampire - Vampirin Gölgesi (2000)

Vampirin Gölgesi, 1920’lere damgasını vurmuş olan Alman Ekspresyonist sinemacı Murnau’nun meşhur filmi Nosferatu’yu çekmesi sırasında yaşanan olayları, gerçeklik duygusuyla biraz oynayarak ve hayali olup olmadığı tartışmalı bir kurgu içerisinde anlatıyor.1920’lerde, yönetmen F.W. Murnau (John Malkovich) tüm zamanların en muhteşem sessiz vampir filmi olan Nosferatu’yu yapmaya karar verir. Otantik bir korku atmosferi yaratmakta kararlı olduğu için Max Schreck (Willem Dafoe) isimli gerçek bir vampiri, Kont Orlak rolünde oynatmak için tutar. Murnau, Schreck’e filmin uyuşturucu bağımlısı yıldız oyuncusu Greta Schroeder’in (Catherine McCormack) boynunu(!) vaadeder. Tabii filmin finalinde olmak kaydıyla.Murnau tüm film ekibine Schreck’in çok tuhaf göründüğünü çünkü bir metod aktörü olduğunu anlatarak komplosuna zemin hazırlar. Yine de herkes gerçekten de Schreck’in tuhaf görüntüsünü, neden sadece geceleri çekim yapmayı kabul ettiğini ve aralarından bazılarının öldüğünü merak etmeden duramaz. Nosferatu’nun çekimleri, yıldız oyuncusunun rolünü insanüstü(!) derecede fazla ciddiye alması yüzünden giderek tehlikeye düşmektedir.

Dram, Korku

Shadow of the Vampire
Vampirin Gölgesi (2000) 6.9
Y: E. Elias Merhige
O: John Malkovich, Willem Dafoe, Udo Kier, Cary Elwes
T: Dram, Korku
UnforgettableSaplantı (2017)

Unforgettable - Saplantı (2017)

Tessa Connover eşiyle boşanmış bir kadındır. Ayrılığın acısıyla zar zor baş edebilen kadının hayatı eski kocası David'in vurduğu bir darbeyle daha sallanır. David Julia Banks adında bir kadınla tanışmıştır ve onunla evlenme hayalleri kurmaktadır. Üstelik David Julia'yı eskiden Tessa'yla birlikte yaşadıkları eve getirmiş, küçük kızları Lilly ile de tanıştırmıştır. Nişanlılık ve üvey annelik rollerine adapte olmaya çalışan Julia her ne kadar hayatının aşkını bulduğunu ve onu çok güzel günlerin beklediğini düşünse de, Tessa'nın tehlikeli saplantıları beklediklerinin tam tersini sunacaktır... Başrollerini Katherine Heigl ve Rosario Dawson'ın paylaştığı gerilim türü yapımın yönetmen koltuğunda ise Denise Di Novi oturuyor. İlk yönetmenlik denemesine imza atan Di Novi aynı zamanda filmin yapımcılığını da üstleniyor. Filmin oyuncu kadrosunda Geoff Stults, Isabella Rice, Simon Kassianides, Whitney Cummings ve Robert Wisdom da bulunuyor.

Dram,Gerilim

Unforgettable
Saplantı (2017) 4.8
Y: Denise Di Novi
O: Rosario Dawson,Katherine Heigl,Geoff Stults,Isabella Kai Rice
T: Dram,Gerilim
A Quiet PassionSessiz Bir Tutku (2016)

A Quiet Passion - Sessiz Bir Tutku (2016)

Modern Amerikan şiirinin öncülerinden sayılan şair Emily Dickinson’ın hayatını anlatan bir film.Emily Dickinson, 1886 yılında 55 yaşındayken, hayatının büyük bölümünü geçirdiği Massachusettes’teki Amherst kasabasında hayata gözlerini yummuş, odasında bulunan şiirler ölümünün ardından kardeşi tarafından yayımlanmıştı.

Biografi,Dram

A Quiet Passion
Sessiz Bir Tutku (2016) 6.9
Y: Terence Davies
O: Emma Bell,Sara Vertongen,Rose Williams,Benjamin Wainwright
T: Biografi,Dram
It Stains the Sands Red (2016)

It Stains the Sands Red (2016)

Zombiler de sever! The Vicious Brothers mahlasıyla yönetmenlik yapan Colin Minihan ve Stuart Ortiz'in yazıp yönettiği It Stains the Sands Red tam manasıyla ikilinin çılgın işlerinin izinden giden bir yapım. Molly, yaşadığı şehirde karşılaştığı zombi istilasından canını zor kurtarmıştır ancak kendini uzun süren bir kaçışın ertesinde çölün ortasında bulmuştur. Peşindeyse elbette inatçı bir zombi vardır ve iş hayat memat noktasına gelmiştir. Zombinin arzuları midesinde mi yoksa kalbinde mi anlayamayan Molly bir yandan aralarındaki mesafenin kapanmasına engel olmaya çalışırken bir yandan da gücünün tükenmeye başladığını fark etmiştir.

Dram,Korku,Gerilim

It Stains the Sands Red (2016) 6.2
Y: Colin Minihan
O: Brittany Allen,Juan Riedinger,Merwin Mondesir,Kristopher Higgins
T: Dram,Korku,Gerilim
Little WingKüçük Kanat (2016)

Little Wing - Küçük Kanat (2016)

Finlandiya yapımı Little Wing, hızla yetişkinliğe ilerleyen 12 yaşındaki Varpu ile büyümek istemeyen annesinin hikayesini anlatıyor.

Dram

Little Wing
Küçük Kanat (2016) 6.8
Y: Selma Vilhunen
O: Linnea Skog,Paula Vesala,Lauri Maijala,Santtu Karvonen
T: Dram
FeedKardeşim Ve Ben (2017)

Feed - Kardeşim Ve Ben (2017)

Olivia ve Matthew birbirlerinden hiç ayrılmayan ikizlerdir. Ancak bir gün beklenmedik bir kaza onları sonsuza dek ayırır ve sağ kalan için zor bir süreç başlar.

Dram

Feed
Kardeşim Ve Ben (2017) 6.9
Y: Tommy Bertelsen
O: Troian Bellisario,Tom Felton,Ben Winchell,James Remar
T: Dram
ParienteSuçlular (2016)

Pariente - Suçlular (2016)

Mariana ve René evlilik hazırlıkları yapmaktadırlar. Mariana'nın eski sevgilisi ise René'nin kuzeni Willington'dur. Willington yeniden Mariana'nın kalbini kazanmaya çalışırken, şehirde de bir hırsız ortaya çıkar ve arka arkaya ürkütücü cinayetler işlenmeye başlar.

Dram,Gerilim,Kovboy

Pariente
Suçlular (2016) 7.3
Y: Iván Gaona
O: René Diaz Calderón,Willington Gordillo,Leidy Herrera,Alfonso López
T: Dram,Gerilim,Kovboy
The Color of MoneyParanın Rengi (1986)

The Color of Money - Paranın Rengi (1986)

Bir alan yetenek sahibi olmakla kalmayıp, yıllar içinde bu işte ustalaşmak ve sonra ileri yaşlarda bunu bambaşka bir biçimde taşır hale gelmek. Film tam da bunu yansıtıyor öyküsü ile. Eddie Felson, bilardoda ustalaşmış önemli bir isimdir. Artık yaşlandığı için geride durandır. Bir gün bir mahalle barında Vincent isminde bir gençle tanışır. Onun bilardoya olan merakı ve yeteneği, Eddie’yi çok etkiler. Tıpkı kendi gençliğidir. İkili yanlarına Vincent’ın kız arkadaşını da alarak ülkedeki bilardo turnuvalarını dolaşmaya başlarlar. Hızla başarı basamaklarını tırmanan Vincent, birden gelen başarının tehlikeli yanları ile ne şekilde mücadele etmesi gerektiğini öğrenmek zorunda kalacaktır. Martin Scorsese bir kez daha konuşturuyor yeteneğini ve kendine has uslubunu.

Dram, Spor

The Color of Money
Paranın Rengi (1986) 7
Y: Martin Scorsese
O: Paul Newman, Tom Cruise, Mary Elizabeth Mastrantonio, Helen Shaver
T: Dram, Spor
Hell Is for HeroesAteş Hattı (1962)

Hell Is for Heroes - Ateş Hattı (1962)

1944 sonbaharı, bir grup Amerikan askeri, Almanları Siegfried hattının gerisinde tutmakla görevlendirilirler. Koskoca bir ordu karşısında yalnız kalan askerlerin tek bir çareleri vardır; sayılarını çok göstermek. Destek güçleri gelene kadar bu bir avuç asker direnişlerini sürdürebilecekler midir?

Dram, Savaş

Hell Is for Heroes
Ateş Hattı (1962) 7.1
Y: Don Siegel
O: Steve McQueen, Bobby Darin, Fess Parker, Harry Guardino
T: Dram, Savaş